Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 705
113
Nézd meg,ez is egy társadalmi folyamat,mit képzelnek magukról az emberek,az elején a black queen mindent visz.


 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
"„Sokkot kaptunk, amikor leszálltunk a gépről és rájöttünk, hogy Romániában vagyunk!” – mondták.Rögtön jelezték az utazási irodának a tévedést, amely azt ígérte, megpróbálják valahogy eljuttatni őket Krakkóba. Ámde kiderült, ez lehetetlen, mivel a két város között nincs közvetlen járat, az átszállások pedig rengeteg időbe és pénzbe kerülnének ahhoz képest, hogy ők egy hetet akartak eltölteni a lengyel városban. Így hát kerestek egy szállodát és megpróbálják eltölteni Craiován a tervezett egyhetes vakációjukat."
4546.jpeg

krakow-main-square-GettyRF_530609539.jpg

 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
"„Sokkot kaptunk, amikor leszálltunk a gépről és rájöttünk, hogy Romániában vagyunk!” – mondták.Rögtön jelezték az utazási irodának a tévedést, amely azt ígérte, megpróbálják valahogy eljuttatni őket Krakkóba. Ámde kiderült, ez lehetetlen, mivel a két város között nincs közvetlen járat, az átszállások pedig rengeteg időbe és pénzbe kerülnének ahhoz képest, hogy ők egy hetet akartak eltölteni a lengyel városban. Így hát kerestek egy szállodát és megpróbálják eltölteni Craiován a tervezett egyhetes vakációjukat."
4546.jpeg
Ez Nagyvárad.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 645
113
Meg igazat is tudnek neked adni, ha nemcsak rajtam kerned szamon a tarsalgasi normakat, hanem pld. szolnal pld. JUNGEBAUER-nek, hogy uncsi az allando, alpari stilusu tragarsaga. En hiaba jelzek neki, egy libsinek nagy ivben tojik a velemenyere...Sajat magatok korein belul is rendet kellene tartanotok, hogy legalabb a tragarsag kigyomlalodjon innen....
Csak jelezni szeretném...
Tudod Ő nekiment a határnak, míg mások egyetemre jártak, és Vörös Csillagos diplomára hajtottak.
Ő vigyázzban állt a zászló alatt 5 évig, mire engedték Neki hogy iskolába járjon külföldön.
Elvégzett egy világszinten, a mai napig elismert Katonai akadémiát, ahol tiszti rendfokozatot szerzett.
És ma, ismerve, megjárva a háború poklát, humanitárius akciókban vesz részt.
Magyarán ha nem találod meg a hangsúlyt Vele, (mint pl Velem), az nem az Ő hibája...
Ő "EMBER", és nem libsi, és nem jobbos.
Kiszolgált , veterán katona, aki változtatni akar a dolgokon a lehetőségeihez képest.
 
K

Kopi2000

Guest
Csak jelezni szeretném...
Tudod Ő nekiment a határnak, míg mások egyetemre jártak, és Vörös Csillagos diplomára hajtottak.
Ő vigyázzban állt a zászló alatt 5 évig, mire engedték Neki hogy iskolába járjon külföldön.
Elvégzett egy világszinten, a mai napig elismert Katonai akadémiát, ahol tiszti rendfokozatot szerzett.
És ma, ismerve, megjárva a háború poklát, humanitárius akciókban vesz részt.
Magyarán ha nem találod meg a hangsúlyt Vele, (mint pl Velem), az nem az Ő hibája...
Ő "EMBER", és nem libsi, és nem jobbos.
Kiszolgált , veterán katona, aki változtatni akar a dolgokon a lehetőségeihez képest.
Most kirol beszelsz?
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 654
7 164
113
30-35. percnél tartok, itt mond számomra érdekeset:
-hogy kerülnek buborékba emberek
-kereső motorok is ennek megfelelő eredményt adnak
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
"„Sokkot kaptunk, amikor leszálltunk a gépről és rájöttünk, hogy Romániában vagyunk!” – mondták.Rögtön jelezték az utazási irodának a tévedést, amely azt ígérte, megpróbálják valahogy eljuttatni őket Krakkóba. Ámde kiderült, ez lehetetlen, mivel a két város között nincs közvetlen járat, az átszállások pedig rengeteg időbe és pénzbe kerülnének ahhoz képest, hogy ők egy hetet akartak eltölteni a lengyel városban. Így hát kerestek egy szállodát és megpróbálják eltölteni Craiován a tervezett egyhetes vakációjukat."
4546.jpeg

krakow-main-square-GettyRF_530609539.jpg

Komment:
"Sajnos pont így járt az erdélyi magyarság 100 éve."
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
A cigányság-témához egy kis színes adalék. A rendszerváltás környékén a fiatal szociológus-tanonc egyetemista barátaim nagy álma volt felemelni a cigányságot. Pályatévesztő, kezdő pedagógusként én is jártam velük mindenféle akciókra, falvakba segíteni, szerveztünk gyerektábort, táncfesztivált, voltunk árvaházban stb stb. Nagyjából az volt a koncepciójuk, hogy a gyerekek menthetők, ha mutatunk jó példákat a tanulás általi felemelkedésre. Egy átalakuló, rendszerváltó országban ez nem is tűnt hülyeségnek. Persze csomót vitáztunk erről a témáról, mert én már akkor is egy reakciós faszfej voltam.

Az ő kiindulási alapjuk egy molnártamási értelemben vett baloldali nézet volt: az emberek jók, csak a társadalmi környezet miatt romlanak el -- tehát meg kell javítani a környezetet, és minden rendben lesz. Én ezzel szemben azzal érveltem, hogy az ember esendő, vágyainak rabja és ez viszi a romlásba, és emiatt "rossz" a társadalmi környezet.

Az elhibázott segélypolitika mögött az ő tévképzetük húzódik meg, de a legnagyobb tényező mégis az, amit lelkes fiatalként nem vettünk észre: a politika ellenérdekelt a cigányság felemelésében. Bármilyen kormányunk is volt azóta, ez így van. A politika a maga módján korrumpálja a nyomorultakat, és ez mindig, mindenhol beválik. Hasznosabbak a hatalom számára nyomorultként, és teljesen mindegy, hogy jobb vagy baloldali alapokon, de a cél a nyomor egyensúlyban tartása. A nyomor mozgósítható, ígéretérzékeny és főleg elrettentő a lecsúszástól rettegő középosztálynak.

Ezért nincs megoldás. A generációs elválasztásról, jogi terrorról vagy a pozitív diszkriminációról szóló ötletelések eleve halottak, mert a politikának jó így, ahogy van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A cigányság-témához egy kis színes adalék. A rendszerváltás környékén a fiatal szociológus-tanonc egyetemista barátaim nagy álma volt felemelni a cigányságot. Pályatévesztő, kezdő pedagógusként én is jártam velük mindenféle akciókra, falvakba segíteni, szerveztünk gyerektábort, táncfesztivált, voltunk árvaházban stb stb. Nagyjából az volt a koncepciójuk, hogy a gyerekek menthetők, ha mutatunk jó példákat a tanulás általi felemelkedésre. Egy átalakuló, rendszerváltó országban ez nem is tűnt hülyeségnek. Persze csomót vitáztunk erről a témáról, mert én már akkor is egy reakciós faszfej voltam.

Az ő kiindulási alapjuk egy molnártamási értelemben vett baloldali nézet volt: az emberek jók, csak a társadalmi környezet miatt romlanak el -- tehát meg kell javítani a környezetet, és minden rendben lesz. Én ezzel szemben azzal érveltem, hogy az ember esendő, vágyainak rabja és ez viszi a romlásba, és emiatt "rossz" a társadalmi környezet.

Az elhibázott segélypolitika mögött az ő tévképzetük húzódik meg, de a legnagyobb tényező mégis az, amit lelkes fiatalként nem vettünk észre: a politika ellenérdekelt a cigányság felemelésében. Bármilyen kormányunk is volt azóta, ez így van. A politika a maga módján korrumpálja a nyomorultakat, és ez mindig, mindenhol beválik. Hasznosabbak a hatalom számára nyomorultként, és teljesen mindegy, hogy jobb vagy baloldali alapokon, de a cél a nyomor egyensúlyban tartása. A nyomor mozgósítható, ígéretérzékeny és főleg elrettentő a lecsúszástól rettegő középosztálynak.

Ezért nincs megoldás. A generációs elválasztásról, jogi terrorról vagy a pozitív diszkriminációról szóló ötletelések eleve halottak, mert a politikának jó így, ahogy van.
A lét szabja meg a tudatot, vagy a tudat a létet...

Szerintem annyiban nincs igazad, hogy én abban látom a fő különbséget és abban a nem a nyomorban tartás hasznosságát, hogy van olyan nézet, hogy külön ki kell emelni csoportokat (illetve létre kell hozni először őket) és nekik kedvezményeket adni. És ezzel van egy másik nézet, ami nagyjából jelenleg uralkodó a politikában, hogy a társadalom helyzetének javulásával, nem csoportok kiemelésével, hanem általános kedvezményekkel, támogatásokkal lehet a leszakadókon is segíteni -de mindenkin nem lehet. Az előbbi egy kevés eredményt felmutató, de kirakatban látványos program gondolat; még a másik a nem látványos, de talán hosszú távon eredményesebb program. Az előbbi kiváltságokat, de ezzel elszigetelődést is, csoportzártságot; a második pedig lehetőségeket és integrációt tud mutatni alternatívaként.

Azért nem ellenérdekelt a felemelésben, mert ha megfelelően teszi azt, akkor szélesebb társadalmi rétegeknek lesz pozitív élménye; pl. lopások csökkenése. Itt persze felmerül a tiszta számmisztika, hogy mi hoz többet a konyhára. Illetve az is kérdés, hogy valóban mindenkinek az e a célja, hogy lent tartson rétegeket pusztán szavazatszerzésileg.

Sokszor a gond a foglalkoztatók részéről is generálódik, hisz hamarabb foglalkoztatnak indiaiakat, pakisztánokat, meg mindenisztánokat; mint cigányokat. És ez nem kormányzati hiányosság. Vagy nem csak az. És ez alól azok sem kivételek, akik a másságot és annak támogatását annyira szeretik túltolni. (Persze ennek is részben gazdasági és nem ideológiai alapjai vannak.)

De egyébként az érdekes módon nem kérdés (és miért nem?), hogy miért akarják a cigányokat megváltoztatni? Ez nem épp intoleráns hozzáállás? Nem lehet elfogadni az életstílusukat? Ez nem kulturrasszizmus?

Tehát röviden, keretet adva az idelapátolt szavaknak: azt gondolom, hogy nem csak -mindenkori- kormányzati szerepvállalás milyensége határozza meg a létet; hanem egyrészről a tudat, de nem csak a belülről fakadó, hanem a külső (pl. társadalmi).
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Hasznos!!!
..
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 732
113

Na most, drogos kijelentés ma is igaz sokakra. Jó tudom, a fű nem káros, hanem kifejezetten használ, az isteni csodanövény.
De sokkal károsabb cuccokon vannak rajta sokan a fűnél, persze, köztük receptre felírt hangulatjavítókon és antidepresszánsokon, amit persze sokan más úton szereznek be. Bár az orvosok nálunk is már 20 éve hozzád vágták a xanax, rivotril, SSRI receptet.
Vagy opioid krízis sztori megvan? Na meg persze ott van a "meth" járványszerű elterjedtsége is stb.
Hogy ne viselhetett volna egy lány nadrágot vagy ne mehetett volna főiskolára az USA-ban az '50-es években? Kissé túlzás...