Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 423
120 843
113
Nem emlékszem rá.... :(

EZPoeYzX0AEgM5Z.jpg
 
K

Kopi2000

Guest
Csak szeretnék rávilágítani, hogy nagyon sok minden amit a hírekben olvasol közel sem igaz.
És erre egy személyes példával világítok rá, amikor a nemzetközi média teljes mellszélességgel tolt egy hazugságot miközben nekem szír családok köszönték,meg hogy nem fosztom őket ki mint a bolgár rendőrök....
Azt hiszem, vannak itt nehanyan, akikre a megallapitasod es a peldad fokozottabban vonatkozik, mint ram....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Szerintem erre gondol. Amikor mindkét végén sokkban vannak a puskacsőnek mivel itt azért van hasonlóság a két helyzett között.

És nem ezt tanítják hanem a normandiai tüzérségi állások felszámolását.
Én úgy tudtam, hogy a Brecourt mellett a lead by example kapcsán a hollandot is.
 
W

Wilson

Guest
Ugyanmár. A biztpolban maximum értékesítési-átadási anyagok szoktak ritkán megjelenni, a lényegi adatok viszont a szaktopikokban mozognak és a magyar anyagok a magyar szaktopikokban. Semmi értelme nem lenne annak, a Lynx HUN topikban megjelenne valami mellékes német politikus vágyódása Lynx után csak mert szerepelni akart valamivel a sajtóban. Ellenben a nemzetközi topikban mutatna egy képet az esetleges (jelen példám fiktív) vágyódásról.

Szóval lenullázni az eddigieket, hogy pár topikban menjen minden, az szörnyűvé tenné a dolgokat. Nem is értem, mi a problémád azzal, hogyha nemzetközi szakanyagot akarsz olvasni, akkor a nemzetközi topikba kell belépned ahol a nemzetközi topikba születtek hozzászólások? Pontosan ugyanaz a folyamat mint a magyar topikokba belépés. Tényleg nem értem. Szerb H145 helikről akarsz olvasgatni oldalakon át a magyar topikban? Lengyel Leopard 2-es modernizációs nehézségekről? Neadjisten @Wilson oda dobja be 2x10K karakterben valamelyik cikket arról, hogy ki szeretne nagyon Leopard 2 harckocsikat küldeni Ukrajnába? Aztán menjen benne erre reagálva az ukri topik mocsara?

Tönkrebaszna mindent az ötleted ami amúgy eddig jól használható és jórészt jól használt is volt. Ez olyannak tűnik nekem mint a fogalma sincs mire használja a diplomáját törtető multis agyhalottak gondolatai meg a karrierbürokraták előmenetelét biztosító idiotizmus, amikor csak azért baszunk meg valami működő rendszert, hogy meg legyen baszva és a nevünk szerepeljen mellette.

Ja és ha valamire rákeresnél, azt a kereső nevű funkcióval hosszú-hosszú ideje megteheted. Még részletesen is kereshetsz. A kereső kidobja neked a kulcsszót tartalmazó topikbejegyzéseket és neked csak rá kell kattintani, FÜGGETLENÜL ATTÓL HOGY MELYIK TOPIKBAN VAN!
Na akkor tisztázzuk nem azért rakom be pl a Leopárd topikba, hogy ki akar Leopard harckocsikat küldeni az ukránoknak mert az ukri mocsárból akarom átvinni a "dagonyát", hanem azért mert pl nagyon úgy néz ki, (hogy ha egy kicsit máshogy is mint ahogy eredetileg tervezték) de a Leopárdot élesben harcban fogják vetni az orosz haderő ellen és ez bizony szerintem legalább olyan fontos információ mint az a vég nélküli vita a Leopárdról , hogy mennyire sz..r vagy mennyire jó.

Sőt elárulok még egy dolgot rendszeresen megszoktam osztani az adott fegyver topikjában a vele kapcsolatos ukrán híreket , hiszen ezeket a fegyvereket bevetik vagy befogják vetni az ukrán harctéren és bizony ahogy a bárd is mondja "abban bújik meg a veleje" (Belső ember)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Bleroka

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 554
46 596
113
...
vaaagy vannak, akik tisztában vannak vele, hogy minden harceszköznek, így a leopárdnak is vannak előnyei és hátrányai...
...
Csak ezt ne a biztpol topicba tegye meg nyilvánvalóan biztpolra szakosodott "account"-ként (szándékosan használtam itt az account kifejezést), és ne akkor, amikor éppen a propaganda helyzet/érdek úgy kívánja.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 229
67 161
113
Na akkor tisztázzuk nem azért rakom be pl a Leopárd topikba, hogy ki akar Leopard harckocsikat küldeni az ukránoknak mert az ukri mocsárból akarom átvinni a "dagonyát", hanem azért mert pl nagyon úgy néz ki, (hogy ha egy kicsit máshogy is mint ahogy eredetileg tervezték) de a Leopárdot élesben harcban fogják vetni az orosz haderő ellen és ez bizony szerintem legalább olyan fontos információ mint az a vég nélküli vita a Leopárdról , hogy mennyire sz..r vagy mennyire jó.

