T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Ettől még simán mehet. Raba egyes részei sem különbek. Monjuk az amcsi parkoló egy vicc, hogy az tele van. Ünnepnapon a portaszolgálaté kb. Tele parkolót akarsz gyere el az audiba. De monjuk lassan már az is csak szanatórium lesz... :)
.
.
Az UVZ előttihez képest legalábbis nagy a különbség, és az UVZ előtti ulica, vagy ez inkább már grandiózusan széles proszpekt. Persze lehet, éppen voszkreszényje volt. :)
.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 756
28 631
113
Na számháborúba beleszállva igazából egyik helyről sem tudunk igazán pontos infókat szerezni. Még február-márciusban kezdett el a nyugati média (The Economist meg a Die Welt) az orosz ellenzéki médiára (kedvenc The Insider néven futó portál talán, akik pl a Rybar csapattal úgy befuccsoltak, hogy azóta is kong tőlük a RUnet) hivatkozva arról írni, hogy csupán havi 20 darab új tankot (értsd T-90) tudnak az oroszok gyártani, amit ha felszorzunk 12-vel, akkor már közelítünk a @krisss által is emlegetett éves 500-as értékhez. Hozzávéve a termelés további mérsékelt felfuttatását lehet ebből 600-700 is.

Cserébe itt egy májusi belarusz Szputnyik cikk, amelyik meg havi 100 T-90M-ről szól és akkor már hirtelen évente 1200 lett az 500-ból

Ami biztos, hogy a 2023-ra tervezett 1500-1600 darab legyártott harckocsi többségét az oroszok is főképp a modernizált eszközökkel gondolják, ami tehát többségében T-72B3M/B1M, T-80BVM és kisebb részt T-62M példányokat fog takarni. Most, hogy az UVZ-t totálra átállították a tankgyártásra, lecsatolva a korábban hozzávágott egyéb szektorokat (előző hsz-kben valaki felsorolta) jobban tudja az erőforrásait összpontosítani, de én inkább jövőre mondanám azt, hogy akkor az éves 1000+ mennyiség meglesz. Plusz ahogy @ghostrider kolléga is mondta, a termelés felfuttatásában a kulcskérdést a beszállítói lánc jelenti, illetve azt se felejtsük el, hogy kellenek képzett emberek is, ami esetleg még szűk keresztmetszet lehet.

Ami meg az indus T-90-ket illeti, azok annyiban voltak saját termékek mint a Szu-30MKI-k, avagy Grísa szépen legyártotta a főbb alkatrészeket, aztán Krishna meg összekalapálta azokat kész géppé a saját telepített gyártósorán, miközben nagy kegyesen gyárthatta a kisebb, kevésbé fontos részegységeket.
Ez az indiai gyátósor, még csak nem is Oroszországban van.
A-a, a Dmitrij Azarov fotós által készített kép eredetije bizony a Kommerszant egyik 2012-es cikkéhez tartozik, ahol az akkor épp frissen ismét elnök Putyin tett látogatást 2012. május 10-én az UVZ nyizsnyij tagili üzemében kedves Rogozinunk társaságában. Az persze már más kérdés, hogy épp valszeg az indus példányokat gyártották éppen
Itt a teljes 38 képes gyűjtemény, sajna árat csak regisztrálva ad ki a rendszer
Itt pedig nagyobban:
1200
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 756
28 631
113
Az utolsó mondatok szerintem az igazán lényegesek, avagy azért az UVZ közösségi médiafelületeit nézve (legyen az VK vagy YT) a háború kezdete óta eléggé visszafogták a szállítási anyagok közlését. Sőt, a gyárat bemutató videók is ritkábbak, azok is főként a VK oldalra kirakva. Így viszont ember legyen, aki ki tudja következtetni vajon mekkorák a pontos gyártási számok. Nekem a 122-es szám kicsit alacsonynak tűnik, de tényleg kb sötétben tapogatózunk ezen a téren és próbáljuk nem a fázist megfogni
Meg pl ha ezt a júlis 10-i videót nézzük, ott is mintha 4 T-90M-et meg egy T-72B3 obr 2022-t látnék sorban, csak hát szándékosan nem mutatják a részleteket
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 769
113
Az utolsó mondatok szerintem az igazán lényegesek, avagy azért az UVZ közösségi médiafelületeit nézve (legyen az VK vagy YT) a háború kezdete óta eléggé visszafogták a szállítási anyagok közlését. Sőt, a gyárat bemutató videók is ritkábbak, azok is főként a VK oldalra kirakva. Így viszont ember legyen, aki ki tudja következtetni vajon mekkorák a pontos gyártási számok. Nekem a 122-es szám kicsit alacsonynak tűnik, de tényleg kb sötétben tapogatózunk ezen a téren és próbáljuk nem a fázist megfogni
Meg pl ha ezt a júlis 10-i videót nézzük, ott is mintha 4 T-90M-et meg egy T-72B3 obr 2022-t látnék sorban, csak hát szándékosan nem mutatják a részleteket
Nincs külön T-90M gyártósor, ez tökéletesen látszik a videóban is, mert az első harckocsi bizony egy T-72B3 az utánakövetkezők pedig T-90M-ek. Én eddig olyan videót és képet láttam csak, ahol vegyesen voltak az UVZ-ben a különböző típusok. Emiatt sem lehet olyan óriási a darabszám, hisz lehetőség lenne azt mondania az UVZ-nek, hogy a T-90M-nek kell egy sajt gyártósor.

Ami a videót illeti, nekm kicsit fura 2023-ban hogy egy alkatrészt egyesével kell mérethelyesre kalapálni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Csak erős idegzettel, vagyis rekeszizmokkal rendelkezőeknek!
Hú de gyagyas egy oldal ez, tényleg jot röhögtem, tuti valami Pestről soha ki nem szabadult libsi bölcsész csinálja. :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
Na eljutottam ehhez a topikhoz is...
Boki kb 2 nappal ezelőtt rakta be, hogy évi 150 db T-90M -et tudnak összerakni. Ebből kurvára hirtelen az ezer .
Hát nem tudom te mit keversz, de kb 2 hónapja írtam egy elemzést a bejelentés kapcsán miszerint idén 1500 harckocsit kap az orosz hadsereg. Benne az összes gyár,amelyik harckocsikat gyárt vagy felújít.
Ez egy kurva komoly forrás ám..
Már írtam, hogy minden orosz katonai-haditechnikai hír nyílt forrásból eljut hozzám. Én csak leírom magyarul. Ami a nyugati cikkeket illeti óvatosan kell kezelni.
Eddig minden amit hozott szentírás volt a híveknek
Néha nem árt a´józan paraszti észen való gondolkodás. 1000 T-90M 1 évben?, mikor a SZU alatt makszimum gyártókapacitáson a legjobb évben 1500 T-72b(sokkal egyszerüb mint a T-90M) gördült ki az UVZ-ből.
mondjuk eddig is úgy kellett kezelni, mint az orosz duma szócsöve, most is úgy kell.
Néha nem árt azért gondolkodni... Lásd a 2.választ.
Szerintem jelenleg az alkatrész beszállítói lánc a kritikus keresztmetszet. Azoknak kell a termelését drasztikusan megemelni. Az oroszoknál én mindent el tudok képzelni és annak az ellenkezőjét is.
Igen fontos a beszállítói hálózat kiépítése, a szükséges alkatrészek,berendezések megfelelő mennyiségü gyártása. De ez nem megy egyik napról a másikra. Ezt nem értik egyesek.

A SZU felbomlásának évében, illetve a 90-es években sok fórumtárs nen élt illetve kicsi gyerek volt, honnét is tudná, hogy egy tervgazdálkodásban müködő államból -tehát a nulláról- kellett felépíteni egy új a piacgazdaságon(kapitalizmus) alapuló államot, ami komoly leépítésekkel járt. Bizony a védelmi-ipari komplexum egyes gyárai vagy megszüntek vagy komoly gyártókapacitásoktól szabadultak meg.(üzemek eladása,likvidálása, vagy polgári gyártás beindítása) Jelentősen leépült az UVZ gyártókapacitása is hiszen vége volt a hidegháborúnak és nem volt szükség újabb tankok gyártására- főleg nagy mennyiségben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Néha nem árt a´józan paraszti észen való gondolkodás. 1000 T-90M 1 évben?, mikor a SZU alatt makszimum gyártókapacitáson a legjobb évben 1500 T-72b(sokkal egyszerüb mint a T-90M) gördült ki az UVZ-ből.
Pontosan ezt mondtam én is amikor az új gyártású T-90M-ekre felröppent az évi ezres szám, hogy az évi 1000 az maximum az összes harckocsira reális, felújítottra és újra együtt.
Csak udvariasan hülyének néztek emiatt.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 756
28 631
113
Ez a Trautmann Balázs féle csőcselék lesz ha nem tévedek.
Mondom, egyszer még évekkel ezelőtt találkoztam a Zero Cola Magyar Múzsa egyik szerkesztőjével, és annál nagyobb öntelt beképzelt belpesti (mellesleg ügyvéd) faszt nehezen lehetett volna találni. Na és ez kb annak az eggyel csavart változata
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
Csak erős idegzettel, vagyis rekeszizmokkal rendelkezőeknek!
Tudnál közvetlen linket adni,mert nem jelenik meg.
 

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
140
600
93
.
.
Jó nagy hodály, nem kérdés, de érdemes azért ezt a nagy orosz zavodot minőségi szempontból is körbejárni. A Google maps pl ilyeneket is mutat, csak a kerités felett belesve...
.
.
.
.
.

Jól összeszedted a lerobbant helyeket.
2019-es a felvétel. Éppen felmarták az utat aszfaltozás előtt.
Az objektum óriási, a közepére nem lehet belátni.

Kocsiból meg kb. 50x több áll itt csak a gyáron kívül.
Persze az amerikai szebb, rendezettebb, kulturáltabb, nade mégiscsak ők nyomtatják a pénzt;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 769
113
Jól összeszedted a lerobbant helyeket.
2019-es a felvétel. Éppen felmarták az utat aszfaltozás előtt.
Az objektum óriási, a közepére nem lehet belátni.

Kocsiból meg kb. 50x több áll itt csak a gyáron kívül.
Persze az amerikai szebb, rendezettebb, kulturáltabb, nade mégiscsak ők nyomtatják a pénzt;)
Miért nem nyomtatnak az oroszok is maguknak? Ha csak ennyi lenne, akkor mindenki nyomtatná ész nélkül a saját pénzét. De ez nem meglepő módon nem csak ennyi. Ha nincs meg hozzá a gazdasági, katonai és politikai hatalmad, akkor nem nyomtathatod ész nélkül a pénzt.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Tudnál közvetlen linket adni,mert nem jelenik meg.
Facebook oldal/blog, KARD néven fut.
Az ő videójuk.