Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Honnan lehetne informàlódni a harcok àllàsàról, ha bezàrnàk az Ukràn topicot ?

/pol is teljesen lepunnyadt ~szeptember vége óta, átlag 24 óra alatt van annyi komment chug-on, mint előtte 1 óra alatt, cserébe az atlantista botok is nagyrészt kikoptak és sokkal jobban átlátható az egész.

Aki elég beteg hozzá az benézhet uhg-ra is ukrán párti "hírekért" (gore warning), de pont ma lett bedoxolva az egyik fő propagandista, hogy masszív pedofil library van a gépén, mit ad Isten, jelentős része ukrajnából.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 502
113
Tudom, hogy tőled nem lehet mást várni mint egy-két szavas max egy mondatos beszólásokat, de szeretném ha elém tárnád az állításodat alátámasztó bizonyítékokat, mert bizonyítékok nélkül ez ez nem több mint szimpla alaptalan vádaskodás...




Nem.
Felétek nem szoktam bővebben reagálni,mert feleslegesnek érzem,következetesen ignoráljátok a nektek nem tetsző tényeket,eseményeket,előzményeket.
Egyébiránt szoktam írni bővebben is, azokba a tech topikokba is, amelyeket olvasok,követek,és a biztpol topikokba is írogatok ha úgy érzem.
Többször jeleztem,hogy nem vagyok hivatásos fórumozó,nem tudok, és nem is akarok 300 tech,meg 100 biztpol+kantin topikot követni,nekem ez móka,némi infó adás-kapással,egy milliméterrel sem veszem komolyabban a htka-t a saját életemben mint azt kell,és szerencsére a htka-életében sem töltök be,egy milliméterrel sem több szerepet,mint ami mindkettőnk megelégedéséhez szükséges.
Tégy te is így,s mindenki számára az élet még szebb lesz.:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Ha lehet egy építő jellegű megjegyzésem:
Ahogy érzem, elég jól konfigurálható a motor permission rendszere.
Mi lenne, ha le lenne zárva a topic mindenki elől kivéve az erre kijelölt szerkesztőket. Ha ki lenne "mindkét oldalon" 1-1 v. 2-2 ember jelölve akik szerkesztőként felelnek az Ukrán topic tartalmáért.
Mindenki más meg privátba elküldheti a saját "szemetét", és ha arra érdemesnek találtatnak, akkor beteszik a szerkesztők.
Ha javasolhatom @Öregtankos mindenképpen legyen benne a szerkesztőkben, mert esetében nem hinném, hogy barki is találhatna kivetnivalót a tevékenységben.
Engem az sem zavar, ha @Wilson bekerülne ukrofil oldalon, még ha pont a korábbi tevékenysége miatt is ignorolom jelenleg is.
Ha valamelyik szerkesztő indokolatlanul túltolja, akkor egyszerűen tiltható, rosszabb esetben megfosztható a szerkesztői státuszától.
Ezzel van egy előszűrés. Megszűnik az elkerülhetetlen világnézeti vitahalom (a beugatás lehetőségének hiányában), a f@szméregetés, és jelentősen tehermentesíthetők a moderátorok is az előszűréssel.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Ha lehet egy építő jellegű megjegyzésem:
Ahogy érzem, elég jól konfigurálható a motor permission rendszere.
Mi lenne, ha le lenne zárva a topic mindenki elől kivéve az erre kijelölt szerkesztőket. Ha ki lenne "mindkét oldalon" 1-1 v. 2-2 ember jelölve akik szerkesztőként felelnek az Ukrán topic tartalmáért.
Mindenki más meg privátba elküldheti a saját "szemetét", és ha arra érdemesnek találtatnak, akkor beteszik a szerkesztők.
Ha javasolhatom @Öregtankos mindenképpen legyen benne a szerkesztőkben, mert esetében nem hinném, hogy barki is találhatna kivetnivalót a tevékenységben.
Engem az sem zavar, ha @Wilson bekerülne ukrofil oldalon, még ha pont a korábbi tevékenysége miatt is ignorolom jelenleg is.
Ha valamelyik szerkesztő indokolatlanul túltolja, akkor egyszerűen tiltható, rosszabb esetben megfosztható a szerkesztői státuszától.
Ezzel van egy előszűrés. Megszűnik az elkerülhetetlen világnézeti vitahalom (a beugatás lehetőségének hiányában), a f@szméregetés, és jelentősen tehermentesíthetők a moderátorok is az előszűréssel.
az egész topik lényegét az adta, hogy gyakorlatilag, ha talált valaki egy hírt bedobta. Emiatt ugyan lettek redundanciák, és más anomáliák, de jellemzően egy gyűjtőként funkcionált, ahol soktucat ember személyes hírportálai megjelentek. A hírekre sok sok reakció érkezett, amik között volt jó, volt rossz, de összességében nagy gond nem lett volna ha. A ha pedig az, hogy megjelent egy tucat ember mindkét oldalon, aki totálisan elkezdte az egészet kocsma szintre zülleszteni. Nem akarok neveket írkálni, mert ugye érzelmileg én is kompromitálva vagyok, így nyilván szelektív a látásom, de ha valaki objektíven nézi, mindkét oldalon meg fogja találni azokat, akik gyakorlatilag triggerelő hszekkel operálnak csak és kizárólag. Ha ezt nem akarja a moderáció kezelni, és minden joga megvan rá, mert idő, és energia, akkor inkább legyen lezárva.
Mert annak, hogy napi egy két hír itt megjelenik semmi de semmi értelme. Hiszen az azok elolvasására szánt idő alatt, a saját forrásaidat elolvasva nagyjából ugyanazt megkapod.
de ez a saját véleményem.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Szerintem meg (már bocsánat, tényleg nem akarok megbántani senkit) ezek a korlátozások az ukrán topicban csak elfedik a töketlenséget. Írott szabályokra lepasszolni a józan ész támogatta szigort.
Nem kell semmilyen korlátozás, hanem kibaszni az ilyen kopi, macska, wilson, meszike meg a többi teljesen nyilvánvalóan nem fórum, hanem véleményformáló tevékenységet formálót a picsába. Egy könnycsepp nem hullana értük, azt garantálom.

Ez így - sorry - de gyengeség.

Ők még gyengébbek, mert nem tettek ilyen javaslatot személyedre. :)
Te nagyon erős lehetsz. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
az egész topik lényegét az adta, hogy gyakorlatilag, ha talált valaki egy hírt bedobta. Emiatt ugyan lettek redundanciák, és más anomáliák, de jellemzően egy gyűjtőként funkcionált, ahol soktucat ember személyes hírportálai megjelentek. A hírekre sok sok reakció érkezett, amik között volt jó, volt rossz, de összességében nagy gond nem lett volna ha. A ha pedig az, hogy megjelent egy tucat ember mindkét oldalon, aki totálisan elkezdte az egészet kocsma szintre zülleszteni. Nem akarok neveket írkálni, mert ugye érzelmileg én is kompromitálva vagyok, így nyilván szelektív a látásom, de ha valaki objektíven nézi, mindkét oldalon meg fogja találni azokat, akik gyakorlatilag triggerelő hszekkel operálnak csak és kizárólag. Ha ezt nem akarja a moderáció kezelni, és minden joga megvan rá, mert idő, és energia, akkor inkább legyen lezárva.
Mert annak, hogy napi egy két hír itt megjelenik semmi de semmi értelme. Hiszen az azok elolvasására szánt idő alatt, a saját forrásaidat elolvasva nagyjából ugyanazt megkapod.
de ez a saját véleményem.
A szerkesztők korlátlanul írhatnának a topicba. A hírek így is bekerülhetnek csak kis késéssel...
Gyakorlatilag 100℅-ig elemzések és hírek kerülnének be, mert a szájkaratéra senkinek nem lenne sem kapacitása, sem hangulata. Ha valakit el akarsz küldeni a jó nagynénikéjébe, azt csak személyesen lehet. Annak úgy elvész a varázsa, ha szólni kell a szerkesztőnek, hogy küldje már el helyében...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
A szerkesztők korlátlanul írhatnának a topicba. A hírek így is bekerülhetnek csak kis késéssel...
Gyakorlatilag 100℅-ig elemzések és hírek kerülnének be, mert a szájkaratéra senkinek nem lenne sem kapacitása, sem hangulata. Ha valakit el akarsz küldeni a jó nagynénikéjébe, azt csak személyesen lehet. Annak úgy elvész a varázsa, ha szólni kell a szerkesztőnek, hogy küldje már el helyében...
ugyanott vagyunk. Már 2 órás limitnél is azt gondolom, hogy nem fogok ad hock bedobni mondjuk egy dzsazirás hírt, mert lehet más már más forrásból betette, de most épp nincs időm visszaolvasni, aztán mire lesz, már nem keresem vissza.
Akkor egy "szerkesztőnek" miért dobnám át?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ez a szerkesztőség szerintem halott ötlet. Egyetértek Centquirival. El kell dönteni, ki troll vagy bot vagy mi a fene.
Hát, ha Tcat gyakorlatilag a topik bezárásáról beszél az ukrán háború ideje alatt, amikor alakul a szerb konfliktus is - megtartva a véleményemet magamnak - de szerintem ez a kérdés már eldőlt. Ez van. :(
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 953
113
Ez a szerkesztőség szerintem halott ötlet. Egyetértek Centquirival. El kell dönteni, ki troll vagy bot vagy mi a fene.

0e6d2fa273e0d9e7caf18c961ab3ff44.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 123
53 707
113
Hát, ha Tcat gyakorlatilag a topik bezárásáról beszél az ukrán háború ideje alatt, amikor alakul a szerb konfliktus is - megtartva a véleményemet magamnak - de szerintem ez a kérdés már eldőlt. Ez van. :(

Én mondjuk örülnék ha maradna a topik, mert onnan tájékozódom.
Remélem nincs a szerkesztőségen külső nyomás a topik bezárására.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 351
113
.

Szerintem azt az alig tucatnyi propaganda-troll-t kéne már végre kirugdosni!

Mi is ebben a nehéz, és bonyolult??? :oops:



U.I.: Mondjuk próbából "csak" egy hónapra !!! ...próbából "csak" a legdurvább feléT !!! :oops:


Csúnya lenne, ha egy ilyen egyszerű dolog nem sikerülne, mert annak oka lenne!

.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
az egész topik lényegét az adta, hogy gyakorlatilag, ha talált valaki egy hírt bedobta. Emiatt ugyan lettek redundanciák, és más anomáliák, de jellemzően egy gyűjtőként funkcionált, ahol soktucat ember személyes hírportálai megjelentek. A hírekre sok sok reakció érkezett, amik között volt jó, volt rossz, de összességében nagy gond nem lett volna ha. A ha pedig az, hogy megjelent egy tucat ember mindkét oldalon, aki totálisan elkezdte az egészet kocsma szintre zülleszteni. Nem akarok neveket írkálni, mert ugye érzelmileg én is kompromitálva vagyok, így nyilván szelektív a látásom, de ha valaki objektíven nézi, mindkét oldalon meg fogja találni azokat, akik gyakorlatilag triggerelő hszekkel operálnak csak és kizárólag. Ha ezt nem akarja a moderáció kezelni, és minden joga megvan rá, mert idő, és energia, akkor inkább legyen lezárva.
Mert annak, hogy napi egy két hír itt megjelenik semmi de semmi értelme. Hiszen az azok elolvasására szánt idő alatt, a saját forrásaidat elolvasva nagyjából ugyanazt megkapod.
de ez a saját véleményem.

