Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Amikor a gyógyszertárakból piaci szereplő lett, vállaltak kockázatot. A tulajdonosok. Annyi jogcímet hallak, ami lehetővé tesz a járványhelyzet miatt kompenzálást, hogy abba az irányba kellene mozdulniuk a gyógyszertárosoknak, nem pedig a "...botránnyal kikényszerítem..." irányba.
A jelenlegiek többször -erőt vettek magukon, és- megoldottak már ilyen hibát.
Figyelembe kell venni az másik oldalon ugrásra készen álló "igazság lovagjait", akik a rendszerváltás óta ilyen -valós- problémák segítségével élősködnek a magyar társadalmon.

Nem véletlenül hangzott el Trianon kapcsán is a klasszikus "...Oszd meg és uralkodj), amivel a -kezdetek óta- megszerezhetetlen nagy mézes bödönhöz" nem fértek hozzá. A "kiporciózott" mézeket meg azóta(Trianon) folyamatosan ( :( ) "begyűjtik" pl. elölünk.

Visszatérve: ha a magyar társadalom szereplői nem ugranak be a nekik kiszabott -rájuk kényszerített- skatulyába, akkor sokkal többször lesz win-win!!!
Meg lehet oldani, kamara, orszgy-i képviseló...

u.i: ...éppen elegen csinálják a problémát, megoldani a tudás...
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and b4l4g3
T

Törölt tag 008

Guest
Mondjuk hozzátenném iszonyat forgalmuk volt a gyógyszertáraknak és valamiért néhány dolog ára napok alatt ment föl, pedig akkor még nem volt hiány.
Pl 25 forintos maszk 1000-é, fertőtlenítő 3500 (két héttel korábban 700ért vettem).
Tudom ez a pénz a tulajdonosoknak ment.
Na de a profit a tulajé a kockázat meg az államé???
Kik is csinálták ezt....... ja megvan a biztosítók és a bankok, hogy rohadjon meg mind (tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek ami volt).

Nálunk annyira spórolnak a patikusok, hogy szövet maszkjuk van!!!!! Ennyit arról, hogy mennyire félnek a wu flutól.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Mondjuk hozzátenném iszonyat forgalmuk volt a gyógyszertáraknak és valamiért néhány dolog ára napok alatt ment föl, pedig akkor még nem volt hiány.
Pl 25 forintos maszk 1000-é, fertőtlenítő 3500 (két héttel korábban 700ért vettem).
Tudom ez a pénz a tulajdonosoknak ment.
Na de a profit a tulajé a kockázat meg az államé???
Kik is csinálták ezt....... ja megvan a biztosítók és a bankok, hogy rohadjon meg mind (tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek ami volt).

Nálunk annyira spórolnak a patikusok, hogy szövet maszkjuk van!!!!! Ennyit arról, hogy mennyire félnek a wu flutól.

A nagykereskedő emelte meg az árakat, és a dolgozónak nem volt NAPONTA 12.000 ft-ja 3 kn95-ös vagy ffp3-as maszkot venni. A kormány nem adott, nem is kérték sok helyen, mert máshova fontosabb volt. De az ígéret az ígéret. Aztán ha szerintetek ennyire legyen szabad piac, meg oldják meg, akkor tessék elereszteni a gyógyszerek árát, és akkor kitermelik a dolgozók magasabb bérét. Csak akkor ne lepődjetek meg ha utána teljes áret kell fizessetek a gyógyszerekért.

Mekkora rinya lenne itt, ha csak az általános minden napi gyakorlatot bevezetnék bármelyikőtök vállalkozásába. Minden 3-ik munkátok veszteségesen kell csinálni, mert ezt az árat szabják központilag.
A nyereséges munkád meg úgy lövik be, hogy a vállalkozásod fenn tudd tartani, de az embereid ne tudd tisztességesen kifizetni, mert a vállalati költségek felemésszenek mindent. (szabályozott árrés)
És nagy kegyesen minden 25-ik munkád lehetne annyira nyereséges mint egy vállalkozás összes munkája.

