Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Nem szándékoztam kitérni erre, de mivel az Emmi minisztere ezért fontos megosztani. Az elmúlt napokban Kásler Miklós, már-már Karácsony Gergely-i magasságokba emelkedő munkájával és nyilatkozataival lassan mindent lerombol amit a kormány felépített kommunikáció, és egészségügyi szinten sok sok év alatt, jelentős szavazóbázist elvesztegetve a kormány számára.
Történet röviden:
Ugyebár mindenki tisztában volt az egészségügyi dolgozóknak ígért brutto 500.000ft-os jövedelempótlásról.
Ezt követte Június 5-én a miniszter bejelentése:
https://www.kormany.hu/hu/emberi-er...orintos-juttatasukat-az-egeszsegugyi-dolgozok

(Csakhogy sok olyan csoportot belevett aki alapvetően nem is dolgozott a járvány alatt és rengeteg dolgozót kihagyott akik viszont folyamatosan sokak túlórázva a betegekkel közvetlen kontaktban dolgoztak )

Ekkor a MOK és a Gyógyszerészi kamara is jogos tiltakozását fejezte ki a döntés ellen.

Erre Kásler Miklós akkorát hazudott, hogy Gyurcsány is megirigyelné.

https://demokrata.hu/magyarorszag/miert-maradtak-le-a-gyogyszereszek-kasler-miklos-valaszol-253101/

A tények leírását Hakó Zoltán a MGyK (Gyógyszerész kamara) vezetője leírta a valós tényeket, ellenben Kásler Miklós hazugságaival szemben.


Ha a másik kettő linken lévő cikkeket nem is olvassa valaki ezt mindenképp érdemes.
http://pharmaonline.hu/cikk/kasler_indokaira_reagal_hanko_zoltan

Kásler Miklós meg a Keresztény hitet és a Magyarságot is meggyalázza, hogy azzal takarózik, hogy őt azért támadják mert Keresztény és Magyar lelkületű, holott a viselkedése ennek szöges ellentettjéről árulkodik.


Ha Orbán Viktor nem akar 100-200.000 eddig biztosan rá szavazót elveszteni, akkor sürgősen lépnie kellene az ügyben, mert az inkompetens, másokat végletesen lenéző, politikához cseppet sem értő Kásler Miklós gondoskodik arról, hogy a következő választást elveszítse a kormány.

A gyogyszerészeti kamara miert? Tehat a magan gyogyszertárakban dolgozó gyogyszereszeknek is jarna a kiegeszites? Miért?
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
A gyogyszerészeti kamara miert? Tehat a magan gyogyszertárakban dolgozó gyogyszereszeknek is jarna a kiegeszites? Miért?

Mert mondjuk ők fizikálisan ott voltak, találkoztak a betegekkel, míg az orvosok 70%-a online rendelt, meg home office-ban volt. És mert a gyógyszerészek legnagyobb része, a szakaszisztensek mag mind alkalmazottak, és nem tulajdonosok. És vonatkozik rájuk az összes korlátozás,mert ők is egészségügyi dolgozók.
Látom nem sikerült elolvasni a linkeket.

És nem vagy tisztában a szervezeti felépítéssel. (A gyógyszerek legnagyobb része államilag meghatározott árú. Nem szabadpiac, hiába hasonlítanád egy élelmiszerbolthoz. (A legnagyobb hülyeség lenne))
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
A gyogyszerészeti kamara miert? Tehat a magan gyogyszertárakban dolgozó gyogyszereszeknek is jarna a kiegeszites? Miért?

De vedd ki a rendszerből ezt az 1 elemet, és összeomlik az egész. Meg faszán lehet uszítani, hogy mekkora bevételek stb. (Ja csak nem az ott dolgozóknak)

A legjobb ha összeugrasztod az egészségügyet, hogy ne működjön, és a következő járványban meghal 60 év felett minden második ember, meg milyen jó lesz a krónikus betegek gyógyszer nélkül maradnak ugye?
 
B

b4l4g3

Guest
Ez megint nem szól másról, mint az irigységről és sajnos ez magyar szokás.
Nehogy a másiknak 2 forinttal több legyen, meg nehogy már neki nem kell nyelvvizsgázni nekem meg kellett...
Ennek a "magyaros" hozzáállásnak az eredmény a rakás kretén a parlamentben meg a főkretén a fővárosban.
Sajnos tudom miről beszélek, mert családon belül is megvannak az ilyen gondolkodású emberek...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ez megint nem szól másról, mint az irigységről és sajnos ez magyar szokás.
Nehogy a másiknak 2 forinttal több legyen, meg nehogy már neki nem kell nyelvvizsgázni nekem meg kellett...
Ennek a "magyaros" hozzáállásnak az eredmény a rakás kretén a parlamentben meg a főkretén a fővárosban.
Sajnos tudom miről beszélek, mert családon belül is megvannak az ilyen gondolkodású emberek...

