Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
Egyszer rakeresek mar es megnezem, mit muvelt...
Xanax és rivotril tetszőleges arányú keveréke ajánlott a kommentek fogyasztása közben, az eleinte csak biztpol, majd később technikai topikokat is direkte romboló, szándékosan hülyét tettető agitátor finom alulbecslése a kolléga művészetének. Gyaníthatóan küldték valahonnan, mivel nem volt ritka, mikor önellentmondásokba keveredett, egyszer állítólag nem tudott oroszul, majd nem sokkal rá orosz anyagokat linkelt. A stílusa pedig az épp akkor ügyeletes munkatárs hangulatától függött
Hát júniusban lejár számára az egy éves karantén közeleg a visszatérése:)
Hát nem mondom, annyira hiányzik, mint üveges tótnak a hanyattesés :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 448
113
  • Tetszik
Reactions: arcas and SilvioD

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Igazság szerint, szerintem ezen topic párhuzamosságok értelmetlenek.
Szerintem azon technikai eszközök, amik egyszer bekerülnek a HU kategóriába, onnantól már csak ott kellene futtatni.
Onnantól minden a nemzetközi porondon felmerülő hír egyben a magyar eszközökre is releváns.
Ezt esetleg átgondolhatnák a adminok @Tcat @Mackensen @forumAdmin !
Szerintem viszont jó így, hogy elkülönül a kimondottan hazaiakra vonatkozó anyag és az általános a típushoz kapcsolódó anyag. Rendszerezettebb, mert nem kell bogarászni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Igazság szerint, szerintem ezen topic párhuzamosságok értelmetlenek.
Szerintem azon technikai eszközök, amik egyszer bekerülnek a HU kategóriába, onnantól már csak ott kellene futtatni.
Onnantól minden a nemzetközi porondon felmerülő hír egyben a magyar eszközökre is releváns.
Ezt esetleg átgondolhatnák a adminok @Tcat @Mackensen @forumAdmin !
Az hogyan kapcsolodik a Honvedseghez, hogy Japan rendelt ket helikoptert?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Az hogyan kapcsolodik a Honvedseghez, hogy Japan rendelt ket helikoptert?
Annyiban, hogy jobban látjuk, mi a nemzetközi trend és hogyan illeszkedik ebbe a mi fejlesztésünk. Mennyire ugyanaz a magyar Lynx mint az ausztrál v. amerikai stb, stb.
De ez kicsit filozófiai megközelítés kérdése. Én is amellett vagyok, ahol van magyar rendszeresítés, ott a külön nemzetközi topik a fölösleges. E szerint is posztolok! :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Az hogyan kapcsolodik a Honvedseghez, hogy Japan rendelt ket helikoptert?
De nekem az az igazan zavaro, hogy nehanyan rakattantak a cseh- es lengyel hiroldalakra, akik a kulfoldi hireket kis kesessel kozlik, igy belinkelik ujra azt ami mar volt linkelve, anelkul hogy megneznek hogy volt-e mar. De ez csak az en "problemam" :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
De az igazan zavaro az, hogy nehanyan rakattantak a cseh- es lengyel hiroldalakra, akik a kulfoldi hireket kis kesessel kozlik, igy belinkelik ujra azt ami mar volt linkelve, anelkul hogy megneznek hogy volt-e mar.
Ez jogos, akár rámnézve is, de ez egy ilyen nyilvanos fórum hátránya.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Ez jogos, akár rámnézve is, de ez egy ilyen nyilvanos fórum hátránya.

