Szlovák haderőfejlesztési program (2030) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 404
14 288
113
Itt ott megjelenik a fórumon utalás a balatoni anyahajóra. Erre most ráliciteltek a szlovákiai kormányellenes tuntetok, és egyikuk leszakította a lepelt az ország legféltettebb akvizíciós tervjérol: :oops: https://www.mojevideo.sk/video/360a...yOf-Fnm26QQuPZv9LN01Okco-4XlF66YNmeA51xouQTWI
"Én most megyek megkérdezni a védelmi miniszterunktol, Naď úrtól, hogy miert megyunk vásároni egy "repulogépelleni" hajót 36 repulogép számára. Tobb millárdunkba fog kerulni és eládósitjuk a gyerekeinket, az onokáinkat és ukonokáinkat. Tovább, ami ezt a hajót illeti, mi nem tudjuk hová tenni, de o kenytelen lesz leparkóltatni valami amerikai kikotóben és ot fogunk érte parkolódíjat fizetni. Minek nekunk ez a tobbmilliárdos hajó? Fegyverekre mennek a pénzek, de a nemzetre, a nyugdíjasokra és a gyerekes anyákra nincsen ma pénz. Ezt nem szabad engednunk, hogy így hazardírozzanak a pénzunkel és ez minden ennek az egész kormánynak a felelosége."
:rolleyes::D:D:D

Amúgy, a múltkor, amikor eso miatt meghiusult a kormányellenes tuntetésuk, ropvest "rá jottek" arra, hogy azt bisztos Naď csinálta a MIGek segitségével. :cool:
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Per pillanat vannak nyugdijaztatások és 500 civil lesz elbocsáltva a hadugyon

Várj, jól értem? Te meg Arcas vagytok az egyetlen NATO tagország, akik leépítitek és nem felfelé a hadsereg létszámát? (Értem én, hogy csak civilek, de ha csak kamion sofőr vagy targoncás, akkor is dolgozott valamit. Vagy kevesebb munkát adsz a hadseregnek vagy külsősnek fizetsz szolgáltatásért.)
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Itt ott megjelenik a fórumon utalás a balatoni anyahajóra. Erre most ráliciteltek a szlovákiai kormányellenes tuntetok, és egyikuk leszakította a lepelt az ország legféltettebb akvizíciós tervjérol: :oops: https://www.mojevideo.sk/video/360a...yOf-Fnm26QQuPZv9LN01Okco-4XlF66YNmeA51xouQTWI
"Én most megyek megkérdezni a védelmi miniszterunktol, Naď úrtól, hogy miert megyunk vásároni egy "repulogépelleni" hajót 36 repulogép számára. Tobb millárdunkba fog kerulni és eládósitjuk a gyerekeinket, az onokáinkat és ukonokáinkat. Tovább, ami ezt a hajót illeti, mi nem tudjuk hová tenni, de o kenytelen lesz leparkóltatni valami amerikai kikotóben és ot fogunk érte parkolódíjat fizetni. Minek nekunk ez a tobbmilliárdos hajó? Fegyverekre mennek a pénzek, de a nemzetre, a nyugdíjasokra és a gyerekes anyákra nincsen ma pénz. Ezt nem szabad engednunk, hogy így hazardírozzanak a pénzunkel és ez minden ennek az egész kormánynak a felelosége."
:rolleyes::D:D:D

Amúgy, a múltkor, amikor eso miatt meghiusult a kormányellenes tuntetésuk, ropvest "rá jottek" arra, hogy azt bisztos Naď csinálta a MIGek segitségével. :cool:
Lehet, hogy túl sok volt a borovicska. :)
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and hete

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
A tender kiírása idején már le volt tárgyalva az F-16-ok fizetéseinek uteme, szoval ennek tudatával fogtak bele a vásarlásokba. Minimum a Pandur esetében van per pillanat egy jogi bokkeno, mivel a jelenlegi cseh torvények alapján a cseh állam nem vehet részt egy G2G konštrukcióban, mint ajánló fél. :) Az új kormányprogramban be van tervezve ennek megváltozása, de múlik az ido ...
...amely beszerzést visszamondani ill. módosítani szerettek volna a költségek miatt. Továbbra is talány számomra, hogy következő tervezett beszerzésekhez honnan vonnak el majd fokozatosan forrásokat.
Mert jelenleg is, több különböző minisztériumokhoz köthető közbeszerzést nem tudunk folytatni forráshiány miatt...


...és a Covid előtt!
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 972
5 230
113
Várj, jól értem? Te meg Arcas vagytok az egyetlen NATO tagország, akik leépítitek és nem felfelé a hadsereg létszámát? (Értem én, hogy csak civilek, de ha csak kamion sofőr vagy targoncás, akkor is dolgozott valamit. Vagy kevesebb munkát adsz a hadseregnek vagy külsősnek fizetsz szolgáltatásért.)
Követendő példa. Növelik a harcoló katonák arányát a szervezeten belül. Itt is el lehetne küldeni a HM-ből néhány száz civilt gond nélkül, kicsit csökkenne a franciakrémes.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Követendő példa. Növelik a harcoló katonák arányát a szervezeten belül. Itt is el lehetne küldeni a HM-ből néhány száz civilt gond nélkül, kicsit csökkenne a franciakrémes.

