UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest

Titokzatos, sárgás-fehéres tárgy hullott alá az égből még 2020 márciusában Mexikó felett, amit két pilóta is látott, azonban az objektum nem mutatta meg magát a radaron.
A felvétel egy Boeing 767-es pilótafülkéjében készült, amit górcső alá vett a NARCAP is, amely hasonló ufóészleléseket vizsgál ki.
A felvételen hallani, ahogy az egyik pilóta azt mondja:

A pilóták elmondása alapján a titokzatos objektum egy ponton megállt, majd lebegett az égen.
A szakértői vélemény néhány hónappal az eset után látott napvilágot. Ebben a pilótákat nem nevezik meg, de a NARCAP hozzáteszi, hogy megbízható, tapasztalt emberekről van szó, akik képesek megkülönböztetni egy normális repülőgépet egy ismeretlen objektumtól.
A dokumentumban olvasható, hogy az USA határánál a rejtélyes repülő tárgy sárgáról rózsaszínre váltott, majd sebesen maga mögött hagyta a pilótákat, akik a Tennessee-be tartó út során nem tapasztaltak egyéb anomáliát.

A szakértői vélemény végül azzal zár, hogy az elmúlt 90 év során számtalan hasonló esetet regisztráltak, azonban manapság óriási jelentőséggel bír, hogy felvétel is készül néhány esetben, ahogyan most is. Azt érdemes megjegyezni, hogy a szakvéleményben megemlítik, hogy a látottakat akár a Vénusz fényessége miatt kialakult légköri jelenség is okozhatja, de a pilóták pontos leírása azt sugallja, valóban a csillagok közül érkeztek látogatóba hozzánk.




A cikk végén van egy ripsz ropsz közvélemény kutatás. A válaszadók 80%-a szerint nem vagyunk egyedül. Pedig ez nem is 1000 fő megkérdezésén alapult :)
Itt az elemzes:
Ez meg a video:
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 936
113
A videó hozzászólásai közül kettő:

"

kee1haul
3 nappal ezelőtt
A pulzáló autofókusz, az objektum pedig a felhők felett van, tehát csillagászati. Valószínűleg a Vénusz.

4


Juan Perez
Juan Perez
3 nappal ezelőtt
csak nagyon kár, hogy soha nem tudnak igazán jó videót készíteni. Igazán jó minőségű videó nélkül mindig el tudják magyarázni."
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 936
113
Még nem néztem meg, de érdekes dolgok vannak benne.


Volt már. Én raktam Ide. De ismérlés a tudás anyja ;)

További kapcsolódó.

1636278929_aluminium_1180_550_5.jpg



Maga cikk, nem idézek belőle, elolvasásra javaslom.


További sok-sok érdekesség.

 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Ezt a cikket betettem a Világtörténelem topikba is, itt kiegészíteném:


"Azt is kiemeli, hogy a Jabal al-Lawz hegycsúcsa fekete, amely szintén beleillik a Biblia által leírtakba, amely szerint Isten jelenléte tűzbe borította a hegy tetejét, amíg Mózessel beszélt."

Vajon miért borította tűzbe a tetejét? Csak nem ezért? Valamiféle járművel jött az "Úr"?
2018013153.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 936
113
Ezt a cikket betettem a Világtörténelem topikba is, itt kiegészíteném:


"Azt is kiemeli, hogy a Jabal al-Lawz hegycsúcsa fekete, amely szintén beleillik a Biblia által leírtakba, amely szerint Isten jelenléte tűzbe borította a hegy tetejét, amíg Mózessel beszélt."

Vajon miért borította tűzbe a tetejét? Csak nem ezért? Valamiféle járművel jött az "Úr"?
2018013153.jpg
Ezékiel próféta látomását olvastad?

 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Pogány and merleg

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Ezékiel próféta látomását olvastad?


Még csak Mózes könyvénél tartok:D
Nem akarok megsérteni egy vallásos embert sem, de a paleoasztronautika szemüvegén keresztül meglepően értelmes is tud lenni Bibliát olvasni.
Nem értem, hogy ezt a látásmódot miért nem tanítják az egyetemeken?! Ha akkora ökörségeket képesek mondani, hogy az egyiptomiak építették a piramisokat, akkor ez is beleférne szerintem. Ez legalább logikus.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 936
113
Még csak Mózes könyvénél tartok:D
Nem akarok megsérteni egy vallásos embert sem, de a paleoasztronautika szemüvegén keresztül meglepően értelmes is tud lenni Bibliát olvasni.
Nem értem, hogy ezt a látásmódot miért nem tanítják az egyetemeken?! Ha akkora ökörségeket képesek mondani, hogy az egyiptomiak építették a piramisokat, akkor ez is beleférne szerintem. Ez legalább logikus.
Olvasd el, amit ajánlottam fentebb, lehet hogy "eldobod az agyad". :D

Kapcsolódó:

 
  • Tetszik
Reactions: merleg

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
  • Tetszik
Reactions: jani22

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 936
113
További kapcsolódó.

1636278929_aluminium_1180_550_5.jpg



Maga cikk, nem idézek belőle, elolvasásra javaslom.


További sok-sok érdekesség.

Lehet böngészni a tárgyak között. Én még nem mindegyiket néztem meg.

Titkolt történelem

 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 936
7 816
113
További kapcsolódó.

1636278929_aluminium_1180_550_5.jpg

"Mint az fentebb olvasható, a becslés körül nagy volt a bizonytalanság, aminek az oka, hogy az alumínium gyorsan oxidálódik, és ezért nehéz a tényleges korát megbecsülni. Illetve ennek köszönhető az is, hogy egy alumíniumtárgy nagyon gyorsan meglehetősen viharvert megjelenést nyerhet. Összetételében azonban ez az alumínium a modern dúralumíniumra hasonlít. Miután pedig többen is megvizsgálták magát a leletet, arra jutottak, hogy valóban egy gép része, csak sajnos nem egy csillaghajóé vagy egy időutazó DeLoreané (vagy akár időutazó Dacia-é), hanem egy markológépé.
Romániában a múlt rendszerben fellendült a szénbányászat, és ezeknek a gépeknek a lapátjain alumíniumból készültek a fogak, mivel az az acéllal szemben nem szikrázott, ha kőhöz ütődött. Később ezek a gépek mindenféle munkálatokban vettek részt a környéken, és ezek egyike veszíthette el az egyik fogát egy földmunka során, és ekkor került az a masztodon csontjai mellé."

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 936
113
"Mint az fentebb olvasható, a becslés körül nagy volt a bizonytalanság, aminek az oka, hogy az alumínium gyorsan oxidálódik, és ezért nehéz a tényleges korát megbecsülni. Illetve ennek köszönhető az is, hogy egy alumíniumtárgy nagyon gyorsan meglehetősen viharvert megjelenést nyerhet. Összetételében azonban ez az alumínium a modern dúralumíniumra hasonlít. Miután pedig többen is megvizsgálták magát a leletet, arra jutottak, hogy valóban egy gép része, csak sajnos nem egy csillaghajóé vagy egy időutazó DeLoreané (vagy akár időutazó Dacia-é), hanem egy markológépé.
Romániában a múlt rendszerben fellendült a szénbányászat, és ezeknek a gépeknek a lapátjain alumíniumból készültek a fogak, mivel az az acéllal szemben nem szikrázott, ha kőhöz ütődött. Később ezek a gépek mindenféle munkálatokban vettek részt a környéken, és ezek egyike veszíthette el az egyik fogát egy földmunka során, és ekkor került az a masztodon csontjai mellé."

Igen, így pontos, amit leírtál. :)