Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Nem változott semmi az ügyben. Jelezni kell, azt' ha olyan, akkor törölve lesz záros határidőn belül.
A múlt héten pl. napi rutin volt nem kis adag beszántása :)
Igazából minden technikai topikban elindult egy-egy folyamat, vannak bennük szerintem értékes/értékelendő hozzászólások, beszélgetések, inkább szerintem csak áthelyezendőek lennének jobbára, nem beszántandók. De ez úgyis rajtatok múlik, csak azért jeleztem, hátha átnézitek emiatt, hogy szóltam és csak tizedelés folyik majd. :D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Egy 2008-ban Nobel-díjat kapott tudós (Luc Montagnier) fejtegetése is áltudományos?
De kérdezz meg egy versenylótenyésztőt, vagy fajkutyatenyésztőt a telegónia jelenségéről, az is áltudomány volna?
(Ha igen, akkor remek, mert a mai "tudomány", - helyesebben "tudományvallás" - sem tud jobb ötlettel előállni.)
..
Legalább hagyjátok nyitva a lehetőségét annak, hogy ez a vírus nem csak úgy terjedhet, ahogy hiszitek!
Félelmetesen lehangoló, amikor már a gondolkodás is tilos...
:(
..
Leírtam volna egy akkor őszi személyes tapasztalatom, de így minek...???

A telegónia egy tudományosan igazolt, létező jelenség! Embernél is, (lásd. házassági bontóperek, ahol az utód külseje, vélt hűtlenség volt a válóok). A vita a kiváltódás mikéntjén, miértjén folyik. Hogy milyen hatások játszhatnak szerepet, illetve miért van az, hogy olykor "felbukkan" a "jelenség", máskor pedig nem!
Távolbanemzés.
Telegóniának is nevezik; tkp. tévhit, amely szerint ha egy fajtatiszta szuka egy másik fajtájú kannal párzik, örökre elvész a tenyésztés számára. Az ilyen szuka - tartja a tévhit - már hiába párzik saját fajtájabeli kannal, sohasem fog fajtatiszta kölyköket elleni.
Ha valóban létezne ilyenfajta ~, akkor a párzás során a szuka méhbe jutott hím ivarsejteknek évekig aktívaknak és termékenyítőképesnek kellene maradniuk. Ez természetesen nem így van, hiszen a hím ivarsejtek, ha nem egyesülnek a női petesejttel, 48 óra után megsemmisülnek, szétesnek. Ha létezne ~, akkor a szuka későbbi fedezés nélkül is vemhes lehetne, de ez még sohasem történt meg.
És igen voltak olyan esetek amikor pl fekete házaspárnak fehér gyereke született, de ezt már elvileg középiskolában megtanították, hogy van a rekombináció meg vannak lehetséges mutációk is az egyesülés bizonyos lépéseiben, ami bizony néha meglepő tulajdonságokat eredményez, de ennek semmi köze a telegóniához, ami nettó baromság.

Ami nem baromság az a nem Mendelli öröklődés.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 690
113
Igazából minden technikai topikban elindult egy-egy folyamat, vannak bennük szerintem értékes/értékelendő hozzászólások, beszélgetések, inkább szerintem csak áthelyezendőek lennének jobbára, nem beszántandók. De ez úgyis rajtatok múlik, csak azért jeleztem, hátha átnézitek emiatt, hogy szóltam és csak tizedelés folyik majd. :D