Inkább arról van szó, hogy ha baj van egészségügyi dolgozónak minősítenek valakiket, minden kötelezettséggel és korlátozással, akkor amikor kompenzálnak akkor ne legyenek különválasztva. A dolgozókról van szó nem a tulajdonosokról.
Ezt kéne megérteni.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
És a privát gyógyszertárasok is közalkalmazotti bértábla szerint kapják a fizujukat?

A meghatározott árrések miatt alatta. Bizony az alkalmazott a hasonló képzettségi szintű alatt. Ugye ott nem volt béremelés, míg az állami szférában igen. És a fix árak miatt van sok gyógyszer ami eladása veszteséget termel az adott egységnek. De olvasd el a linkeket. Ha mégtöbb kell akkor olvass utána.

Az érved hülyeség, mert itt a covid fertőzőtt betegekkel való találkozás miatti megnövekedett veszély a juttatás indoka, csak azok közül sikerül sokakat kihagyni akik ezekkel találkoztak. De a dolgok átolvasása, és értelmezése nem megy sokaknak.

A miniszter kommunikációjáról nem is beszélve. Szerintem akik most itt helyeselnek Káslernek azok kiáltanának forradalmat a leghangosabban, ha velük ilyet tennének és így kommunikálnának.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Kásler összerúgta a port az összes egészségügyi szakággal kevesebb mint 1 hónap alatt. Ilyenre még Gyurcsány kormány alatti egészségügyért felelős miniszter sem volt képes. Aki ehhez tapsol nem érdemli meg hogy ellássák.
Katonai fórumon vagyunk így ezzel a hasonlattal élnék:

Olyan mintha egy tábornok a legjobb, fronton harcoló katonáira dobatna bombát, utána meg fel lenne háborodva, hogy miért állunk vesztésre, ezért a tartalékosokat dühében legéppuskáztatja.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nem láttam benne, hogy mi a bérezésük, azért kérdeztem.

Szakaszisztens brutto 140-180 körül
Gyógyszerész: bruttó 280-400 között doktori végzettséggel (400 a patikavezetőé, felel a saját vagyonával a gyógyszertárért.)

A 280-300 a jellemző brutto, nincs arányban a felelősséggel, (kábítószer kezelése, gyógyszerek=életek, magyarán nem hibázhat)


Ahogy az orvosok és szakápolók nagy részének a bére sincs arányban a kockázattal és felelősséggel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 347
113
Ez megint nem szól másról, mint az irigységről és sajnos ez magyar szokás.
Nehogy a másiknak 2 forinttal több legyen, meg nehogy már neki nem kell nyelvvizsgázni nekem meg kellett...
Ennek a "magyaros" hozzáállásnak az eredmény a rakás kretén a parlamentben meg a főkretén a fővárosban.
Sajnos tudom miről beszélek, mert családon belül is megvannak az ilyen gondolkodású emberek...

Azt hiszem, majdnem minden családban vannak ilyenek... :)
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szerintem akik most itt helyeselnek Káslernek azok kiáltanának forradalmat a leghangosabban, ha velük ilyet tennének és így kommunikálnának.
Megtörtént ez mással is. Sajnos csak az állami alkalmazottaknak ígértek extra pénzt.
Aki vállalkozó(, vagy egy vállalkozó alkalmazottja, akár pl. nyuggerként visszajár), és egyébként a betegágy mellett dolgozik, pontosan ugyanúgy ahogy az államiak, annak sem jár. Orvos vagy ápoló az most mindegy. Úgy tudom ezeknek még megpróbálják kibulizni, de nem sok esélyt látok rá. Bár ezt el lehet fogadni vállalkozóként, kár is ezen rágódni.
(Persze a pénz mindenkinek jól jönne, de igazából azoknak van erre leginkább szüksége, akiknek kötelezően le kellett mondaniuk egy másodállásról a vírus miatt.)

Nekem inkább az a bajom, hogy van ahol a koronás betegekkel dolgozóknak (szóban) ígért plusz 50% csak egy kisebb veszélyességi pótlék összegére zsugorodott, és ez nagyon gáz. Ha majd évtizedek múlva mesélik a kis unokáiknak a zombinátha elleni háborút, ezt a hazugságot még akkor is emlegetni fogják. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Mert mondjuk ők fizikálisan ott voltak, találkoztak a betegekkel, míg az orvosok 70%-a online rendelt, meg home office-ban volt. És mert a gyógyszerészek legnagyobb része, a szakaszisztensek mag mind alkalmazottak, és nem tulajdonosok. És vonatkozik rájuk az összes korlátozás,mert ők is egészségügyi dolgozók.
Látom nem sikerült elolvasni a linkeket.

És nem vagy tisztában a szervezeti felépítéssel. (A gyógyszerek legnagyobb része államilag meghatározott árú. Nem szabadpiac, hiába hasonlítanád egy élelmiszerbolthoz. (A legnagyobb hülyeség lenne))
A privát gyógyszertárakban dolgozó gyógyszerész nem állami alkalmazott. Adjon neki a főnöke prémiumot. Jár az orvosnak, ápolónak, védőnőnek stb, de egy magáncég alkalmazottjának? Hogy? A szevezeti felépítés meg hogy jön ide?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
De vedd ki a rendszerből ezt az 1 elemet, és összeomlik az egész. Meg faszán lehet uszítani, hogy mekkora bevételek stb. (Ja csak nem az ott dolgozóknak)

A legjobb ha összeugrasztod az egészségügyet, hogy ne működjön, és a következő járványban meghal 60 év felett minden második ember, meg milyen jó lesz a krónikus betegek gyógyszer nélkül maradnak ugye?
Azért igen komoly bevételek vannak. Persze nem a dolgozóknál jelentkezik ez hanem a tuajdonosoknál. Semmi gond, a tisztes helytállásért fizessen ő prémiumot. Nem akar? Kényszerítse rá a kormány! Ezen aza alapon az összes kereskedelmi dolgozónak is jár (spar, lidl stb), illetve az összes szolgáltató iparban dolgozónak legyen az telekommunkiáció, vagy szőnyegtisztítás csak mert érintkezésbe léphettek betegekkel.
Senki nincs a gyógyszerések ellen, csak kicsit reálisabban kellene kezelni a helyzetet.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Azért igen komoly bevételek vannak. Persze nem a dolgozóknál jelentkezik ez hanem a tuajdonosoknál. Semmi gond, a tisztes helytállásért fizessen ő prémiumot. Nem akar? Kényszerítse rá a kormány! Ezen aza alapon az összes kereskedelmi dolgozónak is jár (spar, lidl stb), illetve az összes szolgáltató iparban dolgozónak legyen az telekommunkiáció, vagy szőnyegtisztítás csak mert érintkezésbe léphettek betegekkel.
Senki nincs a gyógyszerések ellen, csak kicsit reálisabban kellene kezelni a helyzetet.

Ha neked a lidl pénztáros adja a gyógyszert belehalsz koma. Még mindig nem olvastad el. Azért írtam a szervezeti felépítést,mert nem szabad piaci hanem államilag korlátozott. De ez nem jut el a füledig. Csak szajkózod a Kásler féle hazugságot. És minden az 1997-es törvény szerinti egészségügyi alkalmazottnak ígérték. Nem kell hazudoznod. Utána se néztél.
 
B

b4l4g3

Guest
Ha neked a lidl pénztáros adja a gyógyszert belehalsz koma. Még mindig nem olvastad el. Azért írtam a szervezeti felépítést,mert nem szabad piaci hanem államilag korlátozott. De ez nem jut el a füledig. Csak szajkózod a Kásler féle hazugságot. És minden az 1997-es törvény szerinti egészségügyi alkalmazottnak ígérték. Nem kell hazudoznod. Utána se néztél.
Te biztos személyes érintettség miatt veszed a szivedre a témát, ezt megértem. Azt viszont továbbra se értem mi köze az állami alkalmazott egészségügyi dolgozók fizetésének (amit az én adómból is fizetnek) a privatizált, maszek patikák dolgozóinak a fizetéséhez. Most akkor nem éri meg patikát üzemeltetni? Ahhoz képest van egy pár.... Értem és megértem, hogy kevés a pénz, de ezt is közpénzből kell megoldani?
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Te biztos személyes érintettség miatt veszed a szivedre a témát, ezt megértem. Azt viszont továbbra se értem mi köze az állami alkalmazott egészségügyi dolgozók fizetésének (amit az én adómból is fizetnek) a privatizált, maszek patikák dolgozóinak a fizetéséhez. Most akkor nem éri meg patikát üzemeltetni? Ahhoz képest van egy pár.... Értem és megértem, hogy kevés a pénz, de ezt is közpénzből kell megoldani?

Az alkalmazott mond neked valamit? mert nem a tulajokról volt szó. Vagy a kettőt nem tudod elkülöníteni. Ebből látszik neked fingod sincs a témáról.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Te biztos személyes érintettség miatt veszed a szivedre a témát, ezt megértem. Azt viszont továbbra se értem mi köze az állami alkalmazott egészségügyi dolgozók fizetésének (amit az én adómból is fizetnek) a privatizált, maszek patikák dolgozóinak a fizetéséhez. Most akkor nem éri meg patikát üzemeltetni? Ahhoz képest van egy pár.... Értem és megértem, hogy kevés a pénz, de ezt is közpénzből kell megoldani?

Nem kell személyes érintettség, hogy kiálljon valaki az egész eü szektor mellett. Mert lenyesegethetik a különböző dolgozókat, és lemásolják Trianont kicsibe. Aztán majd megy a sipítozás, hogy jaj nem működik. Kásler 3 ágazat becsületét sárba tiporta, (Nem csak a pénz főleg a nyilatkozatai, a beképzeltsége) Legközelebb ki jön? Végül majd csak az onkológusok számítanak? Mert ő az, a többiek meg basszák meg?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 347
113
A patikában alkalmazottak nem közpénzből kapják fizetésüket. A miniszter csak azoknak tud prémiumot adni, akiknek fizetését befolyásolni tudja. Magánalkalmazottakhoz semmi köze.Azoknak adjpn a munkaadójuk, ha akar.