Ha ők azért adták ki az ukászt, mert spórolni akarnak a béreken, hogy legyen a nagy beszerzési projektekre pénz... Hát szólok előre, hogy ezek mindig nagyon jól szoktak sikerülni Kelet-Közép-Európában! Magyarországon is volt már pár ilyen ötlet és elkezdtek neki látni. (Szerintem látod a végeredményt.)
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 972
5 230
113
Ha ők azért adták ki az ukászt, mert spórolni akarnak a béreken, hogy legyen a nagy beszerzési projektekre pénz... Hát szólok előre, hogy ezek mindig nagyon jól szoktak sikerülni Kelet-Közép-Európában! Magyarországon is volt már pár ilyen ötlet és elkezdtek neki látni. (Szerintem látod a végeredményt.)
Összekevered a szezont a fazonnal. Nem a tüzérdandárt számolják fel, mint anno nálunk. Na az konkrétan hazaárulás volt. A szlovákok a felesleges civil munkaerőt távolítják el a minisztériumból. Nem tudom a pontos létszámadatait a szlovák védelmi minisztériumnak, de pl. ha 900 főből elküldesz 500 civilt az a minisztérium 400 fővel még jobban fog működni, mint korábban a 900-al. Nem kell 30 jogász, elég 15 is. Titkárnőből sem kell 60, elég 30 is.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 404
14 288
113
Nem tudom a pontos létszámadatait a szlovák védelmi minisztériumnak, de pl. ha 900 főből elküldesz 500 civilt az a minisztérium 400 fővel még jobban fog működni, mint korábban a 900-al. Nem kell 30 jogász, elég 15 is. Titkárnőből sem kell 60, elég 30 is.
A 2019-es adatok szerint a minisztériumnak 6198 civil alkalmazotja van/volt, ebbol végul úgy kb 700-at fog érinteni a létszámcsokkentés.

Magyarországon is volt már pár ilyen ötlet és elkezdtek neki látni.
Ez nálunk is periodikusan visszakoszonto evergreen ... :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Azzurro

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Összekevered a szezont a fazonnal. Nem a tüzérdandárt számolják fel, mint anno nálunk. Na az konkrétan hazaárulás volt. A szlovákok a felesleges civil munkaerőt távolítják el a minisztériumból. Nem tudom a pontos létszámadatait a szlovák védelmi minisztériumnak, de pl. ha 900 főből elküldesz 500 civilt az a minisztérium 400 fővel még jobban fog működni, mint korábban a 900-al. Nem kell 30 jogász, elég 15 is. Titkárnőből sem kell 60, elég 30 is.

Szerintem te keversz valamit. Vagy lehet csupán túl fiatal vagy. Mert én az életem során már nagyon sokszor hallottam azt, hogy "bürokrácia csökkentés" vagy "leeresztjük a budapesti vízfejet" vagy "csak a felesleges alkalmazottakat küldjük el".

Ez nálunk is periodikusan visszakoszonto evergreen ... :cool:

Úgy látom, ilyeneket szlovákiai fórumtársaink is hallottak... néhány tucatszor. ;)


Én úgy vagyok már ezzel a témával, ha RSZR azt mondja, hogy néhány pozíciónál megszüntetik a kötelező katonai státuszt és civilek is elvégezhetik, akkor én bízom benne. A titkárnőnek nem kell feltétlenül bakának lennie, ha az első katona nem ragaszkodik hozzá. Úgy sem fog soha kimenni a lövészárokba.
Ha most olyanokat mondanának a Honvédségnél, hogy "bürokráciát csökkentünk" meg hasonlók, akkor tiltakoznék, hogy ne csinálják! Nem akarok több adót fizetni. Ahányszor ők ilyet mondtak, Kelet-Közép-Európában idáig még mindig több ember végezte el nagyobb fizuért ugyan azt a munkát.

Ennek semmi köze a nehéz technika leépítéséhez. Arra más gyönyörű szavakat használtak, mint a NATO-kompatibilis, könnyű lövész, hadd ne soroljam! Szerintem összekeverted a hazaárulás két fajtáját.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 972
5 230
113
Szerintem te keversz valamit. Vagy lehet csupán túl fiatal vagy. Mert én az életem során már nagyon sokszor hallottam azt, hogy "bürokrácia csökkentés" vagy "leeresztjük a budapesti vízfejet" vagy "csak a felesleges alkalmazottakat küldjük el".



