Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
@mindenen kívül

Szerintem is érdemes lenne megfontolnod azt amit kriss írt és visszatérni a magasabb színvonalú hozzászólásokhoz. Mert valóban az a helyzet, hogy jó ideje a kommentjeid túlnyomó része nem túl szofisztikált. Nyilván, az egyik kedvenc topikod, az ukrán konfliktus tartalmának egy jelentős része sem az, de azzal nem nagyon lehet már mit kezdeni. (Mindneki tudja mire számítson ott - nagy átlagban mondjuk 10% hasznos tartalomra, néhány kitartó, anyázásba nem belefolyó olvtársnak köszönhetően.)

És akkor ezzel szemben van az, hogy néha-néha most is abszolút más színvonalú hozzászólásokat írsz. Akkor is, ha adott esetben kritizálsz valamit, vagy ellentétes véleményedet írod le. Ilyenkor van hogy megnézem hogy jól láttam, tényleg te írtad? Nagyjából csak azt érted el, amit Pogány is írt, miszerint ha látszik a neved egy topikban akkor egyeseknél azonnal felmegy a pumpa, vagy csak legyintenek egyet hogy na má' megen mi lesz itt. És mondjuk már a normális hozzászólásaidra sem reagálnak, vagy nem úgy, ahogy azt várnád.

És az szerintem nem jó, ha valaki tud épkézláb módon megnyilvánulni, de a kommentjei olyan magas százalékban gyalázatosak, mint nálad az utóbbi hónapokban.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
@mindenen kívül

Szerintem is érdemes lenne megfontolnod azt amit kriss írt és visszatérni a magasabb színvonalú hozzászólásokhoz. Mert valóban az a helyzet, hogy jó ideje a kommentjeid túlnyomó része nem túl szofisztikált. Nyilván, az egyik kedvenc topikod, az ukrán konfliktus tartalmának egy jelentős része sem az, de azzal nem nagyon lehet már mit kezdeni. (Mindneki tudja mire számítson ott - nagy átlagban mondjuk 10% hasznos tartalomra, néhány kitartó, anyázásba nem belefolyó olvtársnak köszönhetően.)

És akkor ezzel szemben van az, hogy néha-néha most is abszolút más színvonalú hozzászólásokat írsz. Akkor is, ha adott esetben kritizálsz valamit, vagy ellentétes véleményedet írod le. Ilyenkor van hogy megnézem hogy jól láttam, tényleg te írtad? Nagyjából csak azt érted el, amit Pogány is írt, miszerint ha látszik a neved egy topikban akkor egyeseknél azonnal felmegy a pumpa, vagy csak legyintenek egyet hogy na má' megen mi lesz itt. És mondjuk már a normális hozzászólásaidra sem reagálnak, vagy nem úgy, ahogy azt várnád.

És az szerintem nem jó, ha valaki tud épkézláb módon megnyilvánulni, de a kommentjei olyan magas százalékban gyalázatosak, mint nálad az utóbbi hónapokban.

Nagyon megtisztelő, hogy ilyen hosszan értekeztél rólam.
:)

  • Először is az ukrán dühöngő stílusáról nem én tehetek. Ott sajnos vannak emberek akik csak személyeskedéssel, mások sértegetésével képesek csalódottságukat, tehetetlenségüket, frusztrációjukat levezetni. Ezek az emberek érdekes módon csak akkor hajlandók változtatni stílusukon, ha megalázzák őket, sokszor hasonló stílusban. Én gyakran bele állok ezekbe az alacsonyabb színvonalú párbeszédekbe, mert ez a leghatékonyabb ellenük. Egyre ritkábban kötnek belém, mert tudják, hogy hamar beégnek. Figyeld a röhögő fejeket. Sok esetben kínlódásnak érzem részükről. Nyilván én is használom, mások is jelzésként, hogy érezzék, valami nem stimmel, esetleg valótlant, álhírt osztottak meg.
  • A másik fontos dolog, hogy nem szeretnék senkinek a kedvében járni. Nem érdekel, hogy ki mit mond, vagy gondol rólam. A szakmai topikokban nyilván értelmes emberekkel, nyilván értelmes kommunikáció zajlik. Az ukrán (és tegnap óta a Koszovói) topic viszont egy információs harc helyszíne. Igen harc. Ez zajlik körülöttünk mindenhol. Itt különösen nem az a lényeg, hogy ki mondja (akkor sem, ha úgy tűnik), hanem az, hogy mit. Sokan olvassák, kívülállóként (ahogy évekig én is) a témákat. Ezért igenis fontos mennyi valós és mennyi álhír, vagy manipulált információ jelenik meg. Ezt nevezik vélemény befolyásolásnak. Senki nem emlékszik rá, ki írta, de ha sokszor mondja valaki, vagy valakik ugyan azt, olyan mintha igaz lenne, hisz olvastuk már sok helyen. Emiatt jól észrevehető, hogy hétről hétre valakik tematizálják, mindig behozzák ugyanazokat a témákat, amelyeket szakmai (harcászat, hadtudományi vagy biztonságpolitikai) érvekkel meg kell és meg is lehet cáfolni. Ez sem gond, ez ilyen. Én szeretem ezeket a vitákat, mert magam is sokat tanulok mások írásaiból, érveiből, illetve azért sok "nem katona" is érdeklődik, formál véleményt a témában. Ezek jók. Ami fontos, hogy a fórum ne váljon egy egyoldalú, egy irányú véleményeket közlő (a többit elhallgattató) felületté. Hiteltelenné válik. A szakmai cikkek is értéküket vesztik, ha csak egyféle ideológia alapján, annak céljai elérése érdekében jelennek meg. És ehhez nem is kell, válogatni. Elég, ha a biztpol topicok kiegyensúlyozatlanok. A szólás és vélemény szabadság ezért fontos a HTKA-nak. Szerintem.
  • Ebből következik a harmadik dolog, amit finoman kifogásolsz: néha valóban segítek egy-két embernek szembesülni Önmaga stílusával. Ez a harc eszköze. Tükör stílus. Meglepően hatékony, ahogy írtam az első gondolatban. Ugyanakkor a harc a szabad vélemény nyilvánításért megy (sajnos), hisz azért láttad a mai kommentekből, sokan a véleményem miatt akarnak pályán kívül látni, mintsem a 30 másik hasonló, "nem túl szofisztikált" kollégának írt válaszaim tükör stílusa miatt.
  • Azt elismerem, hogy néha elragadtatom magam és minősítek vezetőket), illetve nem rejtem véka alá véleményem az engem sértegető közösség tagjairól, általánosságban. De ez azért ritka és semmivel sem gyakoribb, mint bárki más hasonló kommentelő véleményalkotása Bidenről, Zelenszkíjről, követőikről. Ha a másik oldal irányába teszem ezt hasonló módon, az azért nem hinném, hogy ekkora patálát érdemel. ;)
  • Végül pedig köszönöm, hogy felhívtad Krisss kolléga "jótanácsára" a figyelmem, de had legyek annyiban értetlen, hogy amit Krisss kollégának válaszoltam, annak komoly morális üzenete van, ellenben az Ő írásával, ami számomra csak magyarázkodás részéről. Egy kis kellemetlenkedés után. :rolleyes:
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
@mindenen kívül , meggyőződésem, hogy az önkéntesen magadra vállalt harcod sokkal hatékonyabb lenne a "bizonyos szint felett nem süllyedünk bizonyos szint alá" irányelvet alkalmazva. ;) Csak egy tipp persze.

Én szeretem ezeket a vitákat, mert magam is sokat tanulok mások írásaiból, érveiből, illetve azért sok "nem katona" is érdeklődik, formál véleményt a témában. Ezek jók. Ami fontos, hogy a fórum ne váljon egy egyoldalú, egy irányú véleményeket közlő (a többit elhallgattató) felületté. Hiteltelenné válik. A szakmai cikkek is értéküket vesztik, ha csak egyféle ideológia alapján, annak céljai elérése érdekében jelennek meg. És ehhez nem is kell, válogatni. Elég, ha a biztpol topicok kiegyensúlyozatlanok. A szólás és vélemény szabadság ezért fontos a HTKA-nak. Szerintem.

Igen, mindig is az volt szem előtt tartva, hogy egyik oldal véleménye se legyen elnyomva a fórum egyik szegletében sem. Nyilván ebbe nem fér bele minden elszabadult "vita".
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 391
113
Hatalmas különbségek vannak. Az ukránok minden nappal győznek, amíg nem veszítenek. Az oroszok pedig épp elveszítik világhatalmi státuszukat. Egy lefingott ukrán haderővel birkóznak 160 napja, és eddig sikerült elfoglalniuk nagyjából Ukrajna 20 %-át. De mondjak példát az orosz kamuzásra? Már a háború kirobbantásának oka is egy hatalmas kamu: náculás, meg népirtás? Ne már! Pár nap alatt el akarták foglalni Kijevet, arra játszottak, hogy Zelenszkij felül egy amerikai gépre, Oroszország majd kap némi szankciót a nyakába, cserébe visszaültet egy orosz bábot az amerikai báb helyére, és visszaáll a világ rendje. Nem így lett, nem tudták Kijevet elfoglalni, nem így képzelték. Erre jön a kamuzás, hogy nem is akarták elfoglalni, meg ki akarták mozdítani a védőket, meg nem akartak civil áldozatokat. Hát persze, porrá bombáztatom néhány hadoszlopomat mert ez a legjobb módja, hogy kiugrasszam a nyuszit a bokorból. Utána meg jön az, hogy direkt haladnak lassan. Hát persze! Ha az oroszok bombáznak le valamit, akkor ott az ukránok élő pajzsnak használták az embereket, vagy az ukránok magukat bombázták cetlik közül húznak egyet egy kalapból. De ha az oroszoknál történik hasonló azt mindennemű kritika nélkül elfogadom valóságnak, hogy a nácik civileket ölnek. A Moszkvának sem lett baja, csak elbújt. És ezzel nincs baj egy háborúban, mindkét félnek ez a feladata, hogy fenntartsa a morált a sajátjainál, csak nem szerencsés a két oldalból csak az egyiket meghallgatni, és valóságként tálalni bárminemű kritika nélkül.
A hazaárulósághoz: nem tudom, Te hogy vagy vele, de az én dédnagymamámat orosz katonák erőszakolták meg, nem ukránok, dédapámat meg Szibériába vitték, nem Kijevbe. Az én országomban a szovjetek voltak 40 évig, de ugye már 33 éve kivonultak, azóta megváltoztak a Szovjetunió szellemi örökösei.
Az ukrán magyargyűlöletről: adott egy ország, amely a Szovjetunió felbomlása után 20 évig az oroszok fenekébe dugta a nyelvét. Onnan kapott európai sereghajtó gazdaságot, és éllovas korrupciót. 20 év után gondolták cserélnek már. Ez Oroszországnak nyilván nem tetszett (és ez a háború igazi oka, nem a népirtás), megszállta hát Krímet, meg elkezdte hergelni, finanszírozni a helyi orosz kisebbségeket. Mit csinál erre Ukrajna? Kisebbségeket korlátozó törvényeket hoz. Elsősorban az orosz térnyerés ellen, és persze jobban is meg lehetett volna írni a törvényt, de miért is kellett volna? Magyarország nyelve azon melegében átvette Ukrajna helyét Putyin seggében. Miért is kellett volna nekik a mi érdekeinket nézni? Mert él 150.000 magyar Kárpátalján? Gyakorlatilag statisztikai hibahatár egy ilyen törvényben, sajnos. Tehettünk volna mi is ám a kisebbségeinkért, de annak nagyon nem az a módja, hogy egy megtámadott országot próbálunk sarokba szorítani, mert ugye nincs sok veszíteni valójuk. Plusz mi sem nagyon oktathatunk ki senkit nacionalizmusból, egyrészt mert kb. 1000 évig hasonlóan bántunk a kisebbségeinkkel, másrészt mert alig 70 éve mi voltunk a legszorgalmasabb kiscserkészek, amikor majd 1,5 millió honfitársunkat kellett halálba küldeni.
És zárszóként: az a legnagyobb tévedés, hogy az, aki nincs Oroszország pártján, az Ukrajna pártján van.


@Tcat Kerlek nezd mar meg hova tart ez a beszelgetes. Jon az uj olvaso, erre a kozonseged szetszedi. Majd kivagod a szerencsetlent egy het mulva mert elkezd egyenkent a szemelyeskedesekre valaszolni hasonlo stilusban mint ok.
Hany ilyet lattam mar. Nem kellene gatat vetni az oroszos tagozat forumformalo dinamikajanak?
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Hát ezt elolvastam és baszus! Öröm volt olvasni, komolyan mondom! Minden tiszteletem látom ez a szakmád és ebben maximalista vagy! Sok sikert erőt egészséget!

Teljesen egyetértek. Az ilyen hozzászólásokért érdemes megnyitni a fórumot: igényes, okos, összeszedett, informatív, olyan módon megfogalmazva, hogy a laikus is értse.

Külön köszönet @ijasz, hogy mindig korrekt hangnemben és türelmesen válaszolsz (a legostobább kérdésekre is), soha nem vagy kioktató vagy arrogáns.
 
K

Kopi2000

Guest
@mindenen kívül , meggyőződésem, hogy az önkéntesen magadra vállalt harcod sokkal hatékonyabb lenne a "bizonyos szint felett nem süllyedünk bizonyos szint alá" irányelvet alkalmazva. ;) Csak egy tipp persze.



Igen, mindig is az volt szem előtt tartva, hogy egyik oldal véleménye se legyen elnyomva a fórum egyik szegletében sem. Nyilván ebbe nem fér bele minden elszabadult "vita".
Remelem, tenyeg komolyan gondolod azt, amit az elobb leirtal, hogy az egyik oldal velemenyet sem fogod elnyomni adminisztrativ eszkozokkel addig, amig a posztok megfelelnek a topic szabalyoknak....
 
K

Kopi2000

Guest
1-1 posztba beilleszthető videók számának kimaxolása mindenféle kommentár nélkül és ebből jópár eleresztése az nettó spammelés a tartalomtól függetlenül.
Akkor legkozelebb irok hozzajuk szoveget..... Azert nem irtam eddig, mert abba (a szovegbe) meg rosszindulatuan bele lehet kotni.... Szerettem volna minimalizalni a konfliktusokat.....
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
497
1 688
93
Amúgy ezek az egymásnak szóló építő javaslatokat nem a szimpatizánsok és fóbiások kávéházába kellene betenni? (Van ilyen topic pont erre ha csak ez az infó nem volt meg)

Mindig azt hiszem valami fontos, aztán csak a szokásos ukrán topicból kicsorduló anyag. Bár lehet rosszul latom és tényleg itt a helye, de én azt hittem hogy ez az adminoknak szóló visszajelzésekről szólna és nem egymás fikázásáról.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Amúgy ezek az egymásnak szóló építő javaslatokat nem a szimpatizánsok és fóbiások kávéházába kellene betenni? (Van ilyen topic pont erre ha csak ez az infó nem volt meg)

De.
 
Status
Not open for further replies.