Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
S

speziale

Guest
Tehát ha velük szemben általánosítanak, az rossz, ha a fehérekkel szemben, akkor az jó, annyira jó, hogy meg kell védeni. :D

nem..azt gondolom az általánosítás mindenkivel szemben rossz!

az viszont ha valaki mindig csak az "egyik" irányba általánosít, azt viszont nem tudja elviselni, meg hőbörög, ha a "másik" irányba általánosít valaki...na az a legrosszabb
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
nem..azt gondolom az általánosítás mindenkivel szemben rossz!

az viszont ha valaki mindig csak az "egyik" irányba általánosít, azt viszont nem tudja elviselni, meg hőbörög, ha a "másik" irányba általánosít valaki...na az a legrosszabb
Nem általánosított az összes férfiakra, hanem egyirányúan ránk, magyar férfiakra utalt kizárólagosan, egyik irányba. :D
 
S

speziale

Guest
Érdekes, hogyha belemászik valaki közületek a gonosz náczi aforizmák világába, mert kitör belőle a lényetek mélye(milyen sokszor előfordul ez. :D ), akkor azonnal totális védelembe mentek miatta. :D Pedig nektek kellene köpködni, hogy általánosít, embercsoport ellen hergel, ez nááááczi. :D De neeeem, hiszen a nemlétező fehérember elleni hadjárat sarokköve ez is. Most akkor hoztál egy zsidót, meg egy másik valakit megmutatni, hogy a fehérek maguk a sátán. Most antiszemita lettél? :D Hiszen egy zsidót probálsz a náczi fehérekkel együtt emlegetni az bűnök poklában. (jó sok van persze, mind a mi kontónkon amíg valamelyik gonosz orgánum nem átall faji alapon megkülönböztetni mint a fenti írónő. :D)

bocs, de totálisan érthetetlen amiről fent beszélsz....
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 809
113
gondolom amikor cigányok vagy feketékkel kapcsolatban általánosítanak azzal nem szoktak komoly aggályaid lenni...
Jaj hát persze, ha nincs értelmes válasz jön, egy totál értelmetlen és balfasz próbálkozás behúzni egy olyan témát aminek totál köze sincsen ahhoz amiről szó volt. :D Gratulálok az ön tökön lövésedhez, szép volt, bár totál felesleges és nevetséges :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
bocs, de totálisan érthetetlen amiről fent beszélsz....
Igen? Egy magyar férfiakról számunkra ésszerűtlen hányadék cikket írt egy nő, erre reagálunk, a témához kapcsolódóan. Erre te, mivel egy nő írására reagálunk, idekverted a bizonyosan fehér szupremácista Jake-et. :D Na ez a totálisan érthetetlen. Mi a faszt keres itt Jake? :D Hmm? Csak nem terelnéd a gyanút, hogy a fenti írónő esetleg a jelen kirekesztés és előítéletesség elleni körökben náczivá lenne kényszerű válni az írása miatt egy adott embercsoport ellen elkövetve? De bezzeg ti mindig csak a feketéket. :D Jaja. :D Meg a németeket, törököket, arabokat, ázsiaiakat, a mocskos csigazabálókat, a szlovákok-románok-szerbek-ukránok tengelyét... :D

Hirtelen eltűnik az individuumotok és társadalmat akartok alakítani szabályokkal, ha az valamiért nektek megfelelő, csak ne az eddig évszázezrek alatt felgyűlt tapasztalaton alapuljon, hanem újra feltaláljátok. :D
 
S

speziale

Guest
Jaj hát persze, ha nincs értelmes válasz jön, egy totál értelmetlen és balfasz próbálkozás behúzni egy olyan témát aminek totál köze sincsen ahhoz amiről szó volt. :D Gratulálok az ön tökön lövésedhez, szép volt, bár totál felesleges és nevetséges :D

ha nem érted mi köze van a témához, akkor az a te bajod...szerintem vannak itt páran akik megértették...
 
K

kamm

Guest
Mi a frásznak hivja magát Agatja Seymournak egy buta magyar pina?
Agatha Christie + Seymour Hersh - utóbbi az egyik leghíresebb amerikai oknyomozó újságíró, még él. Regebben meg olvastam a cikkeit a New Yorkerben, nagyon korrektül lerántotta a leplet a military-industrial complex ill a katonai-politikai vezetés BS dolgairol. Anno a My Lai verengzes leleplezesevel robbant be, de ő robbantotta ki az Abu Ghraib kinzasos botranyt is.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
S

speziale

Guest
Igen? Egy magyar férfiakról számunkra ésszerűtlen hányadék cikket írt egy nő, erre reagálunk, a témához kapcsolódóan. Erre te, mivel egy nő írására reagálunk, idekverted a bizonyosan fehér szupremácista Jake-et. :D Na ez a totálisan érthetetlen. Mi a faszt keres itt Jake? :D Hmm? Csak nem terelnéd a gyanút, hogy a fenti írónő esetleg a jelen kirekesztés és előítéletesség elleni körökben náczivá lenne kényszerű válni az írása miatt egy adott embercsoport ellen elkövetve? De bezzeg ti mindig csak a feketéket. :D Jaja. :D Meg a németeket, törököket, arabokat, ázsiaiakat, a mocskos csigazabálókat, a szlovákok-románok-szerbek-ukránok tengelyét... :D

Hirtelen eltűnik az individuumotok és társdalamat akartok alakítani szabályokkal, ha az megfelelő, csak e az eddig évszázezrek alatt felgyűlt tapasztalaton alapuljon, hanem újra feltaláljátok. :D

Te elolvastad az a cikket? Mi volt benne a hányadék?

az egész hsz lényege annyi lett volna, hogy miközben nagyban megy a cigányozás, niggerezés, meg homoki niggerezés, akkor senkit sem érdekel az, hogy általánosítás történik...ellenben ha egy nő beszól a magyar férfiakra (megjegyzem mi is volt olyan durva?, hogy a magyar férfiak lehetnének figyelmesebbek a nőkkel? hűha...ettől rögtön a fejét kell valakinek követelni), akkor aztán hajjaj...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
S

speziale

Guest
Elkezdesz személyeskedni, sőt általánosítani (engem, úgy, hogy nem is ismersz) ami állítólag szerinted csúnya dolog, de én nem értem a dolgot. Ez egyre szánalmasabb....

mit általánosítottam.???..
ténymegállapítottam, hogy nem értetted meg a hsz-em lényegét.
és ez még csak nem is személyeskedés
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 809
113
aztán abba a stílusba megint ne menjünk bele, ahogy te megszólítottál...
Idézek tőled, amivel "megtiszteltél" engem, " gondolom amikor cigányok vagy feketékkel kapcsolatban általánosítanak azzal nem szoktak komoly aggályaid lenni..." És még te vagy felháborodva, hogy én hogy szólítottalak meg? Ha ez neked nem általánosítás akkor lapozd fel az értelmező kézi szótárt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Te elolvastad az a cikket? Mi volt benne a hányadék?

az egész hsz lényege annyi lett volna, hogy miközben nagyban megy a cigányozás, niggerezés, meg homoki niggerezés, akkor senkit sem érdekel az, hogy általánosítás történik...ellenben ha egy nő beszól a magyar férfiakra (megjegyzem mi is volt olyan durva?, hogy a magyar férfiak lehetnének figyelmesebbek a nőkkel? hűha...ettől rögtön a fejét kell valakinek követelni), akkor aztán hajjaj...
Igen. Elolvastam a cikket. Most itt minket általánosítottak, ezért érdekel minket. A zsidókat és a cigányokat és a homoki niggereket is az őket ért általánosítás basztatja, miközben ugyanígy általánosítanak minket. Ugyanakkor itt most egy hazánk leánya tette ezt mintha maga a sátán lennénk, mert a kűfődi jobb. Mi az, hogy lehetnénk figyelmesebbek a nőkkel? Mindennap látod, hogy rajtad kívül aztán minden magyar férfi teljesen figyelmetlen? Vagy mire gondolsz, mikor kimondod ezt?
 
S

speziale

Guest
Igen. Elolvastam a cikket. Most itt minket általánosítottak, ezért érdekel minket. A zsidókat és a cigányokat és a homoki niggereket is az őket ért általánosítás basztatja, miközben ugyanígy általánosítanak minket. Ugyanakkor itt most egy hazánk leánya tette ezt mintha maga a sátán lennénk, mert a kűfődi jobb. Mi az, hogy lehetnénk figyelmesebbek a nőkkel? Mindennap látod, hogy rajtad kívül aztán minden magyar férfi teljesen figyelmetlen? Vagy mire gondolsz, mikor kimondod ezt?

bocs, de felfogod azt a mit vakerolok? nekem az ÁLTALÁNOSÍTÁSSAL van a gondom. legyen szó a magyar férfiakról vagy a cigányokról, vagy a négerekről vagy a buzikról vagy az incelekről

és az a gondom, hogy úgy tűnik, hogy azok akikat annyira nem zavar az általánosítás amikor a fent említett csoportokról van szó, mégis rendkívül érzékenyen reagál amikor ő kerül az általánosítás középpontjába...na ez az ami szerintem nincs rendben...vagy csak addig menő a PC-t fikázni, amíg a nekünk tetsző csoportokat lehet karikírozni meg szidni...

másrészről én egyáltalán nem húztam fel ezen magam...mert én nem vagyok ilyen...másrészt azért az a kijelentés, hogy mondjuk a férfiak nőverők (értsd az analógiát: minden cigány lop) meg az, hogy nem kellően figyelmesek a feleségükkel...az azért nálam nem ugyanaz a polc....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
amikor a fent említett csoportokról van szó, mégis rendkívül érzékenyen reagál amikor ő kerül az általánosítás középpontjába.
Így működik a világ amióta ember él rajta. A köcsögök is általánosítanak minden heteró fehér embert, aki elmegy összegyűlni, mikor valamelyik rikárdó megint lekéselte egy általános társukat. De elég megnézned a Fair Right pride videóját, van ott minden, amit a gonosz nácik tesznek. Testszégyenítés, nyomorékozás, erőszakoskodás, megfélemlítési kísérlet, lopás...Az a helyzet, hogy kitalálta valamelyik ilyen a dolgokat újra feltalálni vágyó, hogy senki nem lehet ember, erre ezt szajkózzátok erősen harcosan, aztán mint mindig, szembejön a valóság és kiderül a számotokra meglepően, számunkra meg unottan, hogy igen, az emberi lehetőségek ugyanazok és a csoportérdek azonos viselkedési formákat fog ölteni csoporton belüli elfogadás és csoporton kívüli gyanakvás, előítélet, tapasztalati utóítélet alapján.
másrészt azért az a kijelentés, hogy mondjuk a férfiak nőverők (értsd az analógiát: minden cigány lop) meg az, hogy nem kellően figyelmesek a feleségükkel...az azért nálam nem ugyanaz a polc....
Ki jelentette ki, hogy a férfiak nőverők? A cigányokra erőteljesen jellemző a lopás. Mások is lopnak, de a cigányok kibaszottul lopnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
S

speziale

Guest
Így működik a világ amióta ember él rajta. A köcsögök is általánosítanak minden heteró fehér embert, aki elmegy összegyűlni, mikor valamelyik rikárdó megint lekéselte egy általános társukat. De elég megnézned a Fair Right pride videóját, van ott minden, amit a gonosz nácik tesznek. Testszégyenítés, nyomorékozás, erőszakoskodás, megfélemlítési kísérlet, lopás...Az a helyzet, hogy kitalálta valamelyik ilyen a dolgokat újra feltalálni vágyó, hogy senki nem lehet ember, erre ezt szajkózzátok erősen harcosan, aztán mint mindig, szembejön a valóság és kiderül a számotokra meglepően,

mi van ember? mi az, hogy számotokra???? látod megint az általánosítás...
elég régóta HTKA tag vagyok...mennyit is találkoztál velem biztpol topikban?

Ki jelentette ki, hogy a férfiak nőverők? A cigányokra erőteljesen jellemző a lopás. Mások is lopnak, de a cigányok kibaszottul lopnak.

és mi számít soknak? akik sokszor lop 1-2ezret/tízezret vagy aki sokszor lop pár milliárdot?

másrészt megint megkérdezem..ha te ezt így kijelented, hogy a cigányok lopnak (így általánosan), akkor miért vagy annyira érzékeny, ha valaki azt mondja, hogy a magyar férfiak nem elég figyelmesek (ami nem azt jelenti, hogy minden más férfi az)?

lehet ahogy neked a cigányokról úgy neki is van a magyar férfiakról tapasztalata
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
mi van ember? mi az, hogy számotokra???? látod megint az általánosítás...
elég régóta HTKA tag vagyok...mennyit is találkoztál velem biztpol topikban?



és mi számít soknak? akik sokszor lop 1-2ezret/tízezret vagy aki sokszor lop pár milliárdot?

másrészt megint megkérdezem..ha te ezt így kijelented, hogy a cigányok lopnak (így általánosan), akkor miért vagy annyira érzékeny, ha valaki azt mondja, hogy a magyar férfiak nem elég figyelmesek (ami nem azt jelenti, hogy minden más férfi az)?

lehet ahogy neked a cigányokról úgy neki is van a magyar férfiakról tapasztalata
Hát itt azért most csak tolod a hülyeséget, hogy védj valamit. :D Kérdezz meg ezer nőt, köztük lehet a fenti is a maga esetleges tapasztalatával, hogy a magyar férfiak figyelmetlenek-e? Aztán kérdezz meg ezer random férfit-nőt, tökmindegy, hogy a cigányok lopnak-e? :D Te is tudod, hogy mi lenne az eredmény.

