Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Előbb utóbb minden témáról elhangzik minden információ. Azért látható, hogy a műszaki témákban a valódi újdonságok száma aránylag korlátozott és ott is a redundancia igen jelentős.
A HTÖ lassan 5 éves lesz.
A Ps és más diagram is kb. el van magyarázva benne.
Ehhez képest látod, hogy milyen számokat hisznek el egyesek csont nélkül.

Hogy a Kfir alkalmas a MiG-23 bármely változatának az imitálására.
Amikor kb. 5 perc keresés kell hozzá, hogy kiderüljön, hogy nem.
Csak ehhez érteni is kéne, amit az emberek magyaráznak kitartóan évek óta.

De ilyen pl. az IRST szerelem egyeseknél úgy, hogy a 50 éves F-14-en levő TCS rendszer korlátait sem ismerik, de konkrétumot arról is egy embernek sikerült betenni és elmagyarázni...

Iszonyatosan sok dolgot lehetne megállapítani egy alapot ismerve és írni róla, de egy vonalvagtagságnyi embert leszámítva ez nem megy...
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Ez a mindenki el lett űzve szöveg szerintem butaság. A haditechnikához értők jól el lehetnek a müszaki témáknál, bele sem kell olvassanak a belpo stb témákba. Ezen kivűl senki nem tudja pontosan , ki miért hagyja itt a fórumot évek után. Megváltoznak az életkörülmények, talán unja a T-90, vagy a Mig-21,vagy az F-16 vagy a sztalingrádi csata minden porcikájának 25-ik ujrarágását. Nem várhatod el, hogy mindenki haláláig itt fórumozzon. Előbb utóbb minden témáról elhangzik minden információ. Azért látható, hogy a műszaki témákban a valódi újdonságok száma aránylag korlátozott és ott is a redundancia igen jelentős.
Kövessétek az itt egyesek által felvetettet javaslatokat és akkor lesz 100-150 tag és talán párszáz olvasó.
A napi hozzászólások számának korlátozása járható út lenne, hogy megszünjön az egyes témákban a chat jelleg, ami talán a valós probléma egy ilyen fórumban.
Szerintem. :)
Nyilván,így is hozzá lehet állni,hogy nem olvasok adott topicot aztán kész... A gond az,hogy akkor lassan nem marad mit olvasni. A biztpol-al sem az a gond,hogy van,hanem az,ahogy jelen formájában létezik,mert kb. abból áll,hogy egy rakás ember azt játsza,mintha a világ összes hírszerző szolgálatának minden információjával rendelkezne,aztán a fotelből jól megszakért mindent is,nyilván kőbalta egyszerűséggel, valamilyen irányba 100%-ig elfogulva,sokszor a legidiótább konteókra felülve... Na ez minden csak nem biztpol. Nem véletlen,hogy többen,köztük én is úgy gondolom,hogy ennek aztán a HTKA-hoz az égvilágon semmi köze.
Több,mint egy évtizede vagyok az oldal olvasója,és úgy gondolom,hogy a HTKA itthoni viszonylatban egyedülálló a haditechnika iránt érdeklődők számára. A fórumon katonák,mérnökök, repülőműszakiak, pilóták stb. érdekesebbnél érdekesebb,releváns,valódi tartalommal bíró kommentjeit,írásait lehet/lehetett olvasni, amire itthon haditechnika iránt érdeklődő emberként azért nincs túl sok lehetőség. Nem azt mondom,hogy 10 éve a fórum tökéltes volt,ne lettek volna gondok,de az elmúlt pár évben tényleg baromi nagy a zuhanás a minőségben,és ez minden topicot érint,szóval hiába olvasok csak haditechnikát, ha ott is ugyanúgy baj van. Egyszerűen a minőségi tartalmat szállító fórumozók vagy eltűntek,vagy kevesebbet írnak,helyettük meg megérkeztek a randompistike2000-ek,akiknek láthatóan fingjuk nincs adott témához,de mindenhez is jobban értenek,és minden létező témát kenyszeresen telefosnak a saját agymenéseikkel.
Azt meg,hogy ki miért hagyja itt HTKA-t,vagy miért egyre inkább inaktív,azt nyilván nem tudhatjuk minden esetben,de a fenti problémákat azért elég sokan jelezték közülük. Legutóbb Kriss is leírta feketén-fehéren a távozásakor,hogy rohadt nagy bajok vannak a fórum minőségi zuhanásával, és ha nem is ez a fő ok,de bizony szerepet játszik abban,hogy lelép.Persze egyből jött is néhány megmondóember konteókat gyártani,hogy miért is ment el valójában... Ez meg számomra elég sokat mondó arról,hogy mik is a problémák itt jelenleg.
Ez az én véleményem,nyilván van aki ezt teljesen máshogy látja,úgy gondolom,mindenkinek szívejoga megítélni a dolgokat.
Azon viszont szerintem igenis érdemes elgondolkodni,hogy miért is írja elég sok régi motoros, minőségi tartalmakat, hozzászólásokat szállító fórumtársunk azt,hogy bizony van azért probléma azzal a tendenciával,amit a fórum az elmúlt időszakban mutat!
 
T

Törölt tag 2361

Guest
A gond az,hogy a biztpol. nem azt jelenti,hogy a fotelből megszakértem a teljes világot is,nyilván 2 bites konteók mentén többnyire... A fórumon meg legalább 90%-ban csak ez megy. Egyeseknek meg ha tetszik,ha nem,én is csatlakozom azokhoz,akik azt mondják,hogy ennek az égvilágon semmi keresnivalója itt! Haditechnikai kerekasztal. Kicsit értelmezzük már az oldal nevét! Lassan már mindenkit sikerül elűzni,aki ezzel kapcsolatban valóban releváns,értelmes,érdekes infókat szállított/hozzászólásokat írt...
egyes topicokat atnevezuk kocsmanak.

kb az van egyes topicokban, amikor osszeul a falu "legertelmesebb" resze, es elkezdik az 5ik sor utan, a bolt elott, az arokban ulve, nyomni a vilagpolitikat
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 787
113
Hogy a Kfir alkalmas a MiG-23 bármely változatának az imitálására.
Látom,nagyon szivenütött a dolog.....De mint irtam,ezt az amcsi iskola mondta-a miértre én nem tudok válaszolni.(arra meg végképpen nem,hogy a kacsaszárnyak leszerelésével miért rontották le a manőverezőképességet.én sem értem,de úgy vagyok vele,hogy maguknak csinálták,ők tudják miért)
Az F106 kikopásával szerintem valamiért a Kfirt vállasztották,hogy legyen valami nagysebességű tipusuk is-passzolok.

Háború a politika folytatása más eszközökkel.....
Bizpol szervesen hozzátartozik a hadművészethez.Egy adott ország földrajzi,gesostratégiai,gazdasági,társadalmi és politikai viszonyai meghatározzák az alkalmazható stratégiát,harcászatot,és az ehez szükséges haditechnikai beszerzéseket.És,hogy még bonyorultabb legyen a dolog,ezek a dolgok menet közben egymásra is hatnak....(ez ügyben érdemes tanulmányozni a XVI.századman elindult "hadviselés forradalmát",ami ugyan elég jol fel van dolgozva,de ettől még a gazdaság-,társadalom és hadtörténészek változatlanul késhegyre menő vitákat folytanak rendületlenül)
 
M

molnibalage

Guest
Látom,nagyon szivenütött a dolog.....De mint irtam,ezt az amcsi iskola mondta-a miértre én nem tudok válaszolni.(arra meg végképpen nem,hogy a kacsaszárnyak leszerelésével miért rontották le a manőverezőképességet.én sem értem,de úgy vagyok vele,hogy maguknak csinálták,ők tudják miért)
Az F106 kikopásával szerintem valamiért a Kfirt vállasztották,hogy legyen valami nagysebességű tipusuk is-passzolok.

Háború a politika folytatása más eszközökkel.....
Bizpol szervesen hozzátartozik a hadművészethez.Egy adott ország földrajzi,gesostratégiai,gazdasági,társadalmi és politikai viszonyai meghatározzák az alkalmazható stratégiát,harcászatot,és az ehez szükséges haditechnikai beszerzéseket.És,hogy még bonyorultabb legyen a dolog,ezek a dolgok menet közben egymásra is hatnak....(ez ügyben érdemes tanulmányozni a XVI.századman elindult "hadviselés forradalmát",ami ugyan elég jol fel van dolgozva,de ettől még a gazdaság-,társadalom és hadtörténészek változatlanul késhegyre menő vitákat folytanak rendületlenül)
Csak egy példa volt.
Bármi másra illeszthető.
Akkor lehet azt mondani, hogy minden ki lett beszélve, ha nem tudsz hozzászólni és nincs elég ismereted.
Lásd a jan. eleji videóbmat.
Ha ma nem lenne semmi ötletem, akkor is 8 évig elvideózgatnélk és egyre csökkenő szabadidőmet nézve az lesz 10+.
De ennyi idő alatt hogyan ne lenne új téma már csak a múlt alaposabb ismeretével, nemhogy a jövőt nézve...?

Az, hogy egyesek hatszázhuszonhatodjára is jönnek a T-72 megtartással és kefirrel, az a más letárgyalt hülyeségek előhozatala.
De ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne másról beszélni.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 076
24 927
113
A HTKA tudtommal azoknak a civileknek, (laikusoknak) szól, akik érdeklődnek a haditechnika, harcászat, katonai tudomány és úgy ám blokk a világ dolgai iránt és itt megtalálják azokat az ismereteket, hátteret ami őket érdekli. Aki teljesen bennfentes, az nem írogathat, csak maximum olvashatja. Amikor hivatásosként szolgáltam, messze nem írhattam volna olyan dolgokat, amiket megosztottam ebben a fórumban bizonyos idő után. Akik vannak még szakasztársaim, katonai ismerőseim, volt munkatársaim magas beosztásban, sok mindent elmondanak, amit nem adhatok közre, mert egyszerűen nem lehet.
Ezzel nem árt, ha tisztában vannak, akik ide járnak, még ha olvasni is.
Ebben a fórumban összesűrítve olyan nyílt ismeretekhez lehet hozzájutni, amelyek publikusak és vannak olyan személyek, akik a laikusoknak el tudják úgy mondani, hogy megértsék. Mivel nagyon sokan nem értenek az adott témához, csak érdeklődnek utána, ezért sokszor az ismeretek, tudás hiánya és a mendemondák alapján hülye kérdéseket, tudnak feltenni és fel is teszik őket. Szerintem a fórumnak az az értelme, hogy a különböző témákban közérthetően, szakmai háttérrel, valós információkat, tudást, adatokat lehessen cserélni.
Nagyon sok helyről próbálok a régi és új haditechnikai eszközökről informálódni, kb. 80-90%-ban a külföldi oldalakról. Van amihez értek, van ami érdekel és van amihez teljesen laikus vagyok. Szerintem mindenki ilyen, polihisztorok pedig nincsenek. Vannak sarkalatos kérdések, amikről nagyokat lehet vitázni, ezek a viták akkor pozitívak, ha új ismereteket adnak, tévhiteket eloszlatnak, mert sok tévhit van a világban.
Felőlem lehet több ezer topic is, amelyik nem érdekel (lehet az haditechnikai, történelmi, biztpol., egyéb jellegű), azt egyszerűen nem olvasom, nem veszek róla tudomást. Ilyen egyszerű. Nem kell itt sivalkodni, meg sírni, hogy milyen a színvonal, hányan elmennek, nem írnak annyian. Sok mindentől függ, hogy ki, miről, mikor ír. Nem megsértődni kell, (magamról tudom), mert nem érdemes. Akit valóban érdekel a fórum, az úgyse fogja itt hagyni. A Fórum pedig olyan, mint a világ. Annak a tükörképe.
A biztpol. sohasem volt fekete, vagy fehér. Ott csapódnak le az emberi indulatok, nézetek, cselekedetek, igazságok és hazugságok. Mint, ahogyan a történelem is sokszor nézőpont kérdése, a jelenlegi biztonság politika talán még sokszínűbb, amiről kell beszélgetni, vitatkozni, érvelni, kontrázni, ismereteket megosztani és ez hozzá tartozik a fegyveres testületek tevékenységéhez, ezer szállal átszövi azt. A média szintjén folyik a III. Vh, ezt tudomásul kell venni, ha akarjuk, ha nem, ami a biztpol.-t nagyon is átitatja. Lehet jól látni, ráérezni a dolgokra, okosságokat mondani, de okosnak lenni nem lehet (max. utólag). Ahhoz kevés a valós információ. Amíg vita van és nem más fórumokra nagyon jellemző "anyázás", addig szerintem nincsen nagy probléma. Mindenki azt a topic-t olvassa, írjon bele, ami érdekli.
Ezt a fórumot senki sem sajátíthatja ki, szólhatja le, csak mert neki nem tetszik!!!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 787
113
Csak egy példa volt.
Bármi másra illeszthető.
Akkor lehet azt mondani, hogy minden ki lett beszélve, ha nem tudsz hozzászólni és nincs elég ismereted.
Lásd a jan. eleji videóbmat.
Ha ma nem lenne semmi ötletem, akkor is 8 évig elvideózgatnélk és egyre csökkenő szabadidőmet nézve az lesz 10+.
De ennyi idő alatt hogyan ne lenne új téma már csak a múlt alaposabb ismeretével, nemhogy a jövőt nézve...?

Az, hogy egyesek hatszázhuszonhatodjára is jönnek a T-72 megtartással és kefirrel, az a más letárgyalt hülyeségek előhozatala.
De ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne másról beszélni.
Balázs,most igazoltad egy haditechnikai fórumon a technikán túli rész indokoltságát.Mert a technikai jellemzők önmagukban nem döntik el,hogy egy adott körülményű országnak nem feltétlenűl a technika adattáblája az egytlen szempont,ami meghatározó egy fejlesztésnél/beszerzésnél.Most belemerűltem egy kicsit a kolumbiai forumokba,és nagyon tanulságos volt.Számukra technikai adatok szerint a legjobb vállasztás az EF2000 T3 lenne,de.....Harcászati paramétereik hiába volnának a legjobbak(a számukra elérhető gépek közül),ha az üzembentartás vonzatai számukra vállalhatatlanok.Ráadásul a politikai kockázatot is túl nagynak gondolják.Ők használják azokat a gépeket,lényegében folyamatosan,tényleges éles bevetéseken.Nem engedhetik meg maguknak,hogy egy német zöldpárti indittatású alkatrészstop miatt ne legyen bevethető harci gépük.
És persze ott van az,mi mindig a legkevesebb,a pénz kérdése.
Szóval lehet a haditechnikát önmagában szemlélni,mint ipari mesterműveket.De ha mint harceszközöket szemléled,akkor már egy komplex viszonyrendszerben kell vizsgálni őket.És itt a technika már nem cél,hanem eszköz.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 614
55 056
113
Nyilván,így is hozzá lehet állni,hogy nem olvasok adott topicot aztán kész... A gond az,hogy akkor lassan nem marad mit olvasni. A biztpol-al sem az a gond,hogy van,hanem az,ahogy jelen formájában létezik,mert kb. abból áll,hogy egy rakás ember azt játsza,mintha a világ összes hírszerző szolgálatának minden információjával rendelkezne,aztán a fotelből jól megszakért mindent is,nyilván kőbalta egyszerűséggel, valamilyen irányba 100%-ig elfogulva,sokszor a legidiótább konteókra felülve... Na ez minden csak nem biztpol. Nem véletlen,hogy többen,köztük én is úgy gondolom,hogy ennek aztán a HTKA-hoz az égvilágon semmi köze.
Több,mint egy évtizede vagyok az oldal olvasója,és úgy gondolom,hogy a HTKA itthoni viszonylatban egyedülálló a haditechnika iránt érdeklődők számára. A fórumon katonák,mérnökök, repülőműszakiak, pilóták stb. érdekesebbnél érdekesebb,releváns,valódi tartalommal bíró kommentjeit,írásait lehet/lehetett olvasni, amire itthon haditechnika iránt érdeklődő emberként azért nincs túl sok lehetőség. Nem azt mondom,hogy 10 éve a fórum tökéltes volt,ne lettek volna gondok,de az elmúlt pár évben tényleg baromi nagy a zuhanás a minőségben,és ez minden topicot érint,szóval hiába olvasok csak haditechnikát, ha ott is ugyanúgy baj van. Egyszerűen a minőségi tartalmat szállító fórumozók vagy eltűntek,vagy kevesebbet írnak,helyettük meg megérkeztek a randompistike2000-ek,akiknek láthatóan fingjuk nincs adott témához,de mindenhez is jobban értenek,és minden létező témát kenyszeresen telefosnak a saját agymenéseikkel.
Azt meg,hogy ki miért hagyja itt HTKA-t,vagy miért egyre inkább inaktív,azt nyilván nem tudhatjuk minden esetben,de a fenti problémákat azért elég sokan jelezték közülük. Legutóbb Kriss is leírta feketén-fehéren a távozásakor,hogy rohadt nagy bajok vannak a fórum minőségi zuhanásával, és ha nem is ez a fő ok,de bizony szerepet játszik abban,hogy lelép.Persze egyből jött is néhány megmondóember konteókat gyártani,hogy miért is ment el valójában... Ez meg számomra elég sokat mondó arról,hogy mik is a problémák itt jelenleg.
Ez az én véleményem,nyilván van aki ezt teljesen máshogy látja,úgy gondolom,mindenkinek szívejoga megítélni a dolgokat.
Azon viszont szerintem igenis érdemes elgondolkodni,hogy miért is írja elég sok régi motoros, minőségi tartalmakat, hozzászólásokat szállító fórumtársunk azt,hogy bizony van azért probléma azzal a tendenciával,amit a fórum az elmúlt időszakban mutat!
Azért az első két mondatod érdekes
Elvégre csak haditechnikai topikokat akarnak sokan, állitólag...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 787
113
Lásd a jan. eleji videóbmat.
Különben jó,hogy szolsz,hogy van új szosszeneted.Letöltöttem,irásban és a filmet is.Majd zavartalanabb körülmények között elolvasom (vitázás közben nem lehet ilyesmit csinálni).Téged ismerve alighanem nyugodtan megelőlegezhetek egy gratulációt.(nekem a keresőprogi jelzi,hogy valaki irt a fórumon,és arra a jelzésre klikkelve szoktam belépni,már rögtön a forúm részre.Főoldalt igen ritkán látom)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 920
19 151
113
Na srácok! Pont ez a chatszoba feeling az, ami nagyon nem tesz jót az egyes topicoknak. :(
az, hogy nem szálnézetű a fórum az az ilyen párbeszédeket teljesen szétrombolja, illetve az egész topic is olvashatalan lesz tőle, és főleg, ha egy hét után egy szélat elkezdek olvasni, és válaszolgatok, de már máshol tart a párbeszéd...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 920
19 151
113
A HTÖ lassan 5 éves lesz.
A Ps és más diagram is kb. el van magyarázva benne.
Ehhez képest látod, hogy milyen számokat hisznek el egyesek csont nélkül.

Hogy a Kfir alkalmas a MiG-23 bármely változatának az imitálására.
Amikor kb. 5 perc keresés kell hozzá, hogy kiderüljön, hogy nem.
Csak ehhez érteni is kéne, amit az emberek magyaráznak kitartóan évek óta.

De ilyen pl. az IRST szerelem egyeseknél úgy, hogy a 50 éves F-14-en levő TCS rendszer korlátait sem ismerik, de konkrétumot arról is egy embernek sikerült betenni és elmagyarázni...

Iszonyatosan sok dolgot lehetne megállapítani egy alapot ismerve és írni róla, de egy vonalvagtagságnyi embert leszámítva ez nem megy...
A forma nem kedvez annak, hogy könnyen befogadja a közönség, és idézni is elég fájdalmas, egy webes fórumban egy pdf oldalára hibatkozni. Ha webes formában lenne közzétéve, egyből nem fájna annyira hivatkozni rá, másoknak is könnyebb lenne onann elindulni az olvasásban. Így hiába mondod, hogy OTT VAN A GRAFIKON!!!! hol? Linket a grafikonra, vagy képet! Ja, a fórumra képet beágyazni fájdalom, linkelni nem tudod a hivatkozott épet, és akkor keressek öt topikon keresztül, töltsek le egy sokszáz oldalas dokumentumot, és kezdjek el kersgélni benne. Persze, hogy nem nézi meg senki. Szinte csak magadnak dolgoztál így, mert a közönséged számára felhasználható formátumot nem tartottad szem előtt. Ne hibáztasd őket, a tartalomgyártás része kell legyen a közönség ismerete, és a nekik alkalmas médium megválasztása. Ha pedig nem ők a özönséged, ne kérd rajtuk számon, hogy nem fogyasztották el ami tartalmat csináltál.

Ugyanígy ebook formában sem elérhető, hogy aki elolvasná a sokszáz oldal lineáris tartalmat, az kényelmesen megtehesse céleszközön, képernyő méretnek megfelelően újratördelve.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 920
19 151
113
A forma nem kedvez annak, hogy könnyen befogadja a közönség, és idézni is elég fájdalmas, egy webes fórumban egy pdf oldalára hibatkozni. Ha webes formában lenne közzétéve, egyből nem fájna annyira hivatkozni rá, másoknak is könnyebb lenne onann elindulni az olvasásban. Így hiába mondod, hogy OTT VAN A GRAFIKON!!!! hol? Linket a grafikonra, vagy képet! Ja, a fórumra képet beágyazni fájdalom, linkelni nem tudod a hivatkozott épet, és akkor keressek öt topikon keresztül, töltsek le egy sokszáz oldalas dokumentumot, és kezdjek el kersgélni benne. Persze, hogy nem nézi meg senki. Szinte csak magadnak dolgoztál így, mert a közönséged számára felhasználható formátumot nem tartottad szem előtt. Ne hibáztasd őket, a tartalomgyártás része kell legyen a közönség ismerete, és a nekik alkalmas médium megválasztása. Ha pedig nem ők a özönséged, ne kérd rajtuk számon, hogy nem fogyasztották el ami tartalmat csináltál.

Ugyanígy ebook formában sem elérhető, hogy aki elolvasná a sokszáz oldal lineáris tartalmat, az kényelmesen megtehesse céleszközön, képernyő méretnek megfelelően újratördelve.
Ami miatt igazán szar a fórum színvonala, hogy ha leírok egy elemzést valamiről, akkor egy röhögős szmájlira fogja futni érvel/ellenérvek helyett.
20f401387cac60f403661467e8a8d715.png



Inkább a likeokat, reakciókat kéne kikapcsolni, szerintem javítana a párbeszédek színvonalán. (hogy ugye a csak nevetést osztó robotokat ne is említsem...)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ami miatt igazán szar a fórum színvonala, hogy ha leírok egy elemzést valamiről, akkor egy röhögős szmájlira fogja futni érvel/ellenérvek helyett.
Nem kell a reakciókba annyira belefeszülni. Megfelelő helyen kell kezelni, meg max azt nézni, hogy olyan ember, akinek adott témában lehet adni a véleményére az milyen reakciót adott rá. A többit meg elengedni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 920
19 151
113
Nem kell a reakciókba annyira belefeszülni. Megfelelő helyen kell kezelni, meg max azt nézni, hogy olyan ember, akinek adott témában lehet adni a véleményére az milyen reakciót adott rá. A többit meg elengedni.
Minden topikban látszanak minták , és nem először volt, hogy akár kérdésre is max röhögést kaptam, sokan csinálják ezt.

azt ne is említsük , hogy az értesítések közt hatalmas zajt teremt.
 
Status
Not open for further replies.