Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 267
113
  • Tetszik
Reactions: wolfram and fip7

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Elvisznek. Mi több, akár egy tetoválásért is letöltendőt kapsz:
https://www.washingtonpost.com/worl...1aa1b2-a4ee-11e6-ba46-53db57f0e351_story.html

Az átlag nyugat élete politikai szabadság szempontjából semmiben sem különbözik az áltag iráni vagy kínai életétől. Egyformán megbüntetik őket, ha nyíltan szembeszegülnek az uralkodó ideológiával és egyformán le se szarják őket, ha élik az életüket azzal párhuzamosan.

Erre azt tudom mondani, hogy azert, amit mi itt a HTKA-n kimondunk, atdumalunk - akar mint eltero nezopontok kepviseloi - sok helyen egyutt tornenk a kovet, kollektive. Nekem ez pont az affele "hiszti" kategoriaba tartozik (ne vedd magadra), mint amit most a demokratak nyomnak Trump kapcsan. Nyilvan vannak tulkapasok a vilag ezen felen is, de azert nem kell azon paraznod, hogy ejjel jon-e erted a fekete auto.

Szerintem hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy sok ver folyt azert, hogy eljussunk oda, ahova elertunk. Az mas dolog, hogy az engem is - ugy velem, jogosan - bosszant es kiakaszt, hogy a mostani mainstream garda mennyire felreertelmezi es felaldozza esetenkent ezeket a vivmanyokat a hamis liberalizmusok jegyeben.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and fip7

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"A jó polgár a normakövető, adófizető polgár, a parazita a segélyes a normaszegő."

A normaszego nem feltetlenul parazita, ugyanis a normak jo es rossz iranyba egyarant valtozhatnak. En peldaul jellemzoen normaszego es szabalykoveto is vagyok egyszerre, ahogyan valoszinuleg a legtobben.

A segelyes csinalhatja ezt eletmodkent es csinalhatja raszorultsagbol. Az elso esetben jogos a kritikad (es egyetertek), a masodikban meg hidd el, marhara nem hianyzik egy teszem azt otvenes, egyebkent jo dolgozonak, akit kitettek az allasabol es senki nem akarja igy oregebn alkalmazni, hogy parazitanak nevezed.


"Kik? Az átlag nyugati országban a seregből azokat szűrik ki, akik egy ilyen konfliktus esetén kipakolhatnák a muzulmánokat!"
Hat, en azt latom, hogy valakik csak lenyomtak ket iraki turnust meg egy afganisztant, ahol azert lodoztek is a nepet.
A nemetek, svedek hulyesege engem is bosszant, de oket sem feltem hosszu tavon.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Erre azt tudom mondani, hogy azert, amit mi itt a HTKA-n kimondunk, atdumalunk - akar mint eltero nezopontok kepviseloi - sok helyen egyutt tornenk a kovet, kollektive.

Se Iránban, se Kínában, sehol.

Nekem ez pont az affele "hiszti" kategoriaba tartozik (ne vedd magadra), mint amit most a demokratak nyomnak Trump kapcsan. Nyilvan vannak tulkapasok a vilag ezen felen is, de azert nem kell azon paraznod, hogy ejjel jon-e erted a fekete auto.

Nem túlkapások vannak Nyugaton, hanem a rendszer alkotmányos alapja a bebörtönzés a szabad véleménnyilvánításért. Magyarországon is része az alaptörvénynek a szólásszabadság tilalma:
IX. cikk
(4) A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat mások emberi méltóságának a megsértésére.
(5) A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat a magyar nemzet, a nemzeti, etnikai, faji vagy vallási közösségek méltóságának a megsértésére. Az ilyen közösséghez tartozó személyek – törvényben meghatározottak szerint – jogosultak a közösséget sértő véleménynyilvánítás ellen, emberi méltóságuk megsértése miatt igényeiket bíróság előtt érvényesíteni
.

Szerintem hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy sok ver folyt azert, hogy eljussunk oda, ahova elertunk. Az mas dolog, hogy az engem is - ugy velem, jogosan - bosszant es kiakaszt, hogy a mostani mainstream garda mennyire felreertelmezi es felaldozza esetenkent ezeket a vivmanyokat a hamis liberalizmusok jegyeben.

Igen, rengeteg vért kiontottunk azért, hogy ilyen katasztrofális helyzetbe kerüljünk.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://divany.hu/stilfuresz/2016/11/09/ami_ellen_harcol_sonita_az_maga_donald_trump/
Komálom az ilyen tagot akik a többi nő nevében beszélnek .

"Sonita ma már Amerikában él"

Miért él ottan? Mennyen harcoljon az isis ellen akik lepedőkkel takarják a nőket! És ne fejlett nyugat európainak pattogjon ahol csökken az őshonos nép.

