Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Volt x ember aki csak a radarfigyelőre írt híreket, ők átmentek az airportalhoz. Volt y ember aki eddig polgári és katonai híreket is írt, ők mostantól újra csak katonai híreket fognak írni.

Igazából csak egy ember volt (az én tudomásom szerint), aki mind a két oldalra írt, Phoenix, és ha az ideje engedi, akkor valószínűleg továbbra is folytatni fogja ezt.

Milyen más előnye származik még ebből a haditechnikai oldalnak?

Egyrészt így Tcat egy oldalra tudja összpontosítani programozói varázstudományát :) Terveztünk egy átállást és fórumbevezetést Radarfigyelőre is HTKA Block 5-mintára, de végül nem jutott rá kapacitás, emellett már régóta dédelgetünk további oldalfejlesztéseket, amelyek leginkább az aktív fórumközösséget célozzák meg és így talán jut rá időnk.

Másrészt a két lap közösen nagyobb fajsúllyal tud jelen lenni a médiapiacon, amely a sajtórendezvényeknél nem igazán elhanyagolható tényező, lásd a Komondor PR-os "ámokfutását", amikor az összes nagy médiumot meghívták, csak valahogy pont a témában leginkább érdekelt lapok maradtak ki.

Gratula... :) A Jane's -el való fúzióról még nincs szó?

Hát... elég kicsi lap, nem tudom, származna-e előnyünk belőle :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 291
113
Gratulálok, satöbbi.
A kötelező körök után pedig...
Nos, ha ilyen kommentelést akartok más "testvér oldalakra" is bevezetni, akkor Isten nyugasztalja azokat az oldalakat. Ez a fórum rendszer egy tragédia.
a) csak legörgetésnél tölt be. Mobilon, mobilneten iszonyat, de PC-n is elég szar.
b) az alján van (csak) a lapozó kontrol. Le kell görgetni hogy lapozhassak
c) mindeig le kell görgetni, mert mindig az első oldalt dobja fel. Ugyanazokat az első kommenteket 9999999x is végig kell görgetnem. A mobilnetes korlátozott forgalmamnál 99999X is pocsékolja a sávszélességem.
d) emellett tényleg a moderálás a legfontosabb téma... Nehogy a nemzetünk legnagyobb traumája megismétlődjék a gyakorlatilag használhatatlan fórum keretein belül.

Régebben sem sokat kommenteltem, de amióta ez a borzalom van, az oldalt nem hogy napota, de hetente 1x sem látoggatom. A hírek amúgy is csak korlátozottan érdekesek. A kommentek azok amik vonzották az embert (azaz engem), mivel a hírek nyúlfarknyiak, de a kommentekben mindenféle érdekes (és többnyire bolond) álláspontokat lehetett olvasni.
A fent említett ergonómiai tragédia után már egyre kevésbé érdekel az egész.

A bejelentkezés amúgy külön tragédia.
Be kell jelentkeznem a hozzászóláshoz, nosza. Azt már kitapasztaltam, hogy a HTKA gombra kell kattintani, mert csak úgy enged be ezzel a regisztrációmmal, amit csak akommentelés miatt kénytelen voltam annó megejteni. Semmi gond, nosza ,és akkor a fórumok gyökerében találom magam, nem pedig a cikknél amihez hozzá akarok szólni. Fenti szenvedés a kommentek megtalálásához, hogy lássam is, hogy mire válaszolok, ismét kezdődik.

Az, hogy a kommentek nem szálakba fűzöttek, meg hogy 2 évvel ezelőtti dolgok is látszanak, külön kellemetlen szerintem. Értem én, hogy valami álladóbb vonalat akartak az üzemeltetők behozni, hogy pl a mig-29-esben érintett híreknél ne legyen 19000x elmondva ugyanaz, és molni úr ne azt mondja, hogy "DEHISZMÁR 1231928437x leírtam, hogy az f16 mindent visz, csak az f35 üti" amolyan harcikártyás módon, de az most jobb, hogy van 999 lap a kommentekkel, és ugyanúgy nem találni, hogy milyen kommentben mikor hangzott el a dolog.

Korábban is megjegyeztem már észrevételeim, lehet, hogy választ is kaptam rá, de olyan kényelmetlen ez a fórum így, hogy nem akarom kikeresni, és megnézni, hátha a hozzászólásomat követő 50-70 hozzászólásban váletlen valaki megemlítette amiről írtam.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 291
113
Ja, és ha visszafele keresek a kommentek közt, akkor amikor felfele görgetve elértem az adott oldal első kommentjéhez, külön kellemetlen újra letekerni, hogy visszalapozzak, ami a blokk tetét foja majd megnyitni, tekerhetek le, és ekkor a kör bezárult.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Sziasztok! Nekem a mobil alkalmazással vannak problémáim, amióta az új szerveren van az oldal. Nem enged bejelentkezni. Néha megjelenik a felhasználó nevem + a jelszavam, de ha rákattintok, akkor vissza ugrik a kezdőlapra bejelentkezés nélkül. A másik problémám, hogy kétszer háromszor egymásra tölti az oldalt, ami így olvashatatlan lesz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Én mobilról nem nagyon olvasom az oldalt. Nekem a legnagyobb problémám az értesítésekkel van. Bejelöltem a figyelendő topikokat, és ha a főoldalon rákattintok a jobb oldalon az egyik figyelt topik hozzászólására és bejön az adott topik a hozzászólással együtt, az értesítéseknél még mindig olvasatlannak fogja megjelníteni és továbbra is jelzi, hogy vannak olvasatlan hozzászólások. Ha pedig rákattintok az értesítésekre és legördül a lista a hozzászólásokkal, ha bármelyikre rákattintok az egészet olvasottnak teszi, függetlenül attól, hogy lehet ha 5 különböző topikjból volt 20 olvasatlan hozzászólás és abból csak az egyik topikot nyitottam meg. Ami még nagyon idegesítő (pedig a régi fórumban jól meg volt oldva) hogy az értesítéseknél hozzászólásokat listáznak topikok helyett, és ahelyett, hogy azt írná a listában, hogy : Kína, PAK-FA, Szíriai helyzet, stb, felsorol 98413217468 hozzászólást ömlesztve ahogy időrendi sorrendbe felkerültek a fórumra.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Amit még észrevettem, hogy egy új hozzászólás elküldésekor autómatikusan nem frissíti a hozzászólások listáját, hanem egyszerűen odarakja a végére az enyémet, de lehet ha egy jól pörgő topikban közben került még néhány hozzászólás az enyém előtt, amit csak akkor látok, ha nyomok egy frissítést. És lehetne tenni a könnyebb lapozás érdekében a topik tetejére is egy ugyanolyant, mint ami van az oldal alján.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 995
19 291
113
Így bejelentkezve pedig a cikkeknél az utolsó hozzászólás látszik alapból. Kedves fejlesztők, kérlek ki és bejelentkezve egyaránt teszteljétek a változtatásokat!
 
M

molnibalage

Guest
Amit még észrevettem, hogy egy új hozzászólás elküldésekor autómatikusan nem frissíti a hozzászólások listáját, hanem egyszerűen odarakja a végére az enyémet, de lehet ha egy jól pörgő topikban közben került még néhány hozzászólás az enyém előtt, amit csak akkor látok, ha nyomok egy frissítést. És lehetne tenni a könnyebb lapozás érdekében a topik tetejére is egy ugyanolyant, mint ami van az oldal alján.

Mert nem azonnal frissül, ezt írták már a srácok.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
Így bejelentkezve pedig a cikkeknél az utolsó hozzászólás látszik alapból. Kedves fejlesztők, kérlek ki és bejelentkezve egyaránt teszteljétek a változtatásokat!

