T-62

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 475
67 851
113
Tudom, már megint másik topikban leopárdozunk, de ez az ami meg van mutatva, bőven megeszegeti a tandem HEAT előtöltetét.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 728
4 115
113
Mi az Orosz Fan Klubság abban, hogy

- a Merkava lett a legelső, és sorozatban felszerelt APS-es Nyugati gép,

- az Abrams-hez is 2019-ben berendelték,

- a Leopárd 2-eshez és a Challenger-hez is kell az APS ?


És akkor a Szovjet, mert nincs olyan, hogy Ukrán vagy Orosz harckocsi, hanem Szovjet érából való gépekkel vannak, azok is csak APS-el életképesek manapság, és az más probléma, hogy csesztek erre költeni.
Szia,

Az az OFK, ha valaki ugy tesz, mintha a vegtelenul elavult T-62 elerne egy T-72A szintjet, csak azert, mert az oroszok kenytelenek ezt hasznalni.

Nyilvanvalo, hogy az oroszok azert hasznalnak T-62-t, mert nincs eleg mukodkepes T-64, T-72, T-80, T-14 naluk.

Megdobbento, hogy ennyi legyartott modern harckocsi (ertsd: 70-80-as evekben modern) mellett miert kell rafanyalodniuk egy elavult (ertsd: 70-80-as evekben elavult, 60-as evek masodik feleben masodvonalasnak gyartott) harckocsira.
 
K

Kopi2000

Guest
Nahát, nahát.. Tegnap írtam, hogy a kezelők nem fogják az életüket rábízni ezekre a modernizált szarokra és megfutnak az első adandó alkalommal.... Jól le is lettem dorongolva, az OFK tagok meg elláttak sok nevető emojival...Talán az első bevetésükön....Több ilyen T-62-es páncélos is esett tegnap ukrán fogságba...

 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Modernizált T-62 egy Bajkálontúli gyakorlótéren
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 550
113
Nahát, nahát.. Tegnap írtam, hogy a kezelők nem fogják az életüket rábízni ezekre a modernizált szarokra és megfutnak az első adandó alkalommal.... Jól le is lettem dorongolva, az OFK tagok meg elláttak sok nevető emojival...Talán az első bevetésükön....Több ilyen T-62-es páncélos is esett tegnap ukrán fogságba...


Nem csak te írtad, én is ezt mondom a hívőknek.
A katonák nem hülyék. Pontosan tudják, hogy a 40-50 éves elavult tankok megbízhatatlanok:
  • Gyakran, a legrosszabb pillanatokban romlanak el.
  • A régi alkatrészeket, részegységeket nem gyártják, így a tömítések, gumicsővek is nagyrészt bontott 40 éves ócskasagok. Ezért gyakran elromlanak, folyik a fagyálló, a motorolaj, üzemanyag mindenhol.

Most azt terjesztik szerencsétlenek el, hogy újra cserélik a műszereket.
:)
Majd. Egyszer.

A ruszki azt hiszi, hogy átveheti a kényszersorozott katonáit, aztán csodálkozik, hogy az első alkalommal otthagyja a kezszem az erdőben a tankot.

Ezért sem volt jó ötlet a T-62, de hát ilyenek a ruszkik.
Amíg van ember a darálóba, addig reménykedik a győzelemben.
Csak kell valamilyen tank. Mindegy milyen, csak guruljon.
 
K

Kopi2000

Guest
Nem csak te írtad, én is ezt mondom a hívőknek.
A katonák nem hülyék. Pontosan tudják, hogy a 40-50 éves elavult tankok megbízhatatlanok:
  • Gyakran, a legrosszabb pillanatokban romlanak el.
  • A régi alkatrészeket, részegységeket nem gyártják, így a tömítések, gumicsővek is nagyrészt bontott 40 éves ócskasagok. Ezért gyakran elromlanak, folyik a fagyálló, a motorolaj, üzemanyag mindenhol.

Most azt terjesztik szerencsétlenek el, hogy újra cserélik a műszereket.
:)
Majd. Egyszer.

A ruszki azt hiszi, hogy átveheti a kényszersorozott katonáit, aztán csodálkozik, hogy az első alkalommal otthagyja a kezszem az erdőben a tankot.

Ezért sem volt jó ötlet a T-62, de hát ilyenek a ruszkik.
Amíg van ember a darálóba, addig reménykedik a győzelemben.
Csak kell valamilyen tank. Mindegy milyen, csak guruljon.
Nem akartam kisajátítani semmit sem a magam számára, csak örültem, hogy ilyen hamar igazolódott az én gondolatom is. Egyet tudok érteni veled. A T-62 felújítás és harcbavetés egy újabb orosz fegyver ellátási zsákutca lesz. Pénzbe kerül, kapacitásokat köt le, a fronton meg nem lesz eredménye. Legfeljebb az ukránok vetik majd harcba. Talán jobban, mint az oroszok, mert sokkal motiváltabbak, mivel a hazájukon kívül a saját ukránságukat is védik, amit Putyin áltörténelmi esszéje még a háború előtt megkérdőjelezett. A véleményem szerint ez is óriási baklövés volt a cártól, mert így egyénileg is az oroszok ellen fordította az ukrán embereket, akik nem akarnak oroszként élni.....



 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 986
5 433
113
Szia,

Az az OFK, ha valaki ugy tesz, mintha a vegtelenul elavult T-62 elerne egy T-72A szintjet, csak azert, mert az oroszok kenytelenek ezt hasznalni.

Nyilvanvalo, hogy az oroszok azert hasznalnak T-62-t, mert nincs eleg mukodkepes T-64, T-72, T-80, T-14 naluk.

Megdobbento, hogy ennyi legyartott modern harckocsi (ertsd: 70-80-as evekben modern) mellett miert kell rafanyalodniuk egy elavult (ertsd: 70-80-as evekben elavult, 60-as evek masodik feleben masodvonalasnak gyartott) harckocsira.
60-as évek második felében még első vonalas harckocsi volt.60-as évek végén 70-es évek elején kezdett elterjedni nagyobb számban a már kiforrottnak tekinthető T64A.Még a 70-es években,80-as években is tűzerőben,védettségben felvette a "versenyt"az akkor még nagy számban szolgálatban lévő nyugati M48/M60,Leopárd 1,Amx30 harckocsikkal.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Catles
K

Kopi2000

Guest
60-as évek második felében még első vonalas harckocsi volt.60-as évek végén 70-es évek elején kezdett elterjedni nagyobb számban a már kiforrottnak tekinthető T64A.Még a 70-es években,80-as években is tűzerőben,védettségben felvette a "versenyt"az akkor még nagy számban szolgálatban lévő nyugati M48/M60,Leopárd 1,Amx30 harckocsikkal.
Nekem nem derült ki, hogy az előző bejegyzésben leírtakkal mit is akartál mondani? Az ukrán fronton, 2022-ben már eléggé életképtelennek látszik ez a koncepció, főleg úgy, hogy az ukránok sokkal motiváltabbak, mint a ruszkik...
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
321
1 598
93
Nahát, nahát.. Tegnap írtam, hogy a kezelők nem fogják az életüket rábízni ezekre a modernizált szarokra és megfutnak az első adandó alkalommal.... Jól le is lettem dorongolva, az OFK tagok meg elláttak sok nevető emojival...Talán az első bevetésükön....Több ilyen T-62-es páncélos is esett tegnap ukrán fogságba...

Még a motortérből is kiugrottak a mókusok akik hajtották. Amúgy minek lenne nyitva...:rolleyes:
A zsákmányolt T-62-k saját oldalon történő harcba vetése nehezebb lesz mint a T-72...+ szériáké, a 115mm ürméretet az unkránok nem használják, valószinüleg tartalékot sem képeztek belőle.
 
