Type 055 - kínai cirkáló osztály

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 858
113
Két type 055 kerül átadásra :eek:
A 4-diket novemberen adták át és ezzel 6-ra nő számuk.

FKldf2oVcAAnhid

És hogy ezt a mennyiséget teljesítették tavaly ! Akkor az idei még komolyabb lesz
FH3QezSaUAQSt9V
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Nekem egy kicsit felemás ez a nagy kínai hajóépítési program.... Egyrészt persze imponálóak a megépített darabszámok, de hát ugye kipróbált harci technika és tapasztalat harc helyzetben dokumentáltan még nincs. Másrészt meg féloldalas egy igazi "kékvizi" flottához, mert a mostani szituban (s szerintem még a következő vagy 10 évben) számbavehető légi komponens nincs hozzá, így "zavartalanul" csak a Kínához közeli területeken lenne használható egy konfliktus esetén, és egy erőkivetítésre is csak korlátozottan alkalmas. A légi komponens, az anyahajók meg valahogy technikai problémák miatt (és katapultos gép hiánya miatt) nem haladnak. Na és az atom meghajtásúakat meg egyenlőre parkoltatják......
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Nekem egy kicsit felemás ez a nagy kínai hajóépítési program.... Egyrészt persze imponálóak a megépített darabszámok, de hát ugye kipróbált harci technika és tapasztalat harc helyzetben dokumentáltan még nincs. Másrészt meg féloldalas egy igazi "kékvizi" flottához, mert a mostani szituban (s szerintem még a következő vagy 10 évben) számbavehető légi komponens nincs hozzá, így "zavartalanul" csak a Kínához közeli területeken lenne használható egy konfliktus esetén, és egy erőkivetítésre is csak korlátozottan alkalmas. A légi komponens, az anyahajók meg valahogy technikai problémák miatt (és katapultos gép hiánya miatt) nem haladnak. Na és az atom meghajtásúakat meg egyenlőre parkoltatják......
.
.
Miután más harci tapasztalatait, és mérnöki megoldásait használják, igy azért félő, hogy ez a mennyiségi növekedés a Kina jelentette veszély növekedését is jelenti egyértelműen. Nem biznék abban, hogy élesben a hajóik használhatatlannak bizonyulnak majd.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ez ok, de hol kellene most tartsanak?
Nézd Mack! Szerintem a kínai flotta célja már nem lehet más, mint az US Navy..... Ezt leszámítva (elvileg) mindenki más előtt járnak már. A nagy rombolók darabszáma is ezt jelzi, no és a kinyilatkoztatás hogy kékvizi flotta.... A partraszállító hajókat tekintve ez már lassan meg is van, mind darabszám, mintd képesség szinten (helikopter hordozók és nagy dokkhajók mindenképpen) A rombolók darabszáma az szintén ott tart, hogy egy nagy kékvizi flotta fedezetét adhatják már, de mint ahogy írtam, a légi komponens nélkül ez csak féloldalas képesség..... Ha meg nem kékvizi flotta és nem kívánnak komoly erőkivetítést végezni, akkor meg elég asszimetrikus a felállás már most is, nem? Az anyahajók meg nem 5 évet csúsznak ehhez képest..... (legalább is én így gondolom) Persze meg lehet a Kínai hadiflotta tervezőinek a saját céljuk, csak ezt a meglévő minták alapján nem tudom hova tenni.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Nézd Mack! Szerintem a kínai flotta célja már nem lehet más, mint az US Navy..... Ezt leszámítva (elvileg) mindenki más előtt járnak már. A nagy rombolók darabszáma is ezt jelzi, no és a kinyilatkoztatás hogy kékvizi flotta.... A partraszállító hajókat tekintve ez már lassan meg is van, mind darabszám, mintd képesség szinten (helikopter hordozók és nagy dokkhajók mindenképpen) A rombolók darabszáma az szintén ott tart, hogy egy nagy kékvizi flotta fedezetét adhatják már, de mint ahogy írtam, a légi komponens nélkül ez csak féloldalas képesség..... Ha meg nem kékvizi flotta és nem kívánnak komoly erőkivetítést végezni, akkor meg elég asszimetrikus a felállás már most is, nem? Az anyahajók meg nem 5 évet csúsznak ehhez képest..... (legalább is én így gondolom) Persze meg lehet a Kínai hadiflotta tervezőinek a saját céljuk, csak ezt a meglévő minták alapján nem tudom hova tenni.
a szovjeteknek a HH alatt se vólt sokkal több hordozójuk.
jó ott a tengeralatjáró flotta némileg egyensúlyozta a helyzetet.
de kína kapcsán a repgép hordozók is viszonylag gyorsan jönnek.
a J35 is a sík fdélzetes mire odaér hogy kell rá gép rajta lessz...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Nézd Mack! Szerintem a kínai flotta célja már nem lehet más, mint az US Navy..... Ezt leszámítva (elvileg) mindenki más előtt járnak már. A nagy rombolók darabszáma is ezt jelzi, no és a kinyilatkoztatás hogy kékvizi flotta.... A partraszállító hajókat tekintve ez már lassan meg is van, mind darabszám, mintd képesség szinten (helikopter hordozók és nagy dokkhajók mindenképpen) A rombolók darabszáma az szintén ott tart, hogy egy nagy kékvizi flotta fedezetét adhatják már, de mint ahogy írtam, a légi komponens nélkül ez csak féloldalas képesség..... Ha meg nem kékvizi flotta és nem kívánnak komoly erőkivetítést végezni, akkor meg elég asszimetrikus a felállás már most is, nem? Az anyahajók meg nem 5 évet csúsznak ehhez képest..... (legalább is én így gondolom) Persze meg lehet a Kínai hadiflotta tervezőinek a saját céljuk, csak ezt a meglévő minták alapján nem tudom hova tenni.
De ha előbb a hordozó lenne kész, akkor meg azt lehetne felhozni, hogy: ok szép ez a hordozó, de mire megy kíséret nélkül?
Az első laposfedelű a csövön van, gondolom lesz még egy ugyanilyen és max azt követi majd az atom.
Nem csak az US Navy miatt éri meg a kékvizi flotta. Lett már annyi afrikai kitettségük, hogy megérje fenntartani az eróprojekció ezen formáját.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
a szovjeteknek a HH alatt se vólt sokkal több hordozójuk.
jó ott a tengeralatjáró flotta némileg egyensúlyozta a helyzetet.
de kína kapcsán a repgép hordozók is viszonylag gyorsan jönnek.
a J35 is a sík fdélzetes mire odaér hogy kell rá gép rajta lessz...
optimista vagy a hordozós vadászt illetően, de azért egy 5. gen vadász átfutási ideje az elég hosszú, így a J35-re kiírt dátumok szerintem nem lesznek tarthatóak..... csak hogy az elején kezdjük, még mindig a MiG 29-es hajtóművek vannak benne a proto példányban és se Orosz se Kínai fejlesztés nincs aktuálisan ebben a tolóerő méretben.....
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
De ha előbb a hordozó lenne kész, akkor meg azt lehetne felhozni, hogy: ok szép ez a hordozó, de mire megy kíséret nélkül?
Az első laposfedelű a csövön van, gondolom lesz még egy ugyanilyen és max azt követi majd az atom.
Nem csak az US Navy miatt éri meg a kékvizi flotta. Lett már annyi afrikai kitettségük, hogy megérje fenntartani az eróprojekció ezen formáját.
Alapvetően igazad van, én inkább azt gondolom, hogy az eredeti tervek alapján a nagy rombolók és a fedélzetes anyahajók kis késéssel követték volna egymást, de jelen állás mellett a fedélzetes katapultos hordozók bevallottan sokat fognak késni, egyszerűen ezt a techmnikai szintet még nem tudták "megugorni"..... Lásd atom hajtóműves anyahajó program leállítása.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
optimista vagy a hordozós vadászt illetően, de azért egy 5. gen vadász átfutási ideje az elég hosszú, így a J35-re kiírt dátumok szerintem nem lesznek tarthatóak..... csak hogy az elején kezdjük, még mindig a MiG 29-es hajtóművek vannak benne a proto példányban és se Orosz se Kínai fejlesztés nincs aktuálisan ebben a tolóerő méretben.....
