Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 042
10 099
113
Azért a dolog humán részét se felejtsük el. Tegyük fel, tele vagyunk lével és minden fegyvergyár nekünk akar szállítani azonnal! Akkor ki fogja a 440 db Leót üzemeltetni? Vagy hány pilótánk lenne 52 db Gripenhez? Vagy 120 db PZH-hoz és 100 db Himarshoz hány tüzérünk lenne? A mai Magyar Honvédség létszámához elégséges. Meg kell tanulni használni őket. Ez lesz a mag. Ne azt nézzük, hogy MOST mit tudnánk tenni vele. Kb. azt, amit a szlovákok MOST az F16-okkal. Tessenek a kedves fiataloknak gyereket szülni/csinálni és 20 év múlva lesz állomány, akinek venni is lehet ezt-azt....
Tessenek ennek a fiatal és kedves generációknak normális fizetést és albérlet árakat produkálni vagy könnyen lakáshoz való jutást és vállalunk szívesen gyereket de nem azért hogy agyú töltelék legyen.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 612
15 815
113
Tessenek ennek a fiatal és kedves generációknak normális fizetést és albérlet árakat produkálni vagy könnyen lakáshoz való jutást és vállalunk szívesen gyereket de nem azért hogy agyú töltelék legyen.
Régen SEM a pénz volt az első és.... csodálatos, de születtek gyermekek..... Ez a világ már CSAK a pénzről szól... Nem szülök, amíg nincs lakás, kocsi.. jaj, még nem szülök, mert a 4. diplomámat abszolválom..... Jaj, hadd ÉLJEK egy kicsit, majd 40 évesen lesz gyermekem, addig MEGVALÓSÍTOM ÖNMAGAM....
Aha..... Akkor már régen kihalt volna az emberiség. Úgyhogy a pénz-duma kicsit nagyon demagóg. Kell a pénz, de NE az legyen a legfontosabb a család alapításánál...... Mikor apám hazajött a légióból anno, csak kocsikísérő lehetett minimál fizuért. Anyu szakmunkás volt. Mégis megszülettem. Tanultam, családot alapítottam. Felneveltem böcsülettel két gyermeket... Dolgoztam. Közben diplomázott az asszony és én is. MEGOLDOTTUK!
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 042
10 099
113
Régen SEM a pénz volt az első és.... csodálatos, de születtek gyermekek..... Ez a világ már CSAK a pénzről szól... Nem szülök, amíg nincs lakás, kocsi.. jaj, még nem szülök, mert a 4. diplomámat abszolválom..... Jaj, hadd ÉLJEK egy kicsit, majd 40 évesen lesz gyermekem, addig MEGVALÓSÍTOM ÖNMAGAM....
Aha..... Akkor már régen kihalt volna az emberiség. Úgyhogy a pénz-duma kicsit nagyon demagóg. Kell a pénz, de NE az legyen a legfontosabb a család alapításánál...... Mikor apám hazajött a légióból anno, csak kocsikísérő lehetett minimál fizuért. Anyu szakmunkás volt. Mégis megszülettem. Tanultam, családot alapítottam. Felneveltem böcsülettel két gyermeket... Dolgoztam. Közben diplomázott az asszony és én is. MEGOLDOTTUK!
Minden tisztelettel!
Kurvara nem érdekel mi volt régen.
Most most van és nem akarom azt lássa a gyerekem higy látástól vakulásig dolgoznak a szülei mint amit én láttam
Abban egyet ertek nem szabad várni 40 éves koráig de nem fogunk albérletbe szülni ahol a ki aszott főbérlő úgy emel ahol akar aztán ha nem tudod ki per kapni mész az az ára 1,2,3 gyerekkel azt hiszitek könnyű találni megfizethető albérletet ahova lehet menni gyerekkel? Hat nem kicsit más világ van már ezt csak az érzi át aki benne van hiába papolunk mi..20evesen egy rohadt onerore gyújtunk hogy kapjunk hitelt kérsz szepen
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 612
15 815
113
Nem BENNED van a hiba! Teljesen egyet tudok érteni... Az értékrendek változtak, a világ változott. Előbb kérünk, akkor MAJD teljesítünk. Ahelyett, hogy teljesítenénk és majd kaphatunk. Sajna.... Addig is a MEGLÉVŐ Leókra is alig van személyzet. Ezért IS lenne - a majdani beszerzésekhez igazítva - számomra szimpatikus, hogy minden 18-25 év közötti fiatal dolgozó, tanuló egyaránt egyhavi katonai képzésre kötelezve legyen évente. Ez nem sorkatonaság. Alapképzés. Továbbképzés. Szintentartás. Több gyerek választaná ezek után a sereget és - nem mellesleg - társadalmi haszna is lenne.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 042
10 099
113
Nem BENNED van a hiba! Teljesen egyet tudok érteni... Az értékrendek változtak, a világ változott. Előbb kérünk, akkor MAJD teljesítünk. Ahelyett, hogy teljesítenénk és majd kaphatunk. Sajna....
ha teljestesz is akkorse kapsz csak még több teljesíteni valót már nincs semmi abból ami nálatok annó működött, nem hiaba megyünk ki ennyien...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 963
95 291
113
Minden tisztelettel!
Kurvara nem érdekel mi volt régen.
Most most van és nem akarom azt lássa a gyerekem higy látástól vakulásig dolgoznak a szülei mint amit én láttam
Abban egyet ertek nem szabad várni 40 éves koráig de nem fogunk albérletbe szülni ahol a ki aszott főbérlő úgy emel ahol akar aztán ha nem tudod ki per kapni mész az az ára 1,2,3 gyerekkel azt hiszitek könnyű találni megfizethető albérletet ahova lehet menni gyerekkel? Hat nem kicsit más világ van már ezt csak az érzi át aki benne van hiába papolunk mi..20evesen egy rohadt onerore gyújtunk hogy kapjunk hitelt kérsz szepen
Off

Teljesen igazad van, de a pénz nem fogja megoldani a születési rátát vagy a jelentkezők számát önkéntesen a Honvédségbe. Ez tűzoltás max.

