Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 138
2 494
113
pont az iylenekre szoktam mondani hogy nem szabad átvenni a retorikájukat. nincs map... beteg állat van, vagy másnéven pedofil.

ahogy meleg/homokos sincs, csak buzi/homoszexuális
Nyilván épeszű ember csak ironikusan MAPol. Kíváncsi vagyok meddig mennek el. A zoofil és nekrofil Svédisztánon kívül még nem került palettára.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nyilván épeszű ember csak ironikusan MAPol. Kíváncsi vagyok meddig mennek el. A zoofil és nekrofil Svédisztánon kívül még nem került palettára.
Mi az, hogy ironikusan MAP-ol?

Én akkor ironikusan mondhatom, hogy Hitler félmunkát végzett ezekkel? Olyan ez mint a vészvillogó a közlekedében, kiteszem és parkolhatok tilosban is?
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
Előre ... :) és merre van az előre? A jelenlegi összeomló társadalmi-környezeti állapot az, ahová eddig jutottunk. Innen merre van az előre?

Ami most tőlünk nyugaton megy, a "Római Birodalom bukása retró party" az értelemszerűen nem előre. Az anarchia az emberiség kiinduló állapota volt, nem a végpontja. Remélhetőleg.
Az iszlám szintén nem előre, az a sötét középkor újra játszása.
A ballipsizmus/kommunizmus egy többször megbukott álságos eszme, az sem előre.
Az amit a "háttér hatalom" erőltet, vagyis, hogy egy maréknyi emberé minden hatalom a többi csak egy csicska, az sem előre, hiszen ez is volt már, keleti despotizmus néven az ókorban.

Tök jól látható, hogy ide nem szeretnénk eljutni!

Akkor hová menjünk?
És itt jön be a mit hogyan lehet csinálni kérdése.
Szerintem még mindig a kereszténység alapú társadalmi konszenzus, benne kiemelkedően a polgárosodás a járható út.
A II. VH után sok nyugati ország erre az útra lépet és szép eredményeket értek el.
Ehhez tartozik a politikai és gazdasági realizmus is. Az ilyen pragmatikus országok elég jól szerepelnek az utóbbi időben.
És ezen az alapon már ki tud fejlődni a jövőnk.

Én a "realista futurizmusnak" vagyok a híve.
Ez egy olyan progresszió amely figyelembe veszi a természet szabta határokat. (Ellenben a komcsi progresszióval)
Csak, hogy példákat mondjak:
Férfi és Nő van
A Család az Férfi+Nő+Gyerekek
A Munka (szellemi, fizikai) teremt csak értéket
A robotizáció nem helyettesítője az embernek hanem segítője
Éghajlatfüggetlen (pl. hidrophónikus) élelmiszer termesztés
Atom+víz+földgáz alapú energia termelés
A jelenlegi szabályozás megtartása és nem szigorítása az építőiparban és az autózásban, hiszen a túl szabályzás káros. (káros progresszió)
És még lehetne sorolni.

Nekem ez a jövő képem a fejlődésre :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ami most tőlünk nyugaton megy, a "Római Birodalom bukása retró party" az értelemszerűen nem előre. Az anarchia az emberiség kiinduló állapota volt, nem a végpontja. Remélhetőleg.
Az iszlám szintén nem előre, az a sötét középkor újra játszása.
A ballipsizmus/kommunizmus egy többször megbukott álságos eszme, az sem előre.

A célt elég nyiltan elmondta bill gates.
lakosság csökkentés + fogyasztás csökkentés
Ezért írtják a fehért, mert az sokat fogyaszt és nagyok az igényei.
Ezért buzítják és meddővé teszik a fehér gyerekeket, hogy ne szaporodjanak majd.
Ezért telepítik a zombikat, mert az írtja a fehért
És ezért telepítik a zombikat mert az alacsony igényű szolga.
Senkit ne tévesszen meg a több 1000 euró meg az iphone ez csak ideiglenes.

A vége egy nyomorral, terrorral könnyen irányítható alacsony fogyasztású szolga nép.
Gyökértelen, megtört, erőtlen, ostoba és örül ha kaját kap és életben hagyják.

Ebből nem kér kelet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Ami most tőlünk nyugaton megy, a "Római Birodalom bukása retró party" az értelemszerűen nem előre. Az anarchia az emberiség kiinduló állapota volt, nem a végpontja. Remélhetőleg.
Az iszlám szintén nem előre, az a sötét középkor újra játszása.
A ballipsizmus/kommunizmus egy többször megbukott álságos eszme, az sem előre.
Az amit a "háttér hatalom" erőltet, vagyis, hogy egy maréknyi emberé minden hatalom a többi csak egy csicska, az sem előre, hiszen ez is volt már, keleti despotizmus néven az ókorban.

