Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyet értünk, és Borkai pont azt csinálta amit 10-ből szerintem több mint 5 manus is megcsinálna ha TEHETNÉ, de akkor is gáz hogy közben meg Isten, Haza, Család van/volt a plakáton mellette. Nem akarom én ezt túlragozni, szerintem mocskos nagy bukta volt Ő is. Deutsch Tomi is mikor folyamatosan gyanús ügyekbe keveredve fehér porral vagy kuplerájokkal került összefüggésbe, Szájer meg már tényleg bohózat kategória volt...

Nem akarok én erénycsősz lenni, csak hát akkor nem kell ezzel kampányolni, vagy ha igen, akkor ezek az emberek ne férjenek bele, mert NEM HISZEM EL, hogy senki nem tudott egyiknek az ügyeiről sem semmit...

Ettől függetlenül természetesen értem amit írsz, egyet is értünk mondom, jobb nincs jelenleg reálpolitikailag az én olvasatomban sem, sajnos :(.
Miért, attól, hogy Borkai kurvázott, vagy Szájer állítólag gruppen partira volt hivatalos már nem is hihetnek az Istenben, a hazában és a családban? Nem családos emberek, akik vélhetően se nem jobban, se nem rosszabbul viselkednek a feleségükkel, vagy a gyerekeikkel attól, hogy vannak, vagy voltak félrelépéseik és rossz döntéseik? Vagy akkor menjünk végig, hogy ki igazán a családcentrikus? Az Istent meg nem az keresi, akinek valami baja van (na de kinek nincs valami hibája)? Keresztyénnek lenni nem azt jelenti, hogy tökéletes az ember, hanem harcol az emberi -és ördögi- tökéletlenséggel; ami kinek így, kinek úgy sikerül. Bár ezt se tudom, hogy bármelyik valamelyik egyház aktív tagja lett volna. De egyébként nem feltétel a Fidesz tagsághoz a keresztyénség. A Fidesz egy néppárt és nem világnézeti párt. Az inkább a KDNP, de amennyire látom, az is sokat hígult különböző okok miatt.
De mindig elgondolkozok, hogy ilyen háttérrel, ha nem is önnön erkölcsi értékük szerint, de a kompromittálódás és más materiálisabb okok miatt, hogy tudnak nyugodtan aludni? De hát a politikához kell egy erős, túlzott(?) magabiztosság.

Egyébként nem tudom, hogy volt e Borkainak, vagy Szájernek Isten, haza, család plakátja. Olyan volt, hogy Családapa, olimpikon, polgármester.

Egyébként úgy gondolom, hogy sokan a Fidesz hátán, a saját hasznukra; mindenféle politikai, vagy ideológiai meggyőződés nélkül akarnak boldogulni. Olyanok, hogy ha más lenne hosszabb ideig kormányon, akkor simán beállnának alá. (Ezt nem feltétlen az említett két-három emberre értem, hanem most csak úgy megjegyezve :) ) De hát kis ország, egy csőcseléke van -szólt a régi vicc.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az ég kék, a fű zöld a politikusok pártállástól és poltikai szintttől függetlenül hazudoznak és visszaélnek a pozíciójukkal. Ez az emberi társadalom kialakulásával egyidős nem tudo min lepődik meg bári is.
Vámpír Ági nem hazudik:
6013b43c34e5b-large
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Miért, attól, hogy Borkai kurvázott, vagy Szájer állítólag gruppen partira volt hivatalos már nem is hihetnek az Istenben, a hazában és a családban? Nem családos emberek, akik vélhetően se nem jobban, se nem rosszabbul viselkednek a feleségükkel, vagy a gyerekeikkel attól, hogy vannak, vagy voltak félrelépéseik és rossz döntéseik? Vagy akkor menjünk végig, hogy ki igazán a családcentrikus? Az Istent meg nem az keresi, akinek valami baja van (na de kinek nincs valami hibája)? Keresztyénnek lenni nem azt jelenti, hogy tökéletes az ember, hanem harcol az emberi -és ördögi- tökéletlenséggel; ami kinek így, kinek úgy sikerül. Bár ezt se tudom, hogy bármelyik valamelyik egyház aktív tagja lett volna. De egyébként nem feltétel a Fidesz tagsághoz a keresztyénség. A Fidesz egy néppárt és nem világnézeti párt. Az inkább a KDNP, de amennyire látom, az is sokat hígult különböző okok miatt.
De mindig elgondolkozok, hogy ilyen háttérrel, ha nem is önnön erkölcsi értékük szerint, de a kompromittálódás és más materiálisabb okok miatt, hogy tudnak nyugodtan aludni? De hát a politikához kell egy erős, túlzott(?) magabiztosság.

