Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 534
113
"• hozzászólás előtt gondoljuk át mit akarunk írni,
• a begépelés, de még az elküldés előtt olvassuk át,
• ha átolvasás után is megfelelő a hozzászólás, küldjük el."

 

én ezeket folyton megcsinálom és így is sikerül zagyvaságot kreálnom!

Van privát???Az tök jó!!!Legalább ott fogják egymást anyázni akik ezt igénylik :)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Nekem sajnos még nem rakja be az idézést, se egészben, se kiragadva (Firefox 18.0.2). Remélem, hogy nem megint én vagyok a béna
sf-smile.gif
.

 

<a title="Profile" rel="nofollow">GrGLy</a>

Amúgy egyetértek veled, hogy aki amit leírt, azért vállalja a felelősséget. Jobb is, hogy így nem lehet törölni, bár én inkább a szerkezeti és a helyesírási hibák miatt használtam volna, mert sajnos nem vagyok egy nyelvtan zseni, de akkor majd lassabban válaszolok
sf-smile.gif
. A biztonságpolitikás témák mindig elfajulhatnak sajnos, szóval én nem fogok meglepődni, ha ott tiltások is lesznek nagy arányban. Belekukkantottam a romániás topikba, de inkább holnapra hagyom. Nem jelentkezek jó pár napig, és arra jövök vissza, hogy már Round 1... fight! van
sf-laugh.gif
.

Na de jóéccakát mindenkinek!
sf-wink.gif
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 581
76 467
113
Nálam sem működik az Idézés (Firefox 18).

 

>bár én inkább a szerkezeti és a helyesírási hibák miatt használtam volna

 

Én eddig arra használtam hogy kijavítsam azt, hogy mindig máshogy jelenítette meg hozzászólást mint ahogy beírtam. Összeugró sorok, szóközök/soremelések elhagyása, vastagbetű eltüntetése  stb.

 

Elsőre a nyitóoldal gyors, használhatónak tűnik, viszont nem szép, nekem nem tetszik. A szombati állapot elérhető még valahol,  a részletes összehasonlításhoz kellene, illetve könnyebb lenne magyarázni hogy mit hogy szeretnék inkább.

 

Nyitó oldalon a Témák gomb alatt hiányzik a "Stratégiai fegyverek".

"Közösség" helyett jobb lenne a "Fórum" elnevezés.

 

A Fórum oldalon is változtatni kellene még a színeken mert így kicsit összefolyik.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Terminator:

 

"Nyitó oldalon a Témák gomb alatt hiányzik a "Stratégiai fegyverek"."

 

A híreket (a fórummal ellentétben) csak három fő kategóriába soroljuk, így a stratégiai fegyverek is vagy a katonai repülésbe, haditengerészetbe vagy a szárazföldi erőkhöz kerülnek. Tehát a "Témák" menü alatt a hírkategóriák vannak.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A leírtakért vállalom, vállaljuk a felelősséget. :)
Csak néha kimarad egy betű, vagy épp megcserélődik pár betű a "gyors" gépelés miatt. Emiatt vetettem fel a kérdést.

dudi -val értek egyet, betartjuk mi azt a három pontot:

"• hozzászólás előtt gondoljuk át mit akarunk írni,
• a begépelés, de még az elküldés előtt olvassuk át,
• ha átolvasás után is megfelelő a hozzászólás, küldjük el."

aztán néha még is úgy sikerül, ahogy...! ;) :)

Most látom csak, nincs Defcon skála a jobb felső sarkban! :(
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egy gyors kérdés, és itt teszem fel, mert félig meddig egy visszajelzés is.
Adott egy friss hír, pl.: http://htka.hu/2013/02/11/htka-hirhalom-2013-6-het/

Ehhez hogyan tudunk hozzászólni? Mert nem látok alatta fórumos "ablakot", amiben lehetne írni, csak a címkék vannak a cikk alján.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
dudi:

Vissza lehet tekerni a híreket?Ahogy most látom csak annyi hírt lehet visszaolvasni amennyi a kezdőlapra kifért,szerintem nem jó ötlet így hagyni.

Ha 48 óráig nem tudom megnézni az oldalt mert elmegyek az erdőbe buborogni akkor gyakorlatilag 1 nap kommentjeiről lemaradok mert nem tudom őket visszanézni(oldalra az van írva,hogy az elmúlt 24 óra aktivitása)?
A hírek visszatekerése immáron elérhető. Az oldal alsó részén ahol véget ér a hírlista, ott vannak a linkek az összes hírhez, illetve a rovatfüleken a rovatokhoz.

-----

Az olvasatlan hozzászólások megtekintéséhez jobb a fórummotor nyújtotta oldal:

#1: ez be van linkelve a fejléc menübe: Közösség -> olvasatlan hozzászólások

#2: a login dobozban is ott a linkje

#3: direktben pedig: http://htka.hu/forum/newposts/

#4: a fórumoldalakon pedig ott van a fórum fejlécében a keresési lehetőség alatt - pl.:

11 téma található olvasatlan hozzászólásokkal (ikon) (ikon)

 

Az első ikonra bökve lenyílik majd egy ablak a listával
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Amúgy nagyon tetszik az új külső. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Azt a harcijelenetest, sehogyan sem tudtam mekszokni és mintha levont volna az oldal komolyságából.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
Te, a kvízjáték nem maradt le, csak valamiért az Egyéb kategóriába pakoltam a rendezgetéskor :)

Ellenben most átköltöztettem a "Kvízjátékok" kategóriába a fórumot, tehát most:

Kvízjátékok
(Haditechnikai és hadtörténelmi kvízjátékok)
|
|----- Haditechnikai kvízjáték
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 581
76 467
113
A címlap megváltoztatásának technikai okai vannak? A szombati szerintem szebb és jobb volt. Ennek se a színvilága sem az elrendezése nem tetszik. A fórum használhatóbbnak tűnik, de nem szép. Én valami ilyet szeretnék, mint az ősi fórum: http://htka.hu/smf/

Jó lett volna egy kérdőív a nagy munka előtt, ahogy eredetileg terveztétek.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/eligazito/visszajelzesek-es-javaslatok/page-18/" rel="nofollow">Tcat</a>: Az Én készülékemben volt a hiba, hogy szétesett weboldal, sorry :) Felhuzta 150% betű méretett mert kiraktam a TV-re, laptopon már nem volt olyan frankó :D :D
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
A kinézetről és a háttérről: hát szerintem ez egy eléggé szubjektív téma, nehéz egy mindenki számára tökéletes kinézetet kitalálni :) (mi is öltük egymást, mire kijött valami kompromisszum :D)

 

Terminator: a kérdőívnek nem tudom, hogy lett-e volna értelme, a fórumstruktúra kialakításakor egy topikba invitáltunk mindenkit, hogy ott találjunk ki valamit, de 4-5 embertől eltekintve nem sokakat érdekelt a téma (és a felhasználói számhoz képest ez elenyésző mennyiség). Szerintem a kinézet-szavazósdinál is lehet hasonló lett volna az aktivitás, így időspórolásból inkább elhagytuk a dolgot (addig késett volna az új simplepresses fórum is, amíg a főoldal nincs megszavaztatva, mert a kettő működését nehéz különválasztani). Meg hát Tcat akarata szent és sérthetetlen, ha be akar vezetni valamit az oldalon, akkor az be lesz vezetve, nem lehet neki ellentmondani :D
Elképzelhető azonban, hogy lesznek majd user által váltogatható sablonok, de egyelőre nem ez élvez prioritást, hanem pár probléma kiküszöbölése.

A főoldal struktúrája praktikumból változott:

-egyrészt a korábbi tagolást a Radarfigyelőre nem lehetett volna ráhúzni, pedig célunk egységesíteni a lapcsoport tagjainak kinézetét

- másrészt így kompaktabb az oldal és (szerintem) ésszerűbb is: a legfrissebb hír kvázi kiböki az ember szemét, alatta meg igen könnyen hozzáférhető helyen szerepel az utolsó cikk, illetve az oldal alsó felében a hírek kategóriabontása egyszerűbb formában elérhető, valamint szintén a sokak által hiányolt cikkek is így ott vannak a főoldalon nagyobb számban.