Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Amit ott az első parancs alatt írtál az a diplomásokra is igaz. Aki törekvő, hagyja magát a cég érdekében 0-24-ben kihasználni, és kellő képesítéssel rendelkezik , netán korbedobaljak a kolfoldi partner gyárakban, pesti központokban, azt előbbre léptetik, és megelobbre, és negyven évesen is egy elkötelezett cég fan lesz, otthon és család nélkül. Vagy két hete kb szomorkodott nekem az itteni munkavédelmi fo-fo vezető csaj hogy idén már negyven lesz, de még pasija sincs nemhogy gyereke. Egyébként csinos, meg kedves, még vagy havi másfél milkat biztosan haza is visz, de kinek? A tudás nélküli, csupán technika tanár végzettségű fejlesztomernok srác meg aki a dumajabol el meg épp oromkodik hogy jövőre nősül, most meg épp csaladi házat vesznek, aztán jöhet a gyerek, ő valami 35 éves, a nője meg gondolom kevesebb, bár az is diplomás.
Itt zavar van az erőben ki az a fél hülye aki technika tanárt fejlesztőmérnöki pozícióba felvesz? Nem egy nagy fejes rokona stb ? Akár mennyire nagy dumás! Ha fejlesztő mérnöki pozícióban van gyártási folyamatot, termékek specifikációit ismernie kell ! Ehhez jönnek a tervező programok stb ha alkatrész gyártó stb. Másik amit írtam is ott van az ISO 90 és 91 minőségirányítási rendszerek és azok követelményei !
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 969
66 127
113
Itt zavar van az erőben ki az a fél hülye aki technika tanárt fejlesztőmérnöki pozícióba felvesz? Nem egy nagy fejes rokona stb ? Akár mennyire nagy dumás! Ha fejlesztő mérnöki pozícióban van gyártási folyamatot, termékek specifikációit ismernie kell ! Ehhez jönnek a tervező programok stb ha alkatrész gyártó stb. Másik amit írtam is ott van az ISO 90 és 91 minőségirányítási rendszerek és azok követelményei !
Ez van, új gepsor telepitesenel közreműködik épp mint project kintekunta angol nevű akármi. Előtte meg sima fejlesztomernok volt pár honapja. Volt általános iskolai osztalyfonokom technika- fizika(?) szakkal egy ideig a sárvári fürdő gazdasági(?) igazgatója volt.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
1. A portfolio es tarsai szeretnek hangulatot kelteni.

2. A vegre valahara beindult real ber novekedes sem tudja kompenzalni az egyre elhetetlenebb hazai kornyezetet.

1. Ha a tények nem +ívak, nem jók = ellenség, hangulatkeltés.

2. Ezt a lécet soha nem ugorjuk meg. Hogy eljutnánk oda, hogy mi kéne ahoz, hogy ne így legyen. Jellemzően megáll a téma az elmúlt 8év / Gyurcsány a hibásnál. A probléma, hogy kb az utolsó lehetőség volt megfogni a nagyon népes apró unokák generációt.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 098
10 297
113
1. Ha a tények nem +ívak, nem jók = ellenség, hangulatkeltés.

2. Ezt a lécet soha nem ugorjuk meg. Hogy eljutnánk oda, hogy mi kéne ahoz, hogy ne így legyen. Jellemzően megáll a téma az elmúlt 8év / Gyurcsány a hibásnál. A probléma, hogy kb az utolsó lehetőség volt megfogni a nagyon népes apró unokák generációt.


Itt írta valaki régebben, hogy a 90 után született nemzedéknek stabilan kell hoznia a 3 gyereket, igy talán megáll a fogyás 6.000.000. körül.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
A legcsóróbb országokban a legnagyobb a gyerekszületési ráta(Ott pl. semmi családtámogatás nincs), a leggazdagabbakban meg a legalacsonyabb.
Gyereket tartani kényelmetlenség.
A gazdagok nem szeretik a kényelmetlenséget.
A csóróknak az meg semmi.
Hát ezért.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Gyereket tartani kényelmetlenség.
A gazdagok nem szeretik a kényelmetlenséget.
A csóróknak az meg semmi.
Hát ezért.
Bár ilyen egyszerű lenne !

A gazdag országok társadalmi és gazdasági szerkezete teljesen más, mint a szegényeké!
Nők helyzete:

----Gazdag országok:
--Nőknek jogaik vannak
--Iskolákba járnak egyre nagyobb részük 23-26 éves koráig
-- Lassan arra nevelik őket, hogy a férfiak versenytársak munkahelyi pozíciók esetében
-- Munkahelyi pozíciókért folyó harcban sajnos a gyerek hátrány. El kell menni érte bölcsődébe, ha beteg otthon kell vele maradni stb
-- Gyerekek igényei magasak iskolába is sokáig járnak 20-26 éves korig



Szegény:
-- Nőnek nincsenek jogaik vagy nagyon minimális
-- minimális iskolai végzettség 8 általános stb
-- férfiak uralta társadalom, nők munkahelyi szerepe periférikus
-- gyerekekre minimális összeget költenek majd felnő magától
(külföldre se kell menned, hogy ezt megfigyeld, egy hazai cigány közösségnél ezeket már megfigyelheted( bár az állami dotációval torzítva van az ő világuk)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Bár ilyen egyszerű lenne !

A gazdag országok társadalmi és gazdasági szerkezete teljesen más, mint a szegényeké!
Nők helyzete:

----Gazdag országok:
--Nőknek jogaik vannak
--Iskolákba járnak egyre nagyobb részük 23-26 éves koráig
-- Lassan arra nevelik őket, hogy a férfiak versenytársak munkahelyi pozíciók esetében
-- Munkahelyi pozíciókért folyó harcban sajnos a gyerek hátrány. El kell menni érte bölcsődébe, ha beteg otthon kell vele maradni stb
-- Gyerekek igényei magasak iskolába is sokáig járnak 20-26 éves korig



Szegény:
-- Nőnek nincsenek jogaik vagy nagyon minimális
-- minimális iskolai végzettség 8 általános stb
-- férfiak uralta társadalom, nők munkahelyi szerepe periférikus
-- gyerekekre minimális összeget költenek majd felnő magától
(külföldre se kell menned, hogy ezt megfigyeld, egy hazai cigány közösségnél ezeket már megfigyelheted( bár az állami dotációval torzítva van az ő világuk)
Nem igazán értem, miben mondtál ellent nekem.
Leírtad 20 mondatban ugyanazt, amit én 3 mondatban. :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Nem igazán értem, miben mondtál ellent nekem.
Leírtad 20 mondatban ugyanazt, amit én 3 mondatban. :)

"A gazdagok nem szeretik a kényelmetlenséget"
Szerintem nem az amit én leírtam. A egysorosod szerint a fejlett világ népesség fogyása, csak lustaság, mert mindenki elkényelmesedett. Ami bődületes baromság ezért fejtettem ki vázlat pontokba a két világ között mi a különbség.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113

Hulladék gondolatok ? Ki vagy jött ment?

Mi most a nyugat európai út? 100 féle nem, család és közösségek nem kellenek. Afrika népesség feleslege nyugodtan jöhet mi majd eltartjuk őket. Etetjük itatjuk azokat a Dél-Afrikiakat akinek egyetlen szakképesítése brutálisan módon tudnak fehér Búr parasztokat őlni? Vagy most itt van a hutú tömeg gyilkos, tisztként részt vett 10 Holland békefenetartó brutális lemészárlásba, most meg beadta a menedék kérelmet, amit jó eséllyel meg is kap, ne hogy már felelni keljen a megölt tuszik százainak halálért! Afrikai ISIS harcos és tömeg gyilkosok Nyugat-Európába menedékre talál. Egy percig se kell dolgozni zsírós szegélyeket kap hisz megfáradt tömeggyilkos radikális iszlám harcosok. Így hát össze szedheti az erejét a következő vérfürdőre, miközben fehér nőket erőszakol meg. Éljen a fejlett Nyugat-Európa mert a ilyen derék embereknek mindez jár. Sőt aki fehér utálja magát és dolgozzon napi 16 órát, hogy szegény tömeggyilkos Afrikai jött menteknek minden megkapjanak.

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 041
54 152
113


Puzsérnak is van az a pénz,amiért felköp,és alá áll.:D

Letértünk a nyugati útról mi?
:D
A harmadikat már el sem olvastam.:)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nagyon örülök, hogy legalább elolvastátok. A reakciókat előre sejtettem. De így legalább néha ki kell lépjetek abból a negédes, de virtuális és elég egyoldalú valóságból, amiben csupán egyoldalú megközelítés létezik, és egymást dícséritek körbe-körbe...oldalakon át, immár minimum fél éve...Néha kezd itt olyan lenni a szellemiség, mint a joggal betiltott MNA-nál...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Néha (inkább gyakran) elég vulgárisan fogjátok meg ezeket a témákat, a hozzáállásotok semmi relevanciával nem bír. Én inkább úgy gondolom, egy általatok már tehetetlenség termékei ezek. Eszembe jutott egy könyv, Michael Wood: A sötét középkor (Alexandra Kiadó, 2007). A szerző részletesen bemutatja a kora középkori aranylázat, azt, hogy a szegény és barbár germán közösségek hogy verték szét a britonok akkor romanizált kultúráját, de később maguk is elbuktak az északi (dáb-norvég) vikingek támadásai alatt. A technika ma is létező, mind a belső, mind a külső tényezővel kapcsolatban és elgondolkodtató jó analógia. Ezt azért csak fa...méregetéssel nem lehet csak úgy figyelmen kívül hagyni. A meggyőződésem, sokat lehetne tanulni a múltból és akkor ha valaki ilye téren is tájékozott, el tud szakadni, hogy " ki a pi.csa az", meg a hasonló nem túl mélyreszántó problémamegoldó gondolkodástól, amiben csak az a gáz, hogy lesajnál mindenkit, de mégsem old meg semmit... Úgyhogy olvassatok, képezzétek magatok. Én is azt teszem...
 
Status
Not open for further replies.