Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Nem azért csinálták a népszavazást, mert jelenleg "itthon ez egy mindennapos jelenség lenne", hanem azért, hogy a közeljövőben NE legyen az ...

Tudod, ez egyirányú utca. Ha egyszer bejön, akkor nincs olyan opció, hogy "mégsem ezt a lovat akartam" ...

Teljesen egyetértek a népszavazással, mégis, valahogy érdekesnek tartom, hogy a mostani NATO-csapatok telepítéséről nem írnak ki népszavazást, ( na vajon miért nem, egyértelmű, hogy a túlnyomó többsége a társadalomnak elutasítaná) miközben a mostani népszavazás - már elnézést- de fontosságában azért eltörpül emelett.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Nem azért csinálták a népszavazást, mert jelenleg "itthon ez egy mindennapos jelenség lenne", hanem azért, hogy a közeljövőben NE legyen az ...

Tudod, ez egyirányú utca. Ha egyszer bejön, akkor nincs olyan opció, hogy "mégsem ezt a lovat akartam" ...
Tiszta sor. A bejövetelre népszavazás nélkül is kb. 0% esélyt adnék itthon.
 
  • Vicces
Reactions: hete

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
A fiam most elsős és nem kapott ilyen propagandát, se ismerősök, rokonok gyerekei sem aki óvodás.
Tudom, hogy minden bokor mögött egy LMBTQ aktivista várja a gyerekeinket, csak én soha nem láttam őket, és még csak mástól sem hallottam ilyet. ;)
Melyik országban élsz? Mert itthon mióta Fidesz van, azóta nem fordulhat elő ilyesmi, azaz hogy még így is a volt gimimbe gender WC-t akartak tenni: https://index.hu/belfold/2019/12/17/veszprem_lovassy_gimnazium_gendersemleges_vece/ Azért hajtanak amúgy minél fiatalabb gyerekekre, mert az óvodások kritika nélkül elfogadják, amit mondanak nekik, és akár egy életre meg tudják zavarni így őket a szexualitás témájában. Az első 6 év a legérzékenyebb kor ezen a téren, és a többségnek beépül tudat alá, amit akkor tanult, és szinte teljesen elfelejtik, inkább csak ösztönből jön. A felnőttek max kiröhögik vagy lehányják őket, ha megpróbálják átnevelni őket.

Nyugaton egyébként ezt már olyan szintre vitték, hogy a tudományos cikkekre is genderes cenzúra megy, körülbelül mint nálunk a szovjet időkben, megnézik, hogy megfelel e a párt ideológiájának a cikk, és ha nem tetszik, akkor visszadobják, ha meg igen, akkor úgy is átengedik, hogy marhaság az egész. https://en.wikipedia.org/wiki/Grievance_studies_affair A nyugati médiából is csak ez a szenny folyik ilyen téren. A multicégeknél sem tudás alapon megy a felvételi, hanem gender és faji kvóta van, és ezt szétküldik belső levelezésben. Végülis mi a szexizmus és rasszizmus, ha nem ez? Úgy nagyjából ezek az én és ismerősök tapasztalatai a témában. És itt kihangsúlyoznám, hogy ez tapasztalat, és nem valahol olvastuk.

Amiket olvasni, azok ennél jóval sötétebb képet festenek. Állítólag a cél a régi értékrend és a nemzeti, vallási, szexuális identitás teljes eltörlése minden téren, hogy a helyébe lépjen a globalista fogyasztói értékrend. Másrészt ez a genderezés fegyver is a régi értékrend őrzőivel szemben, mert ha kiállsz az igazad mellett, akkor rád sütik, hogy náci, homofób, stb. vagy, és ez azzal jár, hogy nem publikálhatsz tudományos cikkeket, elveszíted az állásod, bezárják a céged, pénzbüntetést fizetsz, börtönbe csuknak, stb. Ez mind megtörtént sok emberrel az utóbbi években. Itt van pl. egy extrémnek tűnő eset, ami valószínű, hogy mindennapos lesz a következő években: https://www.origo.hu/nagyvilag/2022...rtonbe-mehet-a-volt-finn-belugyminiszter.html Ezért is mondom, hogy lassan már diktatúrába hajlik az, ami nyugaton van, mert aki ellentmond a "párt" eszement ideológiájának, az megy a levesbe ugyanúgy, ahogy a náciknál vagy szovjeteknél. Csak itt ez a genderezés csak egy ideológia a sok közül, amit erre a célra használnak, hogy tönkretegyék azokat, akik ellenállnak, átvegyék a hatalmat és adófizetői pénzekhez jussanak.
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Ez olyan mondás, minthogy nem kell kerítés, mert nincs migráns.
Éppen azért nincs migráns, mert van kerítés.
Így is átjutnak sajnos. Nálunk Veszprém megyében már többször kaptak el migránsokat szállítókat. Valamiért szeretik a 8-as főutat. Nyilván ha nem lenne kerítés, akkor meg átjáróház lenne az egész ország.
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Az EU jelenleg ott tart, hogy alkotmányokat, alkotmánybíróságokat tekint az adott ország tekintetében kevésbé illetékesnek, mint saját magát. Az egyetlen, amivel nem mehetnek szembe, az a népszavazások. A jelenlegi pillanatig. Lehet jövőre már a népszavazás sem lesz legitim eszköz az európai bíróság szerint.
A népszavazás támadásával kapcsolatban a kedvencem az a megjegyzés, hogy az EU-nak fontosabb a szodómia, mint a demokrácia. Valahogy így megy ez...
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Mo.-n hála a Fidesz-nek még nincs. Azért kell elmenni szavazni, hogy ne is legyen!

