Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 420
113
A csapatszellem a nyugati elvaras, legyel lojalis, elj alberletben, csalad es kapcsolat nelkul hogy barmikor rendelkezesre allj es a csaladod a cegben megleld. A sajat valos sikerelmenyt kompenzalja par jutalom, ajandek bejgli, fiktiv poziciok vagy valosak halmozasa
Légy a cég rabszolgája/qrvája 0-24.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 496
113
Már csak 200km-re van:
6-10 éves gyerekek. Ez mégis mi a szar??? Ez tényleg bűncselekményi kategória. Hála Istennek nálunk ez az elmebetegség csírájában lesz elfojtva.
Azért én megnéztem volna, ha ezt egy Ahmedekkel teli osztályban próbálta volna meg a kedves tanító néni. A szülők biztosan díjazták volna...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 420
113
6-10 éves gyerekek. Ez mégis mi a szar??? Ez tényleg bűncselekményi kategória. Hála Istennek nálunk ez az elmebetegség csírájában lesz elfojtva.
Azért én megnéztem volna, ha ezt egy Ahmedekkel teli osztályban próbálta volna meg a kedves tanító néni. A szülők biztosan díjazták volna...
Ahmed, Mohamed, Ali jelentkeztek volna a padból kiesve, és élesben mutatták volna be a tanítónénin, Helgán, Grétán, szimultán. :hadonaszos:
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
Döbbenet. Szeretnék abban bízni, hogy ezek az oldalak csak azért létezhetnek, hogy a hatóságok csapdát állítsanak ezeknek az ocsmány szörnyetegeknek. Remélem így van.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
".... a lelked is a vállalatot illeti meg."

/régi nóta../
@Kim Philby

Nem ismered?


Dalszöveg​


Az ember sárból jön és sárba tér
A szegény ember nem sár, csak izom és vér
Csak izom és vér, és csontos kéz
És erős hát és durva ész.

16 tonnát raksz, és mennyi a bér
Egy nappal vénebb vagy a hiteledért
Szent péter engem ne hívj én nem mehetek
A lelkem a vállalatot illeti meg.

Mikor megszülettem nem volt még napsugár
Csak csákány a kézben és a bánya vár
16 tonnát raktam akár a gép,
S a zord főnök így szólt: elég szép!

16 tonnát raksz, és mennyi a bér
Egy nappal vénebb vagy a hiteledért
Szent péter engem ne hívj én nem mehetek
A lelkem a vállalatot illeti meg.

Mikor megszülettem eső volt a telepeken
és küzködj és melózz lett a becenevem
Mint kölykét az oroszlán, nevelt a sors
S az asszony hallgat mert a kezem gyors.

16 tonnát raksz, és mennyi a bér
Egy nappal vénebb vagy a hiteledért
Szent péter engem ne hívj én nem mehetek
A lelkem a vállalatot illeti meg.

Aki jönni lát, jobb, ha félrelép
Volt, aki nem tűnt el, s már a csontja sem ép
Az egyik öklöm vas, a másik acél,
Ha nem talál el jobbról, akkor balról elér.


Még Tom Jones is énekelte! :)
 
G

Galthran

Guest

Jobban bánsz a pénzzel

Az egyedülállóságnak anyagi előnye is van. Az adósság.org szerint az egyedülállók 21 százalékának volt hitelkártya-tartozása, szemben a gyerektelen házaspárok 27 százalékával, és a gyerekes házaspárok 36 százalékával. Tehát

A PÁRKAPCSOLAT TÖBB KIADÁSSAL IS JÁRHAT, SZEMBEN AZZAL, HA CSAK MAGUNKRA KELL KÖLTENI.


Jót tesz a munkamorálnak

DePaulo szerint az egyedülálló emberek nagyobb valószínűséggel értékelik a jó munkákat. Ha nem kell aggódni a kapcsolat fenntartása miatt, az azt jelentheti, hogy több energiát tudunk belefektetni a karrierünkbe. Az pedig, hogy többet tudunk kirándulni és egyedül is utazni, több lehetőséget nyithat meg, amelyek nem feltétlenül nyílnának meg, ha egy helyhez lennénk kötve a párunk miatt.

Tehát a két legfonosabb előny: fizetőképes fogyasztó vagy és jó humán erőforrás.
És többet tudsz kirándulni, ami... ami több lehetőséget biztosít. Hogy mifélét, az mindegy is, mit kíváncsiskodsz, fogyassz és melózz!
nekem sincs csajom aztán mégsem ideologizálom meg a dolgot :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 420
113
@Kim Philby

Nem ismered?


Dalszöveg​


Az ember sárból jön és sárba tér
A szegény ember nem sár, csak izom és vér
Csak izom és vér, és csontos kéz
És erős hát és durva ész.

16 tonnát raksz, és mennyi a bér
Egy nappal vénebb vagy a hiteledért
Szent péter engem ne hívj én nem mehetek
A lelkem a vállalatot illeti meg.

Mikor megszülettem nem volt még napsugár
Csak csákány a kézben és a bánya vár
16 tonnát raktam akár a gép,
S a zord főnök így szólt: elég szép!

16 tonnát raksz, és mennyi a bér
Egy nappal vénebb vagy a hiteledért
Szent péter engem ne hívj én nem mehetek
A lelkem a vállalatot illeti meg.

Mikor megszülettem eső volt a telepeken
és küzködj és melózz lett a becenevem
Mint kölykét az oroszlán, nevelt a sors
S az asszony hallgat mert a kezem gyors.

16 tonnát raksz, és mennyi a bér
Egy nappal vénebb vagy a hiteledért
Szent péter engem ne hívj én nem mehetek
A lelkem a vállalatot illeti meg.

Aki jönni lát, jobb, ha félrelép
Volt, aki nem tűnt el, s már a csontja sem ép
Az egyik öklöm vas, a másik acél,
Ha nem talál el jobbról, akkor balról elér.


Még Tom Jones is énekelte! :)
De ismerem, csak nem szeretem. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
6-10 éves gyerekek. Ez mégis mi a szar??? Ez tényleg bűncselekményi kategória. Hála Istennek nálunk ez az elmebetegség csírájában lesz elfojtva.
Azért én megnéztem volna, ha ezt egy Ahmedekkel teli osztályban próbálta volna meg a kedves tanító néni. A szülők biztosan díjazták volna...
Komolyan 100 éves ciklus van a germánokban? Weimar 2022
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 993
32 318
113
6-10 éves gyerekek. Ez mégis mi a szar??? Ez tényleg bűncselekményi kategória. Hála Istennek nálunk ez az elmebetegség csírájában lesz elfojtva.
Azért én megnéztem volna, ha ezt egy Ahmedekkel teli osztályban próbálta volna meg a kedves tanító néni. A szülők biztosan díjazták volna...

Hát lehet, hogy muszlim szülők tiltakoztak...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Egy drogkereskedő könyvében volt szó Magyarország ecstasy piacáról. Ott azt írta akkor, hogy többet szállítottak ide mint a németeknek. Ami akkor meglepte őket lévén a németnek nagyobb piacnak kellett volna lennie.
Most mesélte egy növendékem egy hosszabb németországi kaland után hazatérve, hogy a középosztálybeli német ifjúságnak az a szelete, amit ő látott, kurvára drogos. És nem csak füveznek, de életében pl. ott látott először intravénás heroinistákat, akik miatt a házibulikon nem lehetett kimenni wc-re, mert ott hevertek a fürdőszobában nagy halomban. Mindenféle más szer is játszik, kokain, tabletták, ami csak tetszik. Külön kiemelte, hogy nem lecsúszott gettóbulikba járt, hanem ezek a "normális" fiatal felnőttek. Számomra némi bulifüvezés nem gond, de ezek a történetek durvák voltak. Nyilván ez is csak egy szelete az ottani valóságnak, és nagyon remélem, hogy nem ez az általános trend.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 057
113

“…Eszerint a férfiak és a nők keresete közti különbség a nők szemében gyengíti a házasság értékét. Amíg főként a férfi volt a kereső, addig meg lehetett magyarázni, miért elfogadható, hogy a házimunka nagyja a nőre hárul. Ha azonban a nők nem keresnek rosszabbul, mint a férfiak, akkor anyagi értelemben kevésbé van értelme hozzákötniük magukat egy férfihoz…”

“…És a legjobb, amit a férfiaknak tanácsolhatunk a Bloomberg publicistája szerint, hogy ne hadakozzanak a változás ellen, hanem éljék azt meg egyfajta felszabadulásként a hagyományos, merev nemi szerepek alól…”


A nők emancipálódnak, erősödnek, függetlenednek. A férfiak ne hadakozzanak a változások ellen és inkább éljék még boldogan, hogy már nem férfiak többé.

Erről eszembe jutott egy csúnya, szexista, hímsoviniszta vicc:

Egy női hang idegesen betelefonál a rendőrségre éjjel:
  • Jajj kérem, segítsenek, egy sikátorban vagyok egyedül és egy férfi rohan utánam és meg akar erőszakolni!
  • Mondja kérem hölgyem, van magánál pisztoly, kés, olló?
  • Nincs!
  • Van magánál gázspray, hajlakk, dezodor?
  • Nincs!
  • Tud ön jól verekedni, vagy futni?
  • Nem!
  • Akkor azt javaslom, várja be és próbálja meg legalább élvezni!

 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 791
113
nekem sincs csajom aztán mégsem ideologizálom meg a dolgot :D
Ezt a baromságot. Aki ezt képes pozitív eseményként venni az vagy túl van már minimum egy rossz házasságon, vagy totálisan magának való ember. Civilizációnk az emberi kapcsolatok miatt vált azzá ami. Az ember társas lény még akkor is ha ezt modern és beteg társadalmunk épp máshogy akarja beállítani.
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23
Status
Not open for further replies.