Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ki és mit avatkozzon közbe? Odamegyek a csomagbontó késemmel oldalbabököm a viperást? Vagy van nálam is vipera, azzal nekiállok ütni? Megyek én is hűvösre, és mivel én nem "megélhetési forradalmár" vagyok, a megélhetésem megy a lecsóba. Puszta kézzel odamegyek, akkor én is a földön végzem max, akkor is ők lesznek túlerőben, felfegverezve.

A rendőr nem mer fellépni a késessel szemben, mert se kiképzése nincs, meg meghurcoltatástól is tart. Akkor a hétköznapi ember mit csináljon? Kiképzett harcosként levered ezeket, még téged fognak elítélni. Ne hidd, hogy az uborkás bácsi ügyében ma más ítélet születne.
Ne mond már, hogy azokat a tetűket, ugyanolyan váratlanul támadva, mint ők a fickót (igaz ők orvul csinálták), egy valamire való ember (mondjuk egy kunsági traktorista) nem tudja lerendezni.
Még én is, pedig nem vagyok 2 m és 140 kg, kikaptam volna a mami kezéből a járóbotot, majd első lépésként tarkón vágtam volna a viperást (de úgy, hogy még Robespierre sem érzet olyant a Guillotin alatt), visszakézből pedig a jobbról lévőt alsó felszálló ágból szájba, majd a pi@át szintén fentről fejbe. Egyből maradt volna három. Ha a bot bírja, esélyük sem lett volna U(eleve a nem várt ellenállástól megfutamodtak volna - jellemző falkamentalitás).
Na de ez az én véleményem.
És igen, elszomorító, hogy az emberek ilyen helyzetben jellemzően csak félrenéznek. De ahogy láttam, jelen esetben csak idősek voltak a környéken. Igaz a giznyák "magyar" szója-boy, aki a videó elején volt, az sem jeleskedett, csak az elslisszolásban.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ne mond már, hogy azokat a tetűket, ugyanolyan váratlanul támadva, mint ők a fickót (igaz ők orvul csinálták), egy valamire való ember (mondjuk egy kunsági traktorista) nem tudja lerendezni.
Még én is, pedig nem vagyok 2 m és 140 kg, kikaptam volna a mami kezéből a járóbotot, majd első lépésként tarkón vágtam volna a viperást (de úgy, hogy még Robespierre sem érzet olyant a Guillotin alatt), visszakézből pedig a jobbról lévőt alsó felszálló ágból szájba, majd a pi@át szintén fentről fejbe. Egyből maradt volna három. Ha a bot bírja, esélyük sem lett volna U(eleve a nem várt ellenállástól megfutamodtak volna - jellemző falkamentalitás).
Na de ez az én véleményem.
És igen, elszomorító, hogy az emberek ilyen helyzetben jellemzően csak félrenéznek. De ahogy láttam, jelen esetben csak idősek voltak a környéken. Igaz a giznyák "magyar" szója-boy, aki a videó elején volt, az sem jeleskedett, csak az elslisszolásban.
Igen, utólag, az interneten mindenki könnyen hős, és nincs meglepve, meg frappáns válasza is van...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Igen, utólag, az interneten mindenki könnyen hős, és nincs meglepve, meg frappáns válasza is van...
Voltak vagy öten, egy viperát minimum láttam, és már támadásban voltak. Én ritka marha mongúz vagyok, de nem mentem volna oda szerintem, max kiabáltam volna hogy hívtam a rendőrséget. Nálam is van minden szar, de nem basztam volna nyakon senkit plekniből se viperával kapásból, mert utána vége a karriernek, azt saját családtagomat/magam kell védeni akkor ok, így nem.

Rablót már fogtam meg utcán, ájultra folytottam 200m sprint után, nekifutásból mellberúgtam mikor megfordult, majd ájultra lett fojtva. Rendőrségnek átadva. Visszaeső volt, 7-est ült utána.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Voltak vagy öten, egy viperát minimum láttam, és már támadásban voltak. Én ritka marha mongúz vagyok, de nem mentem volna oda szerintem, max kiabáltam volna hogy hívtam a rendőrséget. Nálam is van minden szar, de nem basztam volna nyakon senkit plekniből se viperával kapásból, mert utána vége a karriernek, azt saját családtagomat/magam kell védeni akkor ok, így nem.
Én ismerem a saját korlátaim. Valószínűleg 2-5 másodpercre lefagytam volna. Láttam már ember összeesni előttem, lefagytam pár másodpercre, majd én kezdtem intézkedni, mert a többi jelenlevő még jobban le volt fagyva. De tudom, hogy ilyet látva valószínűleg mire kiötleném, mit akarok csinálni, hacsak nem közvetlen érintett vagyok, és alacsonyabb rendű ösztönök dolgoznak, már kb menekülnének ezek a patkányok. Ez van, nem vagyok gyakorlott ilyen szituációkban, és van is mit vesztenem. Az átlag ember ilyen. néhányan közönyösek is.

Persze írhatnám, hogy felkapnám az öreg nénit, és buzogányként forgatnám... de nem írom. Mert valamennyi önkritikám van. És emlékszem még ártatlanjózsika történetére is, meg az uborkás bácsira is...

Viszont ismét lesz a zsebemben gázspray, amit nem hordok mióta nem a Csángó utcában lakom...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Én ismerem a saját korlátaim. Valószínűleg 2-5 másodpercre lefagytam volna. Láttam már ember összeesni előttem, lefagytam pár másodpercre, majd én kezdtem intézkedni, mert a többi jelenlevő még jobban le volt fagyva. De tudom, hogy ilyet látva valószínűleg mire kiötleném, mit akarok csinálni, hacsak nem közvetlen érintett vagyok, és alacsonyabb rendű ösztönök dolgoznak, már kb menekülnének ezek a patkányok. Ez van, nem vagyok gyakorlott ilyen szituációkban, és van is mit vesztenem. Az átlag ember ilyen. néhányan közönyösek is.

Persze írhatnám, hogy felkapnám az öreg nénit, és buzogányként forgatnám... de nem írom. Mert valamennyi önkritikám van. És emlékszem még ártatlanjózsika történetére is, meg az uborkás bácsira is...

Viszont ismét lesz a zsebemben gázspray, amit nem hordok mióta nem a Csángó utcában lakom...
Legyen is. Nálam is van, meg egy vipera is. Ez az alap elmenős szettem. A gázspraynek alapnak kell lennie! Nincs fizikumhoz kötve, mint pl. egy vipera, csak lélekjelenlét kell hozzá. A viperát én ha kibaszom, azt olyan szituban tenném csak meg, hogy ott valaki minimum intenzívre fog kerülni, vagy én, vagy Ő/k.


Lőportárdűlő az finom hely, laktam arrafelé én is, Szabolcs utcába pl. nincs pizzafutár aki kivinné a pizzát :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Ne mond már, hogy azokat a tetűket, ugyanolyan váratlanul támadva, mint ők a fickót (igaz ők orvul csinálták), egy valamire való ember (mondjuk egy kunsági traktorista) nem tudja lerendezni.
Még én is, pedig nem vagyok 2 m és 140 kg, kikaptam volna a mami kezéből a járóbotot, majd első lépésként tarkón vágtam volna a viperást (de úgy, hogy még Robespierre sem érzet olyant a Guillotin alatt), visszakézből pedig a jobbról lévőt alsó felszálló ágból szájba, majd a pi@át szintén fentről fejbe. Egyből maradt volna három. Ha a bot bírja, esélyük sem lett volna U(eleve a nem várt ellenállástól megfutamodtak volna - jellemző falkamentalitás).
Na de ez az én véleményem.
És igen, elszomorító, hogy az emberek ilyen helyzetben jellemzően csak félrenéznek. De ahogy láttam, jelen esetben csak idősek voltak a környéken. Igaz a giznyák "magyar" szója-boy, aki a videó elején volt, az sem jeleskedett, csak az elslisszolásban.
Pedig én mondom.

Akire rátámadtak, még ha orvvul is, nem egy gyenge fizikumú könyvtáros hölgy volt, hanem egy militarista szemléletű, külsejű ereje teljében lévő férfi. Épp támadásban voltak, falkában, ilyenkor a legveszélyesebbek, mert már akcióban volt mind, volt náluk családi kiszerelésű gázspray, és minimum egy vipera, amit nem is féltek használni. Ritka gecik voltak, mert nem megküzdeni akartak, hanem ÁRTANI, ez egyértelmű.

Ezekhez odalép valaki, akkor annyi történik ha nem extra képzettségű, ÉS használ szintén minimum viperát, hogy elsodor a másik 5-6 ember, és téged is kóma közeli állapotba tesznek, 5 másodperc alatt. A falkában történő támadásokban pont az a legveszélyesebb, hogy egymásnak akarnak bizonyítani a falkatagok, s soha nem a legnagyobb, a hangadó a legveszélyesebb, hanem a hierarchia alsó végén lévők, mert ŐK akarják a legjobban bebizonyítani mikor már védtelen vagy/ájultan fekszel a földön, hogy MEGÉRDEMLIK a falka többi tagjától a tiszteletet, meg hogy közéjük tartoznak.

Értsd, a kisfiú testű/kamasz lány fog még mikor már ájult vagy, még hármat belédszúrni/ráverni a fejedre viperával.

Átlagember odament volna, lehet rosszabbul jár mint akit lerendeztek, szóval neten kurva okos mindenki, aztán az életben meg heló van hamar. Ki kell próbálni - le kell menni egy küzdősport edzésre, és megkérni BÁRKIT, hogy szimulálják neked hogy milyen 1v5 ben egyet harcolni. De nem buziskodva, hanem úgy hogy tényleg akár csak a földre akarjanak levinni kajakra. A traktoros 2m-es 140kg-os Pistát is bármikor megborítja 5 80kg-os ember másodpercek alatt, utána a viperát a fejedre majd csak gondold hozzá, úgy hogy pofán is fújnak családi gázsprayvel...

Sok sikert :p !
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 145
113
Azért ne csináljunk már úgy mintha ez a szubkultúra alapvetően nem arról szólna, hogy az eltérő színű cipőfűzőt viselő másik csapattal kölcsönösen veritek egymást, néha nem túl sportszerűen. ;)
Persze. A hagyományőrzés is egy szubkultúra, a II. VH meg még azon belül is. Meg a magyarság is szubkultúra, ha úgy vesszük. Az LMBTQ is az... Csak az lassan kötelező...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Azért ne csináljunk már úgy mintha ez a szubkultúra alapvetően nem arról szólna, hogy az eltérő színű cipőfűzőt viselő másik csapattal kölcsönösen veritek egymást, néha nem túl sportszerűen. ;)
Persze, addig amíg előre lebeszélve kietlen területen nagyjából létszámra azonosan, hasonló felszereltség közepette ütik egymást, bánja a faszom nekem is, a jó focinak szurkolok :D.

Azért az, hogy ezek állítólag import játékosok, fényes nappal idős néni mellett/ő is kapott a gázsprayből lepattanót, lecsavarnak egy random ismeretlen embert, mert VÉLELMEZIK - állítólag HIBÁSAN - hogy nacionalista felvonuló, mindezt öten, hátulról, földön fekve a fejét ütve viperával, ez nálam így kb. a gyűlölet/terrorcselekményt ki is meríti!

Mondom még egyszer, nem vagyok radikális széljobber, még csak nem is szimpatizálok velük, de itt marhára példát KELL statuálni a rendvédelmünknek!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Persze, addig amíg előre lebeszélve kietlen területen nagyjából létszámra azonosan, hasonló felszereltség közepette ütik egymást, bánja a faszom nekem is, a jó focinak szurkolok :D.

Azért az, hogy ezek állítólag import játékosok, fényes nappal idős néni mellett/ő is kapott a gázsprayből lepattanót, lecsavarnak egy random ismeretlen embert, mert VÉLELMEZIK - állítólag HIBÁSAN - hogy nacionalista felvonuló, mindezt öten, hátulról, földön fekve a fejét ütve viperával, ez nálam így kb. a gyűlölet/terrorcselekményt ki is meríti!

Mondom még egyszer, nem vagyok radikális széljobber, még csak nem is szimpatizálok velük, de itt marhára példát KELL statuálni a rendvédelmünknek!
Mert ha nem teszi, akkor lesz majd önbírákodás, betyársereg, és akkor ellenük meg majd hazai terepen nagy bőszen lehet fellépni, mint tették anno a Gyurcsány időben... de annak is meglett az eredménye: a magyarok azt a következtetést vonták e, hogy Gyurcsényakat soha többé. Kivívhatja ezt a dicsőséget ez a banda is, ha a magyarellenes terrort pártolja.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
14 009
113
Tegnap éppen ott voltunk kis családdal a várnál. Szikla korház túrán.
Érdekes egy esemény volt, mikor kijöttünk.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 711
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 145
113
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
S taníthat... Hihetetlen!

Mi ilyen törvényekkel meg vagyunk győződve róla, hogy a világ elitet képviseljük, a törökök meg barbár népség, mert a fosztogatóikat gatyára vetkőztetve üti derékszíjjal a rendőr.

Szerintem lehet hogy nekik van igazuk...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 145
113
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Kérlek mondjátok, hogy ChatGPT volt!