De Bécsben már van és lenne itthon is, ha a ballib nyerne.

Az is durva, amit a női sportolókkal műveltek. Pl volt olyan hír is, hogy valami rapper nemet változtatott nőre, megcsinálta a súlyemelési világrekordot, aztán visszaváltotta férfira. Sok hír van arról, hogy férfiak nyerik a női versenyeket. Próbálnak fellépni ez ellen több kevesebb sikerrel. https://888.hu/feher-ferfi/4337047-4337047/ A másik, hogy női börtönökbe férfi bűnözőket engednek be, akik végigerőszakolják az ottani nőket. https://www.breitbart.com/politics/2021/07/30/transgender-prisons-pregnant-california/ Ennyit a nők jogairól...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Igazából épp most omlik össze kb az egész kontinens gazdasága. Sztem ez azért nem a legégetőbb kérdés per pillanat
Ettől még tolják orrba-szájba ezt a propit. Szimbolikus, de nagyon f9ntos népszavazás. Erre hivatkozva, több mindent kőbe vehet a kormány. Egyébként a valasztasi mozgósítást szolgálja. Win-win.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Pont most irtam neki hogy emiatt elmegyek... :hadonaszos:
Természetesen ez mindenki szuverén döntése.
Németországban teljesen hétköznapi kérdések. Pár év itt is.
Itthon nem látok ilyen tendenciát. Igazából pont a kormányzat által orrba-szájba szajkózott népszavazási kezdeményezés óta van közbeszédben, előtte nem volt ilyen. De tudom, nyilván én élek egy alternatív valóságban...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Természetesen ez mindenki szuverén döntése.

Itthon nem látok ilyen tendenciát. Igazából pont a kormányzat által orrba-szájba szajkózott népszavazási kezdeményezés óta van közbeszédben, előtte nem volt ilyen. De tudom, nyilván én élek egy alternatív valóságban...
Most hogy pár napra újra kint vagyok, elég vicces a magyar után a német hétköznapokat nézni. Itt megy a sokszínűség propi. o_O

A divatleszbiekkel nincs is nagy bajom, de ez csak a járulékos nyereség, a drag queen meg egyéb kreációk, faszik szilikon szájjal :eek: eléggé lelomboznak. Nem lehet egy bulvártévét vacsora közben nézni.... Rosszat tesz az ember étvágyának.
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Most hogy pár napra újra kint vagyok, elég vicces a magyar után a német hétköznapokat nézni. Itt megy a sokszínűség propi. o_O

A divatleszbiekkel nincs is nagy bajom, de ez csak a járulékos nyereség, a drag queen meg egyéb kreációk, faszik szilikon szájjal :eek: eléggé lelomboznak. Nem lehet egy bulvártévét vacsora közben nézni.... Rosszat tesz az ember étvágyának.
Volt valami amerikai a köztévén pár napja, aki kifejtette, hogy az ezzel kapcsolatos harc nem a melegek elfogadtatásával dől el, hanem a travik, drag queenek, harmadik neműek, stb. elfogadtatásával, mert az megkérdőjelezi a binaritást ilyen téren, tehát hogy van férfi és nő biológia szerint, és hogy ezen nem lehet változtatni. Ha idáig eljutunk, akkor megy a levesbe a nemi identitás, és nem nálunk, hanem a gyerekeinknél, unokáinknál, meg az utánuk jövő összes generációnál. Nyugaton azért előrehaladottabb ez az egész, mert ott évtizedekkel előbb kezdték az agymosást. Nálunk a vasfüggöny miatt lemaradásban vannak.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Most hogy pár napra újra kint vagyok, elég vicces a magyar után a német hétköznapokat nézni. Itt megy a sokszínűség propi. o_O

A divatleszbiekkel nincs is nagy bajom, de ez csak a járulékos nyereség, a drag queen meg egyéb kreációk, faszik szilikon szájjal :eek: eléggé lelomboznak. Nem lehet egy bulvártévét vacsora közben nézni.... Rosszat tesz az ember étvágyának.
Igen, eddig is lehetett tudni, hogy ott mások a viszonyok. De a német hétköznapokból nem következik, hogy nálunk is feltétlen ez fog megvalósulni majd egyszer a jövőben.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 604
113
MED_0017002569.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 530
113
Ezt még meg is értem. De azért ne csináljunk már úgy, mintha itthon ez egy mindennapos jelenség lenne. Olvastam a népszavazás kérdéseit és nem hiszem, hogy ezek valós dologra utalnak.
Meg nem. De ha nem tiltod meg akkor gyakorlatilag megengeded. Na most az en lanyomnak senki ne akarja bemagyarazni hogy azert szereti a szivarvanyt meg az unikornist mert o kulonleges, es titkos langyi.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 530
113
Hallottam. Részemről ezt a népszavazást csak egy ideológia vezérelt, látszatintézkedésnek tartom, de lehet, hogy az én nézőpontom a hibás. Én legalábbis sosem találkoztam a magam idején ilyen propagandával a suliban, de még egyetemen sem. Ugyanígy a gimnazista unokatesóm sem vett részt soha LMBTQ propaganda kurzuson, bár a népszavazás kérdései alapján akár még ezt is hihetné az ember..
Hallod, azert mert 1956-ban nem talalkoztal ezzel, a gyereked, unokad meg talalkozhat 2056-ban vele. Volt ido mikor nem volt torveny a 18 even aluliak dohanyzasara. Meg miegyebre. Aztan lett.
 
Status
Not open for further replies.