Egyébként nem tudom, hogy volt e Borkainak, vagy Szájernek Isten, haza, család plakátja. Olyan volt, hogy Családapa, olimpikon, polgármester.

Egyébként úgy gondolom, hogy sokan a Fidesz hátán, a saját hasznukra; mindenféle politikai, vagy ideológiai meggyőződés nélkül akarnak boldogulni. Olyanok, hogy ha más lenne hosszabb ideig kormányon, akkor simán beállnának alá. (Ezt nem feltétlen az említett két-három emberre értem, hanem most csak úgy megjegyezve :) ) De hát kis ország, egy csőcseléke van -szólt a régi vicc.
Igazat beszélsz, ettől függetlenül azért ez marha nagy bukta, arcvesztés volt. Krisssnek is igaza van hogy az ember hatalomban sokszor ilyen, nem kell ezen meglepődni, csak hát mikor konkrétan pofánver a valóság, hiába sejted hogy ez van, azért ott az van, hogy nekem pl. nem esik jól, pláne mikor a másik oldali barátok, kollégák akik jobban hívők mint mondjuk én valaha voltam, teljes joggal lovagolnak a történeteken hónapokig! Olyankor nehéz okosat mondani, hogy miért jobb ez, mint az amiben ŐK látják a szebb - jobb jövőjét az országnak :D !
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Igazat beszélsz, ettől függetlenül azért ez marha nagy bukta, arcvesztés volt. Krisssnek is igaza van hogy az ember hatalomban sokszor ilyen, nem kell ezen meglepődni, csak hát mikor konkrétan pofánver a valóság, hiába sejted hogy ez van, azért ott az van, hogy nekem pl. nem esik jól, pláne mikor a másik oldali barátok, kollégák akik jobban hívők mint mondjuk én valaha voltam, teljes joggal lovagolnak a történeteken hónapokig! Olyankor nehéz okosat mondani, hogy miért jobb ez, mint az amiben ŐK látják a szebb - jobb jövőjét az országnak :D !
Egy csomó minden másért szebb. Lehet lovagolni ezeken a dolgokon, de egy csomó minden meg azt mutatja, hogy igen, van amiben másabb, van, amiben szerintem -fényévekkel- jobb, mint minden más alternatíva nem csak a jelenben, hanem minimum a rendszerváltás óta. Nem tökéletes, nem hibátlan -de érdekes, hogy a Kormány hibáiról és tökéletlenségeiről pont a Fidesz tagokkal tudok legnormálisabban, legkevésbé elvakultan beszélgetni, és látják ezeket a hibákat.
Hát, ha jobban hívők lennének, akkor nem lovagolnának rajta; gondolj csak a parázna asszony példájára (az vesse rád az első követ aki nem hibázott még ....menj el és többé ne vétkezz -meg ilyenek). Keresztyén emberhez a megbocsájtás sokkal jobban társul, mint, hogy mások lelki nyomorán csámcsogjon hónapokig és ezek legyenek mindennek az értékmérői.

Megmondom őszintén én nagyon nem szerettem a Fideszt, nem is szavaztam rájuk, meg inkább el se mentem. De mindig azt mondtam, hogy lehetetlen azt megcsinálni, hogy a családpolitika ne az élősködést preferálja. És megcsinálták. Engem ezzel meggyőztek. De mellette más olyan dolgokat is megcsináltak, amiket korábban úgy gondoltam, hogy nem lehet. Pl.: kitakarították a rokkant ellátást. Stb. Nyilván vannak mellélépések, vannak, amik így is, meg úgy is indokolhatóak (pl. vasúti mellékvonalak) nyilván nem valósult még meg minden, amit én szeretnék de türelmes vagyok és elfogadom, hogy nem lehet mindent ilyen rövid távon megalkotni, törvényileg sem, nem, hogy társadalmilag.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Egyet értünk, és Borkai pont azt csinálta amit 10-ből szerintem több mint 5 manus is megcsinálna ha TEHETNÉ, de akkor is gáz hogy közben meg Isten, Haza, Család van/volt a plakáton mellette. Nem akarom én ezt túlragozni, szerintem mocskos nagy bukta volt Ő is. Deutsch Tomi is mikor folyamatosan gyanús ügyekbe keveredve fehér porral vagy kuplerájokkal került összefüggésbe, Szájer meg már tényleg bohózat kategória volt...

Nem akarok én erénycsősz lenni, csak hát akkor nem kell ezzel kampányolni, vagy ha igen, akkor ezek az emberek ne férjenek bele, mert NEM HISZEM EL, hogy senki nem tudott egyiknek az ügyeiről sem semmit...

