Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 459
113
Jesszusom!
Ha neked nem borsódzik a hátad a Himnusztól, vagy nem élvezed Krúdyt, Mikszáthot, Vass Albertet, nem érzed át miről szól az Elsodort falu, vagy Nyírő József miről ír, nem feledkezel bele egy Paál László képbe, Kós Károly grafikába, a Pécsi Postapalota Zsolnay tetőcserepeibe, Fadrusz János Mátyás szoborkompozíciójába... Nincs több kérdésem.
Vagy a Csík - zenekart nem élvezni, akár Bródyval is...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Speciel Wass Albertnek amerikai ddtábornok lett a fia,és tud magyarul.
Huba-Wass.jpg
Wass Huba,Wass Albert fia.Vezető szerepe volt az amerikai lég-földi csata harcászat kidolgozásában.
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
70
382
63
Jesszusom!
Ha neked nem borsódzik a hátad a Himnusztól, vagy nem élvezed Krúdyt, Mikszáthot, Vass Albertet, nem érzed át miről szól az Elsodort falu, vagy Nyírő József miről ír, nem feledkezel bele egy Paál László képbe, Kós Károly grafikába, a Pécsi Postapalota Zsolnay tetőcserepeibe, Fadrusz János Mátyás szoborkompozíciójába... Nincs több kérdésem.
ne haragudj de ha ezek közül egyik se tetszik akárkinek is, az attól még mindig nem a "magyarság fokmérője" és nem lesz tőle kevésbbé hazaszerető.

Hipotetikus felvetés: mi van, ha valakinek az itt felsoroltak közül mindenki tetszik és minden alkotó/író/művész/stb. munkásságát szereti, de pl lemészárol embereket..? -Vagyhogy ne legyek túl drasztikus, akár csak simán egy simlis figura, és adót csal vagy lop vagy bármi. Az akkor egy szent és megkérdőjelezhetetlenül egy "szuper magyar"?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 743
113
ne haragudj de ha ezek közül egyik se tetszik akárkinek is, az attól még mindig nem a "magyarság fokmérője" és nem lesz tőle kevésbbé hazaszerető.

Hipotetikus felvetés: mi van, ha valakinek az itt felsoroltak közül mindenki tetszik és minden alkotó/író/művész/stb. munkásságát szereti, de pl lemészárol embereket..? -Vagyhogy ne legyek túl drasztikus, akár csak simán egy simlis figura, és adót csal vagy lop vagy bármi. Az akkor egy szent és megkérdőjelezhetetlenül egy "szuper magyar"?
Nem fokmérője. Viszont ha a magyar nemzeti kultúrát nem tekintjük közös alapnak, akkor mit is? Persze mi is a magyar kultúra? Fütyülős barack, meg bő gatya?
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
70
382
63
Nem fokmérője. Viszont ha a magyar nemzeti kultúrát nem tekintjük közös alapnak, akkor mit is? Persze mi is a magyar kultúra? Fütyülős barack, meg bő gatya?
Szerintem pont ezért nehéz ezt eldönteni.
De itt ez meg inkább izlés kérdés és lehet, hogy valakinek pont olyan, hogy nem fér bele a magyar nemzeti kultúra nagy százaléka (igen ez szomorúnak látszik, de miért ne lehetne ilyen?)

Végletekig leegyszerűsítve: inkább akkor már úgy közelíteném meg, hogy mennyire rombolja, vagy ad a magyar társadalomhoz az adott ember személye a mindennapi életben és utána..
..de ha meg teljesen semleges, még az sem bűn. (szeirntem)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Szerintem pont ezért nehéz ezt eldönteni.
De itt ez meg inkább izlés kérdés és lehet, hogy valakinek pont olyan, hogy nem fér bele a magyar nemzeti kultúra nagy százaléka (igen ez szomorúnak látszik, de miért ne lehetne ilyen?)

Végletekig leegyszerűsítve: inkább akkor már úgy közelíteném meg, hogy mennyire rombolja, vagy ad a magyar társadalomhoz az adott ember személye a mindennapi életben és utána..
..de ha meg teljesen semleges, még az sem bűn. (szeirntem)
Ez a kultúra és közös alapot soha nem értettem.
Én kvalitást és jellemet tekintettem mindig is közös alapnak, hogy valaki képes-e gondolkodni és önálló véleményt formálni, amit legalább indokolni tud, még ha meg nem is védeni.

Pl. ha egy bizonyos emberrel itt egyféle zenét szeretnénk, azonos filmeket stb. akkor sem lennénk soha a büdös életben közös nevezőn, mert "enyhe" vonzódása van az autokrácia és hülyeség erőltetése terén.

