• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 472
79 528
113
De én is kérdezhetném, hogy magasság? 800m/s? Link? vagy az luxus? De nem teszem, mert 1. tudom, hogy hülyeség. 2 képes vagyok utánanézni magamtól is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 460
113
Amúgy nem tudom, hogy az eszetekbe jutott-e már, hogy a lövegcsőből indított rakéta pontos célba juttatásához nem kell lézeres távolság mérés....
Lehet, hogy a 400 méter egy "beragadt" adat. Valamire egyszer rámértek és nem 0-ázták le.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 680
13 746
113
Szerintem teljesen mindegy a távolság.
Az is egy szégyen, hogy 400mre lehet jutni egy ilyen hitech nato felderitéses csodaszenzoros nagymacskához éjjel, mindezt egy elavult éjszakai képesség nélküli szarra való butafegyverrel, ami eleve nem hatékony ellene.

Szóval a valóság az, hogy a háborúban a
T72 nagymacskák megsemmisitésében, a nagymacskák aknamentesítésben jeleskednek.

Pont.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 995
32 970
113
Szerintem teljesen mindegy a távolság.
Az is egy szégyen, hogy 400mre lehet jutni egy ilyen hitech nato felderitéses csodaszenzoros nagymacskához éjjel, mindezt egy elavult éjszakai képesség nélküli szarra való butafegyverrel, ami eleve nem hatékony ellene.

Szóval a valóság az, hogy a háborúban a
T72 nagymacskák megsemmisitésében, a nagymacskák aknamentesítésben jeleskednek.

Pont.
spec én meg nem tudom állapitani hogy mi van a képen,lehet,hogy leo,Lehet,hogy nem.Pssz.De....
Speciel nagyon nagy truváj nincs abban,ha egy aknára futott,és elhagyott Leot megközelitenek 400 méterre.
Másik módszer a forditottja.Egy jol leálcácott lesállásban is be lehet álló motorral kushadva bevárni 400 méterre egy másik hk-t.
Egyébként 91ben megtörtént az a poén,hogy felderitő változatú Bradley a hajnali ködben szó szerint ráhajtott a beásott iraki T72 lőállásának oldalsáncára.ippen hogy nem estek rá
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.

A jelenlegi látott üzemmódú ATGM-eknél:
  • max. 1 mp a kivető-töltetes idő,
  • + a szinte minden modern típus esetében aszimmetrikus karakterisztikájú a rakétahajtómű, a következő 2-5 mp alatt éri el az utazó sebességet(ami a jelenlegi, emberes-rávezetésű típusok esetében hangsebesség alatti utazós),
  • ami "utazó-sebesség" a maradék hatótáv 90-95%-ig tart,
  • majd a kiégés után alig lassulva, pár másodperccel a kiégés után => önmegsemmisítés!

Kb. ez a menetrend ezeknél is!

Ezekből a nyilvános infókból nagy biztonsággal becsülhető, hogy a -- szinte biztosan lebutított felbontású-- felvételen a látható célpont 1 km-en belül/körül volt!

A ± 2-300 méternek nincs jelentősége a hír lényege szempontjából!



U.I.: Bár a tévedés jogát fenntartom most is, de ennek ennél a vágatlan felvételnél nagyon-nagyon-nagyon kicsi az esélye!

.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 680
13 746
113
spec én meg nem tudom állapitani hogy mi van a képen,lehet,hogy leo,Lehet,hogy nem.Pssz.De....
Speciel nagyon nagy truváj nincs abban,ha egy aknára futott,és elhagyott Leot megközelitenek 400 méterre.
Másik módszer a forditottja.Egy jol leálcácott lesállásban is be lehet álló motorral kushadva bevárni 400 méterre egy másik hk-t.
Egyébként 91ben megtörtént az a poén,hogy felderitő változatú Bradley a hajnali ködben szó szerint ráhajtott a beásott iraki T72 lőállásának oldalsáncára.ippen hogy nem estek rá

Erre nem is gondoltam...
Gondolom frissen elhagyott leo, hogy meg meleg is volt.
Vagy az is csak a gyenge szovjet képcső horizontál syncron és b tápfesz hibájából eredt, hogy a kép többi része sötét.. gondolhattam volna. Csak szimplán szar a kép.

De persze tudom, eleve egy orosz gmc jégkrémesautó volt.. éjszaka tökegyedül.. oroszok a t72vel ejszakai képesség nélkül vakon véletlenül a sajátjukat lőtte a szar szovjet képcső miatt.
Az oryxen már tuti fent van, mint orosz veszteség.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 460
113
De persze tudom, eleve egy orosz gmc jégkrémesautó volt.. éjszaka tökegyedül.. oroszok a t72vel ejszakai képesség nélkül vakon véletlenül a sajátjukat lőtte a szar szovjet képcső miatt.

Ez már csak természetes.
Hiszen biztosan nincs butítva a tank kilövős felvétel.....
Aztán ha néha kikerül videó butítás nélkül, ugyan azzal a hőkamerával, akkor meg 4300 méterről látszik az embereknek még a feje is, pedig az kb. 30 cm-es méret....

Az sem zavarja dudit, hogy a saját maga írja le, hogy a Sosna-U az egy "20 éves francia hőkamera". Ami részben igaz, (kicsit fejlesztették) másrészt 20 éve a világ legjobb rendszere volt... Csak úgy mellékesen. :rolleyes:
De ha beszerelik egy orosz tankba, akkor szerinte már nem lát el pár száz méterre sem XD
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 995
32 970
113
Erre nem is gondoltam...
Gondolom frissen elhagyott leo, hogy meg meleg is volt.
Vagy az is csak a gyenge szovjet képcső horizontál syncron és b tápfesz hibájából eredt, hogy a kép többi része sötét.. gondolhattam volna. Csak szimplán szar a kép.

De persze tudom, eleve egy orosz gmc jégkrémesautó volt.. éjszaka tökegyedül.. oroszok a t72vel ejszakai képesség nélkül vakon véletlenül a sajátjukat lőtte a szar szovjet képcső miatt.
Az oryxen már tuti fent van, mint orosz veszteség.
Hát,igen.Arra nem gondoltam,hogy csak a propi szar érdekel,a katonai logika egy cseppet sem......
Egyébként a 400 méter biztosan fals,mert arra a távolságra igencsak pazarlás rakétát inditani.
Ez már csak természetes.
Hiszen biztosan nincs butítva a tank kilövős felvétel.....
Aztán ha néha kikerül videó butítás nélkül, ugyan azzal a hőkamerával, akkor meg 4300 méterről látszik az embereknek még a feje is, pedig az kb. 30 cm-es méret....

Az sem zavarja dudit, hogy a saját maga írja le, hogy a Sosna-U az egy "20 éves francia hőkamera". Ami részben igaz, (kicsit fejlesztették) másrészt 20 éve a világ legjobb rendszere volt... Csak úgy mellékesen. :rolleyes:
De ha beszerelik egy orosz tankba, akkor szerinte már nem lát el pár száz méterre sem XD
A képminőség igen szar.Hogy butitás vagy mondjuk természetes vagy mesterséges köd miatt,azt én ugyan meg nem mondom.Gyakorlatilag képtelenség megmondani,hogy az ott egy Leo,vagy egy fagylaltoskocsi.
Szóval mindenki azt lát bele ebbe a snitbe,amit csak akar.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 472
79 528
113
De tényleg banyek, miért olyan nehéz elfogadni egyeseknek, hogy 400 méterről lőtte ki.
Min változtatna ha 800 szerepelne ott?
Mert 400 méterről egy kaputelefonnal is jobb videofelvételt csinálsz mint amit a T-72 hőkamerája tud. Azt nem akarják elfogadni, hogy ez egy elavult eszköz, hisz nem lehet semmi elavlt ami orosz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 472
79 528
113
Szerintem teljesen mindegy a távolság.
Az is egy szégyen, hogy 400mre lehet jutni egy ilyen hitech nato felderitéses csodaszenzoros nagymacskához éjjel, mindezt egy elavult éjszakai képesség nélküli szarra való butafegyverrel, ami eleve nem hatékony ellene.

Szóval a valóság az, hogy a háborúban a
T72 nagymacskák megsemmisitésében, a nagymacskák aknamentesítésben jeleskednek.

Pont.
...
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 680
13 746
113
...Gyakorlatilag képtelenség megmondani,hogy az ott egy Leo,vagy egy fagylaltoskocsi.
Szóval mindenki azt lát bele ebbe a snitbe,amit csak akar.

Őszintén szólva nem gondoltam.. és legyetek szivesek ne vegyétek személyeskedésnek, mert tudom, hogy ennyire nem vagy hülye... de hogy még a hülyét is képesek vagytok eljátszani, hogy nem ismeritek fel.. az azért no comment.

Om, legyen igazatok mondenben. Legyen 400m, legyen a t72 egy szar. A nato éjszakai képesség és a leo2 a csúcs.. de ez is kevés a szarok ellen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 472
79 528
113
Elég ez a szint a nyugati top harckocsik ellen vagy nem?
Milyen Leopard van a képen? Mert igazából, hogy Leopard azt csak abból gondoljuk, hogy ez a videó címe*. De ha A6 is van a képen (amit kapott Ukrajna) az sem a top harckocsi a NATO-ban.

*Ezért sincs értelme a butítós butaságnak, ha az oroszok azt akarják bizonyítani, hogy kilőttünk egy Leopardot, lássátok ez sem csodafegyver, akkor minek annyira butítani a videót, hogy felismerhetetlen legyen a célpont? Na meg minek is butítanák? van egy halom reklámcélú videó amin látni a Sosna U képességeit butítás nélkül, hisz a rekámozás volt a cél.