Type 052, 052B, 052C, 052D / Luhu rombolók (Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 016
113
Köszi, hasonlóra gondoltam. A japánok és a koreaiak képzetstégileg mennyire felkészültek?
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Köszi, hasonlóra gondoltam. A japánok és a koreaiak képzetstégileg mennyire felkészültek?

Szakmajukat ertik de merevek. Szamukra attol jo egy katona tengeresz ha szorol szora teljesiti a feljebbvalo parancsat mert az ugy is mindent tud de ha nem is mindent akkor is okosabb nala.

A nyugati hadseregekben is meg van mert meg kell lennie a fegyelemnek de mar regen a kuldetes alapu parancsnoklas divik.

Az az megmondjak mi az elvaras es a katona / tengeresz a szintjenek megfeleloen eldonti hogy mikent hajtja azt vegre . A feladat fontosabb mint a merev parancskovetes.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Ezt eddig is hangoztatták, hogy gondot jelent az agyelszívás a civil szektor felől. Míg lövészből tízszeres a túljelentkezés, addig a magasan kvalifikált szakemberek lelépnek. De, dübörög a haderőreform, gondolom emelik a juttatásokat is. Én olyan 5-6 évre saccoltam, de ez szerintem egy reális időkeret.


5-6 ev hajo szinten realis talan meg kevesebb is. En 3-4 evet mondok most nekik a jelenlegi szintjukon A kerdes ilyenkor meg hogy milyen a fluktuacio mert lejar a szerzodese akarmi es a civil eletben kapnak utana jobb fizuval. Szerintem naluk is magas a fluktuacio.

Amugy a legiero es a haditengeresz az ahol legalabb 50-70 % os a muszakiak aranya.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote>Amugy van a lovegcsovon egy kis szerkezet a fekezo rugostag elott.meg a cso vastag reszen.

Van tipped ra hogy mi lehetet ?

Radar, ami a kilőtt lövedék röppályáját figyeli és aztán korrigálni tudják a tüzet.</blockquote>

Pontosan !

Hozza kell tenni hogy ez nem allando tartozeka annak a lovegnek. Csak a teszteken beszabalyzasokon hasznaljak .
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az. Ami fénykép van az új hajóosztályokról (Type-54A, Type-56) azokon mind ott van az ágyú felett.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Itt egy ilyen rendszerrel felszerelt gépágyú működés közben.
https://youtu.be/qxVOclDHI9Y
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Igy nez az agyu kornyeki deck kozelrol.

deck_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az. Ami fénykép van az új hajóosztályokról (Type-54A, Type-56) azokon mind ott van az ágyú felett.


Az agyukon ez a rendszer nalluk es ugy altalaban csak beszabalyzas teszt celjabol van font. A gepagyuknal mar mas a helyzet van ilyen is meg olyan is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Érdekes, eddig abban voltam, hogy széria tartozék, mert állandóan rajtuk látom.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
"Mackensen, 08:34:
Itt egy ilyen rendszerrel felszerelt gépágyú működés közben."

Jo video, komoly sved technika! :) Az agyun a radar fix tartozek, a tavozo lövedek tenyleges sebesseget meri es ezzel pontositja a szamitogep a következö lövest, illetve a lövedekek gyujtoja is programozhato, ehhez is kuld korrekciot igy a rendszer.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Igen, ez van az LCS hajókon.
Miért? Írja a címben is: Bofors 57mm gun MkIII - Test Firings
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
No de uraim!Ez nem egy hobbi hajózással foglalkozó oldal,ne keverjük ide az LCS-ket!!!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Errol találtam filmet. Jól látható, hogy az első lövedék a célpont alatt, a másik fölött csapódik be, ahogy a tűzvezérlés állandóan korrigál. A többi meg mind a közepébe.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Egy hosszabb írás a következő rombolóról
<i>Can China's 'Dreadnought' Tip the Naval Balance?</i>
http://nationalinterest.org/feature/can-chinas-dreadnought-tip-the-naval-balance-15539
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
0:51 másodpercnél lőnek a 130 milliméteres ágyúval
https://youtu.be/Gj3NsenIaE4
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Tengeri utántöltés
https://youtu.be/_WJ9NP5jNEQ
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Rengeteg kép a hajó belsejéből
https://youtu.be/xHNuHZgN45A
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha minden igaz, akkor ez a 055 első darabja. Az amiből egyelőre csak a beton változat van.
first_module_055_www.kepfeltoltes.hu_.jpg