Ja, csak állati unalmas, hogy a fórum fele élettel nem rendelkezők szemetelésével van tele. Baromira roncsolja a fórum színvonalát - mert már megbocsáss, de egy AO vagy egy Molni hozzászólása ezerszer többet tesz hozzá, mint az az egyre szánalmasabb vergődés, amit itt egypáran előadnak ( pl. mindenféle képzelt fegyverpimpelésekről de ott a politikai agymenések stb...), kocsmai szintre lezüllesztve a fórumot az eszetlen mennyiségű komment miatt. A HTKA fórumjait ugyan az a pár ember hányja tele értéktelen baromságokkal. Mert feljön egy random ember és ezeknek a hikomatoknak a baromságait látja mindenhol, és azok között elveszik egy Cifu szintű ember magas hozzáadott tartalmat jelentő kommentje (mert nem fogja kibogarászni) - na ott már erősen fórumrombolásról beszélhetünk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 131
73 655
113
Ja, csak állati unalmas, hogy a fórum fele élettel nem rendelkezők szemetelésével van tele. Baromira roncsolja a fórum színvonalát - mert már megbocsáss, de egy AO vagy egy Molni hozzászólása ezerszer többet tesz hozzá, mint az az egyre szánalmasabb vergődés, amit itt egypáran előadnak ( pl. mindenféle képzelt fegyverpimpelésekről de ott a politikai agymenések stb...), kocsmai szintre lezüllesztve a fórumot az eszetlen mennyiségű komment miatt. A HTKA fórumjait ugyan az a pár ember hányja tele értéktelen baromságokkal. Mert feljön egy random ember és ezeknek a hikomatoknak a baromságait látja mindenhol, és azok között elveszik egy Cifu szintű ember magas hozzáadott tartalmat jelentő kommentje (mert nem fogja kibogarászni) - na ott már erősen fórumrombolásról beszélhetünk.

Az jutott eszembe, hogy a "sok szabadidővel rendelkező nagy gondolkodóknak" adhatnánk egy-egy saját topikot "tiszteletünk jeléül" úgy, hogy csak oda tudjanak írni, így egy helyen lenne minden bölcsességük. Ha valmilyen téma/hozzászólás megtetszik neki, az Idézet funkcióval be tudná vinni a saját topikjába és ott tudna rá válaszolni. Akit meg érdekel, az megnézi és ott beszélgethet vele. A többi topik meg letisztulna... Technikailag ez talán elég könnyen megoldható lenne.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
Az jutott eszembe, hogy a "sok szabadidővel rendelkező nagy gondolkodóknak" adhatnánk egy-egy saját topikot "tiszteletünk jeléül" úgy, hogy csak oda tudjanak írni, így egy helyen lenne minden bölcsességük. Ha valmilyen téma/hozzászólás megtetszik neki, az Idézet funkcióval be tudná vinni a saját topikjába és ott tudna rá válaszolni. Akit meg érdekel, az megnézi és ott beszélgethet vele. A többi topik meg letisztulna... Technikailag ez talán elég könnyen megoldható lenne.
Egyetértek. A magam részéről van kb. 8 topic, amit követek vagy megnézek - mert a többi topic elég sokat tett érte, hogy már ne akarjam megnézni.

Egy fórum olyan, mint össze-vissza ültetett kert, amiből lehet szépet kihozni, csak sok vele a munka, de ebben ez a szép - viszont ezt szétbarmolni nem szép...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 022
113
Másnál is előfordul az, hogy 35 értesítései van , de abból csak 3-5 látható?
A többi üres rublika
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
773
1 911
93
Kérdezni szeretném, hogy volt egy hozzászólásom a Járványok, fertőzések topikban, többen like-olták is - tehát nem csak én láttam - majd nyom nélkül eltűnt. Ennek mi lehet az oka?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Kérdezni szeretném, hogy volt egy hozzászólásom a Járványok, fertőzések topikban, többen like-olták is - tehát nem csak én láttam - majd nyom nélkül eltűnt. Ennek mi lehet az oka?

Nem a konkrét hozzászólással volt probléma, én is like-oltam. Egy kukába rakott komment szál részeként került törlésre a törölt hozzászólásra érkezett válasz hozzászólás jellege miatt. Egyáltalán nem jellemző, de néha sajna vannak ilyen járulékos veszteségek.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
773
1 911
93
Nem a konkrét hozzászólással volt probléma, én is like-oltam. Egy kukába rakott komment szál részeként került törlésre a törölt hozzászólásra érkezett válasz hozzászólás jellege miatt. Egyáltalán nem jellemző, de néha sajna vannak ilyen járulékos veszteségek.
Köszi a választ!
Kíváncsi lennék arra a válaszra:D
 
W

Wilson

Guest
A nemzetközi helyzet fokozódik ukrajnában,kérnénk
egy lakatkulcsot,köfi...

A nemzetközi helyzet fokozódik ukrajnában,kérnénk egy lakatkulcsot,köfi...
Miért kell a lakatkulcs csak nem akarod kiengedni ulippot ? :):)


300-2006-immortals-put-to-the-test-1-2-movieclips-Segment-1.gif
 
Status
Not open for further replies.