"Elöljáróban annyit azért elárulunk: a gyerekek nemátalakító kezeléseinek jelenlegi módját Nyugaton is egyre többen kérdőjelezik meg." - Remek, de azért kövessük őket benne, menjünk át ugyanezeken a leírt fázisokon, mi baj lehet? "Eleve az a helyzet áll fenn, amit a kormány meg akar szavaztatni" - értem, akkor álprobléma. Akárcsak a migránsok.
De a cikk végül is korrekten leírja a problémákat a dologgal, bár szerintem nagyon "optimista", amikor azt mondja, hogy ez nyugaton változik és a kritikus szervezetek hangja erősödik, mert azért az LMBTQ-lobbi igen erős, és az általa befolyásolt "jóemberekkel" együtt olyan mobbingnak vetik alá a kételkedőket, hogy ember legyen a talpán, aki mer ilyen ellenvélemények mellett kiállni.
Meg lehet nézni, mit kap pl. JKR, pedig ő libernyák volt mindig is, de mivel "terfnek" bélyegezték, ő is szó szerint Hitler a progresszív millennial generációban. Szerintem egy társadalmi felbomlás kísérőjelenségei ezek, ugyanúgy mint a negrolátria és egyebek. Ahogy a nyugatrómai civilizáció felbomlását sem tudta senki tartósan megállítani, ezen az úton is legfeljebb rövid megtorpanások, ideiglenes visszafordulások lehetségesek. Pl. Trump elnökké választása egy ilyen volt, de végül épp felgyorsította az "őrület" eluralkodását.
Most is mutatnak életjeleket az antiprogresszívek az USA-ban, de valószínű, hogy csak felpiszkálja ez a másik oldalt is, és még inkább beletaposnak a gázba (ahogy az angol mondja, "they always double down"), ahogy eddig is történt. A konzik pl. megpróbálják szigorítani az abortuszt, de a végeredmény várhatóan az ellenkezője lesz, esetleg legalizálják majd a "szülés utáni" abortuszt is. Bizonyos esetekre (születési rendellenességek) hivatkozva eddig is voltak ilyen hangok. De a modern nő általános vélekedése, főleg ott, egyszerűen az, hogy neki joga van eldönteni, hogy mi legyen a gyerekével, meg is ölheti, ha így látja jónak (persze eddig azzal a jogi érvvel, hogy a saját teste feletti rendelkezést korlátozná másképp az állam, de az átlag nem disztingvál így, egyszerűen érzelmi alapon jogának tartja, akár szülés után is).
A valódi esetek száma mindig is elenyésző volt, "tízezrelékektől a fél százalékig terjed" a cikk szerint is, viszont az is látható, hogy a progesszív téboly felkapta és trendet csinált belőle. Márpedig kissé károsabb dolgokat okozva, mint a szokásos tinédzser mániák, szubkultúrák. Ezek a hirtelen nagyságrenddel megnőtt számú "nemváltók" nyilván 95-99%-ban régen csak emo-k, gothok, punkok stb. lettek volna vagy egyszerűen csak homoszexuálisokként élnének.
Azt is elismeri a cikk, hogy hormonkezelést egyes országokban 12 éves kortól végeznek, nos a valóságban pl. az USA-ban ennél korábban is adják, mindig van rá mód, ha akarat is van, és sokszor a szülő (általában az anya) áll mögötte. Ahogy már 2-3 évtizede gyógyszerekkel (pl. adderall) "kezelik" a hiperaktív vagy más "kezelhetetlen" gyerekeket, antidepresszánsokon él a lakosság nem elhanyagolható része stb.
Visszatérva a népszavazásra: igen a fidesz szokás szerint beemelt egy kultúrharcos témát, erre szokták mondani, hogy "megosztja a társadalmat, höööö", na igen. Csak a valóságban pl. az USA-t megnézve, így működnek a társadalmak, hogy önmagukat osztják ketté, a politika legfeljebb kihasználja.