Amikor ő megálmodta, hogy több százezer embert kéne kitelepíteni egy szaros 100 MW-os vízierőműért és a lakosság csak kussoljon, az mindenféle közös alapon levést elmos. Mert egész egyszerűen:
  1. Leszarja az emberi alapjogokat is, mert neki van egy ötlete.
  2. A számokat sem érti, hogy elárasztani egy rakás települést azért, hogy talán esetleg termeljen egy erőmű 40 év alatt 20 000 GWh áramot (ez a paksi éves termelés 125%-a csak). Cserébe hány ezer mrd Ft a veszteség és szétcseszett életek stb? Amikor láthatóan olyanról van kőbe vésett álláspontja, amiről fingja sincs és egy értelmesebb középiskolásnak is ki kéne röhögnie, hogy mekkora balfasz akinek ez az ötlete támadt.
Én ilyen emberrel ne legyek közös nevezőn/alapon említve. Soha.
És egyet érthetünk olyan dolgokban, hogy ami egyes muzulmán országokban a nők jogaival kapcsolatos helyzet az egy vicc és az is a szarabb fajta, de ez az együtt vagyunk érzéshez igen kevés.

De igaz ez csak magamat nézve is.
Tök jó látni, hogy a világban a két nagy tömb milyen okos módon alkotott meg haditechnikai eszközöket, de ettől függetlenül finoman szólva egyik ország és annak lakóinak vonzódást bizonyos eszmerendszerek felé számomra egyenesen taszító. Pl. egy olyan országban ahol sztálin, lenin és hasonló kvalitású gennyládák összegezve elérik az 50%+ népszerűségben ma, ott én nem látok közös kulúrális alapot, akkor sem, ha fasza atomreaktort terveznek.

De pont ilyen taszító a végtelen szabadság és a piac majd megoldja megközelítés. Ennek eredménye a nagy vízen túl, hogy a fejlett országok közül, a világ papíron egyik leggazdagabb országában esik a várható életkor ma. Azzal a valag pénzzel, amit az emberről legombol az egész elbaszott szociális és társadalmi rendszerük. Hogy sokkal több pénzből hogyan jön ki az, hogy több nyugat-európai ország hozzájuk képes töredék pénzből klasszisokkal jobb ÁLTALÁNOS ellátást biztosít. Mindenkinek.

Én ilyen dolgok mentén határozom meg azt, hogy mi az a nemzeti kultúra.
Itthon az, hogy vállvonogatás megy sokmindenre és késő feudális mentalitás simán megvan sok ember fejében.
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
70
382
63
Ez a kultúra és közös alapot soha nem értettem.
Én kvalitást és jellemet tekintettem mindig is közös alapnak, hogy valaki képes-e gondolkodni és önálló véleményt formálni, amit legalább indokolni tud, még ha meg nem is védeni.

Pl. ha egy bizonyos emberrel itt egyféle zenét szeretnénk, azonos filmeket stb. akkor sem lennénk soha a büdös életben közös nevezőn, mert "enyhe" vonzódása van az autokrácia és hülyeség erőltetése terén.

Amikor ő megálmodta, hogy több százezer embert kéne kitelepíteni egy szaros 100 MW-os vízierőműért és a lakosság csak kussoljon, az mindenféle közös alapon levést elmos. Mert egész egyszerűen:
  1. Leszarja az emberi alapjogokat is, mert neki van egy ötlete.
  2. A számokat sem érti, hogy elárasztani egy rakás települést azért, hogy talán esetleg termeljen egy erőmű 40 év alatt 20 000 GWh áramot (ez a paksi éves termelés 125%-a csak). Cserébe hány ezer mrd Ft a veszteség és szétcseszett életek stb? Amikor láthatóan olyanról van kőbe vésett álláspontja, amiről fingja sincs és egy értelmesebb középiskolásnak is ki kéne röhögnie, hogy mekkora balfasz akinek ez az ötlete támadt.
Én ilyen emberrel ne legyek közös nevezőn/alapon említve. Soha.
És egyet érthetünk olyan dolgokban, hogy ami egyes muzulmán országokban a nők jogaival kapcsolatos helyzet az egy vicc és az is a szarabb fajta, de ez az együtt vagyunk érzéshez igen kevés.

De igaz ez csak magamat nézve is.
Tök jó látni, hogy a világban a két nagy tömb milyen okos módon alkotott meg haditechnikai eszközöket, de ettől függetlenül finoman szólva egyik ország és annak lakóinak vonzódást bizonyos eszmerendszerek felé számomra egyenesen taszító. Pl. egy olyan országban ahol sztálin, lenin és hasonló kvalitású gennyládák összegezve elérik az 50%+ népszerűségben ma, ott én nem látok közös kulúrális alapot, akkor sem, ha fasza atomreaktort terveznek.

