T-62

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 649
68 451
113
Pont ezt írtam fentebb "Mark1993"-nak, hogy az OFK-soknak mindig, mindenre van kifogása.... Olyan nincs, hogy a szentté avatott oroszok valamiben nem a legjobbak, nem is beszélve a bölcs vezéreitek (Putyin, OV) mérhetetlen bölcsességéről, amit a mifajta halandók fel sem tudnak fogni....

UI.: ezt a fajta hozzáállást a Kádár-korszakban is üdvözölték volna.... Nem tudom, hány éves vagy, de én (55+) emlékszem azokra az időkre és nem kívánom vissza semmiképpen azt, bár a mai magyar politika rájátszik a Kádár imidzsre. Orbánotok nem más, mint Kádárotok reinkarnációja....A probléma, hogy kajálják is ezt a népek...
Még a harckocsiveszteségük is nekik legjobb, legnagyobb és legszebb! Meg Orbán Viktor!
 
  • Imádom
Reactions: Kopi2000

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 906
15 655
113
Az az OFK, ha valaki ugy tesz, mintha a vegtelenul elavult T-62 elerne egy T-72A szintjet, csak azert, mert az oroszok kenytelenek ezt hasznalni.

A T-62-es és az M60-as Patton azok hasonló évjáratú gépek. Az M60-as Patton az komolyabbnál komolyabb modernizációkat ért meg a Törököknél és a Zsidóknál, és mi akadálya, hogy a T-62-es is tunningolva legyen ? Vagy írtam a Kínai harckocsikról, a ZTZ 96-os egy T-55 / 62-es, szteroidokon, és evolválódva.

oqtiqSc.png


Az az OFK, hogy bármit csinálnak az oroszok, lelkendeztek. Meg milyen csúcs a hadseregük, fegyvereik, bla, bla... Ha egy gyalogsági ásóval küldenék a szerencsétlen ruszki katonákat harcba, azon is örömködnétek, mondván, minden orosz katona egy nindzsa..

Pont ezt írtam fentebb "Mark1993"-nak, hogy az OFK-soknak mindig, mindenre van kifogása.... Olyan nincs, hogy a szentté avatott oroszok valamiben nem a legjobbak, nem is beszélve a bölcs vezéreitek (Putyin, OV) mérhetetlen bölcsességéről, amit a mifajta halandók fel sem tudnak fogni....

Tudnál ilyen kommentet mutatni ? :)

Én arra emlékszem, hogy a T-72B3-ast szidja legjobban a 3 - 4 törzskommentelő, meg ezt az új Fehérorosz tyúkketrec tákolást is, és harckocsikon kívül a többi fegyvernem is kap rendesen, hogy mi értelme ugyanannak a típus három vagy négyszerezésének.

És a politikai rendszer az meg szóra sem érdemes.

Mindkét oldalt egyformán szarnak tekintem.

Oroszország - hiperkorrupt diktatórikus állam

Ukrajna - hiperkorrupt, neonáci / fasiszta, és diktatórikus ország, az USA és az EU támogatja nyereségvágyból

Aki szerint itt van jó és rossz, az benyelte valamelyik oldal propagandáját.

Valótlanságokkal vádaskodsz.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 906
15 655
113
Csak azt vedd már figyelembe, hogy valószínűleg, a II. VH vége óta nem veszett el annyi nyugati páncélos a világon, mint amennyi szovjet-orosz harckocsi csak az ukrán háború 8 hónapja alatt...

Jom Kippurnál mennyi Centurion, M48 és M60-as Patton lett veszteség ?

És az Irak - Iráni háborúban mennyi M47 / M48 / M60-as Patton, és Chieftain került leharcolásra ?

De azért ott 8 év alatt.És az iráni hk-k egy része kinai volt a háború második felében.Plusz az eredeti "nyugati" hk állomány is részben helyi gyártású M47M volt.

Azért a Chieftain flotta is elég nagy veszteségeket szenvedett el, és volt a Briteknek tanulópénz, úgy, hogy ők bírtak a legerősebb harckocsival Nyugaton, mert az M60-as Patton nyilván nem volt olyan erős, a Leopárd 1-es meg No Comment volt.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 906
15 655
113
Majd meglátjuk, mit is hoz a jövő, de mindez nem változtat azon az egyre világosabb tényen, hogy a T-62 orosz használatba vétele eddig egy nagy (de inkább óriási) csődtömeg, meg egy újabb ordas nagy blama.......

Az Ukránok azok T-72M1-eket, és T-55-ösöket kapnak, sehol egy Leopárd 2-es, de még a Leopárd 1-est sem kapják meg, az mekkora blama ?

És mikorra készül fel a TR-85-ös ?
 
K

Kopi2000

Guest
A T-62-es és az M60-as Patton azok hasonló évjáratú gépek. Az M60-as Patton az komolyabbnál komolyabb modernizációkat ért meg a Törököknél és a Zsidóknál, és mi akadálya, hogy a T-62-es is tunningolva legyen ? Vagy írtam a Kínai harckocsikról, a ZTZ 96-os egy T-55 / 62-es, szteroidokon, és evolválódva.

oqtiqSc.png






Tudnál ilyen kommentet mutatni ? :)

Én arra emlékszem, hogy a T-72B3-ast szidja legjobban a 3 - 4 törzskommentelő, meg ezt az új Fehérorosz tyúkketrec tákolást is, és harckocsikon kívül a többi fegyvernem is kap rendesen, hogy mi értelme ugyanannak a típus három vagy négyszerezésének.

És a politikai rendszer az meg szóra sem érdemes.