Úgy látom, ilyeneket szlovákiai fórumtársaink is hallottak... néhány tucatszor. ;)


Én úgy vagyok már ezzel a témával, ha RSZR azt mondja, hogy néhány pozíciónál megszüntetik a kötelező katonai státuszt és civilek is elvégezhetik, akkor én bízom benne. A titkárnőnek nem kell feltétlenül bakának lennie, ha az első katona nem ragaszkodik hozzá. Úgy sem fog soha kimenni a lövészárokba.
Ha most olyanokat mondanának a Honvédségnél, hogy "bürokráciát csökkentünk" meg hasonlók, akkor tiltakoznék, hogy ne csinálják! Nem akarok több adót fizetni. Ahányszor ők ilyet mondtak, Kelet-Közép-Európában idáig még mindig több ember végezte el nagyobb fizuért ugyan azt a munkát.

Ennek semmi köze a nehéz technika leépítéséhez. Arra más gyönyörű szavakat használtak, mint a NATO-kompatibilis, könnyű lövész, hadd ne soroljam! Szerintem összekeverted a hazaárulás két fajtáját.
Akkor még egyszer: nem harcoló katonákat küldenek el a szlovákok hanem 6200 civilből küldenek el 700-at. Te összekevered a rosszemlékű, "haderőreformnak" csúfolt laktanyabezárásokkal ami a 90-es, 2000-es éveket sajnos nálunk jellemezte. Az meg hogy túl fiatal lennék....
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Akkor még egyszer: nem harcoló katonákat küldenek el a szlovákok hanem 6200 civilből küldenek el 700-at. Te összekevered a rosszemlékű, "haderőreformnak" csúfolt laktanyabezárásokkal ami a 90-es, 2000-es éveket sajnos nálunk jellemezte. Az meg hogy túl fiatal lennék....

Felesleges tovább beszélgetni erről. Még Pavol is teljesen világosan érti, hogy én mit mondok. Neked nem esik le. Nekem nincs időm elmagyarázni neked egy olyan kérdésben, ami az én adóforintjaimat most pont nem érinti, hogy mi szokott lenni a vége KK-Európában az ilyen bejelentett nagy létszám csökkentések minden állami szegmensben. Csak a te hülyeséged, hogy ezek kizárólag a hadsereggel kapcsolatos. Majd ha érdekel téged, megnézed 5 év múlva, hányan dolgoznak civilként a szlovák HM-nél és rájössz.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 972
5 230
113
Felesleges tovább beszélgetni erről. Még Pavol is teljesen világosan érti, hogy én mit mondok. Neked nem esik le. Nekem nincs időm elmagyarázni neked egy olyan kérdésben, ami az én adóforintjaimat most pont nem érinti, hogy mi szokott lenni a vége KK-Európában az ilyen bejelentett nagy létszám csökkentések minden állami szegmensben. Csak a te hülyeséged, hogy ezek kizárólag a hadsereggel kapcsolatos. Majd ha érdekel téged, megnézed 5 év múlva, hányan dolgoznak civilként a szlovák HM-nél és rájössz.
Szó sem volt "minden állami szegmensről". Annyi történt, hogy a szlovák védelmi minisztérium elküld 700 civilt. Ennyi. Nem olyan bonyolult.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 404
14 288
113

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 972
5 230
113
A szlovák pénzügyminiszter egy magyar cikk szerint 100 millió euróval akarja csökkenteni a védelmi költségvetést. Ha ehhez hozzávesszük, hogy az F-16, a radarok stb vételárát ki kell fizetni plusz tgk-t is akarnak nagy számban venni akkor a cseh "befejezés" a valószínű a szlovákoknál is.
 
K

kamm

Guest
Vagy akár végső összeszerelés is. De mindenképpen, nyomna nekik exportot a zalai gyár. Ez alku kérdése.
Vagy az, vagy a nemet uzem, fene tudja. Viszont a zalai joval nagyobb kapacitasunak tunik, mint a nemetek otthonija, nem lennek meglepodve, ha a Lynx gyartast kizarolag a magyar uzembol inteznek, a nemet max bedolgozna part dolgot (ontvenyek stb.)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 404
14 288
113
A szlovák pénzügyminiszter egy magyar cikk szerint 100 millió euróval akarja csökkenteni a védelmi költségvetést. Ha ehhez hozzávesszük, hogy az F-16, a radarok stb vételárát ki kell fizetni plusz tgk-t is akarnak nagy számban venni akkor a cseh "befejezés" a valószínű a szlovákoknál is.
No és? Pont 2022-es évre még csak egy darab 8x8-as beszerzése van tervezve a próbák miatt. 2023-ra pedig ugyan úgy egyetlen darab lánctalpas és valahány 8x8-as. Nagyobb tételek csak ez után jonnek de állitolag nem fogja meghaladni a 200 milliót az évi fizetés. Ha a gyártó el akarja adni a termékét, bizonyos flexibilást kell tanusítania kifizetések utemezésében.
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro