Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 338
113
... és ha már a számoknál tartunk február 24-e óta a hozzaszólásaim számai mögött nem kevés echte orosz hír van...
Az előbb még azt irtad h lehetetlen orosz hírt linkelni...
... mit is jelent a kiegyensúlyozott hírhozás mind a két oldalról, amikor az orosz oldalon gyakorlatilag hirzarlat van?
De megismétlem, engem már különösképpen ezek a dolgok nem izgatnak. Csak azt sajnálom, hogy napi tájékozódás szintjén sem használható a szóbanforgó topik.
És még egyszer, nem Téged akarlak ostorozni, de amikor a tartalomba a legtöbb betűt Te vetetted bele, akkor nem az olvasóban kell keresni a hibát, ha rossz a fogadtatása. Kettőtök aktivitása azért rávilágít arra is, hogy a "HTKA.RU" kijelentés nagyon nem állja meg a helyét, persze nem mentegetve a vitakuktúra színvonalát, ahova gyakran lesüllyed ez az egész.
Minden tiszteletem a Tiéd, további jó hírhozást, de legyen annyi benned, hogy nagy levegőt veszel és belátod, hogy néhány dologban nem véletlenül koptatjuk a klaviatúrát, mikor itt kiemelünk Téged.
Legyen szép napod!
 
W

Wilson

Guest
Az előbb még azt irtad h lehetetlen orosz hírt linkelni...
Na de arcas, a kiegyensúlyozott hírhozásról beszéltem.Nem arról, hogy lehetetlen híreket hozni az orosz oldalról.
De megismétlem, engem már különösképpen ezek a dolgok nem izgatnak. Csak azt sajnálom, hogy napi tájékozódás szintjén sem használható a szóbanforgó topik.
És még egyszer, nem Téged akarlak ostorozni, de amikor a tartalomba a legtöbb betűt Te vetetted bele, akkor nem az olvasóban kell keresni a hibát, ha rossz a fogadtatása. Kettőtök aktivitása azért rávilágít arra is, hogy a "HTKA.RU" kijelentés nagyon nem állja meg a helyét, persze nem mentegetve a vitakuktúra színvonalát, ahova gyakran lesüllyed ez az egész.
Minden tiszteletem a Tiéd, további jó hírhozást, de legyen annyi benned, hogy nagy levegőt veszel és belátod, hogy néhány dologban nem véletlenül koptatjuk a klaviatúrát, mikor itt kiemelünk
Mondom meg egyszer ha a személyeskedést és trollkodást kivonjuk a topikból akkor már te is tudnád követni napi szinten az ukrán topikot.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Nagyon egyszerű a helyzet ezzel kapcsolatban ha kivennénk a személyeskedő trollkodó kommenteket a topikból egy csapásra követhetővé válna mindenki számára.

Na akkor nincs itt részemről semmilyen meglepődés , már teljes mértékben hozzászoktam, és ha már a számoknál tartunk február 24-e óta a hozzaszólásaim számai mögött nem kevés echte orosz hír van...

Nekem lenne egy olyan tiszteletteljes javaslatom, hogy amennyiben úgy érzed, hogy éppen elindulna egy "csetelés" (értsd: anyázás), akkor hagyd ott - zárd le azt a szálat.

A mai nap folyamán is indult egy ilyen szál Te és egy erre fogékony fórumtársunk között és több oldalon keresztül olvasgathattuk felváltva a kettőtök "örökbecsűit" ... Ekkor írtam a kollégának (Neked is tehettem volna), hogy amennyiben lehet tartózkódjunk ettől a továbbiakban illetve lehet menni pm -ezni is akár ...

Ezzel én is így vagyok. Pláne, ha úgy gondolom, hogy az adott témakörben leírtam amit gondoltam, akkor a részemről egyszerűen válasz nélkül marad az érdemi tartalmat mellőző kötözködés. Hidd el ez esetleg nem csak számodra lesz "kímélő", hanem adott esetben az érintett topikot látogató közönségnek is ...
 
W

Wilson

Guest
Nekem lenne egy olyan tiszteletteljes javaslatom, hogy amennyiben úgy érzed, hogy éppen elindulna egy "csetelés" (értsd: anyázás), akkor hagyd ott - zárd le azt a szálat.

A mai nap folyamán is indult egy ilyen szál Te és egy erre fogékony fórumtársunk között és több oldalon keresztül olvasgathattuk felváltva a kettőtök "örökbecsűit" ... Ekkor írtam a kollégának (Neked is tehettem volna), hogy amennyiben lehet tartózkódjunk ettől a továbbiakban illetve lehet menni pm -ezni is akár ...

Ezzel én is így vagyok. Pláne, ha úgy gondolom, hogy az adott témakörben leírtam amit gondoltam, akkor a részemről egyszerűen válasz nélkül marad az érdemi tartalmat mellőző kötözködés. Hidd el ez esetleg nem csak számodra lesz "kímélő", hanem adott esetben az érintett topikot látogató közönségnek is ...
Ebben teljesen igazad van és tökéletesen egyetértek veled, de mindenki emberből van és bizony előfordul, hogy belesodrodik egy ilyen helyzetbe a legjobb szándéka ellenére is.Főleg ha több oldalról folyamatosan provokálják..
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Te tőlem ne várj semmit. Mindenki megnézheti, hogy mikor léptél be és kizárólag melyik topikban kezdted a pályafutásodat. ;)
A többit olvashattuk tőled...
Másrészt ha már rajtam szeretnél számonkérni valamit, akkor azt tedd olyan dologgal kapcsolatban amihez közöm van. Sehol sem írtam pl. , hogy 'romboló'...hacsak nem valami hajós topikban.
Na és melyik topicban?
Tájékoztatásul: ez előtt a felkapott esemény előtt is előfordultam erre és születtek is hozzászólásaim.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 026
73 521
113
Szolgálati közlemény, az ukrán topikot nem olvasom és nem is tudok ott válaszolni.
Ha HT jellegű kérdése van bárkinek, akkor ott tegye fel. Az
Nem fejezted be a hozzászólást, így nem teljesen érthető.
Ha jól értem, akkor azt szeretnéd hogy az Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről topikban kérdezzenek tőled, ha van haditechnikával kapcsolatos kérdés pl. az újabb ukrán MiG-29 lőtt le egy Szu-35-ös hírrel kapcsolatban? Vagy a Militavia és a HTKA topikban? Esetleg az adott repülőgép típus topikjában?
 
M

molnibalage

Guest
Nem fejezted be a hozzászólást, így nem teljesen érthető.
Ha jól értem, akkor azt szeretnéd hogy az Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről topikban kérdezzenek tőled, ha van haditechnikával kapcsolatos kérdés pl. az újabb ukrán MiG-29 lőtt le egy Szu-35-ös hírrel kapcsolatban? Vagy a Militavia és a HTKA topikban? Esetleg az adott repülőgép típus topikjában?
Bárhol, ami nem BIZTPOL vagy ukrán, csak legyek betaggelve, hogy tudjak róla.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 720
5 772
113
Ebben teljesen igazad van és tökéletesen egyetértek veled, de mindenki emberből van és bizony előfordul, hogy belesodrodik egy ilyen helyzetbe a legjobb szándéka ellenére is.Főleg ha több oldalról folyamatosan provokálják..
Na de arcas, a kiegyensúlyozott hírhozásról beszéltem.Nem arról, hogy lehetetlen híreket hozni az orosz oldalról.

Mondom meg egyszer ha a személyeskedést és trollkodást kivonjuk a topikból akkor már te is tudnád követni napi szinten az ukrán topikot.

A kollégák arról beszélnek fentebb, hogy ezekre a hozzászólásaikra (sem) nem kell válaszolnod.

Mint ahogyan most az enyémre se’. Engedd el.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 338
113
Tegnap vacsikor a feleségem átkapcsolta a tv-t a kislányom végett a TV2Kids-re, hogy a korának megfelelő tartalmat nézzen. Ment is valami fekete hajú csaj tálalásában cuki rajzolt háttér előtt valami 2 perces dalocska a szivárvány szineiről, mire adott egy sallert, mert "úgy néztem", ...a csajt, ...szerinte. o_O :D

Van egy pár ilyen betegség...:D
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
523
2 704
93
Tegnap vacsikor a feleségem átkapcsolta a tv-t a kislányom végett a TV2Kids-re, hogy a korának megfelelő tartalmat nézzen. Ment is valami fekete hajú csaj tálalásában cuki rajzolt háttér előtt valami 2 perces dalocska a szivárvány szineiről, mire adott egy sallert, mert "úgy néztem", ...a csajt, ...szerinte. o_O :D

Van egy pár ilyen betegség
ott van még a hiszti, szinte kizárólag nők kapják el, és szinte kizárólag férfiak halnak bele
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 213
119 859
113
@formosa1 kérlek tiszteld már meg annyival a fórumtársaidat, hogy ezt a röhögős fejes szarakodást befejezed végre? Szerintem kurvára degradáló és tiszteletlen mindenki felé aki a hírt hozza bàrmilyen témában főleg ha értelmesen van tálalva. Ha valaki szalonképtelen módon nyilvánul meg még értem is a dolgot, de ha nem ez a helyzet kérlek ezt mellőzd végre.
 
W

Wilson

Guest
@formosa1 kérlek tiszteld már meg annyival a fórumtársaidat, hogy ezt a röhögős fejes szarakodást befejezed végre? Szerintem kurvára degradáló és tiszteletlen mindenki felé aki a hírt hozza bàrmilyen témában főleg ha értelmesen van tálalva. Ha valaki szalonképtelen módon nyilvánul meg még értem is a dolgot, de ha nem ez a helyzet kérlek ezt mellőzd végre.
Bár engem abszolút nem zavar ha bármelyik posztomat röhögős smájlival "díjazza" de persze nem vagyunk egyformák és megértem,ha ez valakit zavar.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and enzo
K

kamm

Guest
Ki pakolászik állandóan?
Követhetetlenek tőle a beszélgetések.
giphy.gif


 
Status
Not open for further replies.