Nem kell benyalni a Kásler hülye magát mentegető dumáját, most ti a fórumon tapsikoltok az egészségügy megosztásának gratulálok.
De az fel sem tűnik hogy Kásler Orbánnak szavait hazudtolja meg, és feszültséget kelt.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
B

b4l4g3

Guest
A nagykereskedő emelte meg az árakat, és a dolgozónak nem volt NAPONTA 12.000 ft-ja 3 kn95-ös vagy ffp3-as maszkot venni. A kormány nem adott, nem is kérték sok helyen, mert máshova fontosabb volt. De az ígéret az ígéret. Aztán ha szerintetek ennyire legyen szabad piac, meg oldják meg, akkor tessék elereszteni a gyógyszerek árát, és akkor kitermelik a dolgozók magasabb bérét. Csak akkor ne lepődjetek meg ha utána teljes áret kell fizessetek a gyógyszerekért.

Mekkora rinya lenne itt, ha csak az általános minden napi gyakorlatot bevezetnék bármelyikőtök vállalkozásába. Minden 3-ik munkátok veszteségesen kell csinálni, mert ezt az árat szabják központilag.
A nyereséges munkád meg úgy lövik be, hogy a vállalkozásod fenn tudd tartani, de az embereid ne tudd tisztességesen kifizetni, mert a vállalati költségek felemésszenek mindent. (szabályozott árrés)
És nagy kegyesen minden 25-ik munkád lehetne annyira nyereséges mint egy vállalkozás összes munkája.

Nem kell benyalni a Kásler hülye magát mentegető dumáját, most ti a fórumon tapsikoltok az egészségügy megosztásának gratulálok.
De az fel sem tűnik hogy Kásler Orbánnak szavait hazudtolja meg, és feszültséget kelt.
Most akkor a tulajok se járnak jól és mégis üzemeltetik a patikákat? Még mindig nem értem.
Akkor miből üzemel mégis az a rohadt sok patika? Szeretetből? Ezek szerint a hasznot zsebre rakják a tulajok, az alkalmazott meg dolgozzon éhbérért. Jól értem? Mert egyik hozzászólásoddal agyonvágod a másikat és a végén mindig a Kásler a hibás.
Mégegyszer megkérdem, ha szerinted a jelen formában nem üzemképes a patika modell, akkor hogyan működik? Egyszeri juttatással - a befizetett adónkból - minden egycsapásra meg fog javulni?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 008

Guest
A nagykereskedő emelte meg az árakat, és a dolgozónak nem volt NAPONTA 12.000 ft-ja 3 kn95-ös vagy ffp3-as maszkot venni. A kormány nem adott, nem is kérték sok helyen, mert máshova fontosabb volt. De az ígéret az ígéret. Aztán ha szerintetek ennyire legyen szabad piac, meg oldják meg, akkor tessék elereszteni a gyógyszerek árát, és akkor kitermelik a dolgozók magasabb bérét. Csak akkor ne lepődjetek meg ha utána teljes áret kell fizessetek a gyógyszerekért.

Mekkora rinya lenne itt, ha csak az általános minden napi gyakorlatot bevezetnék bármelyikőtök vállalkozásába. Minden 3-ik munkátok veszteségesen kell csinálni, mert ezt az árat szabják központilag.
A nyereséges munkád meg úgy lövik be, hogy a vállalkozásod fenn tudd tartani, de az embereid ne tudd tisztességesen kifizetni, mert a vállalati költségek felemésszenek mindent. (szabályozott árrés)
És nagy kegyesen minden 25-ik munkád lehetne annyira nyereséges mint egy vállalkozás összes munkája.

Nem kell benyalni a Kásler hülye magát mentegető dumáját, most ti a fórumon tapsikoltok az egészségügy megosztásának gratulálok.
De az fel sem tűnik hogy Kásler Orbánnak szavait hazudtolja meg, és feszültséget kelt.

Pár napja voltam, még mindig szövetet használnak, Miért nem orvosit, ha annyira veszélyeztetettek?
Miért a munkavállaló? A munkaadónak kellett volna biztosítania. Festéküzemben is a munkavállaló veszi a tyveket meg a gázmaszkot?
A gyógyszer mellett sok mást is forgalmaznak. Pl 4000 ft-al drágábban vettem vérnyomásmérőt mint bármelyik random műszaki boltban. Ugyanazt a típust. Gyorsan kellett és nem volt időm elmenni máshová így bevállaltam (idő pénz).

És igen egy olyan területen dolgozom, ami nagyon durván szabályozott, pl az én munkám is részben az, hogy szabályozom az üzletágat és kiszolgálom a külső szabályozókat. Konkrét osztályokat kell alkalmazni és csomó termék be van határozva.

Azt meg kiderült, hogy az elején nem a nagyker nyomta föl az árakat, hanem a gyógyszertárak. A nagyker már csak akkor amikor hiány lett.

Itt most nem azt mondom, hogy sajnálnám tőlük vagy nem érdemelnék meg. Láttam a sorokat meg az ordibáló embereket. De mégis, az állam hogy szóljon bele egy privát vállalkozás fizetésébe?
Max ha vezényelte volna őket. Megtehette volna és akkor járna.
Annyit tudnék elképzelni, hogy mondjuk a turizmushoz hasonló kedvezményeket kaptak volna. Pl adózási könnyítés esetleg adókedvezmény.
Másra jogilag nem sok lehetősége vam az államnak.
Hülyeséget ígérni meg mindenki tud. Kásler meg csak alkalmatlan volt, ez azonnal látszódott.

Most akkor a tulajok se járnak jól és mégis üzemeltetik a patikákat
Haveroméknak patikája volt (sok éve). Azt mondta aki patikát üzemeltet és veszteséges az hülye.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Most akkor a tulajok se járnak jól és mégis üzemeltetik a patikákat? Még mindig nem értem.
Akkor miből üzemel mégis az a rohadt sok patika? Szeretetből? Ezek szerint a hasznot zsebre rakják a tulajok, az alkalmazott meg dolgozzon éhbérért. Jól értem? Mert egyik hozzászólásoddal agyonvágod a másikat és a végén mindig a Kásler a hibás.
Mégegyszer megkérdem, ha szerinted a jelen formában nem üzemképes a patika modell, akkor hogyan működik? Egyszeri juttatással - a befizetett adónkból - minden egycsapásra meg fog javulni?

Nem vágom agyon, csak nem vagy képes komplexen gondolkodni. Hiába van valakinek havi 100 milliós forgalma, ha a fix árrés miatt a 10 millió bevétele van, de nyitvatartás és forgalom miatt kötelezően megszabott minimális személyzet 12 fő akiknek van bére, vannak számlák, a végén havi 5-800.000 marad a tulajnak, úgy, hogy a dolgozóknak szar bért ad.
Ez az egységek 75-80%-ra igaz.
A tulajnak jó a bére, de az alkalmazottaknak nem. És ha a tulaj bérét leszeded 0-ra akkor kifizeted a 12 embert, akiknek alig nő a bére nettóban, cserébe a tulajnak nem marad semmi.
Hogy oldod meg?
Nem értesz egy cég működtetéséhez ez nagyon látszik.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Most akkor a tulajok se járnak jól és mégis üzemeltetik a patikákat? Még mindig nem értem.
Szerintem nem is annyira a mostani döntés a bajuk. Azt meg tudnák érteni, hogy nem állami alkalmazottként nem jár nekik a plusz pénz, de már 20 éve lejtőn vannak és egyre rosszabbul megy a soruk. Oké, magasról estek, de ma nem jó üzlet patikát üzemeltetni. Az orvosok és az ápolók után most ők következtek volna a sorban, de közbejött a járvány. :confused:
(Kezdetnek talán a gyógyszerek árusítását vissza lehetne vinni a patikákba, a kamu homeopátiás szemetet meg be kell tiltani, stb, stb.)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Pár napja voltam, még mindig szövetet használnak, Miért nem orvosit, ha annyira veszélyeztetettek?
Miért a munkavállaló? A munkaadónak kellett volna biztosítania. Festéküzemben is a munkavállaló veszi a tyveket meg a gázmaszkot?
A gyógyszer mellett sok mást is forgalmaznak. Pl 4000 ft-al drágábban vettem vérnyomásmérőt mint bármelyik random műszaki boltban. Ugyanazt a típust. Gyorsan kellett és nem volt időm elmenni máshová így bevállaltam (idő pénz).

És igen egy olyan területen dolgozom, ami nagyon durván szabályozott, pl az én munkám is részben az, hogy szabályozom az üzletágat és kiszolgálom a külső szabályozókat. Konkrét osztályokat kell alkalmazni és csomó termék be van határozva.

Azt meg kiderült, hogy az elején nem a nagyker nyomta föl az árakat, hanem a gyógyszertárak. A nagyker már csak akkor amikor hiány lett.

