Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Nagyon mély a hallgatás a modik részéről mostanában...
Vihar előtti csend?

Na igen, de most a topicszabályokban benne van, hogy először figyelmeztetés van.
Ha lenne rá energia, akkor ezt meg kellene változtatni, nincs több figyelmeztetés, és teljes fórumban van, de legyen mondjuk rövidebb időre, inkrementális növekedéssel. 24h/2nap/4nap/8nap/16nap:)
Tényleg nagyon elszaladt a személyeskedés meg minden egyéb gyalázkodás.

Az biztos, hogy megérett a rendezésre a helyzet. Nyilván senkinek nem kell magyarázni, hogy 2 vonallal is kell valamit kezdeni - az egyikkel mindenképpen:

Egyrészt tényleg többeknél már alap a napi többszöri combos / kevésbé combos személyeskedés. Ennek kapcsán már én is gondolkodtam egy ideje rövidebb idejű ban bevezetésén, csak a hendrick által felvetettnél picit hosszabbra. De az ilyen 1-2 napos mikro ban az tulajdonképpen sokkal frusztrálóbb ha akár heti 2-3x is kapja az ember. Talán hatékonyabb leszoktató hatása lenne, nekem mindenesetre tetszik. Az biztos, hogy esetleges bevezetése utáni hetekben kevesebb hozzászólás lenne :)

Aztán persze ott van az ezer éves probléma, a belpol. Ami miatt a magyar biztpol topic most kb. pöcegödör szinten van, amibe mindkét oldal dönti a hígfost, beborítva a topic szempontjából értelmes tartalmat is. Amiből azért akad pedig. Olyan vehemenciával, mintha a HTKA fórum egy kitűnő felület lenne nagy tömegek meggyőzésére. Na nem mintha ez a kérdéskör nem lenne lassan 10 éves itteni probléma persze.

Ezt most csak úgy visszajelzésként, hogy nincs lesz@rva a dolog.
 
K

kamm

Guest
Aztán persze ott van az ezer éves probléma, a belpol. Ami miatt a magyar biztpol topic most kb. pöcegödör szinten van, amibe mindkét oldal dönti a hígfost, beborítva a topic szempontjából értelmes tartalmat is. Amiből azért akad pedig. Olyan vehemenciával, mintha a HTKA fórum egy kitűnő felület lenne nagy tömegek meggyőzésére. Na nem mintha ez a kérdéskör nem lenne lassan 10 éves itteni probléma persze.

Ezt most csak úgy visszajelzésként, hogy nincs lesz@rva a dolog.
De mit tudsz a magyar belpollal csinálni? Legjobb esetben bezarod, de akkor meg máshol fog fel-feljonni...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Aztán persze ott van az ezer éves probléma, a belpol. Ami miatt a magyar biztpol topic most kb. pöcegödör szinten van, amibe mindkét oldal dönti a hígfost, beborítva a topic szempontjából értelmes tartalmat is. Amiből azért akad pedig. Olyan vehemenciával, mintha a HTKA fórum egy kitűnő felület lenne nagy tömegek meggyőzésére. Na nem mintha ez a kérdéskör nem lenne lassan 10 éves itteni probléma persze.
Érdekes, hogy egy hosszú ideig tud kulturált mederben maradni még a politikai beszélgetés is, akár még a vita is; aztán egyszer csak berobban (vagy hasonlatodnál maradva, inkább kirobban). Biztos jó ez valakinek.

De mit tudsz a magyar belpollal csinálni? Legjobb esetben bezarod, de akkor meg máshol fog fel-feljonni...
A fórumozóknak nem csak kommentet kellene "megtanulni" írni, hanem ugyan ilyen fontos lenne megtanulni kommentet nem írni is.
De ha nem megy, akkor érdemesebb a személyeket elővenni, mintsem azt mondani a politika rossz. "A politika ártalmas?" -Kérdezhetnénk és válaszolhatnánk a Torrente drog analógiájával.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az biztos, hogy megérett a rendezésre a helyzet. Nyilván senkinek nem kell magyarázni, hogy 2 vonallal is kell valamit kezdeni - az egyikkel mindenképpen:

Egyrészt tényleg többeknél már alap a napi többszöri combos / kevésbé combos személyeskedés. Ennek kapcsán már én is gondolkodtam egy ideje rövidebb idejű ban bevezetésén, csak a hendrick által felvetettnél picit hosszabbra. De az ilyen 1-2 napos mikro ban az tulajdonképpen sokkal frusztrálóbb ha akár heti 2-3x is kapja az ember. Talán hatékonyabb leszoktató hatása lenne, nekem mindenesetre tetszik. Az biztos, hogy esetleges bevezetése utáni hetekben kevesebb hozzászólás lenne :)

Aztán persze ott van az ezer éves probléma, a belpol. Ami miatt a magyar biztpol topic most kb. pöcegödör szinten van, amibe mindkét oldal dönti a hígfost, beborítva a topic szempontjából értelmes tartalmat is. Amiből azért akad pedig. Olyan vehemenciával, mintha a HTKA fórum egy kitűnő felület lenne nagy tömegek meggyőzésére. Na nem mintha ez a kérdéskör nem lenne lassan 10 éves itteni probléma persze.

