War Thunder (Gaijin Entertainment)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 196
113
És az melyik Tank Biatlonon is volt ? A 2015-ösön ? És mikor rakták be a modern, vagyis a T-64A-tól kezdődő harckocsikat a WT-be ? És magát a T-72B-t ?

Nem tudom. Nem játszom a játékot. Rávitt egyszer a kereső a fórumjukra és akkor végig nyálaztam mindent.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 196
113
A kínai lőszeres cucc is WT fórumról került ki nem?

De.
Ez konkrétan:
04e5dc643f3bdee6a7e30fc1aba623cf.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 824
15 075
113
Nem tudom. Nem játszom a játékot. Rávitt egyszer a kereső a fórumjukra és akkor végig nyálaztam mindent.

Nem is kell játszani, csak gyorsan kiguglizható, hogy melyik volt az első új genes harckocsi / mikor került be a WT-be az adott típus / modell, és hasonló kérdés, és a következőkre jutottam:


Az a nevezetes Tank Biatlonos baleset az 2015-ben volt.



A T-64A és az M60A1 RISE Passive Patton voltak az első modern harckocsik a játékban, azok az 1.71 "New E.R.A." névre hallgató update-el kerültek be 2017 szeptemberében.

A T-72B az 1.97-es "Viking Fury" update-el került be 2020 márciusában.


5 év eltelt a gyorsan publikussá tett Tank Biatlonos baleset, és a harckocsi lemodellezése között, mégis teljesen alternatívan csinálták meg, csak miért ?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 824
15 075
113
Mire is gondolsz pontosan?

A játékban levő T-72B-k teknőfrontja a következő:

- 60mm acél + 35mm NERA + 60mm acél + 10mm sugárzás elnyelő anyag + 60mm acél


Ezzel csak az a baj, hogy a Tank Biatlonon tönkrevágott gép elrendezése a következő:

- 60 + 10 + 10 + 20 + 20 + 50 mm lemezek, homogén acéllemezek, 5 milis légrésekkel


Ez két külön páncélzati elrendezés, vagy nem ?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 518
113
Én nem játszottam vele, de a techfát meg meg a röntgen ábrákat átnéztem.
A kicsit is modernebb technikák esetén teljesen pontatlan a játék páncél modellezése.
Igazából a svéd tesztig se jutottak el a legtöbb esetben. Gyakorlatilag mindenbe első generációs NERA-t rajzolnak be, miközben jól lehet tudni, hogy nagyon nem ez a helyzet manapság.
Fórum részen olvastam, hogy linkeltek nekik szabadalmakat modernebb NERA-król, az sincs modellezve.
Ha nem is tudják pontosan a páncél összetételt, de mért adatok valósan vannak. Ezeket is figyelmen kívül hagyják.
A Challenger 2-es botrány pont abból volt, hogy olyan 20 centi valós vastagságot tévedtek a tank páncélzatában, anyag összetételről nem is beszélve...
Leclercnél ismert, hogy az S2 kibírja szemből 200 méterről az OFL F1-et a tornyon, tudtommal ehhez képest papír volt az egész harckocsi.
Németeknél azonnal van DM53, a lényegében ugyan akkor megjelenő M829A3 persze nincsen...
Az meg amit a Merkavákkal műveltek meg megint egy külön vicc kategória.... Reaktív páncélzata van az MK4-nek, rajta is van a felirat, hogy robbanó reaktív, erre nem tud annyit a páncélja, mint egy első generációs NERA. Hát LOL.
309123307daccff21ab6543be673466f.png
Nyilván több száz, inkább ezer cuccnál,főleg a moderneknél nem 100% a realitás, talán balance okok is vannak benne, sima elbaszás, meg leigazolatlan infok is tuti.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 196
113
Nyilván több száz, inkább ezer cuccnál,főleg a moderneknél nem 100% a realitás, talán balance okok is vannak benne, sima elbaszás, meg leigazolatlan infok is tuti.

Nekem nem az a bajom, hogy titkos dolgokat nem tudnak modellezni.
De vannak tök nyílvános, tesztekkel igazolt dolgok. Nah, azokat viszont illene hoznia a játéknak, feketén fehéren.
Pl.:
1. Svéd teszten ott van a Leopárd 2 "B/C/D" packet páncélzata és az STRV-122A-jé. Ott van még az első generációs M1A2-é, és a Leclerc S1 protóé. E mellet ott van még továbbá a T-80U toronypáncélzata is.
2. Angol titkosszolgálati, ma már nyílvános jelentésen ott van a Leopárd 2 B+C packet páncélzata, és ott van a Chieftain Stilbrew-é is.
3. Angol feloldott doksikon bizony ott vannak a pontos gyári értékei a Chieftainnak minden változatban, a Challenger 1 mindkét páncélváltozatáé.
4. Ott vannak az orosz gyári adatok T-55-től a T-80U-ig. Sok forrás visszaigazolta, hogy bizony pontosak.
5. Ott vannak a Type-90-nek és a Type-10-nek a pontos adatai, beleértve a DM33 (JM33) és a Type-10-es lőszer adatait is.
6. Ott vannak a kínai originál Merkava III adatok.
7. Ott vannak az indiai+orosz adatok a T-90A-ról.
8. Ott vannak a leclerc S2 gyári adatai.
+Bónuszban a Thaiföldi teszten a VT-4 és a T-84 adatai, amik még nincsenek a WT-ben.
Napestig tudnám sorolni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 819
80 398
113
A játékban levő T-72B-k teknőfrontja a következő:

- 60mm acél + 35mm NERA + 60mm acél + 10mm sugárzás elnyelő anyag + 60mm acél


Ezzel csak az a baj, hogy a Tank Biatlonon tönkrevágott gép elrendezése a következő:

- 60 + 10 + 10 + 20 + 20 + 50 mm lemezek, homogén acéllemezek, 5 milis légrésekkel


Ez két külön páncélzati elrendezés, vagy nem ?
Persze mert a játék csal és a 85-ös B-nek is azt a teknőpáncélt adja ami 89-ben jelent meg. A játékban a 89-es páncél van csak lemodellezve a 85-től 89-ig lévő 60+15+15+15+50 és az általad emlegetett 60+10+10+20+20+50 nem. De ha megnézed a T-72A-t és a T-72M-et ott is a létező legerősebb T-72B előtti páncélmodell van meg, ráadásul olyan pofátlanul, hogy a T-72M-nél és T-72AV-nél még felkerült a 16mm HHS-is.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 196
113
De ha megnézed a T-72A-t és a T-72M-et ott is a létező legerősebb T-72B előtti páncélmodell van meg, ráadásul olyan pofátlanul, hogy a T-72M-nél és T-72AV-nél még felkerült a 16mm HHS-is.

Itt amúgy miről beszélsz? o_O
af77187e595f94b404e654e02a06dfa8.png


A játékban a T-72A/M-nek nem a 60+105+50-es páncélja van? o_O
Mert ezeknek ennél nincs gyöngébb páncéljuk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 518
113
Nekem nem az a bajom, hogy titkos dolgokat nem tudnak modellezni.
De vannak tök nyílvános, tesztekkel igazolt dolgok. Nah, azokat viszont illene hoznia a játéknak, feketén fehéren.
Pl.:
1. Svéd teszten ott van a Leopárd 2 "B/C/D" packet páncélzata és az STRV-122A-jé. Ott van még az első generációs M1A2-é, és a Leclerc S1 protóé. E mellet ott van még továbbá a T-80U toronypáncélzata is.
2. Angol titkosszolgálati, ma már nyílvános jelentésen ott van a Leopárd 2 B+C packet páncélzata, és ott van a Chieftain Stilbrew-é is.
3. Angol feloldott doksikon bizony ott vannak a pontos gyári értékei a Chieftainnak minden változatban, a Challenger 1 mindkét páncélváltozatáé.
4. Ott vannak az orosz gyári adatok T-55-től a T-80U-ig. Sok forrás visszaigazolta, hogy bizony pontosak.
5. Ott vannak a Type-90-nek és a Type-10-nek a pontos adatai, beleértve a DM33 (JM33) és a Type-10-es lőszer adatait is.
6. Ott vannak a kínai originál Merkava III adatok.
7. Ott vannak az indiai+orosz adatok a T-90A-ról.
8. Ott vannak a leclerc S2 gyári adatai.
+Bónuszban a Thaiföldi teszten a VT-4 és a T-84 adatai, amik még nincsenek a WT-ben.
Napestig tudnám sorolni.
Igen, ismerem a felsorolt problémák nagy részét. Sosem tudtam eldönteni hogy sima leszaromság, erőforrás hiány - nincs erre elég emberük - vagy balance okokból ilyen. Sanszosan a három keveréke.

Egy biztos, lehet sok dologba belekötni, de a legjobb ilyen típusú játék, ami három teljesen eltérő játékmódot kínál, a full árkád mause aimes lövöldétől az általuk Simulator módnak nevezett még pont játszható és kicsit szélesebb rétegnek örömet okozó Joyal játszható JÁTÉK mód. Nem szimulátor úgy mint a DCS - az is megvan, toltam is egy ideig, nem is olyan nagyon rosszul, egyszerűen az más korlátokba ütközik, elengedtem - inkább az IL2 sorozatokhoz hasonló, de még egy kicsit attól is egyszerűbben játszható egy kicsit.

Szerintem tökéletes elegy, én játékkal még olyan jól nem szórakoztam mikor Szu-25-el/Ka-52-vel intenzív fél órás ground simben pvp kerülgettem az otomaticot, stingert, rolandot, F-16 ot, Mirage2000-et, abuseoltam a bradleyket leokat, vagy mikor full air Enduring Confrontation Simben ha van időm letolok egy három órás kampányt akár II vh.-s, vagy a kortárs gépekkel, nem minden esetben zavar hogy csak kb. 98%-ban pontos a több ezres tagból álló repülő/helikopter/harckocsi/IFV/PSZH/SPG/SPAAG/hajók állományuk.

Elfogadom hogy ez egy játék, és máris boldog vagyok vele, ez a kulcs szerintem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 209
20 771
113
Csoda hogy van. Illetve idővel minden ág kap a nagyobb patcheknél egy egy gépet, évente 2-3 alkalommal minimum. Nekem prém Magyar BF-110 és BF-109 G2 is megvan, önmagukban brutál jó gépek, a 109-el mentem már milla feletti SL-es Enduring Confrontation Air Sim-ben, az kb. nyomtatja a pénzt, ha valaki tud energy fightot erőltetni, csak a vertikált ;). Kb. érinthetetlen ha épp 4.3 a bracket teteje, volt hogy 4-en jöttek rám, majdnem összeszartam magam, de kb. 8 perc alatt full WEP-el vörös motorral itt ott lukasan de földre raktam őket ;) !

Nagyon jók saját érájukban a magyar prém gépek, érdemes rájuk költeni mikor -50% akció van.
Csoda, de nincs. Van Toldi, Turán, Zrínyi.
A többi csak klón. Inkább adták volna ki a magyar cuccokat prémiumnak és akkor megveszi az ember,
ahelyett hogy megint grindeljen hónapokat...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 518
113
Csoda, de nincs. Van Toldi, Turán, Zrínyi.
A többi csak klón. Inkább adták volna ki a magyar cuccokat prémiumnak és akkor megveszi az ember,
ahelyett hogy megint grindeljen hónapokat...
Az egész játék koncepciójának az alapja a grind. Venni kell éves prémiumot, elkezdeni Sim módot játszani, ha ezt egy prém géppel tolod, pár hétvége alatt megvan ha még játszani is tudsz.

Én pl. szeretem ezt a folyamatot csinálni. Legtöbbször addig toltam egy ágat míg eltoltam a végéig, utána egy fullos F16, Mig29, J8II már max rövid ideig köt le, mert jó poén agyonszopatni EC-be velük a 21/23-eseket, F-5C vagy PhantomII-ket, F-14 est dogfightban -messziről azért figyelni kell rá -, de én szeretem a kihívásokat, azt rögtön két héten belül kezdek egy új népet.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 209
20 771
113
Az egész játék koncepciójának az alapja a grind. Venni kell éves prémiumot, elkezdeni Sim módot játszani, ha ezt egy prém géppel tolod, pár hétvége alatt megvan ha még játszani is tudsz.
De ha én nem akarok mindenféle használhatatlan szart kifejleszteni...
Ráadásul úgy, hogy minden második jármű szopatós vmik tulajdonságával.
Prémiumom meg azért is volt, mert csak akkor tudom felpakolni a csitti fitti cuccokat a tankokra: bokrok, jelzések :D

Amúgy vhol meg lehet nézni, hogy milyen dolgaim is vannak a játékban, a játékon kívül?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 518
113
De ha én nem akarok mindenféle használhatatlan szart kifejleszteni...
Ráadásul úgy, hogy minden második jármű szopatós vmik tulajdonságával.
Prémiumom meg azért is volt, mert csak akkor tudom felpakolni a csitti fitti cuccokat a tankokra: bokrok, jelzések :D

Amúgy vhol meg lehet nézni, hogy milyen dolgaim is vannak a játékban, a játékon kívül?
Van valami WT asszisztens azt hiszem, de engem ez sosem érdekelt, játékban néztem meg mindent, bár kozmetika hidegen hagyott mindig. Skint csak olyat ismerek, hogy téli fehér, sivatagi barna, meg alap zöld-barna erdőbe. Egyetlen értelmét a felrakható cuccoknak is csak a faleveles ágaknak látom :D !
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 209
20 771
113
Van valami WT asszisztens azt hiszem, de engem ez sosem érdekelt, játékban néztem meg mindent, bár kozmetika hidegen hagyott mindig. Skint csak olyat ismerek, hogy téli fehér, sivatagi barna, meg alap zöld-barna erdőbe. Egyetlen értelmét a felrakható cuccoknak is csak a faleveles ágaknak látom :D !
Ha fent lenne a játék, akkor ott nézném meg én is :D

Ó pedig mennyi pénzt el lehet b@szni gaijin marketen mindenféle skinekre, unikum dekor elemekre :D
 
  • Vicces
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 1711

Guest
Én nem játszottam vele, de a techfát meg meg a röntgen ábrákat átnéztem.
A kicsit is modernebb technikák esetén teljesen pontatlan a játék páncél modellezése.
Igazából a svéd tesztig se jutottak el a legtöbb esetben. Gyakorlatilag mindenbe első generációs NERA-t rajzolnak be, miközben jól lehet tudni, hogy nagyon nem ez a helyzet manapság.
Fórum részen olvastam, hogy linkeltek nekik szabadalmakat modernebb NERA-król, az sincs modellezve.
Ha nem is tudják pontosan a páncél összetételt, de mért adatok valósan vannak. Ezeket is figyelmen kívül hagyják.
A Challenger 2-es botrány pont abból volt, hogy olyan 20 centi valós vastagságot tévedtek a tank páncélzatában, anyag összetételről nem is beszélve...
Leclercnél ismert, hogy az S2 kibírja szemből 200 méterről az OFL F1-et a tornyon, tudtommal ehhez képest papír volt az egész harckocsi.
Németeknél azonnal van DM53, a lényegében ugyan akkor megjelenő M829A3 persze nincsen...
Az meg amit a Merkavákkal műveltek meg megint egy külön vicc kategória.... Reaktív páncélzata van az MK4-nek, rajta is van a felirat, hogy robbanó reaktív, erre nem tud annyit a páncélja, mint egy első generációs NERA. Hát LOL.
309123307daccff21ab6543be673466f.png


Sztem a fő gond, hogy a felszín alatt egy ősrégi repülőgépszimulátor motorja van, aminek a mai napig futnia kell Xbox one/PS4 gépeken, így erősen kötött mit és hogyan komplikálhatnak.