UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 199
113
Az, hogy mi fordulhat elő és mi nem, statisztikának hívják a matek nyelvén. Egy dolgot kihagyunk gyakran... mi van ha nem 100 évente egy járgány jár erre, hanem évente 100. Néha napján előfordulha a gépükön lévő windows 3233444-nél is a kék halál :D
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and fip7

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 431
25 037
113
Roswell kapcsán egy dolog fura csak... az első hírekben maga a légierő nyilatkozta le, hogy elfogtak egy csészealjat. Aztán jött a jaaaa, nemis :)
:)

Ha nem kombináljuk túl, akkor azért mondta az őrnagy hogy UFO, hogy elterelje a figyelmet a tréül elkészített kémkedő eszközükről, hogy a bázisuktól nem messze lejött füvet legelni. :D
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 199
113
Lehet az is, minden esetre csak velünk 3 olyan eset volt... Jelzem a kecskeméti légibázis tőszomszédságában már a hajtómű hang alapján ismertük a típusokat. Erre... volt pár cifraság. Az én esetem azért volt vicces, mert eleinte örültem h végre este látok egy Concordot repülni (a fénypont elég tempósan haladt-de nem úgy, mint a műhold). Erre nem megállt a kis lüke? Aztán, mint egy légy leírt pár fura hurkot és olyan tempóval lépett le, hogy pislogtam. A mai napig megvan a skiccem, amit rögtön utána rajzoltam. Jelzem, elég szkeptikus vagyok és fizikából is jó vagyok ;)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 561
113
Nem tudom kinek mennyire régiek az UFO-s történetei, de egy model helikopterrel és a rajta levő 1-2-3 fényforrással olyan mozdulatokra képes egy ügyes kezelő, hogy ha nem látod este a gép testét akkor érdekes gondolataid is támadhatnak.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 022
54 041
113
Ha így könnyebb. :) Tudod, bizonyíték kéne. :) De mint kiderült, csak a "halálunk" után kaphatnánk... Mint a muszlimok a 72 szüzet.
Jahmm, különleges ám a Föld, meg az itt lévő lények... Hát ez az! És a bolygón belül is a pilisi szívcsakra itt Magyarországon. Szívesen elhinném, mert hinni ilyesmiben jó... De tartok tőle, hogy a valóság sokkal kevésbé romantikus...


Rég írtál ennyi zöldséget bele egy hsz-be,de végül is,mindenki fejlődik.:D
Milyen halál?
Milyen muszlimok?
Milyen pilis?
Milyen romantika?
Csajozz be inkább.;):D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 431
25 037
113
:)

20170310gyors-radiokitoresek-fast-radio-burst1.jpg


http://www.origo.hu/tudomany/20170724-mesterseges-objektumok-kuldhettek-a-foldonkivuli-jeleket.html

Na, ez megint nem az UFO-k napja. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Rég írtál ennyi zöldséget bele egy hsz-be,de végül is,mindenki fejlődik.:D
Milyen halál?
Milyen muszlimok?
Milyen pilis?
Milyen romantika?
Csajozz be inkább.;):D


Jahhm, ha te mondod. :)

A többire meg:
https://forum.htka.hu/threads/ufo.490/page-25#post-277981

Semmi konkrét... "Morfogenetikus mező"... "Meggugliztam" amúgy, de ezt neked is javasolnám több témában, mielőtt leszédülnél a magas paciról. :) A többi meg... Majd, ha kinyúlok, meglátom ugye... Na ez az! Hol itt a konkrétum, a "kézzel fogható", észlelhető, ellenőrizhető, megismételhető tény, kedves joe? :confused: De nyilván én írok zöldségeket...
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 022
54 041
113
Jahhm, ha te mondod. :)

A többire meg:
https://forum.htka.hu/threads/ufo.490/page-25#post-277981

Semmi konkrét... "Morfogenetikus mező"... "Meggugliztam" amúgy, de ezt neked is javasolnám több témában, mielőtt leszédülnél a magas paciról. :) A többi meg... Majd, ha kinyúlok, meglátom ugye... Na ez az! Hol itt a konkrétum, a "kézzel fogható", észlelhető, ellenőrizhető, megismételhető tény, kedves joe? :confused: De nyilván én írok zöldségeket...


Jól indult a napom,ezért(is) kaptál 1 privátot.;)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 431
25 037
113
Azt jósolom, hogy f. év október 12-én egy 16 méteres átmérőjű (átlagosan) azonosítatlan (volt) objektum 0,1 Föld- Hold távolságban elsuhan sárgolyónk mellett 7,6 km/sec sebességgel (egymáshoz viszonyítottan).
/Muszálj ide a sortörés, mert a kardtól nem látszik az előző bekezdésnél a "íto" :D/
Aki nem hiszi, annak utána járok. :hadonaszos:

:D

http://spaceweather.com/

(Lent, az alján az oldalnak, táblázatban megadva az aktuális események ezügyileg.) :)
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 431
25 037
113
Ez nem UFO, de nem egyszerű a keletkezése a mostani tudásnak.

Lököttek ezek a matekosok. Lejöttek a fáról és a gyerek bele lépett az agyagba - 3500 éve, csak úgy.

"Az agyagtáblát több mint száz éve fedezte fel a mai Dél-Irak területén a legendás régész, Edgar Banks, akiről Indiana Jones alakját is mintázták. Az úgynevezett püthagoraszi számhármasok speciális sémájával évtizedek óta fejtörést okoz a matematikusoknak."

http://www.origo.hu/tudomany/201708...etriai-tablazatat-talaltak-meg-a-kutatok.html
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 216
113
Ilyet még az UFO-k se láttak, szóval eljöttek élőben is megnézni hová fajul a világ :)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 431
25 037
113
Ez a téma vót' má' a topikban?

Videó: Ismét felzendültek a hátborzongató hangok, amik egykor Nyíregyházára, Debrecenre és Miskolcra is a frászt hoztá:
http://www.boon.hu/video-ismet-felz...cenre-es-miskolcra-is-a-fraszt-hoztak/3629026

Ti mit tippeltek?
De jó hogy szóltál, saját magamnak [máshonnan] címzett E-mailt sem néztem meg, pedig a tárgyhoz tartrozik. :rolleyes:

Amit írtál, azzal összefügg.

Megnéztem / hallgattam a Tiedet is, meg ezt:

https://ripost.hu/cikk-ismet-hallatszott-a-rejtelyes-egi-hang-szlovakia-felett/?source=hirkereso


Véleményem szerint:

- Kamu videók hanghatással, mert szerepelni akar.
- Vadászgép zaja némi torzítással. Pláne az a videó,amit mellékeltem.
- Lehet nem tisztázott földkéreg elmozdulás hangja. Földrengéseknél - előfordulhat. Kellene beszélni a - pangea.blog.hu - alakulattal.
- A közelben lévő autópályán engem húznak TRÉleren, vagy mögötte. :eek::rolleyes::hadonaszos: :)



Vagy olyan mint a nagyon túlképzett USA nyugdíjasok a Vénusz bolygót az autójukból nézve követő UFO-nak hisznek. Távol van, így a helyzete nem változik. Közben csak egy földmunka zajlik a közelükben

E téma olyan mint az ISO, mert egy piaci rés lett betömve. o_O

Számomra a földkéreg elmozdulásának a hangja jön be, mert a Pl: a ionoszféra fénye nagyon magasan van. Nem ad ki hangot. A Jupiter atmoszférájának hanghatásait nem kívánom hallani, mármint közelről. :confused:

pinkexplosion_strip.jpg


http://spaceweather.com/

Ezek még bejöhetnek a körképbe:

http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/36667/vagtazo-halottkemek/szferak-zeneje-zeneszoveg.html

Ez viszont jó is: :)

"Mennyei szférák zene"

 
  • Tetszik
Reactions: misinator and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 216
113
jani22

"- Lehet nem tisztázott földkéreg elmozdulás hangja. Földrengéseknél - előfordulhat. Kellene beszélni a - pangea.blog.hu - alakulattal."

Én is erre gondolok.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 431
25 037
113
Tegnap írtam a pangea.hu -nak

"Tisztelt Pangea!


Nagyon hiánypótló és érdekes az oldalatok. Sajnos még nem volt időm végig olvasni minden bejegyzéseteket. Kellően érdekfeszítő a tudományos ismeretterjesztésetek. Én nagyon köszönöm a munkátokat!


Magamról annyit, hogy érdekel a csillagászat és a technika.


Segítség, illetve vélemény kellene a https://forum.htka.hu/threads/ufo.490/page-37 a 735 sz. hozzászólással kapcsolatosan.


Lehet földkéreg elmozdulás hangja? Vagy más, általam nem ismert természeti jelenség


Megköszönném, ha válaszolnátok.


Üdv.


jani22"
 
  • Tetszik
Reactions: misinator and fip7