Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 261
15 147
113
Alapvetően a szimbólumok jelentését nem nehéz beazonosítani, ugyanis a legtöbb szervezet kiad ezekhez leírásokat. Így az, hogy mit jelent és mihez tartozik többnyire egyértelmű.
Ez csak a nagyon egyértelmű általad is vázolt kevés példára ha igaz, vagyis ez pont kivétel nem szabály. Rohadtúl nem egyértelmű a szimbolika, kivancsisagbol rákerestem a Bika fejre (ezt láttam az egyik képen) és más a keresztèny dogmatikus, világi, zodiákus, spiri, hindu, stb jelentése.
Például egy keresztről alapvetően a kereszténység jut az eszedbe. Katolikus szimbólum, amely Jézus kereszthalálát és a megváltást szimbolizálja. Ez a leírás megtalálható az egyházi munkákban.
A fordított (fejjel lefele álló) kereszt meg blaszfémia, a sátánisták használják. Nekik is van egyházuk és leírásuk is. Ebben le van írva, hogy kigúnyolják Jézust, és nem hiszik, hogy megváltotta őket stb....
Az egyik a másik ellentézise. Direkt ilyen egyszerűt hoztam most.
Az más kérdés, hogy az emberek 99%-a nem ismeri fel a legtöbb szimbólumot. Nem tudja mit jelentenek.
És félre ne érts, nekem is nagyon sok mindennek utána kellet nézzek, mert nem vagyok otthon én sem ebben.
De szerencsére nem nehéz utána nézni, mert a legtöbb szervezett/egyház nem titkolja a szimbólumait, a sátánisták/szabadkőművesek/illuminátusok stb... sem.



Hát ez a 10 millió dolláros kérdés. Fingom sincs.
Sok elméletet hallottam eddig erről egyik se győzött meg.
Én nem látom értelmét, de mégis csinálják.



Jó, hát ezen az olimpián kicsit túltolták a biciklit az Ozora fesztiválos narkós törpapával (Jézus szerepében) és a transzokkal az asztalnál (tanítványok) ahol a törpapát szolgálták fel szimbolikusan (Jézus megtöré a kenyeret és így szól: Egyetek ebből, mert ez az én testem, amely értetek adatik)
Ha ezt így végig gondolod egy gusztustalan keresztényekkel szembeni gyalázkodás volt az egész, amit elég sokan értettek is.
És igen, 100%-ig kontraproduktív. És fogalmam sincs, hogy mi értelme volt ennek. Volt e magasabb célja, vagy csak aki kitalálta szimplán egy bunkó, és élvezte, hogy ezt megteheti. Nem tudom.

Viszont pl. a videóklippekben nem annyira kontraproduktív. Ugyanis nem ennyire egyértelmű a képi világ, meg az emberek 99%-a nem érti minek van benne fordított kereszt, kézzel mutatott 6-os, vagy miért takarják le folyton az egyik szemüket.
És ennek megfelelően logikus értelmét se látom ennek az egész jelenségnek.
És biztos, hülye konteósnak gondolnám magamat, hogyha lenne 1-2 ilyen klip évente... De nem egy kettő van, hanem valami elképesztő mennyiségű. És ma már nem az van, mint 20 éve, hogy diszkréten elraktak egy két ilyen szimbólumot nehezen látható helyekre.
Hanem most már kő keményen és egyértelműen mutogatják.
De, hogy minek? o_O



Szerintem nem én tolom túl a dolgot hanem ők.
Most, hogy azért csinálják, mert ezek tényleg hisznek ebben az egészben, vagy csak mindegyik egy magamutogató barom, aki elmondaná a világnak, hogy "hülye sátánista vagyok" de ezt nem engedik a klub szabályai és ezért így kell kommunikálják.
Vagy csak szimplán minket akarnak idegesíteni vele, és ezen röhögnek azt nem tudom.
Viszont én, főleg az utóbbi idők pedofil botrányai és kapcsolt eseményei alapján kezdem azt hinni, hogy az első eset is erősen fönn áll. Hogy ezek tényleg hisznek ebben a baromságban és-e szerint élnek. És ez viszont erősen BTK-s kategória a világon mindenhol.
Én csak azt látom, hogy egyre erősebben jön szembe ez a szimbolika, és nem értem az okát. Szerintem ők tolják túl, nekem föltűnik.
És mivel sok vezető személy tagja ennek a körnek, azért vannak félelmeim azzal kapcsolatban, hogy mi lesz a jövőnk. Mert nekem úgy tűnik, a nyugati világ vezetői, nincsenek a józan ítélőképességük birtokában. Lásd. megnyerhető atomháború ideálja.
Tehát tuti konteó, csak nem tudni mire.
Ezzel nem kerültünk közelebb a megfejtésez.

Egy biztos kiváló táptalaj a konteósoknak. Azt magyarázhatnak bele amit akarnak. Csak aztán nehogy kiderüljön, hogy csupán egy marék Igen ízléstelen direkt provokáló "művész" produktuma az egész.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 488
56 748
113
Alapvetően a szimbólumok jelentését nem nehéz beazonosítani, ugyanis a legtöbb szervezet kiad ezekhez leírásokat. Így az, hogy mit jelent és mihez tartozik többnyire egyértelmű.
Például egy keresztről alapvetően a kereszténység jut az eszedbe. Katolikus szimbólum, amely Jézus kereszthalálát és a megváltást szimbolizálja. Ez a leírás megtalálható az egyházi munkákban.
A fordított (fejjel lefele álló) kereszt meg blaszfémia, a sátánisták használják. Nekik is van egyházuk és leírásuk is. Ebben le van írva, hogy kigúnyolják Jézust, és nem hiszik, hogy megváltotta őket stb....
Az egyik a másik ellentézise. Direkt ilyen egyszerűt hoztam most.
Az más kérdés, hogy az emberek 99%-a nem ismeri fel a legtöbb szimbólumot. Nem tudja mit jelentenek.
És félre ne érts, nekem is nagyon sok mindennek utána kellet nézzek, mert nem vagyok otthon én sem ebben.
De szerencsére nem nehéz utána nézni, mert a legtöbb szervezett/egyház nem titkolja a szimbólumait, a sátánisták/szabadkőművesek/illuminátusok stb... sem.



Hát ez a 10 millió dolláros kérdés. Fingom sincs.
Sok elméletet hallottam eddig erről egyik se győzött meg.
Én nem látom értelmét, de mégis csinálják.



Jó, hát ezen az olimpián kicsit túltolták a biciklit az Ozora fesztiválos narkós törpapával (Jézus szerepében) és a transzokkal az asztalnál (tanítványok) ahol a törpapát szolgálták fel szimbolikusan (Jézus megtöré a kenyeret és így szól: Egyetek ebből, mert ez az én testem, amely értetek adatik)
Ha ezt így végig gondolod egy gusztustalan keresztényekkel szembeni gyalázkodás volt az egész, amit elég sokan értettek is.
És igen, 100%-ig kontraproduktív. És fogalmam sincs, hogy mi értelme volt ennek. Volt e magasabb célja, vagy csak aki kitalálta szimplán egy bunkó, és élvezte, hogy ezt megteheti. Nem tudom.

Viszont pl. a videóklippekben nem annyira kontraproduktív. Ugyanis nem ennyire egyértelmű a képi világ, meg az emberek 99%-a nem érti minek van benne fordított kereszt, kézzel mutatott 6-os, vagy miért takarják le folyton az egyik szemüket.
És ennek megfelelően logikus értelmét se látom ennek az egész jelenségnek.
És biztos, hülye konteósnak gondolnám magamat, hogyha lenne 1-2 ilyen klip évente... De nem egy kettő van, hanem valami elképesztő mennyiségű. És ma már nem az van, mint 20 éve, hogy diszkréten elraktak egy két ilyen szimbólumot nehezen látható helyekre.
Hanem most már kő keményen és egyértelműen mutogatják.
De, hogy minek? o_O



