Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 090
113
Aki használja az ignore-t az gyenge ahhoz, hogy a valóságot elviselje - bubiban él. Értem én, hogy bizonyos nehéz élethelyzetekben az ember azt kívánja, hogy ne kelljen valakivel foglalkoznia, de elgondolkodtatónak.
Tiltakozom. Ha egy ember halálra idegesít, miért nem tilthatnám le? Elég hülyét látok az életben, ahol nem tudom letiltani, itt legalább megvan a lehetősége. Mondom mindezt úgy, hogy ezidáig 1 embert ignoráltam.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Aki használja az ignore-t az gyenge ahhoz, hogy a valóságot elviselje - bubiban él. Értem én, hogy bizonyos nehéz élethelyzetekben az ember azt kívánja, hogy ne kelljen valakivel foglalkoznia, de elgondolkodtatónak.
ezzel nem értek egyet.

Vannak, akik teljesen más véleményen vannak valamiről, mint én, elfogadom. Elolvasom, majd következő hozzászólás. Kell, hogy legyen más vélemény, mert mindenki máshogy értelmez dolgokat egy olyan világból, ahol nem jutunk hozzá az összes információhoz. Velük semmi bajom.

Ellenben van egy másik oldal, ahol zsigeri és igazán ostoba megnyilvánulások vannak - naponta gúnyt űznek a természettudományokból vagy alapvető/ismert tényeket kezdenek el tagadni, illetve 5 éves gyerek módjára indulatkommentelnek. Egy ideig nem zavar, aztán vagy az van, hogy keveset aludtam/ettem vagy szimplán elég volt az aznapi hülyeségekből és erre meglátom az újabb baromságaikat, akkor jön az ignore. A lista bővül, de nem zavar.

LinkedIn-en tartok tarvágást, az FB-n meg egyre kevesebbet vagyok.

Amíg hozzáférek az oldalhoz, addig olvasom.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Már térképeket sem lehet betenni, vagy csak azokat a térképeket törlitek amitől dührohamot kapnak a htka.ru elvtársak?

NfWNKRK.jpg
 
  • Vicces
Reactions: kamm and Mark1993
K

kamm

Guest
ezzel nem értek egyet.

Vannak, akik teljesen más véleményen vannak valamiről, mint én, elfogadom. Elolvasom, majd következő hozzászólás. Kell, hogy legyen más vélemény, mert mindenki máshogy értelmez dolgokat egy olyan világból, ahol nem jutunk hozzá az összes információhoz. Velük semmi bajom.

Ellenben van egy másik oldal, ahol zsigeri és igazán ostoba megnyilvánulások vannak - naponta gúnyt űznek a természettudományokból vagy alapvető/ismert tényeket kezdenek el tagadni, illetve 5 éves gyerek módjára indulatkommentelnek. Egy ideig nem zavar, aztán vagy az van, hogy keveset aludtam/ettem vagy szimplán elég volt az aznapi hülyeségekből és erre meglátom az újabb baromságaikat, akkor jön az ignore. A lista bővül, de nem zavar.

LinkedIn-en tartok tarvágást, az FB-n meg egyre kevesebbet vagyok.

Amíg hozzáférek az oldalhoz, addig olvasom.
Mindkettotoknek igaza van. Karaktertol, elethelyzettol stb fugg. Nalam nincs ignoralva senki, de valoban, en is neha erzem, hogy elkelne.
(Igaz, nekem nem bonyolult huzadrangunak minositve atlepni barmin itt, van eleg sokkal nagyobb gondom az eletben, sajna.)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Aki használja az ignore-t az gyenge ahhoz, hogy a valóságot elviselje - bubiban él. Értem én, hogy bizonyos nehéz élethelyzetekben az ember azt kívánja, hogy ne kelljen valakivel foglalkoznia, de elgondolkodtatónak.
Már nálam sincs senki ignoron, 2-3 ember volt, de soha nem azért tettem valakit ignorra, mert más volt a véleménye, hanem azért, hogy a fórumot, vagy egy adott topicot mennire rombol. (pl.: mikor követtem még, az ukrán topicot, de még Kijev Szellemét sem tettem oda.)
Én úgy gondolom, hogy más véleményt, más nézőpontot, tudást stb. is el lehet mondani így is, meg úgy is. Ha valaki normálisan teszi, akkor semmi gond. Ez nem véleménybuborék, hanem minőségi szelektálás.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Mindkettotoknek igaza van. Karaktertol, elethelyzettol stb fugg. Nalam nincs ignoralva senki, de valoban, en is neha erzem, hogy elkelne.
(Igaz, nekem nem bonyolult huzadrangunak minositve atlepni barmin itt, van eleg sokkal nagyobb gondom az eletben, sajna.)
sokáig nálam sem volt ignore. Nem zavar, ha valaki szubjektív érzéseket, gondolatokat közöl, mert ezt úgy veszem, hogy szubjektív. Nem lehetünk egyformák és örülök neki, hogy nem kell egyformának lennünk és egyformán érezni sem.

A jelek szerint ezt sokan még most sem értik ezt teljes mértékben - sem azt, hogy ez mit jelent és mennyibe került, valakiknek, valamikor...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 626
55 110
113
sokáig nálam sem volt ignore. Nem zavar, ha valaki szubjektív érzéseket, gondolatokat közöl, mert ezt úgy veszem, hogy szubjektív. Nem lehetünk egyformák és örülök neki, hogy nem kell egyformának lennünk és egyformán érezni sem.

A jelek szerint ezt sokan még most sem értik ezt teljes mértékben - sem azt, hogy ez mit jelent és mennyibe került, valakiknek, valamikor...
Trollkodást, személyeskedést és féligmeddig kultúrált vitatkozást nem hoznám egy kalap alá a szólásszabadság jegyében. szólásszabadsággal.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Trollkodást, személyeskedést és féligmeddig kultúrált vitatkozást nem hoznám egy kalap alá a szólásszabadság jegyében. szólásszabadsággal.
én sem hozom, csak kibővítettem a "hogyan legyek Ozy ingore listáján" halmazt. Személy szerint kifejezetten taszít az a fajta magatartásminta.

A szólásszabadság véleményem szerint olyan, mint a KRESZ, egy szabályrendszer, amit betartva jó eséllyel személyeskedés és egymás ócsárolása nélkül tudunk eljutni az intellektuális A-ból B-be. Vita van, lesz is, de ez az intellektuális pást, tatami, ahol a szellemi összecsapás zajlik. Azzal, hogy felállsz a tatamira, indul az összevetés.

Ne azzal akarjunk "előre jutni", hogy hogy széttépjük az Örömóda kottáit, hanem azzal, hogy megírjuk a következő 1812-es nyitányt - persze rombolni mindig egyszerűbb, aztán innen jutunk az "Örömóda jobb, mint az 1812-es nyitány" és vica versa.

Jótanács, ne a hangunkat vagy a személyeskedés mélységét növeljük, hanem az érveink súlyát és vitakultúra magasságát - van honnan elindulnia sokaknak. Amúgy ha ilyenkor szembesítjük az elkövetőt, ekkor jön a "szólásszabadsági litánia" és ekkor visszakanyarodunk az általad nagyon jól megfogalmazott helyzethez.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 917
7 617
113
Aki használja az ignore-t az gyenge ahhoz, hogy a valóságot elviselje - bubiban él. Értem én, hogy bizonyos nehéz élethelyzetekben az ember azt kívánja, hogy ne kelljen valakivel foglalkoznia, de elgondolkodtatónak.
én pont emiatt nem nagyon szeretek senkit ignorálni , de nagyon unalmassá vált az hogy valaki minden szir szar kilőtt bizbazt közérdekűnek kiállt és mindenképp látnia kell mindenkinek ...értem hogy háború első két három hetébe tök érdekes volt minden kilőtt btr ... de ez így kb érdekesek voltak az első 10 db kilőtt btr-ig ... baromira érdektelen 5 hónappal később a 347. kilőtt btr-ről videó meg kép meg valami ultra gáz szöveg hozzá a hős honvédek által megsemmisített megszálló / hohol pörkölés a fémbe jelszavak alatt ... Ladagrant emiatt kapott nálam pl ignort , pedig amúgy egészen sokáig megtűrtem mert mondom buborék , de az a baj hogy értelmes információt nem hozott csak halál érdektelen kilőtt btr montázsokat ... miközbe az ukrán topik a hírek miatt érdekes ... a 157. zsákmányolt nlaw nem hír ...

milyen lenne egy olyan második világ háborús dokumentum film aminek a fele a történések , fele meg kilőtt t-34-es meg kilőtt panzer 3-asokból állna ... nem lenne egy jó dokumentum film
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
824
4 185
93
Tényleg! :eek:

"Jelenleg nincs mód regisztrációra."

Exkluzív klub lettünk! :D

fd3865ea12168ed0f46e3b03874e42fc.gif
Hmmm. Alig használt, bant nem látott accountomat eladnám, vagy értékegyeztetést követően elcserélném füstölt kolbászra, paprikás tepertőre, esetleg prémium NCore accountra. Ebben az utóbbi esetben adok az accountom mellé egy málhazsáknyi használatból kivont rendőrségi egyenruha csomagot. ( A korrekt tájékoztatás végett a bőrdzsekit nem tartalmazza a csomag, azt már eladtam 12.000 Ft-ért a szomszéd gyerekkori cimborának. )
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
Hmmm. Alig használt, bant nem látott accountomat eladnám, vagy értékegyeztetést követően elcserélném füstölt kolbászra, paprikás tepertőre, esetleg prémium NCore accountra. Ebben az utóbbi esetben adok az accountom mellé egy málhazsáknyi használatból kivont rendőrségi egyenruha csomagot. ( A korrekt tájékoztatás végett a bőrdzsekit nem tartalmazza a csomag, azt már eladtam 12.000 Ft-ért a szomszéd gyerekkori cimborának. )
Bilincset adsz-e hozzá? Feldobnám az estéimet egy kis szerepjátékkal... a számítógéphez bilincseltetem magam, és elégedetlenkedő kommenteket, vagy magyarellenes propagandát kell írnom, különben dádát kapok!
 
Status
Not open for further replies.