Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Én még Marseille-ben kinn voltam az EB-n is Izland ellen. Kurva szinpatikus szurkolótáboruk volt. Ott sörözgettek, meg beszélgettünk velük (angolul),
Aztán bejött a nagymagyar mucsai kárpáti brigád, és mindenki zárta be az ablakot, meg menekültek az emberek, a sok sötét pólóban és aggyal örjöngő barom elöl..
Persze a youtube-n marhára tetszett sok gyökérnek a vonulásuk, szerintem félelemkeltő volt. Sokkal jobb lazán beszélgetni az ellenfél szurkolóival.. Én a meccs után is kezeltem egy csomó izlandival..
Ataltal? :eek:
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
Én abból indolok ki amit ők mondtak. Viszont megkövetem magam az éttermes az Romániában volt. Pár ilyenről mutattak saját videót a többiről csak az elbeszélésük maradt. Nyilván ebben benne van az is , hogy felnagyították a történeteket és szerették volna magukat dicsőíteni. DE ezzel nem azt mondtam, hogy minden szurkoló ilyen és ezt csinálta. De el kell fogadni, hogy van egy társaság akik ilyenkor a farkasfalkában kiélik magukat( aki jár ki meccsre az tudja). De ilyen mindenhol van és tudnánk egy kisebbséget is mondani csípőből még akik csak olyankor kemények.
4 évig járkáltam ki minden meccsre a B középbe, láttam mik, hogy mennek. Majd 7 éven át biztosítottam meccseket. Szerintem a gond ott van, hogy van egy hangos kisebbség akik a törés zúzásban látják a szurkolás miben létét. Meg persze a másik oldal szurkolóinak a megverésében látják a küldetés tudatot. Az, hogy szidják a másik klub játékosait meg huhognak szerintem belefér sőt kell is. Engem az sem zavar még támogatom is mikor előre megbeszélt helyen 1:1 ben verekednek egymással egy kiadósat és kiengedik a gőzt majd haza mennek. Annak már kevésbé látom értelmét mikor 30-an rámennek 1-2 olyan emberre akik tényleg csak a meccset néznék és hangulat miatt mennek ki. Én örülnék ha mindig telt házas meccsek lennének, mert kiváló a közösség összetartásának erősítésére. Ehhez elengedhetetlen a jó stadion, de kiváló játékra is szükség lenne. Ha már technikában nem is jók a mieink, legalább a küzdeni akarás látszódjon, de még az sem. Arról nem beszélve, hogy itthon szeretném magyarok többségét a pályán látni és nem az afrikai emberkéket keljen nézni. Régen Debrecenbe egy lepukkant stadion volt állandó telt házzal és nem értettük miért nem kapunk új stadion mikor ennyi ember jár ki nézni a meccset. Mire meglett a stadion addigra meg a játékosok kurvultak el, így elkoptak a szurkolók is.
Persze más országok szurkolói is erőszakosak és ugyanezt csinálják vagy sokkal durvábbak(Dél Amerika) és az sem igaz, hogy csak szélsőjobbos vagy fasiszta szurkolók lennének, van egy kazal kommunista szurkoló tábor is.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 051
10 900
113
Én még Marseille-ben kinn voltam az EB-n is Izland ellen. Kurva szinpatikus szurkolótáboruk volt. Ott sörözgettek, meg beszélgettünk velük (angolul),
Aztán bejött a nagymagyar mucsai kárpáti brigád, és mindenki zárta be az ablakot, meg menekültek az emberek, a sok sötét pólóban és aggyal örjöngő barom elöl..
Persze a youtube-n marhára tetszett sok gyökérnek a vonulásuk, szerintem félelemkeltő volt. Sokkal jobb lazán beszélgetni az ellenfél szurkolóival.. Én a meccs után is kezeltem egy csomó izlandival..


Azért ez ütött, még így is átjön az atmoszféra, hát még ott milyen lehetett..

A magyarok nem randalíroztak... ellentétben az angol és orosz drukkerekkel.. akik szétverték a várost és egymást.

Amikor először láttam ezt a felvételt és kb 0:06-nál kihallottam azt a jó öblös, mélyhangú "Sieg heil" - t, akkorát nevettem, hogy vagy 5 percig fájt utána a hasam.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
https://mandiner.hu/cikk/20201112_varga_mihaly_szerintem_nyerunk_2_1_re
"„Este Magyarország-Izland, az év legfontosabb meccse! Szerintem nyerünk 2:1-re. Van más tipp? Hajrá magyarok!” – írta közösségi oldalán csütörtök délután a pénzügyminiszter."
413709_varga_mihaly.jpg


:)
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Igen, minket irigyel Svájc. Ja nem.

A valóság még a legrosszabb elképzeléseket is képes volt felülmúlni – így reagált az ING vezető elemzője a magyar gazdaság teljesítményére. Virovácz Péter szerkesztőségünknek küldött közleményében azt írta: a magyar gazdaság 2020 második negyedévében 14,5 százalékkal zsugorodott negyedéves alapon, míg az előző év azonos időszakához képest a GDP 13,6 százalékkal zuhant. „Talán mondani sem kell, hogy mindkét adat negatív rekordot jelent, messze túlmutatva az eddig látott bármilyen recesszión. A mai adat egyben azt is jelenti, hogy immáron hivatalosan is technikai recesszióba süllyedt a magyar gazdaság” – fogalmazott.

Kiemelte, hogy a növekedés szerkezetét illetően a KSH szokásosan szűkszavú első közleménye csak annyit jelez, hogy a járvány okozta rendkívüli helyzet hatására a legtöbb nemzetgazdasági ág termelése visszaesett, a szolgáltatások és az ipar egyaránt nagymértékben hozzájárultak a gazdasági teljesítmény alakulásához. „Mindezek alapján tehát, ahogyan várni lehetett, a gazdaság gerincét adó két szektor omlott össze leginkább” – tette hozzá. Azt írta, ebből fakadóan várhatóan a fogyasztás és a nettó export is rendkívüli mértékben visszafoghatta a gazdasági növekedést, pontosabban erősítette a visszaesést.

Ez nyár végi hír volt, óvatos örömmel, hogy kicsit javult a helyzet, a járványellenes intézkedések enyhülésével. Most meg november van, boldog karácsonyt.
https://www.google.com/amp/s/index.hu/gazdasag/2020/11/13/gdp_ksh_gazdasag/amp
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 141
113
Aztán megjött a második hullám.

"Jön a hullám
jövök én is.
Megy a hullám,
megyek én is.
Megálló.
(Boncz Géza)
Ezt most úgy adod elő, mintha nem kurvára ugyan az lenne egész Európában és lokális gazdasági válságunk lenne egy olyan járvánnyal ami a határainknál véget ér vagy pedig csak nálunk lenne második hullám.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ezt most úgy adod elő, mintha nem kurvára ugyan az lenne egész Európában és lokális gazdasági válságunk lenne egy olyan járvánnyal ami a határainknál véget ér vagy pedig csak nálunk lenne második hullám.
Ha szomszéd nem itatja fel a kiömlött benzint, nekem se kell?
 
Status
Not open for further replies.