Vadászgépek (2. világháború)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 798
8 454
113
Morane–Saulnier MS.406

Francia gyártású egymotoros alsószárnyas, zárt pilótafülkével és behúzható futóművel felszerelt vadászrepülőgép, melyet a második világháborúban alkalmaztak. 1176 db készült belőle.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 798
8 454
113
Morane__8211_Saulnier_MS.406_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 798
8 454
113
Jakovlev Jak-3

A típus számozásának ellentmondva a Jak–9 modellek leváltására lett kifejlesztve. 4848 db készült belőle.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 798
8 454
113
Nakajima Ki-43 Hayabusa (Oscar)

A II. világháború folyamán a Császári Japán Hadsereg Légiereje számára gyártott szárazföldi bázisú egymotoros vadászrepülőgép volt. Több szövetséges repülőgépet lőtt le, mint bármely más japán vadászgép és csaknem az összes japán ász pilóta vele érte el a legtöbb légi győzelmet.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 798
8 454
113
Grumman F4F Wildcat

Az Amerikai Haditengerészet alapvető vadászrepülőgép típusa volt a második világháború első felében.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Nagyon nagy köszi!!! Csak megjegyezném, hogy jutott a képre Jak-9 is, de engem mondjuk ez nem zavar, sőŐŐT:p! Kérésre, La-7 -ről közeljövőben lehet szó:D?
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 798
8 454
113
Bal alsó? La-7 természetesen lehet, javaslom neked beszélgetés nyitását és képek felrakosgatását oda és még akár valaki feltehet oda egy képösszeállítást is belőlük :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Nekem a jobb alsó gyanús nagyon, a tarka fehér 17-es. A kabin árulkodó, én úgy tudom, hogy a 3-ast elöl keresztmerevítők nélkül gyártották, a jobb láthatóság, kevesebb holttér miatt, ill. gyanúsan hosszú az orr, és a farok rész.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Illetve most hogy kérdezted, a bal alsó szerintem pedig Yak-1M. Ez ugye az elődtípusa a 3-asnak, de ott is mintha a régi kabin lenne. Csak tipp, de én oda Yak-1M-et tippelek.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 798
8 454
113
A D-FAFA jelzésre rákeresve ez egy kilences lehet jobb lent. Egy háttérkép oldalról szedtem, ott 3-as van rá írva.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Illetve most hogy kérdezted, a bal alsó szerintem pedig Yak-1M. Ez ugye az elődtípusa a 3-asnak, de ott is mintha a régi kabin lenne. Csak tipp, de én oda Yak-1M-et tippelek.

Akár a Jak-1M, akár a Jak-9 esetében, mindkettőnél kellene lenni egy olajhűtőnek a gép orrán alul, a kipufogók alatt, kivéve a -9P és 9U változatokat. Ezeken a gépeken a a főfutóból, a légcsavarkúp méretéből (túl hosszú, karcsú) látni, hogy az utóbbi két évtizedben utángyártott példányok Allison motorral és szintén nem eredeti légcsavarral (azért más a légcsavarkúp). Eredetileg a főfutószárnak is csak a Jak-1-en volt ilyen fél-villás kialakítása, úgyhogy típus-szempontból elég vegyes lett a gép, de hivatalosan Jak-3-ként lajstromozták őket. Nem véletlen egyébként, hogy így árulták ezeket, nyugaton a Normandia-Nyemen francia ezred miatt ez a Jak-típus a legismertebb, a fotók közül is 4 gépen a Normandia-ezred festése van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Igen, Normandy-Nyement ismerem én is. Hát fura összvérek ezek akkor. Igen, a késői 9P, 9U-ról tudtam, hogy elvándorolt hátra a kipufogó, ezért is írtam, hogy szerintem 9-es. Illetve fura a kabin, én úgy tudtam, az eredeti Yak-3 kabinban nincs keresztmerevítés elöl. A futóművet nem figyeltem, ott köszönöm az infót, valamint a szemre hosszabb orrból következtettem, hogy 9-lesz az a fehér 17es, nekem szemre annak tűnik a leghosszabbnak az orra, meg az egész törzse. Az biztos, hogy a legtípusosabb Jak-3 a képen, szerintem a fehér 100-as, és a sárga 44-es. Szépek! Nekem ebből a családból, a Jak-9U volt a kedvenc, arányos kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, a II.VH végén a La-7/Jak-3 al párban, a keleti front meghatározó vadászai voltak.