De pont ilyen taszító a végtelen szabadság és a piac majd megoldja megközelítés. Ennek eredménye a nagy vízen túl, hogy a fejlett országok közül, a világ papíron egyik leggazdagabb országában esik a várható életkor ma. Azzal a valag pénzzel, amit az emberről legombol az egész elbaszott szociális és társadalmi rendszerük. Hogy sokkal több pénzből hogyan jön ki az, hogy több nyugat-európai ország hozzájuk képes töredék pénzből klasszisokkal jobb ÁLTALÁNOS ellátást biztosít. Mindenkinek.

Én ilyen dolgok mentén határozom meg azt, hogy mi az a nemzeti kultúra.
Itthon az, hogy vállvonogatás megy sokmindenre és késő feudális mentalitás simán megvan sok ember fejében.
Teljesen egyetértek.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Ez a kultúra és közös alapot soha nem értettem.
Én kvalitást és jellemet tekintettem mindig is közös alapnak, hogy valaki képes-e gondolkodni és önálló véleményt formálni, amit legalább indokolni tud, még ha meg nem is védeni.

Pl. ha egy bizonyos emberrel itt egyféle zenét szeretnénk, azonos filmeket stb. akkor sem lennénk soha a büdös életben közös nevezőn, mert "enyhe" vonzódása van az autokrácia és hülyeség erőltetése terén.

Amikor ő megálmodta, hogy több százezer embert kéne kitelepíteni egy szaros 100 MW-os vízierőműért és a lakosság csak kussoljon, az mindenféle közös alapon levést elmos. Mert egész egyszerűen:
  1. Leszarja az emberi alapjogokat is, mert neki van egy ötlete.
  2. A számokat sem érti, hogy elárasztani egy rakás települést azért, hogy talán esetleg termeljen egy erőmű 40 év alatt 20 000 GWh áramot (ez a paksi éves termelés 125%-a csak). Cserébe hány ezer mrd Ft a veszteség és szétcseszett életek stb? Amikor láthatóan olyanról van kőbe vésett álláspontja, amiről fingja sincs és egy értelmesebb középiskolásnak is ki kéne röhögnie, hogy mekkora balfasz akinek ez az ötlete támadt.
Én ilyen emberrel ne legyek közös nevezőn/alapon említve. Soha.
És egyet érthetünk olyan dolgokban, hogy ami egyes muzulmán országokban a nők jogaival kapcsolatos helyzet az egy vicc és az is a szarabb fajta, de ez az együtt vagyunk érzéshez igen kevés.

De igaz ez csak magamat nézve is.
Tök jó látni, hogy a világban a két nagy tömb milyen okos módon alkotott meg haditechnikai eszközöket, de ettől függetlenül finoman szólva egyik ország és annak lakóinak vonzódást bizonyos eszmerendszerek felé számomra egyenesen taszító. Pl. egy olyan országban ahol sztálin, lenin és hasonló kvalitású gennyládák összegezve elérik az 50%+ népszerűségben ma, ott én nem látok közös kulúrális alapot, akkor sem, ha fasza atomreaktort terveznek.

De pont ilyen taszító a végtelen szabadság és a piac majd megoldja megközelítés. Ennek eredménye a nagy vízen túl, hogy a fejlett országok közül, a világ papíron egyik leggazdagabb országában esik a várható életkor ma. Azzal a valag pénzzel, amit az emberről legombol az egész elbaszott szociális és társadalmi rendszerük. Hogy sokkal több pénzből hogyan jön ki az, hogy több nyugat-európai ország hozzájuk képes töredék pénzből klasszisokkal jobb ÁLTALÁNOS ellátást biztosít. Mindenkinek.

Én ilyen dolgok mentén határozom meg azt, hogy mi az a nemzeti kultúra.
Itthon az, hogy vállvonogatás megy sokmindenre és késő feudális mentalitás simán megvan sok ember fejében.

Teljesen egyetértek.
Aztán gondolom mindketten autofelláltok erre, ahogy csak egy pillanatra is eszetekbe jut:
R.9012d26e30d3fc1f56566824621e60fe

R.4edba7bc1e481974e2a0e9ff6f574052

swiss-people.jpg

shutterstock-17787589.jpg


És eszetekbe sem jut, ahogy onanizáltok, hogy úúúúú, úúúúúúúúúúúúúú mennyire összetart és fejlett és közös és hogy hogyaaaaaan élnek ezek a mi mucsánkhoz képest, hogy pont TI vagytok, minden korszak minden pillanatbában azok, akik képtelenek felfogni, hogy az egyéb kurva tudásotok ellenére, hogy miattatok nem lehet ez. Mert rühelltek mindent ami magyar, mert fel sem fogjátok, hogy létezik olyan és magatoktól utána sem mentek, sőt akkor sem, ha hallotok róla, mert szerettek kis nyomorék csicskák lenni.
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
70
382
63
Aztán gondolom mindketten autofelláltok erre, ahogy csak egy pillanatra is eszetekbe jut:
R.9012d26e30d3fc1f56566824621e60fe

