Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 587
68 205
113
A házi vágást korlátozták. Azonban kelet Európában, mivel tradíciója van a téli disznó vágásnak, átmeneti felmentést adtak (nyugaton, csak az erre kijelölt vágóközpontokban /mikrómészárszékek/ lehet állatot levágni). Ezzel csak az a baj, hogy a népeket úgy kondíciónálják, hogy nagy részük már viszolyog egy disznó vágástól, a másik ami meghalasztja ezt a hagyományt, hogy az állattartás szigorításával elérték, hogy egyre kevesebben tartanak disznót, így a jövőben már az sem tud disznót vágnia aki szeretne. Fel van építve szépen ez az egész tradícióellenes szabályozás, kockáról kockára. Úgy húzzák a srófot, hogy észre sem vesszük.
De észrevesszük.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 587
68 205
113
Akkor most szintet lépnek a totális kontroll felé?

Kérdés, hogy még mindig mindenki meg akarja-e várni, hogy végigcsináljanak mindent amit akarnak és aztán mikor a kész disztópiában már lehetetlen fellépni és évszázadnyi erjedés kell a szabadság ismeretlen fogalmáért egy szabadságharchoz orwelli körülmények közt toborozni, vagy esetleg mint ma élő felnőtt emberek akik tehetnek ez ellen, teszünk is, ahelyett, hogy felkészülünk a hülye háborújukban a darált hús szerepre? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and L.O.B

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 689
18 302
113
Gyerekeeeeeeek!!! Ez remélem nem lesz semmi!!! Majdnem elsírtam magam :) Annyira de annyira de annyira de annyira... 1000-szer néztem mert akkor voltam katona...pár évvel később :) De erre vonultam be!
Micsoda érzelgősség. Kissé feminim :cool:
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 114
16 512
113
De csak akkor ítélj,
Hogy én ki vagyok,
Ha egyszer tudni fogod,
Hogy Te kicsoda voltál.


 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 646
25 286
113
Lehet még otthon disznót tartani háznál,és vágni,vagy már arra is lecsapott az eu mindent látó szeme?
Jóformán nem, Pomázon addig mentek a kitelepült pesti szabadbölcsész szójalattézók, hogy semmit nem lehet már szinte csinálni, munkatársam mesélte a büdös bunkója képes szombat délelőtt 10kor a rendőrséget rádhívni ha flexel vágsz valamit ...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 362
113
f19a5cb2b7474ac2cc90b878854e84ec9e262440e14dc946761d56fd2877cffb.jpg
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 689
18 302
113
Jóformán nem, Pomázon addig mentek a kitelepült pesti szabadbölcsész szójalattézók, hogy semmit nem lehet már szinte csinálni, munkatársam mesélte a büdös bunkója képes szombat délelőtt 10kor a rendőrséget rádhívni ha flexel vágsz valamit ...
Mutterék hátsó szomszédja hisztizett,hogy miért szombaton nyírják a kertben a füvet. Ráadásul szemtelen is volt,mert két idős emberrel szemben úgy érezte,hogy megteheti. Vasárnap délelőtt a bátyám beszélt vele,délután én. Azóta csendben van. Sok nyomorult azt képzeli,ha valahova odaköltözik,akkor már rögtön ő lesz az alfahím.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 276
29 663
113
Talán itt lesz a legjobb helyen.

Tudom, az én hibám, minek olvasok 444-et. Egy ismerős kérdezett a cikkel kapcsolatban. Az ismerős jobbikosból lett nagyon gyorsan elvakult 444-fogyasztó. Igen, ilyen állat nincs is. Nézzük a cikket (nem, nem fizettem, annyira azért nem vagyok hülye):
https://444.hu/tldr/2024/01/27/aki-...csoda-shaman-es-miert-vele-kinozzak-navalnijt

A nacionalista Shaman, aki arról énekel, hogy ő orosz (ez nackó szöveg), Putyin mellett énekli az orosz himnuszt, és énekelt a katonáknak.

20 éve ezek még tök menők voltak az USAban. Nem akarnék annyi YT videót beszúrni, de tessék, néhány videócím:
Michael Jackson visited US Army base in Japan to show his appreciation for the service men
Sinder Cher joins campaign to get improved body armour for US troops (Cher támogatja, hogy az amerikai katonák jobb testpáncélt kapjanak)
Dolly Parton - When Johnny Comes Marching Home

Egyik sem vádolható azzal, hogy túl jobboldali lenne. Vagy pár éve még a God bless America is teljesen elfogadott volt, csak az utóbbi pár évben (a BLM óta) lett nackó dolog a fegyveres testületeknél szolgálni, az USA zászló, de még a country zene is. Hát nem véletlen, hogy megy a sírás, h nem megy elég fiatal katonának, meg állampolgársággal palizzák be a dél-amcsikat.
Vagy az a baj, h az oroszok ugyanerre vetemednek?
Esetleg csak az, h Shaman népszerű Oroszországon kívül is?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 535
34 039
113
Nem szeretem Bayert de ha ennyire csípi a szemeteket akkor kicsit jobban figyelek rá ezután.

Olyan, mint Pokorni, részben zsidó származású (pofázmányra), de nyilas nagypapival, akit próbált eltitkolni. Vagy lehet, hogy tényleg nem tudott róla sokáig. Sokan nem tudtak a Kádár-korszakban semmit a származásukról, pl. sok zsidó származású elől eltitkolták a szülei, aztán a rendszerváltáskor ezek közül sokan hirtelen felfedezték a gyökereiket. Mások meg identitászavarosak lettek, kompenzálni próbáltak. (Nehéz dolgok ezek, mint amikor a nigróval közlik, hogy egy őse fehér rabszolgatartó volt.) Az meg hogy ki volt ügynök a családból, azt pláne, Esterházy Péter sem tudta, hogy az apja besúgó volt stb.

A zárójeles megjegyzéshez, bár ez inkább színészi produkciónak tűnik:

 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Olyan, mint Pokorni, részben zsidó származású (pofázmányra), de nyilas nagypapival, akit próbált eltitkolni. Vagy lehet, hogy tényleg nem tudott róla sokáig. Sokan nem tudtak a Kádár-korszakban semmit a származásukról, pl. sok zsidó származású elől eltitkolták a szülei, aztán a rendszerváltáskor ezek közül sokan hirtelen felfedezték a gyökereiket. Mások meg identitászavarosak lettek, kompenzálni próbáltak. (Nehéz dolgok ezek, mint amikor a nigróval közlik, hogy egy őse fehér rabszolgatartó volt.) Az meg hogy ki volt ügynök a családból, azt pláne, Esterházy Péter sem tudta, hogy az apja besúgó volt stb.

A zárójeles megjegyzéshez, bár ez inkább színészi produkciónak tűnik:

Én mindig a cigókon röhögök. A legalja oláh vándorcigányokat -az akkori cigányság 1-2%- leszámítva semmilyen üldöztetésnek nem voltak kitéve. Ugyanúgy katonák, keretlegények, nyilasok voltak, mint bármelyik magyar. Sőt, mivel nem voltak túl kvalifikáltak még nagyobb eséllyel is (nem harcoló frontalakulatba sorolták őket, de nem a bőrszínük miatt)! A rendszerváltás utáni oláh (roma = oláh cigány) nyomulás meg áldozatot csinált az üldöztetést át nem élt magyar cigány tettesekből. :oops:
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 472
4 326
113
https://www.portfolio.hu/global/202...ak-meg-rossz-celokra-forditjak-a-penzt-664921
"A világ gazdag felének túl sok politikusa és klímavédelmi aktivistája elfelejti, hogy a bolygó nagy részét továbbra is szegénység és éhínség sújtja. Mégis a gazdag országok egyre nagyobb mértékben költenek fejlesztési segélyek helyett klímavédelemre. A Világbank, amelynek elsődleges célja a szegénység felszámolása, most bejelentette, hogy forrásainak nem kevesebb, mint 45 százalékát klímavédelemre fordítja, ami évente mintegy 40 milliárd dollárt von el a szegénység és az éhínség felszámolását célzó erőfeszítésektől."
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 535
34 039
113
Én mindig a cigókon röhögök. A legalja oláh vándorcigányokat -az akkori cigányság 1-2%- leszámítva semmilyen üldöztetésnek nem voltak kitéve. Ugyanúgy katonák, keretlegények, nyilasok voltak, mint bármelyik magyar. Sőt, mivel nem voltak túl kvalifikáltak még nagyobb eséllyel is (nem harcoló frontalakulatba sorolták őket, de nem a bőrszínük miatt)! A rendszerváltás utáni oláh (roma = oláh cigány) nyomulás meg áldozatot csinált az üldöztetést át nem élt magyar cigány tettesekből. :oops:

El lehet olvasni Nyiszli könyvét (én olvastam), a szerző hitelességét illetően nem tudom büntetendő-e kételkedni a könyv állításaiban (azt ezt tevő Perge álnéven a kurucon publikáló középiskolai történelemtanárt mindenesetre meghurcolták - persze ő mást is megkérdőjelezett). Abban elég hosszasan ecseteli a cigány felvigyázók kegyetlenkedéseit (a cigányok külön körletben voltak, de a zsidók feletti basáskodásra is alkalmazták őket: "4500 cigány volt összesen Auschwitzban, akik nem dolgoztak, a feladatuk az volt, hogy őrizzék a zsidók barakkjait, és bizony rendkívüli kegyetlenséggel jártak el velük szemben", majd azt, hogy egyszer csak kiirtották az összeset.

Mindenesetre kárpótlási csalás volt, lásd ügyészség:

Krug Emília a Magyar Narancsban is remélhetőleg hiteles forrás (nem átallja a "roma holokausztipar" kifejezést használni, nocsak):
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 535
34 039
113
Nem, nem így volt. Bár volt egy nagyapám aki hithű kommunista volt fiatalon, népbírósági tag is volt tehát vér is tapadhatott a kezéhez (nem tudom), szerencsére az élete végére végignézhettem ahogy visszamenőleg meggyűlölte az egészet. Volt zsidó a családomban-vérvonalamban, ahogy egy székesfehérvári vajda is, meg lengyel tanító, meg esztergomi-érsek, meg ősmagyar nemesi család, meg jászok, meg egy román, meg svábok...

Meg gondolom elég régre visszamenve neandervölgyiek. :D