Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Minden topikban látszanak minták , és nem először volt, hogy akár kérdésre is max röhögést kaptam, sokan csinálják ezt.

azt ne is említsük , hogy az értesítések közt hatalmas zajt teremt.
Meg lett fentebb mondva, kevesebb komment, nagyobb minőség. :)
Örülj neki, hogy reakciót vált ki az embrekből. Még az idegesítő reakciónak is van értelme és üzenete.
Én nem látom, hogy túl sokaknak lenne ez a heppje; persze kinek mi a sok. Magam részéről teljesen kezelhető mennyiségnek látom. Nem gondolnám, hogy akkora probléma, még ha néha valóban vannak ilyen jelenségek.

(Megmondom őszintén, nekem is viszketett a tenyerem, hogy a kiakadásodra nyomjak egy röhögést, de a jóízlés, meg közerkölcs blabla. :) :p )
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Ami miatt igazán szar a fórum színvonala, hogy ha leírok egy elemzést valamiről, akkor egy röhögős szmájlira fogja futni érvel/ellenérvek helyett.
20f401387cac60f403661467e8a8d715.png



Inkább a likeokat, reakciókat kéne kikapcsolni, szerintem javítana a párbeszédek színvonalán. (hogy ugye a csak nevetést osztó robotokat ne is említsem...)

Én ezt már korábban is említettem, hogy a nevetős szmájlik hozzájárulnak az objektivitástól való távolodáshoz, és inkább elviszik az egész párbeszédet egy emocionális irányba, ami biztosan nem kedvez a fórum színvonalának.
A másik probléma, hogy vannak tagok, akik egyszerűen képtelenek elviselni, ha valakinek más a véleménye, és átmennek jelentgetős Ávós ügynökbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Minden topikban látszanak minták , és nem először volt, hogy akár kérdésre is max röhögést kaptam, sokan csinálják ezt.

azt ne is említsük , hogy az értesítések közt hatalmas zajt teremt.
Ezzel én nem értek egyet. Én mindenképpen a reakció smile-k választékát bővíteném. Mert gyakran pont az amolyan "Ja, szerintem is..." beírásokat lehetne kiváltani vele. Amiből meg rohadt sok van. Én erre gondoltam a chat jellegű kommunikációval.
Egy a haderőfejlesztést is - természetesen - befolyásoló "választási" komment után minimum 3-8-25 olyan komment jön, hogy "a próféta szóljon belőled!", "IstenmencccsaVadaitól" "Vadai hogynézmá'ki" "Mi lesz velünk ha választásibalesetezünk" "(változatos sopánkodások)".
Szerintem ez az ami igazán szétkurj@ pl. a Magyar fejlesztési topicot.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
(Megmondom őszintén, nekem is viszketett a tenyerem, hogy a kiakadásodra nyomjak egy röhögést, de a jóízlés, meg közerkölcs blabla. :) :p )
Erre már nem tudok mit mondani, egyszerűen a modern eszközökön használhatatlan a fórum, a gyártott tartalmak, de mindenkinek okés, és aki leír építő kritikát, tényekkel, érvekkel alátámasztva, azon csak a röhögés, meg a jól van az úgy megy, mindig.

Eközben meg az állandó sírás, hogy jajj nem csak technikai kontent van, az megy. Jó technikai kontent böngészést kívánok a formailag alkalamatlan fórumban, ahol a hivatkozás valamire mindig csak "Ott van a HTÖ-ben, vagy Ott van valamelyik szálban, csak vissza kell olvasni!). Keresek egy térkép részletet, amit talán a fórumokon láttam, és nem találom, mert a kereső igen korlátozott hatékonyságú, és többszáz oldalt kéne átnyálazni...

Ti lehet, hogy nem használnátok ezt a fórumot telefonról, nicns ekönyv olvasótok, vagy tabletetek, de sokaknak van, és őket, az egész fiatalabb generációt idegenítitek el ezzel. Aztán Balázs most a videókra állt át, ami úgy tűnik siekrt hoz neki, ami örömteli, de az is látható, hogy ott már nem egy 400 órás adagban készíti a tartalmat, hanem jóval finomabban tagoltan közli.
 
M

molnibalage

Guest
_
A forma nem kedvez annak, hogy könnyen befogadja a közönség, és idézni is elég fájdalmas, egy webes fórumban egy pdf oldalára hibatkozni. Ha webes formában lenne közzétéve, egyből nem fájna annyira hivatkozni rá, másoknak is könnyebb lenne onann elindulni az olvasásban. Így hiába mondod, hogy OTT VAN A GRAFIKON!!!! hol? Linket a grafikonra, vagy képet! Ja, a fórumra képet beágyazni fájdalom, linkelni nem tudod a hivatkozott épet, és akkor keressek öt topikon keresztül, töltsek le egy sokszáz oldalas dokumentumot, és kezdjek el kersgélni benne. Persze, hogy nem nézi meg senki. Szinte csak magadnak dolgoztál így, mert a közönséged számára felhasználható formátumot nem tartottad szem előtt. Ne hibáztasd őket, a tartalomgyártás része kell legyen a közönség ismerete, és a nekik alkalmas médium megválasztása. Ha pedig nem ők a özönséged, ne kérd rajtuk számon, hogy nem fogyasztották el ami tartalmat csináltál.

Ugyanígy ebook formában sem elérhető, hogy aki elolvasná a sokszáz oldal lineáris tartalmat, az kényelmesen megtehesse céleszközön, képernyő méretnek megfelelően újratördelve.
Felajánlottam, hogy szerkeszthetőben odaadom, ha valaki tudja ebook formátumra hozni.
Az én skillem a pdf gyártásnál véget ér.

Egy 800 oldalas művet hogyan tegyen közzé az ember kezelhetően webes formában...?

Ami miatt igazán szar a fórum színvonala, hogy ha leírok egy elemzést valamiről, akkor egy röhögős szmájlira fogja futni érvel/ellenérvek helyett.
20f401387cac60f403661467e8a8d715.png



Inkább a likeokat, reakciókat kéne kikapcsolni, szerintem javítana a párbeszédek színvonalán. (hogy ugye a csak nevetést osztó robotokat ne is említsem...)
Nahát, legfőképp az idejáró NER lovagoktól futja erre a "teljesítményre" amúgy.......
Ti lehet, hogy nem használnátok ezt a fórumot telefonról, nicns ekönyv olvasótok, vagy tabletetek, de sokaknak van, és őket, az egész fiatalabb generációt idegenítitek el ezzel. Aztán Balázs most a videókra állt át, ami úgy tűnik siekrt hoz neki, ami örömteli, de az is látható, hogy ott már nem egy 400 órás adagban készíti a tartalmat, hanem jóval finomabban tagoltan közli.
Max. utazás közben, de akkor is szinte csak olvasni.
Az okostelefon egy asztali géphez mérve egy használhatatlan eszköz annak mérete miatt bármiféle értelmes adatcserére vagy feladatra.
A videós tartalom elkészítse időben sokszorosa egy írott cikknek. Ott megírom pár diagram és csá.
De itt felmondható szöveg kell, aminek hossza idomulnia kell diagramhoz, hogy ami nem 5 sec-ra van a képernyőn, animáció, egy rakás saját rajz kell, mert szinte csak CC/PD képet merek használni és csak nagyon végső esetben teszek be nem olyat.

És sajnos sokkal kevesebb a szabadidőm most és úgy tűnik ez is marad, mint korábban volt.
Meg ugye angol csatorna is van már...
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Keresek egy térkép részletet, amit talán a fórumokon láttam, és nem találom, mert a kereső igen korlátozott hatékonyságú, és többszáz oldalt kéne átnyálazni...

Na, ha már a Xenforo semmire nem jó alap keresője szóba került. Licencelve van az Enhanced Search add-onjuk, csak idén még nem jutottam oda, hogy mögé is tegyem a szükséges Elasticsearch backendet. Nagyon kíváncsi vagyok mekkora változást hoz majd.

A héten szabin vagyok (lennék, ha nem találna be több ügyfél is), ezek voltak / vannak tervben:

  • fórum aktuális kis frissítései
  • a neked még talán decemberben beígért főoldali friss hozzászólások doboz átrakása RSS feed beolvasásról API-ra... :)
  • enhanced search kiépítése
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Erre már nem tudok mit mondani, egyszerűen a modern eszközökön használhatatlan a fórum, a gyártott tartalmak, de mindenkinek okés, és aki leír építő kritikát, tényekkel, érvekkel alátámasztva, azon csak a röhögés, meg a jól van az úgy megy, mindig.

Ti lehet, hogy nem használnátok ezt a fórumot telefonról, nicns ekönyv olvasótok, vagy tabletetek, de sokaknak van, és őket, az egész fiatalabb generációt idegenítitek el ezzel.
Nekem használható.
Valóban, csak laptopról használom, mert nem is akarom másról. Nem vagyok hajlandó hangyafasznyi képernyőt bámulni, meg más okokból sem használok más eszközt. -De ez nyilván a személyes dolgom.
A keresés az valóban gyenge pontja, tulajdonképen csak max topicot keresek, hogy ne lapozgassak. Másra meg inkább a google-t használom.
Azt meg ne rajtam kérd számon, hogy ki milyen tartalmat gyárt és milyen formában teszi elérhetővé; Balázs meg kifejtette amit ezzel kapcsolatban gondol.

Most konkrétan Te mire gondolsz, mint fiatalabb generáció?
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Felajánlottam, hogy szerkeszthetőben odaadom, ha valaki tudja ebook formátumra hozni.

Hpasp cikkei után is érdeklődtek nemrégiben nem-e lehetne epub formátumban is.

A képanyagok miatt egy tetszőleges docx -> epub konverter mondjuk vélhetően nem elég a tökéletes eredményhez. Legjobb nyilván Indesign / egyéb pro kiadványszerkesztőben összerakott anyagból lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Legjobb nyilván Indesign / egyéb pro kiadványszerkesztőben összerakott anyagból lenne.
Tulajdonképen egy ez azt jelenti, hogy ugyan úgy meg kell szerkeszteni, mint egy nyomtatott kiadványt?
Sajnos szerintem ez elég nagy meló ahhoz, hogy valaki szívességből bevállalja.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Minden topikban látszanak minták , és nem először volt, hogy akár kérdésre is max röhögést kaptam, sokan csinálják ezt.

azt ne is említsük , hogy az értesítések közt hatalmas zajt teremt.
en meg epp az ellenkezojet szeretnem.

egy nagy rohogos/fertengoset... vmi ilyesmit.

lol.gif


eloszretetettel hasznalnam a bizpol, amcsi, kontos topicokban. van egy par hozzaszolas, amire tenyleg ez lehet a maximum amit mondhatok ra.

amugy meg, nem kell komolyan venni az ilyesmit. en konkretan leszarom, szokot lenni egy csomo ertesitesem, de arra figyelek csak, amikor vki beidez, vagy hozzaszol az uzenetemhez.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Tulajdonképen egy ez azt jelenti, hogy ugyan úgy meg kell szerkeszteni, mint egy nyomtatott kiadványt?
Sajnos szerintem ez elég nagy meló ahhoz, hogy valaki szívességből bevállalja.
Igen, ez sajnos bonyolultabb annál, mint hogy save as... -> epub. Pláne egy ekkora terjedelmű anyagnál, amiben millió ábra és táblázat is van.
Az a tapasztalatom, hogy ilyen, műszaki tartalmak eleve nem mutatnak jól e-köny olvasón. A nagy méretű, komplex grafikonokat kínszenvedés e-inken nézegetni, pláne ha színkódolások is vannak. Oksytelcsy szintén eléggé meh a kis kijelző miatt.

Műszaki dokiskat én inkább tableten olvasok, a HTÖ is teljesen korrekt úgy.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 249
113
Minden topikban látszanak minták , és nem először volt, hogy akár kérdésre is max röhögést kaptam, sokan csinálják ezt.

azt ne is említsük , hogy az értesítések közt hatalmas zajt teremt.
Sajnállak, szegény. Egy smájli pl azt jelenti, jól megmontad, vagy éppen, hogy milyen hülyeségeket irkálsz..
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Na, ha már a Xenforo semmire nem jó alap keresője szóba került. Licencelve van az Enhanced Search add-onjuk, csak idén még nem jutottam oda, hogy mögé is tegyem a szükséges Elasticsearch backendet. Nagyon kíváncsi vagyok mekkora változást hoz majd.

A héten szabin vagyok (lennék, ha nem találna be több ügyfél is), ezek voltak / vannak tervben:

  • fórum aktuális kis frissítései
  • a neked még talán decemberben beígért főoldali friss hozzászólások doboz átrakása RSS feed beolvasásról API-ra... :)
  • enhanced search kiépítése
Ha Elasticot teszel mögé, akkor a legláthatóbb változás a pénztárcád vastagságában lesz. :) Az ipar legnagyob scamje! (legalábbis igencsak nem költséghatékony, de mindenki mindenhol ezt tolja. Most vágtuk ki az Elastic alapú logelemzőt melókában, havi 10k€ csak a hosting költségben amit spórolt a cég)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Hpasp cikkei után is érdeklődtek nemrégiben nem-e lehetne epub formátumban is.

A képanyagok miatt egy tetszőleges docx -> epub konverter mondjuk vélhetően nem elég a tökéletes eredményhez. Legjobb nyilván Indesign / egyéb pro kiadványszerkesztőben összerakott anyagból lenne.
Én csináltam ebookot (talán epub-ot) pandoc-al, google docs-os dosiból. Talán működne, de valószínűleg több kisebb kötetre szétszedés ahhoz is célszerű lenne, már csaka konverzió lektorálása céljából is, meg a korrektúra utáni doki gyurmázáshoz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Közösségi finanszírozású ebook, vagy papír alapú kiadvány kiadása még nem merült fel, vagy felmerült, de el lett vetve? Szerintem nincs itthon túl sok magyar nyelvű, pláne magyar író által jegyzett haditechnikai könyv. (Vagy tévedek?)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Ha Elasticot teszel mögé, akkor a legláthatóbb változás a pénztárcád vastagságában lesz. :) Az ipar legnagyob scamje! (legalábbis igencsak nem költséghatékony, de mindenki mindenhol ezt tolja. Most vágtuk ki az Elastic alapú logelemzőt melókában, havi 10k€ csak a hosting költségben amit spórolt a cég)

Mást nem tudok mögé tenni, mert azzal működik a Xenforo enhanced search :p
Nyilván a móka az lesz, hogy megnézem, azt ha nem bírja el az a VPS a terhelést, amennyit szánok rá pluszban havonta, vagy nem lesz jobb a keresés, akkor nem lesz használva, ennyi :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 025
73 516
113
Status
Not open for further replies.