Igen az N1-es átmeneti megdöntése ismert, de kétlem, hogy az indítóállás megrongálódása üzemszerű volt.
Az biztos nem.
Gondolom finomhangolás rajta, de most fejből úgy rémlik, hogy a Bután indítása után is megrongálódott.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Igen az N1-es átmeneti megdöntése ismert, de kétlem, hogy az indítóállás megrongálódása üzemszerű volt.
DSG esetében van már valami konkrét költségvetés? Csak mert a párhuzamos magvető tőkés programban a NASA szépen berendelte a demonstrátorokat még a múlt évben a SierraNevada, Boeing stb cégektől. Úgyhogy nekem az se világos, hogy mennyire lesz ez állami program, vagy a NASA "csak" előfinanszíroz és kapacitást vásárol, míg az üzemeltetést itt is viszik a magánok? Lehet, több értelme lenne.Itt a NASA jelenlegi tervezett ütemterve a jövőre (ez még csak terv, persze):
Ami említést érdemel:
-2019-től kb. évente egy kereskedelmi megbízású Hold-szonda vagy műhold indul
-2020-ban lenne a személyzet nélküli SLS/Orion tesztút (ez nemrég csúszott 2019-ről)
-2020 után nincs új Mars-rover tervben (ugyebár most a Hold lett az új kiemelt célpont)
-2022 körül kerülne a Hold közelében pályára állítandó Deep Space Gateway űrállomás első eleme.
-2023-ban lenne az első személyzettel való űrrepülése (ez pedig 2022-ről csúszott hátra) a Hold körül, akár a DSG állomáshoz.
-2024 után a NASA kiszállna így vagy úgy az ISS üzemeltetéséből, új partneri vagy kereskedelmi tovább-üzemeltetés elképzelhető.
-A 2020-as évek közepére Hold-kőzet / -por minta visszahozatala a Földre, például úgy, hogy robotszondák tárják fel, viszik a DSG-hez, és onnan jut vissza a Földre.
-A 2020-as évek vége felé emberes leszállás.
A kinai urprogramrol tud valaki vakami osszesito tervezetet mutatni? Hogy miket terveznek a kozeljovoben? Vagy az elkovetkezo par evben!
DSG esetében van már valami konkrét költségvetés? Csak mert a párhuzamos magvető tőkés programban a NASA szépen berendelte a demonstrátorokat még a múlt évben a SierraNevada, Boeing stb cégektől. Úgyhogy nekem az se világos, hogy mennyire lesz ez állami program, vagy a NASA "csak" előfinanszíroz és kapacitást vásárol, míg az üzemeltetést itt is viszik a magánok? Lehet, több értelme lenne.