• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 073
113
20 évvel ezelőtt kezdtem a W40k-t (aztán volt 10 év kihagyás :p )
Ez az elgyerekesedett a hobbi is olyan téma amit már akkor is szajkóztak és akkor is hülyeség volt.
A w40k mindig 18 év alattiaknak szólt. Előtte is, akkor is, most is, jövőben is. Mert ők a fő vásárlók.
Lehet van pár 40+ éves akinek tele a pincéje figurákkal, de összességében a 14 éves korosztály több pénzt hagy ott az impulzus vásárlásaival.

Nem véletlenül adtak el a Primarisok megjelenéséig több Tactical marine dobozt, mint fantasy-t összesen...
Egyetlen egy év volt amikor letaszították a trónjáról, ironikus módon az Uruk-Hai doboz :)

Ha nektek jó a háziszabályozás az teljesen érthető, de a hobbi még az marad ami.
Ismerős is győzköd, hogy játsszunk Grimdark-ot.
Oké, ballanszolt meg minden, de ha nem mainstream 40k-t tolunk, akkor inkább WW2 vagy Battletech, ne gányoljunk.
Persze értem, hogyha benne akar lenni az ember a versenyekben akàr, akkor ez van. Csak a jegyzett versenyeknek volt hatàsa a jàtékre magàra és ez adott egyfajta értelmet is a pénz beleborogatàsànak. Mint amíg Maróth volt, addig volt egyfajta visszacsatolàs az itt töltött idônk és mondandónk okàn. Szóval ez az ami elveszett ahogy a nagy pénz megette a dolgot.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 073
113
És a hàborús aktivitàs modellezése helyett bejött szànalom ehhez egy extra mínusz a, a köpedelem tràgyadomb történetvezetés meg a legalja. Nem halt meg a jàték, csak nekem a 7. utàn, de attól még, hogy analógiàt vonjak, ez a tràgyàval etetett gomba története így, szerintem.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Persze értem, hogyha benne akar lenni az ember a versenyekben akàr, akkor ez van. Csak a jegyzett versenyeknek volt hatàsa a jàtékre magàra és ez adott egyfajta értelmet is a pénz beleborogatàsànak. Mint amíg Maróth volt, addig volt egyfajta visszacsatolàs az itt töltött idônk és mondandónk okàn. Szóval ez az ami elveszett ahogy a nagy pénz megette a dolgot.

Én most full poorhammer-t toltam, 1 fillért se adtam a GW-nek. :cool:
De eddig a kirívó hibákra relatív gyorsan reagáltak, első versenyen taroltak az eldar-ok, meglátjuk ha nagyobb lesz a minta mit alakítanak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 069
113
Egy kis programajánló: Székesfehérvár szeptember 9. Historikum immár tizenhatodszor.
Oh, ha te írod a karosszéktábornok blogot, akkor köszönöm, hogy ennyi energiát teszel bele
 
  • Tetszik
Reactions: ambasa
T

Törölt tag 1711

Guest
Na, kivonja a GW a normál marinok jelentős részét a játékból. Várható volt, de mégis szomorú.
Bár a héten ragasztottam össze egy Land Speedert, a legszarabb modellek egyike.

Erőteljesen gondolkozok, hogy felvásárlok olcsóért egy sereget amikor elkezdik kidobálni az emberek és csinálok egy CSM sereget, akiken még nem látszik a mutáció annyira frissen álltak át, mivel rühellik Gülüment és a Primarisait, árulásnak érzik, amit a szent geneseed-ekkel műveltek...
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Pogány and alali77

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 069
113
Erőteljesen gondolkozok, hogy felvásárlok olcsóért egy sereget amikor elkezdik kidobálni az emberek és csinálok egy CSM sereget, akiken még nem látszik a mutáció annyira frissen álltak át, mivel rühellik Gülüment és a Primarisait, árulásnak érzik, amit a szent geneseed-ekkel műveltek...
Jó, én is kidobálok majd egy kupaccal gondolom :)
Majd szólok.
Igazából engem főként a motorosok és a speederek érdekeltek, ravenwinget építettem volna lassan belőlük, így most megvárom mi lesz a sorsuk az új kiadásban. Meg még egyszer-kétszer csak ravenwing figurákkal szeptemberig megrohamozom a haver chaos marinjait, miként muzsikálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 073
113
Erőteljesen gondolkozok, hogy felvásárlok olcsóért egy sereget amikor elkezdik kidobálni az emberek és csinálok egy CSM sereget, akiken még nem látszik a mutáció annyira frissen álltak át, mivel rühellik Gülüment és a Primarisait, árulásnak érzik, amit a szent geneseed-ekkel műveltek...