Ezt most csak úgy visszajelzésként, hogy nincs lesz@rva a dolog.
írtam privátot, láttad?
 
W

Wilson

Guest
De mit tudsz a magyar belpollal csinálni? Legjobb esetben bezarod, de akkor meg máshol fog fel-feljonni...
Szerintem pofonegyszerű a megoldás a moderáció meghatározza pontosan , hogy mi is számít a fórumon belpolnak aztán eldönti, hogy hány (vagy nem) figyelmeztetés után kap karantént az illető.....
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 333
13 682
113
Egyrészt tényleg többeknél már alap a napi többszöri combos / kevésbé combos személyeskedés. Ennek kapcsán már én is gondolkodtam egy ideje rövidebb idejű ban bevezetésén, csak a hendrick által felvetettnél picit hosszabbra. De az ilyen 1-2 napos mikro ban az tulajdonképpen sokkal frusztrálóbb ha akár heti 2-3x is kapja az ember. Talán hatékonyabb leszoktató hatása lenne, nekem mindenesetre tetszik. Az biztos, hogy esetleges bevezetése utáni hetekben kevesebb hozzászólás lenne :)
Az, hogy kevesebb hozzászólás lenne, az nem szükségszerűen rossz.
Egyrészt egy valódi katona vagy műszaki ember hozzászólása 100x többet ér, mint a sok agyatlan szemetelés, másrészt pedig így nem kéne annyi szaron átvakarnod magad, hogy értéket találj.
Szóval win-win lenne...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 342
113
De mit tudsz a magyar belpollal csinálni? Legjobb esetben bezarod, de akkor meg máshol fog fel-feljonni...
Szerintem elég egyszerűen megoldható a probléma. A járványtopichoz hasonlóan a renittens elemeket ki kell tiltani az adott topicból.
HA meg tovább folytatja a "bulit" máshol akkor jöhet a normál ban.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Az biztos, hogy megérett a rendezésre a helyzet. Nyilván senkinek nem kell magyarázni, hogy 2 vonallal is kell valamit kezdeni - az egyikkel mindenképpen:

Egyrészt tényleg többeknél már alap a napi többszöri combos / kevésbé combos személyeskedés. Ennek kapcsán már én is gondolkodtam egy ideje rövidebb idejű ban bevezetésén, csak a hendrick által felvetettnél picit hosszabbra. De az ilyen 1-2 napos mikro ban az tulajdonképpen sokkal frusztrálóbb ha akár heti 2-3x is kapja az ember. Talán hatékonyabb leszoktató hatása lenne, nekem mindenesetre tetszik. Az biztos, hogy esetleges bevezetése utáni hetekben kevesebb hozzászólás lenne :)

Aztán persze ott van az ezer éves probléma, a belpol. Ami miatt a magyar biztpol topic most kb. pöcegödör szinten van, amibe mindkét oldal dönti a hígfost, beborítva a topic szempontjából értelmes tartalmat is. Amiből azért akad pedig. Olyan vehemenciával, mintha a HTKA fórum egy kitűnő felület lenne nagy tömegek meggyőzésére. Na nem mintha ez a kérdéskör nem lenne lassan 10 éves itteni probléma persze.

Ezt most csak úgy visszajelzésként, hogy nincs lesz@rva a dolog.




Azért akkora dráma nincs, az, hogy sok hulyeseg van a biztpolban kb érdektelen, az anyázást ki kell radírozni, az anyázókat ki kell tenni azt zene.
Meg lada zöldségeire is válaszoltam párszor, pillanatnyi elmezavaromban, és semmi anyázás.
Szóval no panic.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 628
113
Valami nagy gáz van a magyar szárazföldi erők mappával.
A gyökérből azt mutatja nekem, hogy van benne olvasatlan üzenetem, de átellenőriztem, és nincs ilyen (szerintem ignorált tagtól sem). Ráadásul a Szép fegyvercsalád topic telejesen kiürült. o_O :eek:

A Gepárd topik is el volt tűnve. Az most előkerült. De a "Szép fegyvercsalád" topik még mindig üres.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
T