Sőt elárulok még egy dolgot rendszeresen megszoktam osztani az adott fegyver topikjában a vele kapcsolatos ukrán híreket , hiszen ezeket a fegyvereket bevetik vagy befogják vetni az ukrán harctéren és bizony ahogy a bárd is mondja "abban bújik meg a veleje" (Belső ember)
Tényszerű voltam, semmilyen támadás nem tartalmazott a mondandóm, nem állítottam, hogy te viszed, ugyanakkor az tény, hogy teljes cikket raksz be minden ilyenről és a fenti mondanivalóm kontextusában ennek van jelentősége amint annak is, ha ráugranak az ukri topikbeliek.
 
W

Wilson

Guest
Tényszerű voltam, semmilyen támadás nem tartalmazott a mondandóm, nem állítottam, hogy te viszed, ugyanakkor az tény, hogy teljes cikket raksz be minden ilyenről és a fenti mondanivalóm kontextusában ennek van jelentősége amint annak is, ha ráugranak az ukri topikbeliek.
Nem is gondoltam, hogy támadásnak szántad, azért reagáltam rá, mert előbb vagy utóbb meg fog jelenni pár "jó képességű", hogy a hozzászólásod a személyemet említő részével kapcsolatban propagandázzon meg ötödik hadoszlopozzon.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 911
22 410
113
Sőt elárulok még egy dolgot rendszeresen megszoktam osztani az adott fegyver topikjában a vele kapcsolatos ukrán híreket , hiszen ezeket a fegyvereket bevetik vagy befogják vetni az ukrán harctéren
Nincs ezzel gond.
előbb vagy utóbb meg fog jelenni pár "jó képességű", hogy a hozzászólásod a személyemet említő részével kapcsolatban propagandázzon meg ötödik hadoszlopozzon.
Én-én! Kifogom akkor a szelet gyorsan a vitorlájukból és akkor talán nyugi lesz, igy annyit kérnék:
Nincs ezzel gond, ha a technikai topikokban megjelenik az ukrajnával kapcsolatos hir is, csak ha linkeled és idézel belőle, akkor szoritkozz a lényegre. Az ukrán média által a cikkekbe szőtt hangzatos kijelentéseket (amit nyugodt szivvel nevezhetünk propagandának, hiszen az) hagyd ki belőle, nem kell beidézni az egész cikket, ki mit mond, üzen, remél, egy az egyben úgy, ahogyan az az ukrán topikban általában féloldalasan megjelenik. A technikai topikban a lényeg legyen, mi mennyi, milyen kivitelben, mikor, lehetőleg hiteles forrásokól, ...hiszen igy jobban is kereshető és mindenkinek érdekes.
 
W

Wilson

Guest
Nincs ezzel gond.

Én-én! Kifogom akkor a szelet gyorsan a vitorlájukból és akkor talán nyugi lesz, igy annyit kérnék:
Nincs ezzel gond, ha a technikai topikokban megjelenik az ukrajnával kapcsolatos hir is, csak ha linkeled és idézel belőle, akkor szoritkozz a lényegre. Az ukrán média által a cikkekbe szőtt hangzatos kijelentéseket (amit nyugodt szivvel nevezhetünk propagandának, hiszen az) hagyd ki belőle, nem kell beidézni az egész cikket, ki mit mond, üzen, remél, egy az egyben úgy, ahogyan az az ukrán topikban általában féloldalasan megjelenik. A technikai topikban a lényeg legyen, mi mennyi, milyen kivitelben, mikor, lehetőleg hiteles forrásokól, ...hiszen igy jobban is kereshető és mindenkinek érdekes.
Ez észszerű javaslat akkor ha van időm kibogarászni a lényeget a az ukri cikkekből, csakhogy sok esetben cselesen az egész cikket teleszórják "a hangzatos kijelentésekkel" így nem mindig van időm egy cikkből kiszűrni a lényeges infót és elhagyni belőle a "hangzatos kijelentéseket".
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 713
113
Ez észszerű javaslat akkor ha van időm kibogarászni a lényeget a az ukri cikkekből, csakhogy sok esetben cselesen az egész cikket teleszórják "a hangzatos kijelentésekkel" így nem mindig van időm egy cikkből kiszűrni a lényeges infót és elhagyni belőle a "hangzatos kijelentéseket".
Felmerül a kérdés, hogyan értelmezel akkor egy ukri cikket, ha linkelésnél már a lényeg nem marad meg a fejedben?
Vagy (meghökk!) el se olvasod?
 
Status
Not open for further replies.