Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 026
21 638
113
@jurgenbauer ez már nem sport: javaslom kicsit olvasgass pl a múlt szd eleji Párizsról, vagy a két vh közti Budapestről.
Csak ki ne hulljon a hajad, hogy ott mik voltak :D A megnyitó a kanyarban se volt :p
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
2 006
8 136
113

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
2 006
8 136
113
Mindenki a megjelent 'fakó lovas' szimbolikáját boncolgatja, pláne itt a háború árnyékában.
...ami csak addig tűnik összeesküvés-elméletnek, amíg eszünkbe nem jut a 2012-es londoni nyári olimpia megnyitója, ahol senki sem értette, mit keresnek 'a nővérek lord Voldemorttal', azután ugye jött a Covid...
o12.png
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 369
30 197
113
@jurgenbauer ez már nem sport: javaslom kicsit olvasgass pl a múlt szd eleji Párizsról, vagy a két vh közti Budapestről.
Csak ki ne hulljon a hajad, hogy ott mik voltak :D A megnyitó a kanyarban se volt :p
Mi is lett annak a vége? Markáns jobbra tolódás, hogy finom legyek. Miből gondolod, hogy most más lesz a dolog kifutása? Vagy így (fehér széljobb), vagy úgy (kalifátus és saría).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 026
21 638
113
Mi is lett annak a vége? Markáns jobbra tolódás, hogy finom legyek. Miből gondolod, hogy most más lesz a dolog kifutása? Vagy így (fehér széljobb), vagy úgy (kalifátus és saría).
Vagy más. (Franciáknál két háború között pl pont nem jobbosodás volt)
Legalábbis remélem, mert a felsoroltak egyike sem épp szép jövő.
Egyébként a témában erősen javaslom megnézni a Babylon Berlin c.sorozatot.
Egyrészt tök jó film noir, meg krimi, meg történelmi köntös és még érdekes korrajz is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 069
59 122
113
Mindenki a megjelent 'fakó lovas' szimbolikáját boncolgatja, pláne itt a háború árnyékában.
...ami csak addig tűnik összeesküvés-elméletnek, amíg eszünkbe nem jut a 2012-es londoni nyári olimpia megnyitója, ahol senki sem értette, mit keresnek 'a nővérek lord Voldemorttal', azután ugye jött a Covid...
o12.png

Hallottam egy legendát arról, hogy a gonosz (sátán, lucifer stb... ki, hogy hívja) tényleg meg ad neked mindent amit kérsz, csak cserében ugye kér tőled valamit, és azt föl kell fedned az egész világ előtt, mielőtt megtörténne/megtennéd.
Az, hogy ez így van-e az hót mindegy, a lényeg, hogy bizonyos körök hisznek benne, és ez által válik valósággá.
Azért elég szar látni, hogy nyugaton egyre nyíltabban megy ez a sátánista megőrülés.
Fórum motor miatt külön teszem be a kapcsolódó képeket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 069
59 122
113
A kicsit se sátánista párizsi buzimpiáról a képek:
445602372_828572742709025_5164238060913870599_n.jpg



452916902_3724018037872028_2199442695919000349_n.jpg

Más szimbolikák:
452992756_10211248354602090_7427769077080283393_n.jpg

452025062_2159419341087025_234563516568492008_n.jpg


Számomra a legérdekesebbről még képet se találtam. Az ugyanis az, hogy egy léggömbön lángol az olimpiai láng párizs felett.
Ez este eléggé egy lángoló szemnek néz ki, az meg a mindent látó szemnek felel meg. A Sátán szeme.
De amúgy agyilag minden rendben van nyugaton. Boldogok lehetünk, hogy részei vagyunk ennek a csodának :confused:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 026
21 638
113
A kicsit se sátánista párizsi buzimpiáról a képek:




Más szimbolikák:



Számomra a legérdekesebbről még képet se találtam. Az ugyanis az, hogy egy léggömbön lángol az olimpiai láng párizs felett.
Ez este eléggé egy lángoló szemnek néz ki, az meg a mindent látó szemnek felel meg. A Sátán szeme.
De amúgy agyilag minden rendben van nyugaton. Boldogok lehetünk, hogy részei vagyunk ennek a csodának :confused:
1. túlgondolod
2. ezt a sok hülyeséget Te tényleg be is nyalod? Már sátánista is? Ooook. Mindmeghalunk és/vagy régenmindenjobbvolt.
Beszarás :D
Nézd inkább a sportközvetítéseket ha érdekel egyáltalán az Olimpia.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 069
59 122
113
2. ezt a sok hülyeséget Te tényleg be is nyalod? Már sátánista is? Ooook. Mindmeghalunk és/vagy régenmindenjobbvolt.
Beszarás :D

Én értem, hogy mindenki egy alusapkás konteós csak te nem, de konkrétan létezik sátánista egyház, nem is egy. Ezeknek vannak könyvei, szimbolikája stb... Ők saját maguk állítják ezeket. Lásd. Anton Levay interiú például.
Vagyis k*rvára nem konteózásról, meg ködben szurkálásról beszélgetünk, hanem tényekről.
Az is tény, hogy bizonyos szimbólumok nagyon nagy mértékben elterjedtek a videóklippekben.
Ennek meg valami oka van. Ahogyan egy ilyen megnyitó is egy drága buli, 100%-osan meg van tervezve. Okkal olyan amilyen, ahogyan a szimbolikája is okkal olyan amilyen. És ezek a szimbólumok ott vannak. És ha ismered azon oldal irodalmát, akkor bizony föl is ismered őket.
iu
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 026
21 638
113
Én értem, hogy mindenki egy alusapkás konteós csak te nem, de konkrétan létezik sátánista egyház, nem is egy. Ezeknek vannak könyvei, szimbolikája stb... Ők saját maguk állítják ezeket. Lásd. Anton Levay interiú például.
Vagyis k*rvára nem konteózásról, meg ködben szurkálásról beszélgetünk, hanem tényekről.
Az is tény, hogy bizonyos szimbólumok nagyon nagy mértékben elterjedtek a videóklippekben.
Ennek meg valami oka van. Ahogyan egy ilyen megnyitó is egy drága buli, 100%-osan meg van tervezve. Okkal olyan amilyen, ahogyan a szimbolikája is okkal olyan amilyen. És ezek a szimbólumok ott vannak. És ha ismered azon oldal irodalmát, akkor bizony föl is ismered őket.
Aha.
Az utolsó kapcsolja le a villanyt.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 261
15 147
113
A kicsit se sátánista párizsi buzimpiáról a képek:
445602372_828572742709025_5164238060913870599_n.jpg



452916902_3724018037872028_2199442695919000349_n.jpg

Más szimbolikák:
452992756_10211248354602090_7427769077080283393_n.jpg

452025062_2159419341087025_234563516568492008_n.jpg


Számomra a legérdekesebbről még képet se találtam. Az ugyanis az, hogy egy léggömbön lángol az olimpiai láng párizs felett.
Ez este eléggé egy lángoló szemnek néz ki, az meg a mindent látó szemnek felel meg. A Sátán szeme.
De amúgy agyilag minden rendben van nyugaton. Boldogok lehetünk, hogy részei vagyunk ennek a csodának :confused:
Ok, tegyük fel ez a mögöttes szimbolika jelentése. De mi a frászkarika èrtelme van? Ez pont, hogy ellenszenvet vált ki ezzel pedig inkább kontraproduktív. Manapság egyébként minden a nézettség/figyelem, és ha innen közelíted meg nagyon is működik. (Valszeg minden marketinges eladta már a lelkét a sátannak.)

Szerintem is kicsit túl gondolod a dolgot. Nettó izléstelenség az egész. Hozzáteszem az egész profi sport/olimpia mára már egy kilúgozott szórakoztató ipari termék. Én vagy húsz éve nem is nézem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 069
59 122
113
Ok, tegyük fel ez a mögöttes szimbolika jelentése.

Alapvetően a szimbólumok jelentését nem nehéz beazonosítani, ugyanis a legtöbb szervezet kiad ezekhez leírásokat. Így az, hogy mit jelent és mihez tartozik többnyire egyértelmű.
Például egy keresztről alapvetően a kereszténység jut az eszedbe. Katolikus szimbólum, amely Jézus kereszthalálát és a megváltást szimbolizálja. Ez a leírás megtalálható az egyházi munkákban.
A fordított (fejjel lefele álló) kereszt meg blaszfémia, a sátánisták használják. Nekik is van egyházuk és leírásuk is. Ebben le van írva, hogy kigúnyolják Jézust, és nem hiszik, hogy megváltotta őket stb....
Az egyik a másik ellentézise. Direkt ilyen egyszerűt hoztam most.
Az más kérdés, hogy az emberek 99%-a nem ismeri fel a legtöbb szimbólumot. Nem tudja mit jelentenek.
És félre ne érts, nekem is nagyon sok mindennek utána kellet nézzek, mert nem vagyok otthon én sem ebben.
De szerencsére nem nehéz utána nézni, mert a legtöbb szervezett/egyház nem titkolja a szimbólumait, a sátánisták/szabadkőművesek/illuminátusok stb... sem.

De mi a frászkarika èrtelme van?

Hát ez a 10 millió dolláros kérdés. Fingom sincs.
Sok elméletet hallottam eddig erről egyik se győzött meg.
Én nem látom értelmét, de mégis csinálják.

Ez pont, hogy ellenszenvet vált ki ezzel pedig inkább kontraproduktív.

Jó, hát ezen az olimpián kicsit túltolták a biciklit az Ozora fesztiválos narkós törpapával (Jézus szerepében) és a transzokkal az asztalnál (tanítványok) ahol a törpapát szolgálták fel szimbolikusan (Jézus megtöré a kenyeret és így szól: Egyetek ebből, mert ez az én testem, amely értetek adatik)
Ha ezt így végig gondolod egy gusztustalan keresztényekkel szembeni gyalázkodás volt az egész, amit elég sokan értettek is.
És igen, 100%-ig kontraproduktív. És fogalmam sincs, hogy mi értelme volt ennek. Volt e magasabb célja, vagy csak aki kitalálta szimplán egy bunkó, és élvezte, hogy ezt megteheti. Nem tudom.

Viszont pl. a videóklippekben nem annyira kontraproduktív. Ugyanis nem ennyire egyértelmű a képi világ, meg az emberek 99%-a nem érti minek van benne fordított kereszt, kézzel mutatott 6-os, vagy miért takarják le folyton az egyik szemüket.
És ennek megfelelően logikus értelmét se látom ennek az egész jelenségnek.
És biztos, hülye konteósnak gondolnám magamat, hogyha lenne 1-2 ilyen klip évente... De nem egy kettő van, hanem valami elképesztő mennyiségű. És ma már nem az van, mint 20 éve, hogy diszkréten elraktak egy két ilyen szimbólumot nehezen látható helyekre.
Hanem most már kő keményen és egyértelműen mutogatják.
De, hogy minek? o_O

Szerintem is kicsit túl gondolod a dolgot.

Szerintem nem én tolom túl a dolgot hanem ők.
Most, hogy azért csinálják, mert ezek tényleg hisznek ebben az egészben, vagy csak mindegyik egy magamutogató barom, aki elmondaná a világnak, hogy "hülye sátánista vagyok" de ezt nem engedik a klub szabályai és ezért így kell kommunikálják.
Vagy csak szimplán minket akarnak idegesíteni vele, és ezen röhögnek azt nem tudom.
Viszont én, főleg az utóbbi idők pedofil botrányai és kapcsolt eseményei alapján kezdem azt hinni, hogy az első eset is erősen fönn áll. Hogy ezek tényleg hisznek ebben a baromságban és-e szerint élnek. És ez viszont erősen BTK-s kategória a világon mindenhol.
Én csak azt látom, hogy egyre erősebben jön szembe ez a szimbolika, és nem értem az okát. Szerintem ők tolják túl, nekem föltűnik.
És mivel sok vezető személy tagja ennek a körnek, azért vannak félelmeim azzal kapcsolatban, hogy mi lesz a jövőnk. Mert nekem úgy tűnik, a nyugati világ vezetői, nincsenek a józan ítélőképességük birtokában. Lásd. megnyerhető atomháború ideálja.