Az önmagában propaganda, hogy két oldal van. Nincs ilyen. A propaganda egyik lényege, hogy nagyon leegyszerűsíti a helyzetet, ezért próbálja úgy beállítani, hogy két oldal van. Természetesen a propaganda magát a jó oldalnak állítja be, míg a másikat a rossznak. Az önmagában nem propaganda, ha valaki egy hírt hoz, amelyik így vagy úgy szól. De hogy honnan, milyen hírt, hogyan tálalva stb az már propagandára ad lehetőséget. És ha így nézed, akkor például ukrán propagandát nem is találsz,csak híreket. Ellenben az ukrán topik fele-kétharmada orosz propaganda. Pontosabban nagyrészt ner propaganda, de az az orosz propot nyomja. Vannak hivatalos, félhivatalos propagandisták - Ursula, nyugger, DTheo például -, és egy csomó ner hívő - például te is, ugye. A ner propaganda lényege az is, hogy elvegye mások kedvét a kommenteléstől, hogy elzavarja a normálisak egy részét, hogy uralja a közbeszédet. Ezért annyira masszív mindenhol, itt is. A moderatura tudna fellépni ellene - érdeke is lenne elvileg, kirúgni a hivatásosokat, és fellépni a hívők ellen. Aki hoholozik, floodolja a topikot elfogult oroszpárti bejegyzésekkel, személyeket támad - igen, amikor például Wilsont minden ok nélkül támadják, kitalált összeesküvés-elméletet rakva mögé - na az ilyet már az elején büntetni kellett volna. Nem kellett volna teret engedni annak a csőcselék viselkedésnek, hogy hordába verődve, egymást erősítve viszik a propagandát és támadják azt aki nem. És ugye a propaganda kihasználja az átlag illúzióját. Ha két propaganda lenne, akkor a közvélekedés a semleges álláspont körül lenne. De mivel csak egy van, ezért azt jól kihúzzák szélsőségesre, hogy az átlag már az ő álláspontjukat képviselje. Csak hogy ez hazug helyzet. A nem bűnözés és a sok bűnözés között sem a kis bűnözés a helyes út, hanem a nem bűnözés.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 351
113
.

Szerintem azt az alig tucatnyi propaganda-troll-t kéne már végre kirugdosni!

Mi is ebben a nehéz, és bonyolult??? :oops:



U.I.: Mondjuk próbából "csak" egy hónapra !!! ...próbából "csak" a legdurvább feléT !!! :oops:


Csúnya lenne, ha egy ilyen egyszerű dolog nem sikerülne, mert annak oka lenne!

.

U.I. 2.0: Tippelve: A három legtöbbet posztoló kapásból ...

...mert ugye ott csak a mennyiség számít, amit --lehet, hogy ( ??? :oops: )-- csapat-munka tol a regisztrált "Név" alá ? :oops: + :hadonaszos:


.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 272
113
.

Szerintem azt az alig tucatnyi propaganda-troll-t kéne már végre kirugdosni!

Mi is ebben a nehéz, és bonyolult??? :oops:



U.I.: Mondjuk próbából "csak" egy hónapra !!! ...próbából "csak" a legdurvább feléT !!! :oops:


Csúnya lenne, ha egy ilyen egyszerű dolog nem sikerülne, mert annak oka lenne!

.

Lada, meszike, és adam.bertok repülhetnének is végérvényesen az oldalról.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Csak mert közeleg a Karácsony, illetve ez a 3 hét már nem oszt, nem szoroz: év végéig marad a topic működése abban a formában ahogy a mai napon van.

Év elején majd megnézzük, hogy ezen időszak alatt mennyi strigula gyűlt össze a "topicból kirakott balfékek" mezőben és az milyen arányban áll az aktív hozzászólók számával. Aztán az alapján majd meglátjuk.

A topicban a minimálisan kiróható büntetési tétel: 2 hét topic letiltás az apró botlásokért, 1 hónap fórum eltáv a súlyosabb dolgokért.

Nyilván az alábbiak triviálisak, mégis szeretitek űzni:

nem használunk jelzős szerkezeteket egymásra
nem minősítgetjük a másikat
nem minősítgetjük egyik harcban álló nemzetet sem
a hohol, kapor, ruszki, ork megnevezések esetében azokat a szavakat kerestétek, hogy: ukrán, orosz
stb., stb., stb.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.