K

Kopi2000

Guest
Még a motortérből is kiugrottak a mókusok akik hajtották. Amúgy minek lenne nyitva...:rolleyes:
A zsákmányolt T-62-k saját oldalon történő harcba vetése nehezebb lesz mint a T-72...+ szériáké, a 115mm ürméretet az unkránok nem használják, valószinüleg tartalékot sem képeztek belőle.
Majd meglátjuk, mit is hoz a jövő, de mindez nem változtat azon az egyre világosabb tényen, hogy a T-62 orosz használatba vétele eddig egy nagy (de inkább óriási) csődtömeg, meg egy újabb ordas nagy blama.......
 
K

Kopi2000

Guest
Ezt nem hiszem el. Mi a relativizálás abban, hogy a harckocsiveszteség harckocsiveszteségnek van elkönyvelve?
Csak azt vedd már figyelembe, hogy valószínűleg, a II. VH vége óta nem veszett el annyi nyugati páncélos a világon, mint amennyi szovjet-orosz harckocsi csak az ukrán háború 8 hónapja alatt...
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 475
67 851
113
Csak azt vedd már figyelembe, hogy valószínűleg, a II. VH vége óta nem veszett el annyi nyugati páncélos a világon, mint amennyi szovjet-orosz harckocsi csak az ukrán háború 8 hónapja alatt...
Nem értem, hogy ennek az összes lezajlott háború kontextusában mi lenne a kiemelkedő jelentősége? Nem papucsosokkal háborúznak, szemben is technika van meg képzett erő. Mennyi harckocsit vesztett az ukrán fél ugyanebben a háborúban?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
Csak azt vedd már figyelembe, hogy valószínűleg, a II. VH vége óta nem veszett el annyi nyugati páncélos a világon, mint amennyi szovjet-orosz harckocsi csak az ukrán háború 8 hónapja alatt...
73ban a zsidó hk-k minek számitanak?merthogy ott 18nap alatt mennyi nyugati gyártású hk is veszett el?(de nem minden IDF hk veszteség volt nyugati gyártású,hisy a T55 Tiránok keletiek voltak eredetileg).
Egyrészt a szireknek elkezdett T62 felújitási programot folytatják,egyszerűen mert kéznél volt.Másrészt az egyszerűbb T62 tankokat könnyebb feléleszteni,mint a Szu összeomlása óta ugyanúgy "tartós tárolásban" rohadó bonyorultabb T72/80 tipusokat.
Másrészt az öreg T62 (de még a T55 is) gyalogsági támogató szerepre nagyon is megfelelne-ha csak arra használnák.De elég valószinűnek látszik,hogy ezeket is ugyanúgy alkalmazzák,mint a többit.És a motiválatlan legénység is ugyanúgy otthagyja,mint a többit.
 
K

Kopi2000

Guest
73ban a zsidó hk-k minek számitanak?merthogy ott 18nap alatt mennyi nyugati gyártású hk is veszett el?(de nem minden IDF hk veszteség volt nyugati gyártású,hisy a T55 Tiránok keletiek voltak eredetileg).
Egyrészt a szireknek elkezdett T62 felújitási programot folytatják,egyszerűen mert kéznél volt.Másrészt az egyszerűbb T62 tankokat könnyebb feléleszteni,mint a Szu összeomlása óta ugyanúgy "tartós tárolásban" rohadó bonyorultabb T72/80 tipusokat.
Másrészt az öreg T62 (de még a T55 is) gyalogsági támogató szerepre nagyon is megfelelne-ha csak arra használnák.De elég valószinűnek látszik,hogy ezeket is ugyanúgy alkalmazzák,mint a többit.És a motiválatlan legénység is ugyanúgy otthagyja,mint a többit.
Kedvellek, de nettó baromság az előző hozzászólásod. Mert nem az a lényeg, hogy kéznél van a T-62 modernizációs program (2022-ben), hanem az, mennyi ennek a fronton az értelme? És ebben lényeges a kezelők hozzáállása is, minden egyéb íróasztal izű magyarázattal ellentétben...