és a j35 öt nem köti tervezésbe légierős változat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Alapvetően igazad van, én inkább azt gondolom, hogy az eredeti tervek alapján a nagy rombolók és a fedélzetes anyahajók kis késéssel követték volna egymást, de jelen állás mellett a fedélzetes katapultos hordozók bevallottan sokat fognak késni, egyszerűen ezt a techmnikai szintet még nem tudták "megugorni"..... Lásd atom hajtóműves anyahajó program leállítása.
Nem tudom egész pontosan mi a "sok" ebben a kérdésben. A katapultos hordozó esélyes, hogy még idén vízre kerül. Az egsz próbálgatás stb stb elhúzódhat egy évet és hadrendbe a következő évben kerülhet.
J-15-nek van már katapultos változata, a hordozófedélzeti AWACS is kb kész. Szóval esélyes, hogy kb két éven belül lesz egy katapultos hordozójuk az egész kötelékkel tokkal vonóval. Amit még kiegészít két síugrósáncos.
Nem tudom mikor állnak neki a második osztály építésének?
Lehet kivárnak vele pár évet, míg ezzel gyűlik valamennyi tapasztalat, de az évtized vége előtt esélyes, hogy abból is lesz még egy úgy, hogy belekezdhetnek közbe egy nukleáris meghajtásúnak.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Kb. ha 10 ilyen cirkálónál megállnak az kb. rendben lévő lehet.
Hasonlóan a repülőgép hordozókhoz ott ha marad a két siugrósáncos és mondjuk két hagyományos meghajtású katapultos az még szintén kb. szinkronban van a gazdasági erővel reális ambíciókkal.
Uaz a helyzet a rombolóknál búvárnaszádoknál...
Érdekes kérdés /csak felvetem/ hogy napokban volt hír a salamon szigeteik bázis. Ezt ugye japánnak nem engedték /guadalcanali csata majd 1944.05.-ig a salamon szigetek teljes elfoglalása.
Igaz most kína által közvetlenül felügyelt területek lényegesen kisebbek mint japáné 1942.06.ban...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Kb. ha 10 ilyen cirkálónál megállnak az kb. rendben lévő lehet.
Hasonlóan a repülőgép hordozókhoz ott ha marad a két siugrósáncos és mondjuk két hagyományos meghajtású katapultos az még szintén kb. szinkronban van a gazdasági erővel reális ambíciókkal.
Uaz a helyzet a rombolóknál búvárnaszádoknál...
Érdekes kérdés /csak felvetem/ hogy napokban volt hír a salamon szigeteik bázis. Ezt ugye japánnak nem engedték /guadalcanali csata majd 1944.05.-ig a salamon szigetek teljes elfoglalása.
Igaz most kína által közvetlenül felügyelt területek lényegesen kisebbek mint japáné 1942.06.ban...
Az a 'csak' 10 Typ55 is elég mokány erőt képvisel.
No, meg végre jól is néznek ki :D
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Az a 'csak' 10 Typ55 is elég mokány erőt képvisel.
No, meg végre jól is néznek ki :D
Így van.
Fentebb írt valaki valami olyasmit hogy ez még nem a igazi kék vízi flotta mert a repülőgép hordozók száma hordozható gépek stb.
Azonban még 35 éve is a kínai flotta igazi barna vízi flotta volt /meg lehet nézni a akkor hadi hajó parkjukat.
E mostani már kékvízi.
Azért 1 ilyen cirkáló mellé lehet adni romboló meg fregatt + ss vagy ssn fedezetet és az már elég komoly erő.
És ilyen kék vízi flottából többet is ki tudnak állítani már most is.
Nyilvános önkorlátozást nem fognak bejelenteni.
De a meghírdetett célok hadi hajó építésileg amiket alá kell hogy támasszanak a külföldi szolgálatok bizalmas jelentései is még is talán helyesebb /nekik is!/ ha korlátozottak maradnak.
Olyan ami nem aránytalan a ország területéhez gazdaságához ambícióihoz képest.