Egyetertek,csak egy kis hozzafuzes.Azért mert egy liberálisnak mondott médiában megjelenő cikk alá pár szélsőséges idióta bekommentál valami vállalhatatlant ne azonositsátok már a liberálisokkal. Pont a komment a bizonyíték, hogy nem azok! Egy liberális, pláne ertelmiségi nem ír ilyet!
Ez nettó értelmetlen dühöngés, azok és a te részedről is.
Már bocsánat, de megint félremagyarázásra kerülnek a dolgok azzal, hogy egyes jelenségeket a liberalizmussal azonosítanak. Aki "kivégeztetne" más vélemény miatt rohadtúl nem liberális, csak ugye kényelmes összemosni vele mindent ami manapság szar. Ez az attitűd legalább annyira arogáns, és pusztító!
Még egy libertáriánus is az egyéni szabadságban és az egyéni felelősségben gyökerezteti az ideológiát. De egy szélsőséges Anarcho Kapitalista se akarja mások halálát.
És mentségként nem elfogadható magyarázat, hogy hát ilyen negatív konnotációban használják leginkább a reakciósok! Elég baj ez! És igen, itt van szerepe a divatosan megköpködött értelmiségi bölcsészkedésnek, hogy jól értelmezzük a dolgot!
Tehát, a jól megfigyelt és azonosított jelenségek elkövetői pont ebből kifolyólag nem lehetnek liberálisok, (meg ha annak is mondják magukat) viszont a jelenségre válaszlépest sürgető reakciósok a legtöbb esetben pont liberális vívmányok korlátozás szorgalmazzák.
Az is téves megállapítás, hogy a liberalizmus ne működött volna. Persze ez nem egy "vagy kapcsoló" hanem fokozatai vannak. A nyugati világban de még Magyarországon is többnyire liberális szabadságjogok és demokratikus államszervezés van érvényben (illetve annak különböző fokozatai). És persze nem mentes hibáktól de működő képes rendszert tud biztosítani a korábbi berendezésekhez képest. Csak ami ugye természetes annak nem is tudunk annyira hálásak lenni.
A főbb félreértésre talán az vezet, hogy sokan a politikai liberalizmusban megfogalmazott egyéni szabadságot az erkölcsi individualizmusal illetve annak következményével és létező negatív hatásával azonosítják.
Személy szerint korunk és civilizációnkra nem a liberalizmus jelenti a veszélyt, hanem az egyre jobban elszabaduló kapitalizmus. Ez alakított ki olyan kulturális normákat ami korrumpálta az egyéni erkölcsöt. A fent említett jelenségek is ennek tünetei.
A liberalizmus a kapitalizmus ideologiaja alapvetoen.De nem tisztan,es nem kizarolagosan.Raadasul kulonbozo fokozatai es valtozatai vannak,mint minden masnak.
Szerintem nem ugy altalanossan a kapitalizmus okozza a problemat,sot,onmagaban egy torvenyes keretek kozt működő piacgazdasag kifejezetten jol mukodik.A megacegek,monopolkapitalizmus es az allamhatalom korporacioja szerintem a nagy veszelyforras.Ez viszont mar nem liberalis kapitalista szabadversenyes kapitalizmus,hanem inkabb feudalis monopolium.
Szinten problema az allamszocializmus/jóléti allam a tomegdemokracia es s populozmus( hogy azt ne mondjam fasizmus) osszefonodasa.Fuggo helyzetben lévő emberek nem lehetnek fuggetlen szavazopolgarok.
Nalunk meg ketbittes hulyito propival le van butotva az egész.Legjobb pelda,hogy a polgari iranyzat antiliberalis.Ez oximoron.A liberalizmus maga a polgari eszme,nem lehet inliberalis,mert akkor mar nem polgári.