Mindkét oldalt egyformán szarnak tekintem.

Oroszország - hiperkorrupt diktatórikus állam

Ukrajna - hiperkorrupt, neonáci / fasiszta, és diktatórikus ország, az USA és az EU támogatja nyereségvágyból

Aki szerint itt van jó és rossz, az benyelte valamelyik oldal propagandáját.

Valótlanságokkal vádaskodsz.
Az orosz T-62 modernizáció kb. csak annyi, bármit is hordjanak össze erről a ruszkik itt, hogy letörölik a rozsdát a gépekről... Úgyhogy, ne vessed össze kérlek az M-60 modernizációkkal, mert mindjárt dobok egy hátast....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 447
8 065
113
Valószínűleg a "raktari" T-62 et majdnem ugyan úgy hozzák rendbe mint amiket kiküldtek Szíriába. Ne feledjük azok a szökevények igen jól állták a sarat még az oroszok is meglepődtek. Sztem jobban mint a Szír 72 ek. Az oroszoknak ha gyorsan kell rendbeszedni akkor erre van kapacitása. Továbbá ne feledjük nem több éves leamortizált vasakat vesznek elő. Attól függően hogy itt itt amott rozsdafoltos de működőképes és harcképes lehet. A távol keleti körzetekben ezerszám lehetnek úgy tárolva hogy pár hét alatt bevethetőek. Lásd a Vosztok gyakorlatot.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 184
125 014
113
Valószínűleg a "raktari" T-62 et majdnem ugyan úgy hozzák rendbe mint amiket kiküldtek Szíriába. Ne feledjük azok a szökevények igen jól állták a sarat még az oroszok is meglepődtek. Sztem jobban mint a Szír 72 ek. Az oroszoknak ha gyorsan kell rendbeszedni akkor erre van kapacitása. Továbbá ne feledjük nem több éves leamortizált vasakat vesznek elő. Attól függően hogy itt itt amott rozsdafoltos de működőképes és harcképes lehet. A távol keleti körzetekben ezerszám lehetnek úgy tárolva hogy pár hét alatt bevethetőek. Lásd a Vosztok gyakorlatot.
Hát ez is erőteljes feltételezés.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 222
113
Valószínűleg a "raktari" T-62 et majdnem ugyan úgy hozzák rendbe mint amiket kiküldtek Szíriába. Ne feledjük azok a szökevények igen jól állták a sarat még az oroszok is meglepődtek. Sztem jobban mint a Szír 72 ek. Az oroszoknak ha gyorsan kell rendbeszedni akkor erre van kapacitása. Továbbá ne feledjük nem több éves leamortizált vasakat vesznek elő. Attól függően hogy itt itt amott rozsdafoltos de működőképes és harcképes lehet. A távol keleti körzetekben ezerszám lehetnek úgy tárolva hogy pár hét alatt bevethetőek. Lásd a Vosztok gyakorlatot.
két század kivétele naftalinbol,az max nálunk mennyiség.Erősen kétlem,hogy ezerszám lennének ehez megfelelő állapotban 62ek.Mérget vehetsz rá,hogy az a két század előre fel lett arra a gyakorlatra készitve.És 5 másik századot kannibalizáltak hozzá.....
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 906
15 655
113
Neked még nem tűnt el, hogy ha megnézek 3 db filmet a modernizált T-62-ről, akkor három eltérő modifikációt látok? Ne a számokon akadj fel, írhattam volna ötöt is...

Az állam nemtörődöm, és standardizálás helyett minden katona magának rögtönöz valamit. Azt gondolták, hogy legatyásodva, szétszakadva is kibírnak 30 + évet.

Nem csak harckocsiknál, hanem még a gyalogság személyi felszerelkezésénél is önköltségen mennek a dolgok, és az állami keret az meg ott van valamelyik oligarcha Dél-Afrikai nyaralóján.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Halfdan and tonyo

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 184
125 014
113
Neked még nem tűnt el, hogy ha megnézek 3 db filmet a modernizált T-62-ről, akkor három eltérő modifikációt látok? Ne a számokon akadj fel, írhattam volna ötöt is...
Egyelőre szerintem még a nagyjából bevethető állapotúak kerülnek elő azok is többféle alverzióban túzoltásképp, ami ramatyabb és kénytelenek rá időt szánni az gondolom kapj majd valami egységesebb "modernizációt" (értsd ami maradt ERA meg esetleg rádió)
 
K

Kopi2000

Guest
Egyelőre szerintem még a nagyjából bevethető állapotúak kerülnek elő azok is többféle alverzióban túzoltásképp, ami ramatyabb és kénytelenek rá időt szánni az gondolom kapj majd valami egységesebb "modernizációt" (értsd ami maradt ERA meg esetleg rádió)
Max. én is ezt tudom elképzelni, de ment itt kb. két hete orosz oldalról, hogy modern tűzvezetést, stb. fognak kapni ezek a teknők... Én (is) már akkor is szkeptikus voltam azzal kapcsolatosan, hogy modern eszközökkel küldik ezeket Ukrajnába...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 184
125 014
113
Max. én is ezt tudom elképzelni, de ment itt kb. két hete orosz oldalról, hogy modern tűzvezetést, stb. fognak kapni ezek a teknők... Én (is) már akkor is szkeptikus voltam azzal kapcsolatosan, hogy modern eszközökkel küldik ezeket Ukrajnába...
Hát amúgy van hozzájuk tűzvezető rendszer amit exportra raktak össze (nem egy szofisztikált valami) és azt nem is nagy csoda beletenni, szóval akár kaphatnak is.