Szerintem nem én tolom túl a dolgot hanem ők.
Most, hogy azért csinálják, mert ezek tényleg hisznek ebben az egészben, vagy csak mindegyik egy magamutogató barom, aki elmondaná a világnak, hogy "hülye sátánista vagyok" de ezt nem engedik a klub szabályai és ezért így kell kommunikálják.
Vagy csak szimplán minket akarnak idegesíteni vele, és ezen röhögnek azt nem tudom.
Viszont én, főleg az utóbbi idők pedofil botrányai és kapcsolt eseményei alapján kezdem azt hinni, hogy az első eset is erősen fönn áll. Hogy ezek tényleg hisznek ebben a baromságban és-e szerint élnek. És ez viszont erősen BTK-s kategória a világon mindenhol.
Én csak azt látom, hogy egyre erősebben jön szembe ez a szimbolika, és nem értem az okát. Szerintem ők tolják túl, nekem föltűnik.
És mivel sok vezető személy tagja ennek a körnek, azért vannak félelmeim azzal kapcsolatban, hogy mi lesz a jövőnk. Mert nekem úgy tűnik, a nyugati világ vezetői, nincsenek a józan ítélőképességük birtokában. Lásd. megnyerhető atomháború ideálja.



A napokban írtam a szellemi erőről a sztyeppei topikban,olvasd el,és megérted miért csinálják.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 069
59 122
113
Egy biztos kiváló táptalaj a konteósoknak. Azt magyarázhatnak bele amit akarnak. Csak aztán nehogy kiderüljön, hogy csupán egy marék Igen ízléstelen direkt provokáló "művész" produktuma az egész.

"Konteó" :D

iu

iu


6-os és a mindent látó szem:
iu


iu



Tudom. Konteó :rolleyes:
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
2 006
8 136
113
De mi a frászkarika èrtelme van?
Hát ez a 10 millió dolláros kérdés. Fingom sincs.
Hatalmi gesztus, perverz öröme az alattvalók megalázásának, képükbe dörgölik, hogy leigázták őket és nem tehetnek semmit. Vae victis.
Mert nemcsak, hogy nem borította rájuk senki az asztalt, és bojkottálták volna az egészet, megmutatva a parazitáknak mivel jár civilizációjuk megalázása, hanem jól idomított csahos kutya módjára zúgolódtak egy kicsit, aztán próbáltak úgy tenni, mintha mi sem történt volna.
Érthetően, ezt látva jobban esik a szarvasgombával töltött homár.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 519
64 568
113

Ez az egész gyermekvédelmi kiemelés rendszer úgy szar, ahogy van.
Nyomorgó cigányok nulla egzisztencia mellett szülnek lehetetlen körülmények közé gyerekeket, akiket a gyermekvédelem kiemel és nevelőszülőknek ad... akik megintcsak cigányok.
És így lesznek a gyerekekből rövid úton prostituáltak és lopásra, betörésre, bűnözésre kinevelt rabszolgák.

Az elmúlt harminc évben - hála a roma "jogvédelmnek" és a szervezett bűnözésnek - ez a probláma jól ráégett a többségi társadalom fejére.

Egyszerűen korlátozni kellene a mélyszegénységben élők gyermekvállalási lehetőségeit, mert a nyomorba született gyereknek egyenes az útja a bűn felé.
Mondom ezt úgy, hogy idén év elején a telkemet egy olyan cigány társaság rabolta ki (csak feltörték, de igazán nagy értéket nem tudtak elvinni, de azért vittek ezt-azt), akiknél karonülő gyerek volt az alibi. Januárban, mínusz három fokban ez kiskorú veszélyeztetése, de hiába jelentették az előző héten fel őket, a rendőrök elengedték, mert nem akarnak balhét maguknak.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 764
3 994
113

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 747
9 473
113
  • Dühítő
Reactions: Veér Ispán

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 764
3 994
113
Mit akarsz ezzel mondani, professzorom? Fiatalon meghalni kellene akarjon mindenki? Végülis, úgy nyugdíjat sem kell fizetni nekik!
Nem fiatalon kell meghalni, hanem fiatalon kell utódokat nemzeti és felnevelni, hogy az utódok nyugdíjat tudjanak biztosítani az elődöknek.
Utólag látom, hogy kissé átírja a gondolataimat a program, és más értelmet nyer a mondanivalóm!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 171
3 125
113
A progresszív Budapest és "Pest megye" viszi a prímet a születés csökkenés negatív tekintetében sajnos. Bezzeg tovább élni szeretnék! Akinek nem inge, ne vegye magára!

Cserébe oda a legnagyobb a vándorlás, a legnagyobb népességcsökkenés békes es somogy megyékben van (a rendszerváltas óta eltűnt a lakosság harmada), pedig szülésekben nem is állnak rosszul.
 
  • Hűha
Reactions: enzo

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 076
33 237
113
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány