Ukrán haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Gurza-M.jpg

Hát nem tudom... inkább egy pimpelt rocsó ez mint hajó :D:D:D
Nem is tudom, hogyha összetalálkozik pl vele, akkor kire is fogadjak:)

1024px-Admiral-Gorshkov-frigate-03.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: éber

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
@Wilson nem bántásból kérdezem, de ha már saját megjegyzést fűzöl a cikkhez alulra... Nagyon nagy nehézséget okozna a cikk forrását linkelned? Valamiért úgy érzem, hogy ennek is már megint lenne amúgy internetes digitalizált formája, csak épp nem tartottad fontosnak odabiggyeszteni.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
@Wilson nem bántásból kérdezem, de ha már saját megjegyzést fűzöl a cikkhez alulra... Nagyon nagy nehézséget okozna a cikk forrását linkelned? Valamiért úgy érzem, hogy ennek is már megint lenne amúgy internetes digitalizált formája, csak épp nem tartottad fontosnak odabiggyeszteni.
Ha rákattintasz cikk végén a névre akkor neked nem jön be a forrás?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Nem is tudom, hogyha összetalálkozik pl vele, akkor kire is fogadjak:)

1024px-Admiral-Gorshkov-frigate-03.jpg
Én a ruszkik helyében nagyon aggódnék…;)

Poént félretéve, a Szet Istvánt egy kifejezetten kicsi olasz motoros süllyesztette el… de ebben az izében most nem éreztem a komoly fegyvert. Őszintén szólva még az önvédelemi képességet, mint alapfeladat sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and enzo
W

Wilson

Guest
Én a ruszkik helyében nagyon aggódnék…;)

Poént félretéve, a Szet Istvánt egy kifejezetten kicsi olasz motoros süllyesztette el… de ebben az izében most nem éreztem a komolyéget fegyvert. Őszintén szólva még az önvédelemi képességet, mint alapfeladat sem.
Azért a Szent István óta egy kicsit fejlődött az elektronikus radar felderítés stb:).Azért raktam mellé a Gorshkov osztályt, hogy lehessen látni a különbséget a két flotta között ezen az ukrán rocsón van egy 30 mm gépágyú és egy atgm inditó a Gorshkovon egy 130 mm löveg változattól függően 16,24,32 VLS indító tele Kalibr,Onix v Cirkonnal:)
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Azért a Szent István óta egy kicsit fejlődött az elektronikus radar felderítés stb:).Azért raktam mellé a Gorshkov osztályt, hogy lehessen látni a különbséget a két flotta között ezen az ukrán rocsón van egy 30 mm gépágyú és egy atgm inditó a Gorshkovon egy 130 mm löveg változattól függően 16,24,32 VLS indító tele Kalibr,Onix v Cirkonnal:)
Ok! Számomra a fegyverzete nem volt teljesen tiszta….
Ennek pontosan mi a feladatköre?

ui: az olasz példa ugyancsak azt igazolta azt hiszem, hogy néha egy sokkal kisebb eszköz legyűr egy sokkal potensebbet….
 
W

Wilson

Guest
Ok! Számomra a fegyverzete nem volt teljesen tiszta….
Ennek pontosan mi a feladatköre?

ui: az olasz példa ugyancsak azt igazolta azt hiszem, hogy néha egy sokkal kisebb eszköz legyűr egy sokkal potensebbet….
Ez kb a halászokat vagy védtelen kereskedelmi hajókat tudja abajgatni, vagy esetleg diverzáns csoportokat támogatni....
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113

Az EU fontolóra veszi katonai kiképzési misszió létrehozásának lehetőségét Ukrajnában​

https://112.international/ukraine-a...mission-in-ukraine-welt-am-sonntag-65476.html
Az Európai Unió mérlegeli annak lehetőségét, hogy saját katonai kiképző missziót hozzon létre Ukrajnában. Erről a Welt am Sonntag számol be az Európai Külügyi Szolgálat (EKSZ) dokumentumaira hivatkozva.

A dokumentum szerint a misszió létrehozása "a szolidaritás kifejezése" lesz Ukrajnával, tekintettel az "Oroszország folyamatos katonai tevékenységére" az ukrán határok közelében és a Krímben. Az EU katonai tanácsadó és kiképző missziója (EUATM) lesz a neve.

A potenciális független katonai kiképzési misszió mellett az EU külügyminisztere Josep Borrell vezetésével három másik módot is említ, amelyekkel az EU hozzájárulhat az ukrán hadsereg képességeinek javításához. Többek között a polgári biztonsági szektor reformjával kapcsolatos tanácsadó misszió (EUAT), amely 2014 óta működik, bővíthető - áll a dokumentumtervezetben.

A Welt am Sonntag szerint ez a dokumentum nemrégiben került először tárgyalásra Brüsszelben a Politikai és Biztonsági Bizottság szintjén. A lap szerint Észtország, Lettország és Litvánia, valamint Lengyelország, Románia és Szlovákia különösen ragaszkodik a katonai kiképzés önálló missziójának létrehozásához. Ebben Svédország és Finnország támogatja őket.

Eközben a Külügyminisztérium biztosította, hogy az EU-nak nincs oka az Ukrajnával kötött vízummentes rendszer felmondására.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ha rákattintasz cikk végén a névre akkor neked nem jön be a forrás?

Sajnos semmi nincs ott nekem. Mielőtt kérdeztem, direkt megnéztem, mert tudom, hogy szereted a végére rakni. Akkor ezek szerint az én készülékemben van a hiba. :(
 
W

Wilson

Guest
Hát pont a "Admiral Flota Sovetskogo Soyuza Gorshkov" az Északi Flottánál szolgal, szoval ha csak az ukránok meg nem próbálják tenger felól lerohanni Kaliningradot ...:oops::cool:
És szerinted mennyi időbe kerül átvezényelni a Fekete-tengerre ha az ukránok kememénykedni kezdenek.
 
Status
Not open for further replies.