Ettől függetlenül természetesen értem amit írsz, egyet is értünk mondom, jobb nincs jelenleg reálpolitikailag az én olvasatomban sem, sajnos :(.
Borkai egy pinabubus volt. Nem mennek bele nem ide való de az egész család - nej+lány- megérte a pénzét. A kokós szálat a meseírók rakták bele Lackner miatt miközben magát Lacknert meg se ismerték ...

A Szajer-ügy az ereszcsatorna miatt kapott nagy figyelmet, mert ugyanazon meseírók egy videóalapjan beleszőttek a titkosszolgálati akcióba egy elemet, csak mert a fal mellett igazoltatták. Ezt 3 éve készítettek elő. Szájert az utcán igazoltatták úgy, hogy volt ott egy buzibuli a környéken, majd "szemtanúk" - azóta se talalják őket - alapján összefüggésbe hozták őt a bulival, ami tele volt eus politikusokkal. Az ereszcsatorna mesével nyomatékosítva a történetet, ami meg se történt. A buli a harmadikon volt, az ereszcsatornatól 4 lakásnyira. Szájer nem 20 éves, arról se hallottam, hogy tetőkön ugrálás a hobbija a műtött hátával, szóval a legendárium marad, viszont már rég lemondott. Arról, hogy meg akarták zsarolni, sikertelenül, a moslékmedia már nem vett tudomást. Semmi más nem történt, mint amit az ukránok is folyamatosan csinálnak magyar diplomatákkal amióta blokkoljuk őket, csak Brüsszelben Soroséknak több lehetőségük van.

De ezt a meccset ketten játsszák, ahogy - bár a moslék média eléggé elhallgatja - Che Katkàval elindult valami, ami kb. megfelel a haza-család fogalmaknak az ellenzéki oldalon. És nem Cseh az utolsó, nem is volt véletlen a Pegasus baromság se, ami kb. annyit ér, mint amikor Borkai kapcsán Wittinghoffot vette elő a Fidesz média: semmit. A Pegasust jövőre akarták élesíteni, de lépniük kellett Che miatt.

Viszont ahogy a Reiszführer belebukott a f.szverésbe, Cseh is bele fog, főleg miután mások is fennakadtak.

A transzparencia Karácsony és a buTapesti barmok alatt megszűnt, most bukik bele az eus pénz tiborczmészározásába a full ellenzék ...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kérdés, hogy nem csak trollkodnak-e a tisztelt művészeti vezetők, mert éppen a napokban aktuális az új igazgatói pályázat elbírálása.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
T Ö K É L E T E S Í R Á S ! ! !

"Karácsony Gergely ezzel kezdi a székfoglalóját: 'Azért vagyok itt, hogy ha bárkit bántanak az én városomban, akkor nekem kutya kötelességem mellé állni.'

Józan eszű ember, akinek tudatát nem homályosította el az ideológiai köd, esetleg félve megkérdezi:
Ki a rossebet bántanak ma Magyarországon? A nemi deformitással élőket biztos nem.

Még a nemi deformitással hencegőket se. Miről beszél ez az ember? De sehol a világon nem bántják őket. A haladó nyugaton – ahová Karácsony és bandája szeretne világnézetileg tartozni – azt bántják, aki nem tapsol ennek az egésznek. Könyörgöm, nézzük a híreket. Hány olyan eset fordult elő, amikor valakit kirúgtak az állásából, mert meleg, bimeleg, maga se tudja eldönteni, vagy reggel fiú este lány? Egyet se. Azokat rúgják ki, teszik tönkre, lehetetlenítik el egy életre, akik nem ujjonganak. Nem azt, aki buzit ver, hanem aki azt mondja, hogy nem tapsikolok.

Az egész világon így van – kivéve egyes muszlim kultúrákban, ahol verik, bebörtönzik, rosszabb esetben kivégzik ezeket a nyomorultakat, de ezt a kultúrát Karácsony és bandája inkább behívná Európába. Elmebaj."

 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
T Ö K É L E T E S Í R Á S ! ! !

"Karácsony Gergely ezzel kezdi a székfoglalóját: 'Azért vagyok itt, hogy ha bárkit bántanak az én városomban, akkor nekem kutya kötelességem mellé állni.'

Józan eszű ember, akinek tudatát nem homályosította el az ideológiai köd, esetleg félve megkérdezi:
Ki a rossebet bántanak ma Magyarországon? A nemi deformitással élőket biztos nem.