"A The World Health Organization (WHO) felmérései szerint évente 14 millió lányt házasítanak ki 18 éves koruk előtt, ez naponta 39 000 leánygyereket jelent. "

És hol is vannak ezek meressze meg a jó isten őket csomóra!?:mad: hol is van ez? Mert nem Európában!


"A rendező nemcsak keményen bírálta a férfiakat, a magyar kormányt"

Még jó hogy a renget 20 30 éves haverom mint nőtlen némelyiknek még sose volt nője de megvan pecsételve a liberók által mert fehér férfi "nemierőszakos"


Én iylenkor csak ezt kívánom a világnak
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
a normak jo es rossz iranyba egyarant valtozhatnak.

Nem változhatnak, a normák mindig jók, a megszegőik mindig rosszak.

A segelyes csinalhatja ezt eletmodkent es csinalhatja raszorultsagbol. Az elso esetben jogos a kritikad (es egyetertek), a masodikban meg hidd el, marhara nem hianyzik egy teszem azt otvenes, egyebkent jo dolgozonak, akit kitettek az allasabol es senki nem akarja igy oregebn alkalmazni, hogy parazitanak nevezed.

Ez pedig a legundorítóbb alja jogegyenlőség, amikor összekeverik a rossz polgárokat a bajba jutott jó polgárokkal és azt mondják, hogy ők egy masszal, lám ezért nem szabad a rossz polgárokat kirekeszteni, mert te is lehetsz az!

Ugyanakkor itt kanyarodjunk vissza a normák jóságához! A Nyugatnak vége van, mert már senki nem hisz semmiben itt, csak a saját érdekét nézi. Én is. A közösségünk névlegesen deklarált, de senki által nem követett és vallott normái éppúgy semmit se jelentenek nekem, mint senkinek ebben az országban. Cirkuszi bohóctréfák pusztán, amikor hiperkorrupt tolvaj maffiafőnökök védelmezik a keresztény erkölcsi normákat, a már csak névleg keresztény többség jogait legszívesebben megvonni akaró humanisták szállnak síkra emberi jogokért és a többi. Nincs semmilyen norma többé és nincs senki aki bármit követni hajlandó lenne.

Nincs Nyugat. Nincs tartalma ennek a szónak, amely csak a teljes felbomlás szinonímájaként használható.

A nemetek, svedek hulyesege engem is bosszant, de oket sem feltem hosszu tavon.

Nem, én se, mert jó helyen vannak ezek a földek és a hatalomra kerülő muzulmánok majd megteremtik azt a közbiztonságot, jogbiztonságot a sária keretei között, ami a prosperitáshoz kell.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Nem változhatnak, a normák mindig jók, a megszegőik mindig rosszak."

Blogen, en itt ki is szallnek a vitabol, mert ertelmetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and fip7

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Falakat? Amikor kvázi szervezett importálás folyik? Itt "falakat" még csak az általad utált Orbán épített, úgy-ahogy... És, ha a jövőben épülnek is falak, az csak egy Dredd bíró-féle világot fog konzerválni. Persze jöhet egy alapos tisztogatás, de az szükségszerűen egy diktatúrával fog együtt járni. És akik hatalomra kerültek, megízlelték a szinte korlátlanságát, azok nem fognak lemondani róla egykönnyen. Mert ilyen az emberi természet. Szóval, ha nem leszel benne, akkor suck... Bár, én sejtem, hogy pár évtizeden belül itt AI-uralom lesz, ha folytatódik a fejlődés. Viszont az könnyen az emberiség történetének végét is jelentheti. Én remélem, hogy összeolvadás lesz. De lehet, hogy csak sima "tisztítás"...
Tévedsz. Két év múlva rá se fogsz ismerni Európára. Új szelek fújnak Nyugatról ;)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 1711

Guest
Még a grúz háború után nyilatkozta ha jól emlékszem Medvegyev:

"A mai nyugat olyan, mint a 80-as évek Szovjetuniója. Akkor mindenki a kommunizmus hamarosan bekövetkező győzelméről beszélt, de már senki se hit benne. Most maguk az emberi jogokról beszélnek ugyanígy."
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 726
4 140
113
Nem, én se, mert jó helyen vannak ezek a földek és a hatalomra kerülő muzulmánok majd megteremtik azt a közbiztonságot, jogbiztonságot a sária keretei között, ami a prosperitáshoz kell.

He?