UI.: lehet, hogy nem is azt akartad írni, mint amit én kihámoztam az előbb belőle?
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 963
123 600
113
73ban a zsidó hk-k minek számitanak?merthogy ott 18nap alatt mennyi nyugati gyártású hk is veszett el?(de nem minden IDF hk veszteség volt nyugati gyártású,hisy a T55 Tiránok keletiek voltak eredetileg).
Egyrészt a szireknek elkezdett T62 felújitási programot folytatják,egyszerűen mert kéznél volt.Másrészt az egyszerűbb T62 tankokat könnyebb feléleszteni,mint a Szu összeomlása óta ugyanúgy "tartós tárolásban" rohadó bonyorultabb T72/80 tipusokat.
Másrészt az öreg T62 (de még a T55 is) gyalogsági támogató szerepre nagyon is megfelelne-ha csak arra használnák.De elég valószinűnek látszik,hogy ezeket is ugyanúgy alkalmazzák,mint a többit.És a motiválatlan legénység is ugyanúgy otthagyja,mint a többit.
Az irak iráni háború is generált elég sok.nyugati hk veszteséget.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 986
5 433
113
Nekem nem derült ki, hogy az előző bejegyzésben leírtakkal mit is akartál mondani? Az ukrán fronton, 2022-ben már eléggé életképtelennek látszik ez a koncepció, főleg úgy, hogy az ukránok sokkal motiváltabbak, mint a ruszkik...
Lényegében csak annyit hogy a 60-as évek második felében még nem másodvonalas harckocsinak gyártották és hogy a 70-es években 80-as években is a legtöbb akkor szolgálatban lévő nyugati harckocsival szemben megfelelő volt.Ezzel teljesen egyetértek hogy az Ukrán frontra maximum szükségmegoldásnak jó de az Ukránoknál szolgálatban lévő összes T64 variáns,T72,Kis számú T80 minden szempontból jobbak.Oroszok meg véleményem szerint nagyon alul teljesítenek egyenlőre.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
Kedvellek, de nettó baromság az előző hozzászólásod. Mert nem az a lényeg, hogy kéznél van a T-62 modernizációs program (2022-ben), hanem az, mennyi ennek a fronton az értelme? És ebben lényeges a kezelők hozzáállása is, minden egyéb íróasztal izű magyarázattal ellentétben...

UI.: lehet, hogy nem is azt akartad írni, mint amit én kihámoztam az előbb belőle?
Utolsó mondat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 986
5 433
113
Nem akartam kisajátítani semmit sem a magam számára, csak örültem, hogy ilyen hamar igazolódott az én gondolatom is. Egyet tudok érteni veled. A T-62 felújítás és harcbavetés egy újabb orosz fegyver ellátási zsákutca lesz. Pénzbe kerül, kapacitásokat köt le, a fronton meg nem lesz eredménye. Legfeljebb az ukránok vetik majd harcba. Talán jobban, mint az oroszok, mert sokkal motiváltabbak, mivel a hazájukon kívül a saját ukránságukat is védik, amit Putyin áltörténelmi esszéje még a háború előtt megkérdőjelezett. A véleményem szerint ez is óriási baklövés volt a cártól, mert így egyénileg is az oroszok ellen fordította az ukrán embereket, akik nem akarnak oroszként élni.....



Annyi előnye van már ha annak lehet nevezni mivel még 115 mm lövege van ahoz nem igazán van lőszer az Ukránoknak sokáig nem tudják használni a zsákmányolt T62-eseket.És mivel nagyon nem került a Varsói szerződés országaiba(Inkább T55,T72 terjedtek el)Nem is nagyon tudnának hozzá lőszert szerezni.
 
  • Tetszik
Reactions: Hortator and Catles