Még a nemi deformitással hencegőket se. Miről beszél ez az ember? De sehol a világon nem bántják őket. A haladó nyugaton – ahová Karácsony és bandája szeretne világnézetileg tartozni – azt bántják, aki nem tapsol ennek az egésznek. Könyörgöm, nézzük a híreket. Hány olyan eset fordult elő, amikor valakit kirúgtak az állásából, mert meleg, bimeleg, maga se tudja eldönteni, vagy reggel fiú este lány? Egyet se. Azokat rúgják ki, teszik tönkre, lehetetlenítik el egy életre, akik nem ujjonganak. Nem azt, aki buzit ver, hanem aki azt mondja, hogy nem tapsikolok.

Az egész világon így van – kivéve egyes muszlim kultúrákban, ahol verik, bebörtönzik, rosszabb esetben kivégzik ezeket a nyomorultakat, de ezt a kultúrát Karácsony és bandája inkább behívná Európába. Elmebaj."

No igen, a pedofilok jogos üldözésétől pár nap alatt jutott el a kormánypárti lumpensajtó a "nemi deformitással élőkig". Várható volt, hogy az alacsony emberi minőség, ami az ilyen fideszes "műhelyekben" szükségszerűen feldúsult a kontraszelekció súlya alatt* nem fogja vissza magát ha szabadjára eresztik.

*az emberi minőség komoly hiánya szükséges ahhoz, hogy napi szinten írj cikkeket központilag meghatározott propaganda ukázok és sorvezetők mentén parancsra és ezekkel az ukázokkal még azonosulj is, hogy teljesítsd a munkaadó közeg elvárását. Ennek következményei lépten-nyomon meg is látszanak ezeken az írásokon. A hasonló szituációban dolgozó balliberális sajtóproletárok esetében legalább mentség, hogy tényleg olyan hülyék, mint amiket írnak és náluk nem akadály a párt aktuális irányvonalával való lelkes azonosulás, mert ez generációkon átívelő családi hagyomány már sokaknál az országban.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
En is valami ilyesmire gondoltam, hogy a kovetkezo olimpiat burkaban-csadorban toljak majd le.
Nem lehet hogy a sok turki tarkannak akartak inkabb otthon megfelelni ezzel a szerkoval?
Sajnos így van. Meg van a megoldás is: szexizmus ellenes viselet. Már jönnek a progresszív, teljes testet takaró viseletek. :(
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Borkai egy pinabubus volt. Nem mennek bele nem ide való de az egész család - nej+lány- megérte a pénzét. A kokós szálat a meseírók rakták bele Lackner miatt miközben magát Lacknert meg se ismerték ...

A Szajer-ügy az ereszcsatorna miatt kapott nagy figyelmet, mert ugyanazon meseírók egy videóalapjan beleszőttek a titkosszolgálati akcióba egy elemet, csak mert a fal mellett igazoltatták. Ezt 3 éve készítettek elő. Szájert az utcán igazoltatták úgy, hogy volt ott egy buzibuli a környéken, majd "szemtanúk" - azóta se talalják őket - alapján összefüggésbe hozták őt a bulival, ami tele volt eus politikusokkal. Az ereszcsatorna mesével nyomatékosítva a történetet, ami meg se történt. A buli a harmadikon volt, az ereszcsatornatól 4 lakásnyira. Szájer nem 20 éves, arról se hallottam, hogy tetőkön ugrálás a hobbija a műtött hátával, szóval a legendárium marad, viszont már rég lemondott. Arról, hogy meg akarták zsarolni, sikertelenül, a moslékmedia már nem vett tudomást. Semmi más nem történt, mint amit az ukránok is folyamatosan csinálnak magyar diplomatákkal amióta blokkoljuk őket, csak Brüsszelben Soroséknak több lehetőségük van.

De ezt a meccset ketten játsszák, ahogy - bár a moslék média eléggé elhallgatja - Che Katkàval elindult valami, ami kb. megfelel a haza-család fogalmaknak az ellenzéki oldalon. És nem Cseh az utolsó, nem is volt véletlen a Pegasus baromság se, ami kb. annyit ér, mint amikor Borkai kapcsán Wittinghoffot vette elő a Fidesz média: semmit. A Pegasust jövőre akarták élesíteni, de lépniük kellett Che miatt.

Viszont ahogy a Reiszführer belebukott a f.szverésbe, Cseh is bele fog, főleg miután mások is fennakadtak.

A transzparencia Karácsony és a buTapesti barmok alatt megszűnt, most bukik bele az eus pénz tiborczmészározásába a full ellenzék ...



Zsír!
Régóta várom már, hogy Viktorék leveszik a fehér kesztyut, és végre leszedegetik az ellen gyalogjait(minimum) a tábláról.