Mióta kevés hír/cikk jelenik meg az oldalon és nem a cikkek alatt, azokkal kapcsolatban kommentelünk, azóta a kereső algoritmusok inkább a topikokban linkelt dolgokat találják meg az oldal hírei helyett. (Persze ez azért is van, mert a topikok címénél néha meg vannak adva a kulcsszavak is, hogy miről szól az adott topik.) Így a topikokban közösen összegyűjtött hírek és a vele kapcsolatos beszélgetések lettek az "aktuális tartalom" az oldalon. Ezért lenne hasznos, hogy az legyen az adott topikban, amiről szól a topik. Mert a leggyakoribb kritika az szokott lenni az oldallal kapcsolatban, hogy a sok irreleváns dolog között elveszik a lényeg, sok idő kell kiszűrni. És hogy ne legyen tele minden topik viccesnek szánt képekkel vagy politikával, értelmes beszélgetések helyett, mert akkor semmiben nem különbözünk a facebook csoportoktól vagy bármelyik másik oldaltól. (Ezért van külön Humor és Biztpol topik is.) És így én sem találok meg semmit utólag, ha keresem :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 448
113
Az hogyan kapcsolodik a Honvedseghez, hogy Japan rendelt ket helikoptert?
Nem 2 helikoptert, hanem 2db H225-öst. Ami a mi leendő helikopterünk. Aminek volt konstrukciós problémája, és az áttervezés után az ellendrukkerek már temették. Ehhez képest Japán, aki eddig is üzemeltette, nem váltott típust, hanem megtartotta, sőt után rendelt.
Tehát ez nagyon is releváns információ.
És pont emiatt nem kellene külön magyar meg nemzetközi topic az egyes típusoknak. Mert mondjuk azt hova teszed majd be, amikor az Airbus, vagy az Eurospike bejelenti, hogy befejezte a H145M-re a Spike integrációt?
Aztán majd jönnek a "ide is beteszem, hogy itt is meglegyen" hozzászólásaid.
Onnantól, hogy megvettük, és üzemeltetni fogjuk pl. a Lynx IFV-t, minden nemzetközi hír drasztikusan befolyásolja az itthoni gyártást, fejlesztést.
De legalább ha egy H225 topic lenne, akkor a szerencsétlen egyszeri kommentelőnek nem kellene végigböngésznie a komplett könyvtárfát (esetleg a Biztpolba. benézni), hanem elég lenne a magyar H225-be benéznie.
De például ha keresel valamit mondjuk Lynx ügyben, akkor nem kell a keresést végigcsinálni mondjuk a hazai, nemzetközi, meg még a különböző tenderek, meg az egyes országok saját haderőfejlesztési topicjában.

De nekem az az igazan zavaro, hogy nehanyan rakattantak a cseh- es lengyel hiroldalakra, akik a kulfoldi hireket kis kesessel kozlik, igy belinkelik ujra azt ami mar volt linkelve, anelkul hogy megneznek hogy volt-e mar. De ez csak az en "problemam" :)
Ahogy írtam, ha egyetlen típus topic lenne, akkor ezek ritkábban fordulnának elő.
Ami pedig a lengyel és a cseh híroldalakat illeti: Sokkal összeszedettebb és cikkek születnek pl. a defence24 oldalain (különösen a lengyel nyelvűn), amelyek ráadásul gyakran több háttérinfót is tartalmaznak, mint a nemzetközi copy-paste cikkek, amelyek általában csak a cégek promóanyagait adják vissza. (pl.: armyrecognation.com)
 
G

Galthran

Guest
De nekem az az igazan zavaro, hogy nehanyan rakattantak a cseh- es lengyel hiroldalakra, akik a kulfoldi hireket kis kesessel kozlik, igy belinkelik ujra azt ami mar volt linkelve, anelkul hogy megneznek hogy volt-e mar. De ez csak az en "problemam" :)
az engem is idegesít hogy minden kibaszott topikot megnyitva oylan hozzászólások fogadnak mint "ménemveszünk?" meg "ez jólenne nekünk?". mikor ott a fejlesztős topik meg ezer más ami honvédséggel foglalkozik. múltkor valami repülőgép anyahajós topikban futottam bele. mintha autisták lennének :D pedig az idézős funkció elég jó...

megjegyzem más fórumokon sokkal szigorúbban veszik az efféle offolást
 
  • Vicces
Reactions: kamm

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 448
113
az engem is idegesít hogy minden kibaszott topikot megnyitva oylan hozzászólások fogadnak mint "ménemveszünk?" meg "ez jólenne nekünk?". mikor ott a fejlesztős topik meg ezer más ami honvédséggel foglalkozik. múltkor valami repülőgép anyahajós topikban futottam bele. mintha autisták lennének :D pedig az idézős funkció elég jó...

megjegyzem más fórumokon sokkal szigorúbban veszik az efféle offolást
Ez határmezsgye. Pl. az F-35 jövőjét nem nagyon tudod elválasztani a US Navy terveitől....
 
G

Galthran

Guest
Ez határmezsgye. Pl. az F-35 jövőjét nem nagyon tudod elválasztani a US Navy terveitől....
ezzel nicns gond, azzal igen hogy valaki xy topikban bekérdez hogy milenne ha vennénk ilyet vagy a románok, és onnantól ahelyett hogy átvinnék a megfelelő helyre tovább görgetik oldalakon keresztül az aktuális haderőfejlesztős/lerohanós szálat
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
A moderátorokat kérem, hogy az Észak-korai harckocsik topikból a #28-as hsz-emet tegyék át a Harckocsik harctéri alkalmazása topikba. Köszönöm!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Ujra: nagyon egyszeruen meg lehetne oldani egy pre-submit check funkcioval (a search modulra lehetne piggybackelni.)
1e239d.jpg
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Jelezném, hogy az elmúlt legalább 2 hét folyamatos belpol cunami törölgetésével kezd telelenni a hócipőm. Az érintettek legyenek már oly kedvesek és ne tolják ennyire fullba, mert pihenő lesz belőle.
 
Status
Not open for further replies.