Tök jól látható, hogy ide nem szeretnénk eljutni!

Akkor hová menjünk?
És itt jön be a mit hogyan lehet csinálni kérdése.
Szerintem még mindig a kereszténység alapú társadalmi konszenzus, benne kiemelkedően a polgárosodás a járható út.
A II. VH után sok nyugati ország erre az útra lépet és szép eredményeket értek el.
Ehhez tartozik a politikai és gazdasági realizmus is. Az ilyen pragmatikus országok elég jól szerepelnek az utóbbi időben.
És ezen az alapon már ki tud fejlődni a jövőnk.

Én a "realista futurizmusnak" vagyok a híve.
Ez egy olyan progresszió amely figyelembe veszi a természet szabta határokat. (Ellenben a komcsi progresszióval)
Csak, hogy példákat mondjak:
Férfi és Nő van
A Család az Férfi+Nő+Gyerekek
A Munka (szellemi, fizikai) teremt csak értéket
A robotizáció nem helyettesítője az embernek hanem segítője
Éghajlatfüggetlen (pl. hidrophónikus) élelmiszer termesztés
Atom+víz+földgáz alapú energia termelés
A jelenlegi szabályozás megtartása és nem szigorítása az építőiparban és az autózásban, hiszen a túl szabályzás káros. (káros progresszió)
És még lehetne sorolni.

Nekem ez a jövő képem a fejlődésre :)
Már ketten vagyunk. :)
Ezt nevezem normálisnak....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
A vége egy nyomorral, terrorral könnyen irányítható alacsony fogyasztású szolga nép.
Gyökértelen, megtört, erőtlen, ostoba és örül ha kaját kap és életben hagyják.

Vagy ők ezt gondolják, aztán az iszlám által radikalizált primitív tömegek rágyújtják a Bill Gatyesz félékre a házat.
Dél-Afrika és lassan az USA is intő példa.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Vagy ők ezt gondolják, aztán az iszlám által radikalizált primitív tömegek rágyújtják a Bill Gatyesz félékre a házat.
Dél-Afrika és lassan az USA is intő példa.
Nézd meg az iszlámok milyen jól irányíthatóak otthon. Majd az imámok le lesznek fizetve a többit intézik. A maradékot meg a drónok.
Ha meg gáz van szépen egymásra uszítják a négereket az arabokat meg a latinokat.
 
T

Törölt tag 008

Guest
De attól, hogy a fehér ember fogyasztása csökken, de a világ fogyasztása meg valószínűleg éppen, hogy növekszik.
Nem fogják hagyni / visszaveszik a fogyasztást.
Egyszerűen fillérekből nem fognak tudni fogyasztani. Ha bűnöznek akkor meg mennek a privát böribe, ami kb munkatábor.
Szóval a nagy tömegnek marad a garantált csóróság, egy kiszolgáló rétegnek egy alsó középosztály ami 100%-os függésben él a corpoktól. Amint kirúgják nincstelenné válik, hiszen mindenét bérli. Azért él, hogy dolgozhasson amiből kifizet mindent, hogy dolgozhasson. De egy picivel jobban él mint a nagy tömeg és ezért hálás.
10 év múlva szar hely lesz a föld. 30 év múlva meg irgalmatlanul szar. Reméljük heartland ki tud ebből maradni, viszont az garantálja a minimum hidegháborús állapotokat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
Nem fogják hagyni / visszaveszik a fogyasztást.
Egyszerűen fillérekből nem fognak tudni fogyasztani. Ha bűnöznek akkor meg mennek a privát böribe, ami kb munkatábor.
Szóval a nagy tömegnek marad a garantált csóróság, egy kiszolgáló rétegnek egy alsó középosztály ami 100%-os függésben él a corpoktól. Amint kirúgják nincstelenné válik, hiszen mindenét bérli. Azért él, hogy dolgozhasson amiből kifizet mindent, hogy dolgozhasson. De egy picivel jobban él mint a nagy tömeg és ezért hálás.
10 év múlva szar hely lesz a föld. 30 év múlva meg irgalmatlanul szar. Reméljük heartland ki tud ebből maradni, viszont az garantálja a minimum hidegháborús állapotokat.

Én simán kinézem a nyugati pénzemberekből, hogy van egy ilyen tervük.
Csak pár ország még mindig bele szarik a palacsintába, szerintem köztük mi is.
(Bár ebben Putyin bácsi a király)