Törölt tag 1586

Guest
Az én mobiltelefonom kergült meg vagy a fórum motor?
Amikor a telómat használom nem tudok linket berakni, idézni, stb..
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113
Az biztos, hogy megérett a rendezésre a helyzet. Nyilván senkinek nem kell magyarázni, hogy 2 vonallal is kell valamit kezdeni - az egyikkel mindenképpen:

Egyrészt tényleg többeknél már alap a napi többszöri combos / kevésbé combos személyeskedés. Ennek kapcsán már én is gondolkodtam egy ideje rövidebb idejű ban bevezetésén, csak a hendrick által felvetettnél picit hosszabbra. De az ilyen 1-2 napos mikro ban az tulajdonképpen sokkal frusztrálóbb ha akár heti 2-3x is kapja az ember. Talán hatékonyabb leszoktató hatása lenne, nekem mindenesetre tetszik. Az biztos, hogy esetleges bevezetése utáni hetekben kevesebb hozzászólás lenne :)

Aztán persze ott van az ezer éves probléma, a belpol. Ami miatt a magyar biztpol topic most kb. pöcegödör szinten van, amibe mindkét oldal dönti a hígfost, beborítva a topic szempontjából értelmes tartalmat is. Amiből azért akad pedig. Olyan vehemenciával, mintha a HTKA fórum egy kitűnő felület lenne nagy tömegek meggyőzésére. Na nem mintha ez a kérdéskör nem lenne lassan 10 éves itteni probléma persze.

Ezt most csak úgy visszajelzésként, hogy nincs lesz@rva a dolog.
Így így! Ritkábban! Majd kialakul a Pavlovi reflex!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 953
19 251
113
De mit tudsz a magyar belpollal csinálni? Legjobb esetben bezarod, de akkor meg máshol fog fel-feljonni...
Szerintem azért vannak fokozatok.

Mondjuk a napi 10 kormány-propi beposztolás, illetve a csuklóból NER/O1G/Mészárosozás, nem ritkán kontextus nélkül, cask reflexből nem a Biztpol-ba való, ahogy viszont a múlt heti Kövér-féle beszéd muattja, hogy van, hogy a belpol a biztpolhoz kapcsolódik... Viszont a látott zaj nagyját inkább a Beszélgetőbe kéne tolniuk azoknak, akik mindenáron arról és úgy akarnak diskurálni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell
K

kamm

Guest
Szerintem azért vannak fokozatok.

Mondjuk a napi 10 kormány-propi beposztolás, illetve a csuklóból NER/O1G/Mészárosozás, nem ritkán kontextus nélkül, cask reflexből nem a Biztpol-ba való, ahogy viszont a múlt heti Kövér-féle beszéd muattja, hogy van, hogy a belpol a biztpolhoz kapcsolódik... Viszont a látott zaj nagyját inkább a Beszélgetőbe kéne tolniuk azoknak, akik mindenáron arról és úgy akarnak diskurálni.
Erre mondtam en, hogy ne a Beszélgetőt bombázzák szét, inkabb kapjanak egy Duhongo - Valasztas 2022 címmel és oda mehet a mocsok, de mindenhonnan máshonnan - Társadalmi folyamatok, Magyarország, stb - ki lesznek tiltva azonnal, ha ott is probalnak szemetelni újra.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Erre mondtam en, hogy ne a Beszélgetőt bombázzák szét, inkabb kapjanak egy Duhongo - Valasztas 2022 címmel és oda mehet a mocsok, de mindenhonnan máshonnan - Társadalmi folyamatok, Magyarország, stb - ki lesznek tiltva azonnal, ha ott is probalnak szemetelni újra.
Egyik Discord szerveren van az az ilyen típusú dühöngőnél, hogy a szeparáció mellett pluszban bizonyos időközönként a modik szimplán kipurgálják az egészet zusammen és utána a 0-ról indul újra a topik. Ha nagyon akarnánk ilyesfajta dühit, akár így is mehetne és még szortírozni sem kéne, hanem mondjuk naponta-kétnaponta kapna egy napalmozást az egész :D
 
K

kamm

Guest
Egyik Discord szerveren van az az ilyen típusú dühöngőnél, hogy a szeparáció mellett pluszban bizonyos időközönként a modik szimplán kipurgálják az egészet zusammen és utána a 0-ról indul újra a topik. Ha nagyon akarnánk ilyesfajta dühit, akár így is mehetne és még szortírozni sem kéne, hanem mondjuk naponta-kétnaponta kapna egy napalmozást az egész :D
Igen, az ilyen duhongoket siman lehet mondjuk max kethetente /flush es akkor utana lehet megint orbakolni. Ez azert is jo, mert van egy ilyen visszatarto ereje, ha tudod, hogy legkésőbb hétfőn megy a levesbe... :D
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
Status
Not open for further replies.