Statisztikailag mindenféle nációra is kivetíthetem, hiszen amikor kiléptem anno kis falunkban az udvarunkra éjjel elszívni egy cigit a teraszon, nem egy random finn metallurgust láttam ott, nem is a szlovák Jani bácsit a szomszédból, nem a magát bősz besenyőként aposztrofáló Palit a nagygazdát. Nem a német felmenőkkel bíró másik Palit. Hanem bezony a dolgos, tehát valamiféle belpesti elme szerint nem létminimum alatti, tehát nem szegregált cigót, akinek, tekintve hogy az etnikuma a besenyőt leszámítva a legkisebb lélekszámú volt, nem lehetett volna statisztikailag ott lennie. :D Hogy lehet ez? Hiszen még a csúcson is, ahol a legkiválóbb tagjaik ülnek, Flórival az élen úgy sutyurintottak el 1,3 mrd-t, kocsira, meg asszonynak(ahogy kohn béláék allatt is ment ez, hiszen ki lenne alkalmasabb :D ) menő titkári állásra a kijelölt cél helyett, ahogy azt a rohadt általánosító náczikok valami fura módon természetesnek látták. Biztos az előítéletek. :D

Olyat próbálsz valami másnak nézni, amiről mindenki tudja, még te is, hogy mi az igazság, de csak megy a hülyeségért a harc. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
S

speziale

Guest
Hát itt azért most csak tolod a hülyeséget, hogy védj valamit. :D Kérdezz meg ezer nőt, köztük lehet a fenti is a maga esetleges tapasztalatával, hogy a magyar férfiak figyelmetlenek-e? Aztán kérdezz meg ezer random férfit-nőt, tökmindegy, hogy a cigányok lopnak-e? :D Te is tudod, hogy mi lenne az eredmény.

Statisztikailag mindenféle nációra is kivetíthetem, hiszen amikor kiléptem anno kis falunkban az udvarunkra éjjel elszívni egy cigit a teraszon, nem egy random finn metallurgust láttam ott, nem is a szlovák Jani bácsit a szomszédból, nem a magát bősz besenyőként aposztrofáló Palit a nagygazdát. Nem a német felmenőkkel bíró másik Palit. Hanem bezony a dolgos, tehát valamiféle belpesti elme szerint nem létminimum alatti, tehát nem szegregált cigót, akinek, tekintve hogy az etnikuma a besenyőt leszámítva a legkisebb lélekszámú volt, nem lehetett volna statisztikailag ott lennie. :D Hogy lehet ez? Hiszen még a csúcson is, ahol a legkiválóbb tagjaik ülnek, Flórival az élen úgy sutyurintottak el 1,3 mrd-t, kocsira, meg asszonynak(ahogy kohn béláék allatt is ment ez, hiszen ki lenne alkalmasabb :D ) menő titkári állásra a kijelölt cél helyett, ahogy azt a rohadt általánosító náczikok valami fura módon természetesnek látták. Biztos az előítéletek. :D

Olyat próbálsz valami másnak nézni, amiről mindenki tudja, még te is, hogy mi az igazság, de csak megy a hülyeségért a harc. :D

szerintem hagyjuk ezt abba...nem véletlen nem szoktam bejönni ezekbe a topikokba...elég sok mindent tudnék írni a fentire, de nem óhajtom mindeféle hülye politizálásra fecsérelni az időmet
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 903
113
Balliberális városvezetés mindenütt ilyesmit produkál, mert hát ezeknek jogaik vannak. Karigeri először a városháza aljában tervezett hajléktalanszállót nyitni... Ha konteózni akarnék azt mondanám, a kormányt sem zavarja ez.
Tucker Carlson beszéde ebben a kérdésben is lényeges elemeket tartalmazott.

Más.

 
H

Hummen23

Guest
Nyugodtság, nem vágyom Afrikába, ott Ők azt csinálnak amit akarnak, meg a helyiek hagynak nekik, tartsd meg nyugodtan a kapcsolatod. Nekem itt van a Hazám, itt van a családom, minden ideköt. Ha viszont itt akarnának akciózni, ha lehetőségem lesz rá, puszta kézzel fogom kitépni bármelyiknek a szívét, aki itt szeretne olyan állapotokat előidézni, mint ami ott van. Továbbra is tartom, ha az rasszizmus hogy nekem az én kulturális köröm-világnézetem és a sajátjaim többet érnek mint az idegenek, akkor bátran fogom vállalni hogy az vagyok, ha tetszik ez a liberális szivárványos filantróp haladóknak, ha nem!
Ámen
 
Status
Not open for further replies.