Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 504
31 880
113
Vagy nem addig elodázni a problémát, hogy ami kb 4-5 éve érdemben még kezelhető lett volna, hogy összeboruljon az egész?
@krisss, lécci nézz már körül. Neked gatya kell, Lynx, Leo2, Bren2 stb. Neki fizetésemelés. Ti megkaptátok...
Ha nincs ország mit és kit fog tanítani a tancsinéni/bácsi ebben az országban? Ha az ország beborul a prüsszeliták által ásott Dobrevárokba, ki fog sírni a legjobban.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Akkor sem indokolja, hogy ilyen világpolitikai helyzetben próbál nyomásgyakorlással a kormánytól fizetésemelést kierőszakolni. Persze, ma a tanárok/kukások/utcaseprők, holnap a MÁV, postai dolgozók, közgyűjtemény kezelő. Értem én... De azt is tudni kell, ha mindenkinek megemelik a fizetését, annak árfelhajtó hatása lesz, vagyis mindenki ott tart mint előtte... Csak át kellene gondolni... Unióspénz jön=tanári fizetés emelés. Prüsszelbe kéne zászlócskázni.
Lehet, pressziót éreznek arra, hogy ne haljanak éhen?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
@krisss, lécci nézz már körül. Neked gatya kell, Lynx, Leo2, Bren2 stb. Neki fizetésemelés. Ti megkaptátok...
Ha nincs ország mit és kit fog tanítani a tancsinéni/bácsi ebben az országban? Ha az ország beborul a prüsszeliták által ásott Dobrevárokba, ki fog sírni a legjobban.
Amennyi pénz folyik el a nagy büdös semmire az országban bőven jutott volna belőle. Ezt a gödröt a fidesz ásta magának, az eu max szépen belelöki. Hányok ettől, hogy 12 év felelősségét ennyire semmibe tudjátok venni. Felnőtt egy kurva generáció aki mesébe se hallott már a gyurcsány korszakról és csak önmagához tudja hasonlítani a kormányt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 849
56 496
113
Az én lányom 15 éves, a nevelésem nem mindenben sikerült, de legalább a Gyurcsányt utálja és a DK-t is, pont annyira mint a Fideszt.
Ellenben már kiment háromszor már tüntetni, mert az osztályfönöke-biólogia tanára, Orsi néni az egyetlen rendese tanár szerinte az iskolában.
Orsi néni elég fiatal, talán most lesz 30, sajnos 220 nettó körül keres, minden délután vállal plussz órákat és nem jön ki a pénzéből mert egyedülállóként fizet albérletet. Szépen, táblázatban megírta mire mennyit költ, ha nem lesz érdemi fizetésemelése idén év végéig akkor felmond.
Sem a szülőknek, sem a gyerekeknek nem fizetett senki a tüntetésért, de sajnos már három iskolában festettem termet, vittem HDMI kábelt az előző iskolába mert a Klikk nem akart adni, és közölték hogy ha nem lesz kábel akkor elviszik az okostáblát.

Hogy esetleg Gyurcsány ezt meglovagolja? Még csak dühös sem lehet érte az ember. Bakker, ő az ellenzék, álljon ki és mondja hogy nyugodjatok le, mi sem adnánk?
Senkinek nem sikerűl mindenben a gyerekeinek a nevelése, ne aggódj.

Már apám és a többi szülő is festette, karbantartotta stb. Bp. 2.kerben 1953-ban az osztálytermünket, mikor az általános iskolába jártam. :)
És akkor is már stadionokra költötték a pénzt ( pl Népstadion...)
Úgy tünik, vannak a magyar oktatásban konstansok rendszerektől függetlenűl... :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
De akkor tessék nyugodtan fizetni a magánoktatást, a magánegészségügyet, a magán biztonsági szolgálatot jó pézér ha ez nektek jó. Ez a probléma nem csak úgy lett, nem létezik a közszolgálati életpályamodell mint olyan. Sehol. Az, hogy pánikreakcióként beöntenek egy kis pénzt az összeomlás szélén meg nem megoldás.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Akkor sem indokolja, hogy ilyen világpolitikai helyzetben próbál nyomásgyakorlással a kormánytól fizetésemelést kierőszakolni. Persze, ma a tanárok/kukások/utcaseprők, holnap a MÁV, postai dolgozók, közgyűjtemény kezelő. Értem én... De azt is tudni kell, ha mindenkinek megemelik a fizetését, annak árfelhajtó hatása lesz, vagyis mindenki ott tart mint előtte... Csak át kellene gondolni... Unióspénz jön=tanári fizetés emelés. Prüsszelbe kéne zászlócskázni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
Ezt kérlek ne...

99890934881317404f0c2693d38d3f9e.jpg


Jó akkó a gyúccsány vót, a rendőrséget meg nem a pintérsanykó baszta meg hanem a sorosgyurka. Ha ez megnyugtatja kis szívedet.
(ja és fidesz szavazó vagyok de ezt szerintem kegyetlen kurvamód elbaszták)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 849
56 496
113
Amennyi pénz folyik el a nagy büdös semmire az országban bőven jutott volna belőle. Ezt a gödröt a fidesz ásta magának, az eu max szépen belelöki. Hányok ettől, hogy 12 év felelősségét ennyire semmibe tudjátok venni. Felnőtt egy kurva generáció aki mesébe se hallott már a gyurcsány korszakról és csak önmagához tudja hasonlítani a kormányt.
Mit szólnál ahhoz, ha valaki a nagy büdös semmibe folyó pénzeket a katonai beszerzésekkel asszociálja? :) Mert biztos ilyen vélemény is van, nem is kevés.
Ez az érv a legnagyobb demagógia. Csak arra jó és az is a célja, hogy felhergelje az embereket egymás ellen, nem pedig, hogy megoldásokat keressen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
Mit szólnál ahhoz, ha valaki a nagy büdös semmibe folyó pénzeket a katonai beszerzésekkel asszociálja? :) Mert biztos ilyen vélemény is van, nem is kevés.
Ez az érv a legnagyobb demagógia. Csak arra jó és az is a célja, hogy felhergelje az embereket egymás ellen, nem pedig, hogy megoldásokat keressen.
Megoldás ha nem lenne négyszeresen árazva minden közbeszerzés?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 504
31 880
113
99890934881317404f0c2693d38d3f9e.jpg


Jó akkó a gyúccsány vót, a rendőrséget meg nem a pintérsanykó baszta meg hanem a sorosgyurka. Ha ez megnyugtatja kis szívedet.
(ja és fidesz szavazó vagyok de ezt szerintem kegyetlen kurvamód elbaszták)
Nem értünk egyet, de egyszerűen nem telik mindenre egyszerre. Ezt be kell látni, ha a prüsszeliták visszatartott, számunkra jogosan járó, viszont a költségvetésből egyelőre hiányzó summa itt lenne nálunk, más lenne a helyzet. Vajon miért nem fizetik ki? :eek:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 116
113
Nem értünk egyet, de egyszerűen nem telik mindenre egyszerre. Ezt be kell látni, ha a prüsszeliták visszatartott, számunkra jogosan járó, viszont a költségvetésből egyelőre hiányzó summa itt lenne nálunk, más lenne a helyzet. Vajon miért nem fizetik ki? :eek:
Egy 2014-ben kidolgozott és elkezdett közszolgálati életpályarendszert is a prüsszeliták akadályoztak meg ami esetleg elejét vette volna ennek a helyzetnek még időben kezelve? Vagy csak a beleszarás?