R.4edba7bc1e481974e2a0e9ff6f574052

swiss-people.jpg

shutterstock-17787589.jpg


És eszetekbe sem jut, ahogy onanizáltok, hogy úúúúú, úúúúúúúúúúúúúú mennyire összetart és fejlett és közös és hogy hogyaaaaaan élnek ezek a mi mucsánkhoz képest, hogy pont TI vagytok, minden korszak minden pillanatbában azok, akik képtelenek felfogni, hogy az egyéb kurva tudásotok ellenére, hogy miattatok nem lehet ez. Mert rühelltek mindent ami magyar, mert fel sem fogjátok, hogy létezik olyan és magatoktól utána sem mentek, sőt akkor sem, ha hallotok róla, mert szerettek kis nyomorék csicskák lenni.
igen, szóról szóra ezt mondtuk. Örülök, hogy a nagy nemzeti éntudat mellett, képes vagy értelmezni akár egy mondatot is.
 
M

molnibalage

Guest
Aztán gondolom mindketten autofelláltok erre, ahogy csak egy pillanatra is eszetekbe jut:
R.9012d26e30d3fc1f56566824621e60fe

R.4edba7bc1e481974e2a0e9ff6f574052

swiss-people.jpg

shutterstock-17787589.jpg


És eszetekbe sem jut, ahogy onanizáltok, hogy úúúúú, úúúúúúúúúúúúúú mennyire összetart és fejlett és közös és hogy hogyaaaaaan élnek ezek a mi mucsánkhoz képest, hogy pont TI vagytok, minden korszak minden pillanatbában azok, akik képtelenek felfogni, hogy az egyéb kurva tudásotok ellenére, hogy miattatok nem lehet ez. Mert rühelltek mindent ami magyar, mert fel sem fogjátok, hogy létezik olyan és magatoktól utána sem mentek, sőt akkor sem, ha hallotok róla, mert szerettek kis nyomorék csicskák lenni.
Ennek a kommentnek a fröcsögésen túl semmi tartalma nincs. Már, ha az annak lehet nevezni.
Mi köze van a hagyományőrző népviseletnek bármihez annak, amit írtam? Semmi.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Ennek a kommentnek a fröcsögésen túl semmi tartalma nincs. Már, ha az annak lehet nevezni.
Mi köze van a hagyományőrző népviseletnek bármihez annak, amit írtam? Semmi.
Hiszen ezek a képek kizárólag népviseletet tartalmaznak. :D Eddig 1-es. Kicsit műelemezd őket, aztán mehet egy javító felelés.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Aztán gondolom mindketten autofelláltok erre, ahogy csak egy pillanatra is eszetekbe jut:
R.9012d26e30d3fc1f56566824621e60fe

R.4edba7bc1e481974e2a0e9ff6f574052

swiss-people.jpg

shutterstock-17787589.jpg


És eszetekbe sem jut, ahogy onanizáltok, hogy úúúúú, úúúúúúúúúúúúúú mennyire összetart és fejlett és közös és hogy hogyaaaaaan élnek ezek a mi mucsánkhoz képest, hogy pont TI vagytok, minden korszak minden pillanatbában azok, akik képtelenek felfogni, hogy az egyéb kurva tudásotok ellenére, hogy miattatok nem lehet ez. Mert rühelltek mindent ami magyar, mert fel sem fogjátok, hogy létezik olyan és magatoktól utána sem mentek, sőt akkor sem, ha hallotok róla, mert szerettek kis nyomorék csicskák lenni.

Pogányom,vedd már le a propi szemellenzőt bad+.Nekem példul van székely harisnyám(csak már kihiztam-baxa meg,rendelne kell egy újat),és az angyalos középcimeres felvarróval a kabátvállamon mászkáltam Bukarest közepén is.Attol,hogy nem egy félfeudalista,tolvaj urambátyám rendszert akarunk élősködni látni Mo-on,qrvára nem vagyunk nemzetellenesek.Sőt,mi a Nemzet felvirágzását akarjuk,hogy gazdagodjon,fejlődjön,sokasodjon-és szabaduljon meg ettől a mocsárba húzó mucsajröcsögei élösködő hazug rendszertől.Nem az a nemzeti,ki nagy garral kiabál,hazaárulózik,és a Nemzeti Lobogot tolvaj büvészkedéshez takarórongynak használja.Az csak egy bitang hazug gazember.
HajósZolinak van egy-két idevágó irása,javaslom olvasd el őket,érdemes.
 
Status
Not open for further replies.