A muzulmánok csak addig tudnak póverkodni, amíg létezik náluk értelmesebb emberanyag (európai, észak-amerikai, ázsiai), aki létrehozza azokat a javakat , amik nélkül pár generáción belül visszazuhannának a semmibe, illetve abba az ókori „civilizációba”, amit még képesek felérni ésszel.
Kambodzsa elég szemléletes példa arra, hogy egy kellően ostoba csapat kellően ostoba ideológia kíséretében milyen életképes társadalmat tud létrehozni: Ha a vietnamiak nem gyepálták volna el Saloth Sar-ékat '79-ben, akkor pár éven belül már csak néhány fundamentalista vörös khmer téblábolt volna az addigra éhen halt vagy kivégzett emberek tetemei között.
Egy ilyen sariás „ősközösség” sem jutna a saját erejéből sokra, pláne hogy az életfogytig koránmagolás melléktermékeként pár generáción belül még a kereket is elfelejtenék...
Szőnyegszövésből nem lehet birodalmat építeni manapság...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A kínai társadalom olyan irányba alakul, amibe a nyugat is alakult volna, ha az első világháborút a németek nyerik ("porosz szocializmus", a kötelességek és jogok arányban vannak), míg a nyugat a prédavágytól fűtött angolszász hiperindividualizmus irányába fejlődött 1918-tól, addig Kína és Korea is sikerrel másolja és szintézist alkot az eredeti porosz értékekkel, melyek kompatibilisek is a gyorsan fejlődő ipari társadalmaikkal.

A történelemnek pedig nincs mértékegysége. Az öreg nyugati civilizáció már nem tud mit hozzátenni saját magához és a más civilizációk legföljebb a dekadencia eredményeit másolhatják, valódi értékeket csak a távol-keletiek mazsoláznak ki a Nyugat XIX. századi múltjából, mert akkor léteztek utoljára európai értékek. A Nyugat egy ballaszt a világnak, amely megfolytja, roncsolja az olyan fiatal kultúrák fejlődését mint az iszlám-arab kelet, vagy a sötétség határán egyensúlyozó fekete-afrikai előidőkbe zárt lehetősége egy fényesebb jövőnek. A Nyugat jelenleg már csak pestis a világnak, aminek elpusztítása létérdek, különösen a fiatal arab kultúra számára.

Ezt csak azért írom, mert nem beszélhetünk a Nyugat mementendő értékeiről, mert ilyenek már nincsenek. Nincs a kortárs Nyugat-Európában és Észak-Amerikában semmi, ami értékes lenne. Hulladék szolgatársadalmak élükön degenerált elitekkel. Egy muzulmán uralkodó réteg talán még fel tudná használni a nyugati vagyon utolsó koncentrációját valami nagyobb ívű politika megvalósítására, egy európai központú hódító iszlám birodalomra mondjuk, de ezzel el is mondtam mindent arról, hogy nyugati jobbágynak mennyi szerep jut immár a történelemben.

Ez alól egyetlen kivétel van, ha az USA elitjének egy része csinál egy szép fordulatot a cézarizmusba és egy néppárti/demokrata tömegbázison, egy csőcselékbázison megszilárdítva a belső stabilitást aktív hódító politikába kezd, leigázva és tartománnyá szervezve a menthető nyugati területeket. Clintonné bukásával egy ilyen kiút is bukni látszik jelenleg. Világunk arabok és latinok martalékává válik, mert csak ők történelmi tényezők itt, csak nekik van vérük ehhez.

Egyet is lehetne érteni veled, Mo on én is sok érték nélküli embert látok, de ott sem mindenki az. De ha elmész a határon túlra, akár ide hozzánk, igen is van még érték amiért érdemes harcolni is akár. És ez még ráadásul nemzetiségtől is függetlenül így van. Nem tudom, de a környezetemben is sok embert ismerek, akik a mély szegénység ellenére is, vagy pont ezért megőrízték emberségüket. Erre felé az adott szó és, vagy a kézfogás kötelez. Más már nem maradt az embereknek, csak a becsületük. És én ezért kész vagyok harcolni, még ha egyedül kell, akkor is!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
He?

A muzulmánok csak addig tudnak póverkodni, amíg létezik náluk értelmesebb emberanyag (európai, észak-amerikai, ázsiai), aki létrehozza azokat a javakat , amik nélkül pár generáción belül visszazuhannának a semmibe, illetve abba az ókori „civilizációba”, amit még képesek felérni ésszel.
Kambodzsa elég szemléletes példa arra, hogy egy kellően ostoba csapat kellően ostoba ideológia kíséretében milyen életképes társadalmat tud létrehozni: Ha a vietnamiak nem gyepálták volna el Saloth Sar-ékat '79-ben, akkor pár éven belül már csak néhány fundamentalista vörös khmer téblábolt volna az addigra éhen halt vagy kivégzett emberek tetemei között.
Egy ilyen sariás „ősközösség” sem jutna a saját erejéből sokra, pláne hogy az életfogytig koránmagolás melléktermékeként pár generáción belül még a kereket is elfelejtenék...
Szőnyegszövésből nem lehet birodalmat építeni manapság...

Gyorsabban tanulnak mint hinnéd és mindig lesz kellően fejlett civilzáció a földön, majd legföljebb a kínaiaktól kölcsönzik a technológiát addig, amíg élre nem törnek ebben. Senki nem gondolta volna a germán aljanép uralta európai szarkupacról a hetedik században, hogy ezer év múlva a világ vezető hatalmai és még száz évvel később a világ urai lesznek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egyet is lehetne érteni veled, Mo on én is sok érték nélküli embert látok, de ott sem mindenki az. De ha elmész a határon túlra, akár ide hozzánk, igen is van még érték amiért érdemes harcolni is akár. És ez még ráadásul nemzetiségtől is függetlenül így van. Nem tudom, de a környezetemben is sok embert ismerek, akik a mély szegénység ellenére is, vagy pont ezért megőrízték emberségüket. Erre felé az adott szó és, vagy a kézfogás kötelez. Más már nem maradt az embereknek, csak a becsületük. És én ezért kész vagyok harcolni, még ha egyedül kell, akkor is!

Magyarország a nyugati és az eurázsiai civilizáció határvidékén fekszik. Valahol a Duna vonalában ér véget a Nyugat dominanciája és már a csonkaországi keleti megyék is alapvetően egyező kultúrát mutatni Eurázsiával. Debrecen vagy Nyíregyháza igazi orosz városok, amikben se kinézetében, se szerkezetében nincs semmi nyugati. Így igen, ott még léteznek valódi értékek a eurázsiai premodern hatás miatt, ami a Nyugat általános értéktelenségével szemben olykor látványos emberi gesztusokban nyilvánul meg.

Eurázsiának még van néhány jó évszázada addig, amíg eljut oda, ahol most a Nyugat tart. Talán kettő biztosan, mert a legnagyobb strukturális hasonlóság Eurázsia (Oroszország, akárhogy is nevezzük) elmúlt száz évével valahol a XVII-XVIII. századi európai történelemben található. Ezzel szemben az arabok valahol ott tartanak, ahol Európa tartott a X. század környékén. Ők az igazán szerencsések, mert mire egy csöppet összeszedik magukat két-háromszáz év alatt és eljutnak egy szervezettebb, fejlettebb középkorba már nem lesznek életerős ellenfeleik tőlük északra, csak a már szétesett Nyugat hulladéka és egy rothadó dekadens orosz világ. Minden az övék lesz Dél-Afrikától az Északi-sarkig.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Valahogy így látom én a világot, amiben élünk és az, hogy merre, milyen irányban terjeszkednek a különböző civilizációk:
0PK.jpg

Franciaországot lassan birtokba veszik a már ott szocializálódó, de muzulmán származásúk, ahogy Itáliát is a délolaszok, meg Erdélyt a román keletiek. Viszont a Nyugat keleti irányból is tért veszt, Magyarország és Szlovákia lassan, de biztosan teljesen eurazsiazálódik kulturálisan, különös tekintettel a politikai kultúránkra, amiben lassan semmi nyugati nincs, amely nyugati értékek már kizárólag Lengyelországban vannak valamilyen torz formában offenzívában, hiszen konkrét tartalmuk már ott sincs, csak az Eurázsia-ellenesség ad nekik ad-hoc jelleget.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 772
113
Az okosok még egy vàlasztàs, szavazàs eredményét sem tudjàk pàr nappal előre kiszàmolni. Rendszeresen a gazdasàgi mutatók megjósolàsa is hibàs. Te meg előre jósolgatsz 1-2 évszàzadra tàrsadalmi, politikai és gazdasàgi folyamatokat. Hm.... :)
Nem kell annyi scifi-t olvasni.
Vegyél minket,magyarokat. Több mint ezer éve elindultunk a nagy àzsiai siksàgok mélyéról ès kiharcoltunk magunknak egy helyet " Nyugaton". És megtartottuk nyelvünket, kultúrànkat ebben az idegen közegben is. Mi mindenen mentünk keresztül? És mègis itt vagyunk, élünk. A mai vilàg kèsz dèlutàni uzsonna ahhoz képest, amit àtéltünk eddig.
Mièrt nem maradnànk fent mèg 1000 èvig? Nem kell kishitűnek lenni. Nem lesz muzlim vilàguralom.
Ha 2-3 hónapig nem kap ez a sok mezitlàbas fegyvert a "Nyugattól" akkor kőbaltàval verhetik be egymàs fejét, alahakbàrt kiabàlva.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A pakisztáni törzsi területen lényegében pattintják az AK klónokat az analfabéta hegylakók.