Jó, én is kidobálok majd egy kupaccal gondolom :)
Majd szólok.
Igazából engem főként a motorosok és a speederek érdekeltek, ravenwinget építettem volna lassan belőlük, így most megvárom mi lesz a sorsuk az új kiadásban. Meg még egyszer-kétszer csak ravenwing figurákkal szeptemberig megrohamozom a haver chaos marinjait, miként muzsikálnak.
Mi a helyzet amúgy a játékkal magával? Mostmár jó ideje nem követem, hogyan basszák el, csak nagyritkán tokunk egy-egy apokalipszist egy jóbarátommal. GW-nek megérte? :rolleyes: Mert annyit olvastam valamikor, hogy drasztikusan visszaestek az eladásaik. :D Szóval tolják még a retard kiválasztottmarín eretnekségüket?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mi a helyzet amúgy a játékkal magával? Mostmár jó ideje nem követem, hogyan basszák el, csak nagyritkán tokunk egy-egy apokalipszist egy jóbarátommal. GW-nek megérte? :rolleyes: Mert annyit olvastam valamikor, hogy drasztikusan visszaestek az eladásaik. :D Szóval tolják még a retard kiválasztottmarín eretnekségüket?

Folyamatos készlethiánnyal küzdenek mióta kijött a 10. kiadás.
Én 7 hetet vártam egy dobozra nyáron.

Meg kijött a marine és tyranid kódex amivel meg is szegték a "sereglisták ingyenesek és azok is maradnak" ígéretüket.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 073
113
Folyamatos készlethiánnyal küzdenek mióta kijött a 10. kiadás.
Én 7 hetet vártam egy dobozra nyáron.

Meg kijött a marine és tyranid kódex amivel meg is szegték a "sereglisták ingyenesek és azok is maradnak" ígéretüket.
Hátha az emberek ki lesznek éhezve némi kékmarín eretnekségre és nagyon venni fogják? :D

Ja, ígérni ők is tudnak.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 069
113
Mi a helyzet amúgy a játékkal magával? Mostmár jó ideje nem követem, hogyan basszák el, csak nagyritkán tokunk egy-egy apokalipszist egy jóbarátommal. GW-nek megérte? :rolleyes: Mert annyit olvastam valamikor, hogy drasztikusan visszaestek az eladásaik. :D Szóval tolják még a retard kiválasztottmarín eretnekségüket?
Én játszom kb havi hármat, voltam egy versenyen is.
Igen, a kodexeknél nem tartották amit ígértek, de mivel létezik egy remek orosz oldal, így leszarom.
https://wahapedia.ru/
Igyekeznek balanszot csinálni a játékba, ezzel meg a saját kiadványaikat folyamatosan módosítják, ami ki van nyomtatva meg nyilván nem módosul. Vicces amikor a kkodex pontértékeit már a kiadás napján javítani kell, adnak ki index kártyákat, azok is szarok.
De szerintem most ez egy egészen játszható kiadás, versenyzésre meg az eddigi legjátszhatóbb talán, mi élvezzük a haverokkal -úgy, hogy a GW-vel mindig is kritikusak voltunk. Az új figurák jelentős része is egészen szép, tetszetős, a játék nagyon pörög a világban és itthon is. Versenyek, új boltok, klubbok.
A sima marinok lassan teljesen kiesnek a játékból, az nyilván fura, de ezen én már túlléptem. Maradt talán a tactiacal és devastator minden mást kukáztak már.
Nagyon szar sereg már nincs is lassan, ilyen meg még soha nem volt. Hogy az egyensúly nem tökéletes az nem meglepő mikor 26 vagy mennyi frakció van, szinte mindegyikkel szoktak versenyt nyerni. Jó, a Blood Angel az szar. :)
Nem követem a GW eladásait, de a 40k-ban nem hiszem hogy visszaestek volna az eladásaik. Az Age of Sigmar lehet hogy szarul teljesít, vissza is hozzák a régi Fantasy-t azt hiszem.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha valaki nagyon ráér. Vagy éppen festés alá kellene valami háttérzörej.



És már rögtön az elején kamuzik, Battletech 3 évvel megelőzte a W40k-t...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány