• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Nem biztos, hogy ez ATGM.
Mintha ágyúlövés háttérzaj lenne, + a T-72 még nem tud a lővegbőé ATGM-et indítani! A T-90 tud!
... emlékeim szerint

... vagy tévedek! Tudnak az újabb változatok már esetleg? Emléxem, hogy pár hónapja néztem ezt az infót, akkori emlékeim alapján mondva a mostani következtetést.


U.I: Az is lehet, hogy első videójával most "bukott le" egy gyors modernizálása "hetvenkettes"-nek! :oops:

.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Nem biztos, hogy ez ATGM.
Mintha ágyúlövés háttérzaj lenne, + a T-72 még nem tud a lővegbőé ATGM-et indítani! A T-90 tud!
... emlékeim szerint

... vagy tévedek! Tudnak az újabb változatok már esetleg? Emléxem, hogy pár hónapja néztem ezt az infót, akkori emlékeim alapján mondva a mostani következtetést.


U.I: Lehet, hogy egy gyors modernizálás első videójával "bukott le" a "hetvenkettes"! :oops:

.
1985 óta tud rakétát indítani a T-72B.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Nem biztos, hogy ez ATGM.
Mintha ágyúlövés háttérzaj lenne, + a T-72 még nem tud a lővegbőé ATGM-et indítani! A T-90 tud!
... emlékeim szerint

... vagy tévedek! Tudnak az újabb változatok már esetleg? Emléxem, hogy pár hónapja néztem ezt az infót, akkori emlékeim alapján mondva a mostani következtetést.


U.I: Az is lehet, hogy első videójával most "bukott le" egy gyors modernizálása "hetvenkettes"-nek! :oops:

.
Már nagyon régóta tud indítani
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 246
113
Nem látszik egy tégla alakú hőképen kívül sok minden.

Alul van egy 400-as szám (400m?) és a rakéta is nagyon rövid ideig repül.

A cél harckocsi (Leopardnak nézem) lassan kigyullad majd kap még egyet, de az már penetrátor.

Reálisnak tűnik hogy belebotlott a Leoba(?) a susnyásba és valamiért ATGM volt betöltve, így azt lőtték rá először. Vagy már kilőtt harckocsit ‘végeztek ki’.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 696
13 843
113
Alul van egy 400-as szám (400m?) és a rakéta is nagyon rövid ideig repül.

A cél harckocsi (Leopardnak nézem) lassan kigyullad majd kap még egyet, de az már penetrátor.

Reálisnak tűnik hogy belebotlott a Leoba(?) a susnyásba és valamiért ATGM volt betöltve, így azt lőtték rá először. Vagy már kilőtt harckocsit ‘végeztek ki’.

Szerintem, de majd a profik megmondják, de szerintem leora eleve atgmel mennek. 400 az biztos a táv?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 346
113
A 9K112 Kobra (AT-8 Songster) (T-64, T-80, T-84),
9%D0%9C112.jpg

vagy a 9K119 Refleksz (AT-11 Sniper)
9m119m.jpg

csőből indítható tandem fejes SACLOS irányítású ATGM rakétákat tudtak indítani, csak a szovjet Vörös Hadseregben rendszeresített T-72 harckocsik (T-64, T-80, 2Sz25 Szprut-SzD, illetve a 2A45M Szput-B ágyú) 100-4.000 m közötti hatótávolsággal. A T-90 harckocsik a 9K119 Refleksz- M ATGM-t használják 5.000 m hatótávolsággal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Szerintem, de majd a profik megmondják, de szerintem leora eleve atgmel mennek. 400 az biztos a táv?
Igen a 400 méter bizony a távolság. És igen azzal a szarral 400 méterről azt sem tudjuk megállaptani, hogy mi a célba vett harckocsi típusa.

Biztosan nem ATGM volt betöltve, mert alig van belőle a harckocsiba málházva (5db) és nagyon macerás a betöltött lőszert kibányászni ha nem azt akarod ellőni.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 246
113
Szerintem, de majd a profik megmondják, de szerintem leora eleve atgmel mennek. 400 az biztos a táv?

Az ATGM kb 3-4 másodpercig repül a célig, ami azért elég nagynak látszik a képen (digitalis nagyítás..?). Nehéz megmondani mert Kobra is csak 125-el hagyja el a csövet de utána már alaposan felgyorsul.

Lehetne magassági adat is de annak nem sok értelmét látom.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az ATGM kb 3-4 másodpercig repül a célig, ami azért elég nagynak látszik a képen (digitalis nagyítás..?). Nehéz megmondani mert Kobra is csak 125-el hagyja el a csövet de utána már alaposan felgyorsul.

Lehetne magassági adat is de annak nem sok értelmét látom.
Ha azt nézzük, hogy y van előtte akkor inkább magasság adat, mint távolság.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 696
13 843
113
Igen a 400 méter bizony a távolság. És igen azzal a szarral 400 méterről azt sem tudjuk megállaptani, hogy mi a célba vett harckocsi típusa.

Biztosan nem ATGM volt betöltve, mert alig van belőle a harckocsiba málházva (5db) és nagyon macerás a betöltött lőszert kibányászni ha nem azt akarod ellőni.

Leo2 ellen ez is elég.
Mert nem tudod megállapitani?

Leo2t én egyelőre csak aknaszedésben láttam remekelni. Az ilyen tank vs tankban egyelőre ugy néz ki egy ilyen szar is bőven elég..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Ha te mondod. Gondolom akkor meg is mutatod, hogy a koordináta után írja a számot a ruszki célzórendszer, és nem elé.
Nem nem fogom, egyszer már leírtam, hogy mi mit jelent ezen a monitoron szépen visszakeresheted. De akár te magad is utánanézhetsz az interneten ahelyett, hogy olyan hülyeségeket találnál ki, hogy magasság. Magyarázd már el, hogy minek kéne megjelenítenia madasságot? Digitális a tűzvezető rendszer azirányzó nem számol semmit.
Érdekes módon amikor 2785 (gondolom szíriában 2785 mter magasan lévő célokra lőttek) volt odaítva és lószart nem lehetett látni csak pacákat akkor senkinek eszébe nem jutott, hogy ugyanez a szám magasságot jelent.

Megint előjött a valóságtagadás és a hülyeség amikor kiderült a szarról, hogy szar.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
És igen azzal a szarral 400 méterről azt sem tudjuk megállaptani, hogy mi a célba vett harckocsi típusa.

Vagy butított videót látunk , mint elég sokszor....
Amikor meg nem, akkor azzal a szarral 5 km-ről tök jól lehetett látni, még a sétáló ukrán katonákat is.
Gondolom messzire nem lát jobban, mint közelre :rolleyes:

Megint előjött a valóságtagadás és a hülyeség amikor kiderült a szarról, hogy szar.
Igen, ezt mindig eljátszod a Leopárd 2 kapcsán.
Például most is nehezen emészted meg, hogy a "hitvány" keleti technika kilőtte az übermenshwagent XD
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem nem fogom, egyszer már leírtam, hogy mi mit jelent ezen a monitoron szépen visszakeresheted.
Nem nem fogom visszakeresni, linkeld szépen, mert akkor neked megvan.
Megint előjött a valóságtagadás és a hülyeség amikor kiderült a szarról, hogy szar.
Adva van egy rakéta átlag 800m/s sebességgel
Repül min 2 de inkább 3 s-et
És te kijelented, hogy a 400 m a távolság.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Vagy butított videót látunk , mint elég sokszor....
Amikor meg nem, akkor azzal a szarral 5 km-ről tök jól lehetett látni, még a sétáló ukrán katonákat is.
Gondolom messzire nem lát jobban, mint közelre :rolleyes:


Igen, ezt mindig eljátszod a Leopárd 2 kapcsán.
Például most is nehezen emészted meg, hogy a "hitvány" keleti technika kilőtte az übermenshwagent XD
Aha butított videó, meg magasság. Mi lesz a következő?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Nem nem fogom visszakeresni, linkeld szépen, mert akkor neked megvan.

Adva van egy rakéta átlag 800m/s sebességgel
Repül min 2 de inkább 3 s-et
És te kijelented, hogy a 400 m a távolság.
800m/s a végsebessége a rakétának, nem pedig az átlagsebessége. Gondolom nem kell magyarázni, hogy a csőelhagyás után induló rakétahajtómű (mert a csőből a rakétát kivetőtöltet löki ki) nem 10 méteren gyorsítja fel a rakétát 800m/s-re.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Na de megnéztem a kedvedért, a rakéta átlagsebessége 350m/s az 5000 méteres maximális hatótávolságot pedig 17,6 sec alatt teszi meg.
 
  • Tetszik
Reactions: boki