Teszteltük és tesztelni fogjuk a jövőben is! Az már más kérdés, hogy nem találunk rá megoldást és kényszerűen egyelőre ezt kell alkalmazni...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Jelentem, nekem itt a ködös Albionban sem a laptopomon, sem a mobilomon semmilyen problémám nincs az oldallal, sem a fórummal. Igaz én nem jelentkezgetek ki-be, de pl a mobilomon is követhetőek az új hozzászólások és mindig az utoljára olvasotthoz ugrik, szóval jelentem: Nyugaton a helyzet változatlan! (akarom mondani: itt minden nagyon szép, itt minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve! remélem kortársaim tudják kitől idéztem! :D :D)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Kíváncsian várom az együttműködés eredményeit, mert úgy tűnik hogy ők kicsit máshogy látják az együttműködés lényegét:
http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.php?t=16199

Pozitívum hogy a HTKA "reklámja" (hírek a jobb oldali legalsó oldaldobozban) felkerült egy látogatott oldalra, ami talán újabb olvasókat hoz ide. Az airportalon van még egy nyúlfarknyi hír eldugva a napi hírek között, ami 2-3 nap múlva már nem lesz a főoldalon.

Cserébe a HTKA.hu-n valószínűleg hetekig nézhetjük a cikkek sávban a "reklámjukat", pedig a haditechnikai rész számára ez a "fúzió" csak minimális változással jár, nem egy új éra kezdete. És van az oldaldobozban a "Polgári repülés hírei" egyből a Friss hozzászólások alatt, ami a sokkal érdekesebb Facebook képzónától veszi el a helyet.

Ez az egész változás egy napi hírt érdemelt volna a htka.hu-n, és ha már muszáj hogy legyen, akkor a Polgári repülés dobozt a spotter.hu alá kellett volna rakni. A radarfigyelo.htka.hu-ra mehetett volna a kiemelt cikk, a Polgári repülés hírek doboz stb. Amíg meg nem szűnik az oldal. Miért nincs erről egy sor se a radarfigyelo.htka.hu-n? Pedig az odajárókat sokkal jobban érdekelné hogy mi lett a radarfigyelo.hu-val (ami jelenleg nem elérhető és nincs átirányítva sehová), mint htka.hu olvasóit. Esetleg arról is meg lehetne kérdezni a htka.hu olvasóit hogy mennyire érdekli őket hogy x légitársaság rendelt újabb két A320-ast. Vagy visszamenőleg megnézni a statisztikákat.

Kíváncsian várom a htka.hu-t érintő pozitív változásokat.

(PR és marketing szempontból a cikk kiváló.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Javítás hogy érthető legyen: PR és marketing szempontból a HTKA cikk kiváló.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
Kíváncsian várom az együttműködés eredményeit, mert úgy tűnik hogy ők kicsit máshogy látják az együttműködés lényegét:
http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.php?t=16199

Miben?

mi lett a radarfigyelo.hu-val (ami jelenleg nem elérhető és nincs átirányítva sehová)

hajnal óta át van irányítva az airportal.hu-ra. csekkoltam, működik. másnak is. nemtom neked miért nem.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Nálam "Forbidden You don't have permission to access / on this server." üzenet jön a telefonon és a számítógépen is.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
a "radarfigyelo.hu" begépelésével? vagy könyvjelzőt használsz?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Látom most már van erről hír a radarfigyelo.htka.hu-n is. Elég lett volna este benéznem ide, akkor megspórolhattam volna egy-két hozzászólást.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
A "www.radarfigyelo.hu" nem visz sehová, a "radarfigyelo.hu"-val működik az átirányítás.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
A főoldalon ma reggeltől nem akar menni a bejelentkezés, nem nyílik le az a kis ablak ahova a felhasználót és a jelszót be szoktam írni. A fórumon bejelentkezve maradtam szerencsére. Megpróbáltam rókával, chrome-mal és IE 10 alatt is, de ugyanaz van.
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Az tény, hogy az Airportalon nagyobb élet van, de nekem valahogy híányzik a Radarfigyelő. Különösen a hétfői L'égbolt, ahol a heti rendelésekről összesítve tájékozódhattunk. De ezek az Airportalon csak külön, száraz hírként szerepelnek....