1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Westland Lynx / AgustaWestland AW159 Lynx Wildcat

Diskurzus a(z) 'Szállító és egyéb vegyes feladatú helikopterek' témában - AIM-120 által indítva @ 2013. január 15..

1. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Nem lehet elég korán kezdeni! :D Lynx AH9

wolfram, nyugger, zsolti and 4 others like this.
  2. misinator

misinator Well-Known Member

A lányod?

A lányomat ha megkérdezték (nyilván sugalmaztam:rolleyes:) két éves korában, hogy mi hajtja a sugárhajtású repülőgépet, akkor határozottan jelentette ki, hogy gázturbina.
    Két és fél évesen - mivel "segített" összerakni őket - megtudta mutatni a különböző repülőgépmakettjeimen (Szu-7,-25,-34, MiG-15,-29,-31, Mirage 2000, Gripen, EF, Tu-144 proto), hogy melyik a szárnya, a különböző vezérsíkok, kacsaszárny, légbeömlőnyílás, hol "van" benne a gázturbina, stb., s persze ezt a kvízt megismételtük a kecskeméti repülőnapon is.
    Már másfél évesen utazott velem Góbén...
    ...aztán elteltek az évek, nem ez lett az érdeklődési köre, most húsz éves, s a születésnapomra mit kaptam tőle?
    Egy Tamiya F-16 makettet!!! S arra kért, hogy várjam meg a nyarat, hogy együtt rakhassuk majd össze!
    Bevallom; megkönnyeztem.

...decemberben született a rokonságban egy kisfiú, húsvétkor mutattam fel a csöppségnek egy nekiszánt pólót, ami egy F-80-as Shooting Star-t ábrázol, illetve a részegységeit; futómű stb., s sátáni vigyorral közöltem a szüleivel, hogy nem lehet elég korán kezdeni a beégetést, a tudatalatti felprogramozását, főleg ha az egy, akár drágává is válható érdeklődési kör.:rolleyes::D

vilmoci, nyugger, fishbed and 3 others like this.
  3. Pocok75

Igen a kislányom. 4 éves és hangjáról megkülönbözteti a Chinookot az Apacstól! :D

4. misinator

misinator Well-Known Member

Nagy lájk!;)

Pocok75 and zsolti like this.
  5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szuper :D. Nagyon aranyos kishölgy, gratula hozzá !

Pocok75 likes this.
  6. Pocok75

Köszi mindenkinek. Remek helyen lakunk ilyen szempontból is. Sok magyar kisgyerek négy éves korára lehet helikoptert sem lát, itt meg a kert végéből figyelhetjük őket nap mint nap. Néha napján több féle helikopter látunk mint majd az egész magyar helikopter flotta. ;):D

7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Mondjuk azért késő este/hajnalban én a csendre - nyugalomra szavaznék :p.

8. Pocok75

Ha megszokod, nem zavaró.

9. zsolti

zsolti Well-Known Member

Biztos így van, de az lehet kellemetlen kiváltképp, amíg megszokod :p!
    Nyilván valamit valamiért dolog ez is, a helik gyönyörűek!

10. Terminator

Terminator Well-Known Member

11. Pocok75

Cicák! :D

wolfram, fishbed and weasel007 like this.
  12. Pocok75

13. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Pocok75 képe beillesztve :)

misinator, arbalest, wolfram and 2 others like this.
  14. Pocok75

Ezen oldal megosztása