A nemzetközi statisztika nem hazudik. Minél nagyobb a jólét, annál kevesebb gyerek születik és annál inkább csökken a kedv fegyveresen megvédeni az országod.
Ezek szemléletbeli dolgok. Ideiglenesen lehet a pénzzel javítani, de aztán már nem számít. Vagy olyan extrém kedvezmény/büntetés kell, hogy akinek nincs gyereke / nem végez alapkikepzést valóban rosszabbul járjon. A büntetés részét nem vállalja be senki.

Most látod, gondolod, milyen anyagi teher gyereket vállalni, de mondjuk a 80-as, 90-es években ezerszer xarabb volt, mégis több gyerek született. Nem kaptál ingyenmilliokat, nem volt kedvezményes hitel, adókedvezmény. Lofaszt családi pótlék, oszt csumi! 15-30%inflacios rátával stabilan évekig, nem 1-2ev. 10+%-os munkanélküliség évekig.

Egyszerűen megváltozott a társadalom.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 112
59 429
113
A nemzetközi statisztika nem hazudik. Minél nagyobb a jólét, annál kevesebb gyerek születik és annál inkább csökken a kedv fegyveresen megvédeni az országod.

A GDP nem feltétlenül jó lét. Az inkább a HDI és ilyen szempontból ez nem teljesen igaz.
Az emberek mindig stabil háttérrel szerettek gyereket szülni.
Megvédeni pedig azt az országot akarják amit magukénak éreznek. Ha nem érzed magadénak az országodat valamilyen okból (pl. tele van színessel, kizsákmányol a tőkés réteg, szarnak a politikusok a fejedre) akkor bizony fegyvert se fogsz majd érte. Mert szarsz már bele.
Így bukott meg Róma is. Senki sem akart már érte tenni, mert elegük lett belőle.

Egyszerűen megváltozott a társadalom.

Igen. De ennek sok oka van. Pl. a nők világlátása is gyökeresen megváltozott. Elég keményen presszionálta őket a média arra, hogy legyenek jó munkaerők és fogyasztók, a gyerek nyűg stb... E mellet beléjük vertek irreális anyagi elvárásokat stb...
Így azért veszett fejsze nyele a dolog...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 523
16 691
113
Magyarországon miért nem lehet betiltani ezeket a sz*okat?

Ráadásul ha jól értem inkább visszafelé haladunk:

Magyarországon 2010-ig létezett az úgynevezett pitbulltörvény, amely fajtájuknál fogva fokozottan veszélyes, valamint veszélyesnek minősített ebeket különböztetett meg. Az Alkotmánybíróság 2010 őszén meghajolt a szakmai érvek előtt, és megsemmisítette a kormányrendeletet. Az alkotmánybírák döntése óta már nem beszélhetünk a pitbull terrierről és keverékeiről mint veszélyes ebekről, azaz megszűnt az ebek között a fajtaalapú hátrányos megkülönböztetés.


 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 513
56 896
113


Mégis mit kellett, lehetett volna csinálni puszta kézzel egy beindult harci kutyával?
Biztos megharaptattam volna magam 1 másik kutyáért,nem?
A kislány nem volt beszélyben,nem sérült meg,az a lényeg.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 277
21 895
113
Mégis mit kellett, lehetett volna csinálni puszta kézzel egy beindult harci kutyával?
Biztos megharaptattam volna magam 1 másik kutyáért,nem?
A kislány nem volt beszélyben,nem sérült meg,az a lényeg.
Anno jó régen a saját kutyánk bunyózott egy másikkal, szét akartuk szedni őket, de pont a saját harapott
meg, amikor megfogtam a grabancát.
Nyilván nem szándékosan, hanem a harc hevében.
És ez saját kutya volt, egy golden retriever.
Szerintem kurvára nem nyúlogatnék két vadidegen kutya közé, főleg ha az egyik egy 'harcra' tenyésztett fajta.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 763
9 486
113
A címben szereplő politikai szót ugorjuk át :) egészségügyről szól:

 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 763
9 486
113
Komor jövőkép:



 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 157
16 792
113
Komor jövőkép:




A Szabadeurópa, hávégé már szart sem ér hogy nem idézed ide??? BezzegRománia már meg se előzött minket valamiben? A sajtó elnyomásáról se esik szó?

#lyóbelpol
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 262
10 987
113
Még két érdekes szimbolika az olimpián:
Az imádod háromszögük:
453259471_826922632870355_1286998349125344508_n.jpg


És a mindent látó szem:
453347627_826552882907330_6751086368295185087_n.jpg

(Izraeli csapat, ha jók a források)
Hogy kell ezeket a .jpg-ket megnyitni?
Köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby