Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 112
2 944
113
Tessék egy fradi meccs mozgat meg annyi embert, mint egy évben a leglátogatottabb múzeum.

Szerdán a Ferencvárosi TC – Juventus Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést 624 375 néző (élőben, vendégnézőként vagy időeltolásos nézéssel) látta az M4 Sporton. A tévénézők 16,3%-a választotta ezt a találkozót, amellyel a csatorna piacvezető volt a mérkőzés ideje alatt. Az m4sport.hu és mediaklikk.hu oldalakon is kiemelkedő nézettséget generált a mérkőzés, 70 184-en követték online.

Nyilván nem így van én is tudom, de ha almát a körtéhez hasonlítunk, akkor ki lehet hozni preferencia szerint érvekkel mindkettőt győztesnek....

Ezt a meccset én is néztem, úgyhogy valid lehet, (bár a szép nézettségi adatoknak a juvéhoz is lehet valami köze).
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ezt a meccset én is néztem, úgyhogy valid lehet, (bár a szép nézettségi adatoknak a juvéhoz is lehet valami köze).
Teljesen mindegy számunkra, mert ez se pro se kontra nem érv a mellett, hogy miért ne kaphatnának a sportolók állami támogatást, és a foci miért lenne kivétel.
Egyedüli érv ami itt elhangzott, hogy a focisták amúgy is kiemelkedő bértáblának örvendhetnek, de hát az azért érezzük, hogy méltányosságon túl, sok mindent nem jelent.
Csak annyit szerettem volna szemléltetni vele, hogy a nézőszám teljesen máshogy értelmezhető itt, mint egy múzeumnál és nem összehasonlítható.
Mindkettőre szükség van, mert kereslet van rá (bl évének nézőszám rekordjai) ezért célszerű nem megkülönböztetni, csak azért, mert Orbán is szereti.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ezt a meccset én is néztem, úgyhogy valid lehet, (bár a szép nézettségi adatoknak a juvéhoz is lehet valami köze).
Egyébként nem, a juve szurkolók nem az m4-et nézték ;)(magyaropk a juve miatt nézték csak? biztos sokan voltak ilyenek is)
Viszont itt egy régebbi adat még 2017-ből, csupa magyar érdekeltséggel.

Az M4 Sporton két kiemelt futballmérkőzés is volt szombaton. A negyed négy után kezdődő Ferencvárosi TC – Újpest FC összecsapást 252 ezer néző követte a képernyők előtt, ez 10,1%-os közönségarányt jelentett a nemzeti sportcsatornának.

Az este hatkor kezdődő DVTK – Budapest Honvéd mérkőzésre pedig 223 ezren kapcsoltak – derül ki az MTVA közleményéből.

Összehasonlításképpen:
– A MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém K&H férfi kézilabda liga fél kettőkor kezdődő szuperrangadóját 145 ezren nézték, ami 7,9%-os közönségarányt eredményezett.

– A Forma-1 USA nagydíj 461 ezer nézőt ültetett az M4 Sport képernyői elé vasárnap este kilenc órától, amely 12,4%-os közönségaránynak felelt meg.

– A megújult Magyarország, szeretlek! című vetélkedő Hajdú-Bihar és Somogy megyei összecsapása 226 ezer nézőt érdekelt este fél nyolc után a Dunán.

– Szombaton a Gasztroangyalt 312 nézték, ez 10,9%-os közönségarányt jelentett.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Egyébként nem, a juve szurkolók nem az m4-et nézték ;)(magyaropk a juve miatt nézték csak? biztos sokan voltak ilyenek is)
Viszont itt egy régebbi adat még 2017-ből, csupa magyar érdekeltséggel.

Az M4 Sporton két kiemelt futballmérkőzés is volt szombaton. A negyed négy után kezdődő Ferencvárosi TC – Újpest FC összecsapást 252 ezer néző követte a képernyők előtt, ez 10,1%-os közönségarányt jelentett a nemzeti sportcsatornának.

Az este hatkor kezdődő DVTK – Budapest Honvéd mérkőzésre pedig 223 ezren kapcsoltak – derül ki az MTVA közleményéből.

Összehasonlításképpen:
– A MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém K&H férfi kézilabda liga fél kettőkor kezdődő szuperrangadóját 145 ezren nézték, ami 7,9%-os közönségarányt eredményezett.

– A Forma-1 USA nagydíj 461 ezer nézőt ültetett az M4 Sport képernyői elé vasárnap este kilenc órától, amely 12,4%-os közönségaránynak felelt meg.

– A megújult Magyarország, szeretlek! című vetélkedő Hajdú-Bihar és Somogy megyei összecsapása 226 ezer nézőt érdekelt este fél nyolc után a Dunán.

– Szombaton a Gasztroangyalt 312 nézték, ez 10,9%-os közönségarányt jelentett.
Ezek mire válaszok? nem értem
Gondolom a TV2-t meg a Retket még többen nézték, és?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 527
113
Ha nyerünk, akkor kinn vagyunk az eb-n.
Én még Marseille-ben kinn voltam az EB-n is Izland ellen. Kurva szinpatikus szurkolótáboruk volt. Ott sörözgettek, meg beszélgettünk velük (angolul),
Aztán bejött a nagymagyar mucsai kárpáti brigád, és mindenki zárta be az ablakot, meg menekültek az emberek, a sok sötét pólóban és aggyal örjöngő barom elöl..
Persze a youtube-n marhára tetszett sok gyökérnek a vonulásuk, szerintem félelemkeltő volt. Sokkal jobb lazán beszélgetni az ellenfél szurkolóival.. Én a meccs után is kezeltem egy csomó izlandival..
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
Én még Marseille-ben kinn voltam az EB-n is Izland ellen. Kurva szinpatikus szurkolótáboruk volt. Ott sörözgettek, meg beszélgettünk velük (angolul),
Aztán bejött a nagymagyar mucsai kárpáti brigád, és mindenki zárta be az ablakot, meg menekültek az emberek, a sok sötét pólóban és aggyal örjöngő barom elöl..
Persze a youtube-n marhára tetszett sok gyökérnek a vonulásuk, szerintem félelemkeltő volt. Sokkal jobb lazán beszélgetni az ellenfél szurkolóival.. Én a meccs után is kezeltem egy csomó izlandival..

Na ezt átérzem. Kettő kollégám ment ki "megnézni" a meccset. Az élménybeszámoló abból állt, hogy ki hányszor és hogy hányt a vonaton illetve milyen jó volt szétverni a várost meg, hogy kifosztottak üzleteket. Néztem, hogy erre miért büszke? Kérdésemre, hogy ez mire volt jó, annyit kaptam, hogy én ezt nem érthetem, meg milyen jól össze hozta a srácokat kint és a franciák megérdemelték. De továbbra sem értem ezért miért kellett vadidegeneket megtámadni meg éttermeket pusztítani...
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Na ezt átérzem. Kettő kollégám ment ki "megnézni" a meccset. Az élménybeszámoló abból állt, hogy ki hányszor és hogy hányt a vonaton illetve milyen jó volt szétverni a várost meg, hogy kifosztottak üzleteket. Néztem, hogy erre miért büszke? Kérdésemre, hogy ez mire volt jó, annyit kaptam, hogy én ezt nem érthetem, meg milyen jól össze hozta a srácokat kint és a franciák megérdemelték. De továbbra sem értem ezért miért kellett vadidegeneket megtámadni meg éttermeket pusztítani...
Magyarok vertek szét francia várost, meg kifosztottak üzleteket?
 
G

Galthran

Guest
Én még Marseille-ben kinn voltam az EB-n is Izland ellen. Kurva szinpatikus szurkolótáboruk volt. Ott sörözgettek, meg beszélgettünk velük (angolul),
Aztán bejött a nagymagyar mucsai kárpáti brigád, és mindenki zárta be az ablakot, meg menekültek az emberek, a sok sötét pólóban és aggyal örjöngő barom elöl..
Persze a youtube-n marhára tetszett sok gyökérnek a vonulásuk, szerintem félelemkeltő volt. Sokkal jobb lazán beszélgetni az ellenfél szurkolóival.. Én a meccs után is kezeltem egy csomó izlandival..
azt kifelejtetted hogy náczi!!4
Az "enyémek" a békeszerető, normálisan viselkedő emberek. És véleményem szerint az állampolgárok (csendes) többsége így gondolkodik.
egyelőre a ruszki meg az angol szurkolók törték zúzták végig franciaországot, szal... :D
amúgy haverom "feketepólós", járt kint és az izlandi meg északír szurkolókkal énekelte a will griggs on firet :D midnenféle gond nélkül