Itt most nem azt mondom, hogy sajnálnám tőlük vagy nem érdemelnék meg. Láttam a sorokat meg az ordibáló embereket. De mégis, az állam hogy szóljon bele egy privát vállalkozás fizetésébe?
Max ha vezényelte volna őket. Megtehette volna és akkor járna.
Annyit tudnék elképzelni, hogy mondjuk a turizmushoz hasonló kedvezményeket kaptak volna. Pl adózási könnyítés esetleg adókedvezmény.
Másra jogilag nem sok lehetősége vam az államnak.
Hülyeséget ígérni meg mindenki tud. Kásler meg csak alkalmatlan volt, ez azonnal látszódott.


Haveroméknak patikája volt (sok éve). Azt mondta aki patikát üzemeltet és veszteséges az hülye.

Hát jó sok baromságot összeírsz. Biztos hogy nem gyógyszeripari területen dolgozol, mert akkor tudnád, hogy össze sem hasonlítható más üzletági szabályozással. Fix árak vannak, a gyártó meg a nagyker emel, és te átesel olyan kategóriába, a termékkel, hogy veszteségesbe fordul az eladása.
Ha meg kartellezőkre gondolsz azok szakítanak nagy hasznot, de ez szabálytalan gyakorlat, ezt az EMMI-n kell számon kérni miért engedi. A MGyk többször is megtette, az EMMI szart bele, most meg rájuk hivatkozik (külföldiek).

A haverod sem fizette ki rendesen valószínű az alkalmazottait beszéld meg vele.
És igen ha korlátozásba beleszól egyfolytában akkor a kifizetésbe is megteheti!
 
B

b4l4g3

Guest
Szerintem nem is annyira a mostani döntés a bajuk. Azt meg tudnák érteni, hogy nem állami alkalmazottként nem jár nekik a plusz pénz, de már 20 éve lejtőn vannak és egyre rosszabbul megy a soruk. Oké, magasról estek, de ma nem jó üzlet patikát üzemeltetni. Az orvosok és az ápolók után most ők következtek volna a sorban, de közbejött a járvány. :confused:
(Kezdetnek talán a gyógyszerek árusítását vissza lehetne vinni a patikákba, a kamu homeopátiás szemetet meg be kell tiltani, stb, stb.)
Tehát a lényeg, hogy nem gazdaságos az üzemeltetés, de valahol mégis az állambácsitól várják a csodát.
A homeopátiás szemeteken van szerintem a legnagyobb hasznuk egyébként.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Szerintem nem is annyira a mostani döntés a bajuk. Azt meg tudnák érteni, hogy nem állami alkalmazottként nem jár nekik a plusz pénz, de már 20 éve lejtőn vannak és egyre rosszabbul megy a soruk. Oké, magasról estek, de ma nem jó üzlet patikát üzemeltetni. Az orvosok és az ápolók után most ők következtek volna a sorban, de közbejött a járvány. :confused:
(Kezdetnek talán a gyógyszerek árusítását vissza lehetne vinni a patikákba, a kamu homeopátiás szemetet meg be kell tiltani, stb, stb.)

Végre valaki aki utánanézett, és nem csak a városi legendákat szajkózza.
Köszönöm szépen.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Szerintem nem is annyira a mostani döntés a bajuk. Azt meg tudnák érteni, hogy nem állami alkalmazottként nem jár nekik a plusz pénz, de már 20 éve lejtőn vannak és egyre rosszabbul megy a soruk. Oké, magasról estek, de ma nem jó üzlet patikát üzemeltetni. Az orvosok és az ápolók után most ők következtek volna a sorban, de közbejött a járvány. :confused:
(Kezdetnek talán a gyógyszerek árusítását vissza lehetne vinni a patikákba, a kamu homeopátiás szemetet meg be kell tiltani, stb, stb.)
Meg ottvannak a kulonbozo illoolajak meg a kanfor pl. Nem lehet kapni patikaba vagy ha igen irozatos aron... /meheszetben pl nagyon nagy jelentoseguk van./ 10 ml/ csaladdal lehet szamolni egy evre. Csak atka gyerites gyanant... Nem nagy memmyiseg. Csak egy kis faluban is van legalabb 3-4 nagy mehesz 100+ os csaladazammal es 4-5 kicsi 50 koruli csaladszammal...5-600 adag csak megelozes ha valaki ugy dont ezzel irtani is akar 10x ennyi kell csak a gyogyszertarak nem foglalkoznak vele hogy olcson adjak /mashonnan beszerezheto./ es ez csak egy szegmens nem azt mondom hogy alatpatikava kellene alakitani a gyogyszertarakat de megtalalnak a rest ha akarnak... A gyogyszertarak nagyon porognek a valsag elott is porogtek... Ha egy gyogyszertar nem tudja a hasznat kitermelni az nem az allam felelosege szerintem. Keves a penz a gyogyszertari dolgozoknak en azt elhiszem hogy keveslik. De ma mar nagyon keves olyan gyogyszertar van az is foleg videken ahol a gyogyszertaros gyogyszert kever vagy gyogyhatasu keszitmenyt./pedig irto jo kenocsoket tudnak kikeverni.../ a mas eletenek a felellosege a nyakukon dolog sem egeszen igaz. Veny nelkuli gyogyszerek nem veszejesek... /ha valaki erzekeny akkor a bolti elado is felelos ha megkerdezik hogy glutenmentes migyoromentes e egy adott termek.../ a vesuelyesebb gyogyszerek kiadasaba meg a gyogyszertarosnak nincs beleszolasa
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
A lényeg, hogy a bevételek meghaladják a kiadásokat. A többi nem számít.

Na ez ritka nagy hülyeség volt tőled. Elérted ulippo szintjét ezzel a hozzászólással. Ennyi energiából nézz már utána, hogy hogyan is működik, fentebb vannak linkek is segtségnek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....A haverod sem fizette ki rendesen valószínű az alkalmazottait beszéld meg vele....
Nem, korrekt volt, ellenben @zeal megadta a magyarázatot. Ez még a csúcson volt. kb egy évtizede eladták (nem veszteség miatt). Nem hittem volna, hogy ennyire lecsúsztak a patikák ennyi idő alatt. Csak azt látom, hogy csilivili mindenhol van és ha bemegyek 10k-s simán ott hagyok.
Ettől függetlenül még mindig nem tudom az állam hogyan adott volna egy privát vállalkozás alkalmazottainak jutalékot. Szerintem erre nincs lehetőség.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Meg ottvannak a kulonbozo illoolajak meg a kanfor pl. Nem lehet kapni patikaba vagy ha igen irozatos aron... /meheszetben pl nagyon nagy jelentoseguk van./ 10 ml/ csaladdal lehet szamolni egy evre. Csak atka gyerites gyanant... Nem nagy memmyiseg. Csak egy kis faluban is van legalabb 3-4 nagy mehesz 100+ os csaladazammal es 4-5 kicsi 50 koruli csaladszammal...5-600 adag csak megelozes ha valaki ugy dont ezzel irtani is akar 10x ennyi kell csak a gyogyszertarak nem foglalkoznak vele hogy olcson adjak /mashonnan beszerezheto./ es ez csak egy szegmens nem azt mondom hogy alatpatikava kellene alakitani a gyogyszertarakat de megtalalnak a rest ha akarnak... A gyogyszertarak nagyon porognek a valsag elott is porogtek... Ha egy gyogyszertar nem tudja a hasznat kitermelni az nem az allam felelosege szerintem. Keves a penz a gyogyszertari dolgozoknak en azt elhiszem hogy keveslik. De ma mar nagyon keves olyan gyogyszertar van az is foleg videken ahol a gyogyszertaros gyogyszert kever vagy gyogyhatasu keszitmenyt./pedig irto jo kenocsoket tudnak kikeverni.../ a mas eletenek a felellosege a nyakukon dolog sem egeszen igaz. Veny nelkuli gyogyszerek nem veszejesek... /ha valaki erzekeny akkor a bolti elado is felelos ha megkerdezik hogy glutenmentes migyoromentes e egy adott termek.../ a vesuelyesebb gyogyszerek kiadasaba meg a gyogyszertarosnak nincs beleszolasa

5000 ft feletti illóolaj esetében (illóolaj gyógyszealapanyag, kiváló minőségű) 261ft az adózatlan árrés (43% még lejön belőle adózásnál)
1001-4999ft-ig 5% adózatlan árrés.

Illóolaj baromi drága a kivonása sok tonna növény/l vagy deci liter fajta függő. Kevés a faj ami sokat ad, de az olcsóbb is. Ha nem hamisítottat veszel a világon mindenhol drága lesz. (a patikai bevizsgált nem hamisított)
 
B

b4l4g3

Guest
Na ez ritka nagy hülyeség volt tőled. Elérted ulippo szintjét ezzel a hozzászólással. Ennyi energiából nézz már utána, hogy hogyan is működik, fentebb vannak linkek is segtségnek.
17 éve nyomom saját kft.-ben. 0 pénz állambácsitól, (ez tényleg hülyeség, volt mert mások xarrá pumpolják az államot akkor is, ha valójában nincs is rá szükségük) saját erőből, saját magam "szórakoztatására". De tényleg nem értek hozzá. Hagyjuk. meg a julipókot is, mert még a végén megjelenik:D egyébként nem akartalak felhúzni vagy megbántani, ha megis sikerült, elnézést.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Meg ottvannak a kulonbozo illoolajak meg a kanfor pl. Nem lehet kapni patikaba vagy ha igen irozatos aron... /meheszetben pl nagyon nagy jelentoseguk van./ 10 ml/ csaladdal lehet szamolni egy evre. Csak atka gyerites gyanant... Nem nagy memmyiseg. Csak egy kis faluban is van legalabb 3-4 nagy mehesz 100+ os csaladazammal es 4-5 kicsi 50 koruli csaladszammal...5-600 adag csak megelozes ha valaki ugy dont ezzel irtani is akar 10x ennyi kell csak a gyogyszertarak nem foglalkoznak vele hogy olcson adjak /mashonnan beszerezheto./ es ez csak egy szegmens nem azt mondom hogy alatpatikava kellene alakitani a gyogyszertarakat de megtalalnak a rest ha akarnak... A gyogyszertarak nagyon porognek a valsag elott is porogtek... Ha egy gyogyszertar nem tudja a hasznat kitermelni az nem az allam felelosege szerintem. Keves a penz a gyogyszertari dolgozoknak en azt elhiszem hogy keveslik. De ma mar nagyon keves olyan gyogyszertar van az is foleg videken ahol a gyogyszertaros gyogyszert kever vagy gyogyhatasu keszitmenyt./pedig irto jo kenocsoket tudnak kikeverni.../ a mas eletenek a felellosege a nyakukon dolog sem egeszen igaz. Veny nelkuli gyogyszerek nem veszejesek... /ha valaki erzekeny akkor a bolti elado is felelos ha megkerdezik hogy glutenmentes migyoromentes e egy adott termek.../ a vesuelyesebb gyogyszerek kiadasaba meg a gyogyszertarosnak nincs beleszolasa

Ja meg a doki nem ltező dolgokat ír fel, vagy olyan szereket ami üti egymást, (bele is halhat a beteg) Vannak akik 5-6 vagy többféle gyógyszert is szednek, figyelni kell a gyógyszerek egymásra és a szervezetre gyakorolt hatásával.

Az állam mindennek az árát leszabályozta, azért tűntek sok helyről el a magik, mert van hogy egy kenőcs kszítésén fél órát dolgozik valaki és az adózatlan árrése rajta 130ft. Dolgozál ilyen órabérrel? Még a közmunkás hajléktalan sem. A legtöbb helyen még ma is készítik. Amagidíj meg ezen gyógyszerkör estében az 1997-ben államilag meghatározott áron változatlanok. 23 éve.

Nem értesz hozzá, maradj az ezotériánál az megy neked.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
17 éve nyomom saját kft.-ben. 0 pénz állambácsitól, (ez tényleg hülyeség, volt mert mások xarrá pumpolják az államot akkor is, ha valójában nincs is rá szükségük) saját erőből, saját magam "szórakoztatására". De tényleg nem értek hozzá. Hagyjuk. meg a julipókot is, mert még a végén megjelenik:D egyébként nem akartalak felhúzni vagy megbántani, ha megis sikerült, elnézést.

Ja csak te tudsz árat emelni ha szükséged van rá, itt meg kötött árak vannak a termékek 90%-ban. (És a betegek ezeket keresik nem a sampont, vagy a kozmetikumot ami még belefér a kínálatba)
Pont az a baj, hogy nem termeli ki lassan a béreket. Létszámot megint csak nem módosíthatsz mivel államilag az is kötött.

Ehhez nem értesz. Lehet szerelőműhelyhez, vagy fröccsöntő vállalkozáshoz igen, de ez teljes más. Ez nem szabad piac.