World of Tanks/Warships/Warplanes (Wargaming)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 830
29 287
113
Értem én hogy mindenki hőst akar játszani, de hát valakiknek meg is kell nyerni a meccseket :p!
Vagy a sok noob/siema PL/hallo Mitglieder sucht einen Klan csapattárs öngyilkos rohamát követően beleszáguldani a legközelebbi állóvízbe :D
 
M

molnibalage

Guest
Bennem is eltörött valami, amióta moddolni kezdtem a Falcon 4 vonalat. Azóta annyira zavarnak a szimek korlátai, hogy egyikkel sem repültem. A DCS World-ben nincs dinamikus hadjárat, a Screaming Eagle valami olyasmi az F-15-höz, de kb. ennyi.

A Falcon 4 leszármazottak mindegyikét moddolnom kell, ha játszani akarok velük, mert a modellező értékek n+1 fegyverre orbitálisan szar. Akkor is, ha abszrakció, akkor is, ha játékegyensúlyt tartom szem előtt. Emiatt multi kizárt. Ennek ellenére azért van otthon TIR5 és X52 PRo, hátha egyszer. Na jó, videókészítéshez, ha egyszer legalább oda eljutok... Azért a 20 éves F4.0 kiadás évfordulóra kéne valamit heggeszteni, de lehet, hogy csak F4.0 intro remake lesz, mint anno az FF5-tel.

A DCS World ma videózni alkalmas. Másra nemigem. A szomorú az, hogy ez 10 év alatt sem változott meg...
Több géppel lehet videózni, ennyi változott...
Vagy igazából lehet, hogy csak az a "baj" (?), mint a Wargame szériával. Mindig és mindig újra lehet kezdeni, ergo végteln időt lehet "elbaszni" rá. A történetalapú játékoknál ez nincs meg. Lényegében szinte már csak ilyenekkel játszom emiatt.. Ezekből is annyi van, hogy egyszerűen nem jutok el oda, hogy repüljek. Mert meg kéne tanulni és szinten is tartani. Az meg idő, rendszeresség, stb. Egy RPG-t bármikor féle lehet szakítani, max elfelejtem a lényegtelenebb eseményeket. (Bár a Witcher 3-ra vagy pl. a Gothic szériára évek vagy évtizedes távlatból is emlékszem.)

Csak annyi van ezekből is, mint égen a csillag. Dargon Age, Baldur's Gate I-II, Enderal (Skyrim MOD, standalone a cucc) várnak a sorukra, mikor közeleg a Vampyr, kijött a Frostpunk (bár állítólag nem lett túl jó és tartalmas, kár a This War of Mine-t imádtam), év végén lesz új Tomb Raider, lesz Wolf Among Us Season 2 is. Meg Wasteland 3 bár az még a Holdban van, de akkor is lesz...

HTKA cikkírás helyett most jóideig inkább ezt csinálom, de ezzel a tempóval még nyugdíjasan is játszogatni fogok... :D
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 203
81 487
113
Vagy igazából lehet, hogy csak az a "baj" (?), mint a Wargame szériával. Mindig és mindig újra lehet kezdeni, ergo végteln időt lehet "elbaszni" rá. A történetalapú játékoknál ez nincs meg. Lényegében szinte már csak ilyenekkel játszom emiatt.. Ezekből is annyi van, hogy egyszerűen nem jutok el oda, hogy repüljek. Mert meg kéne tanulni és szinten is tartani. Az meg idő, rendszeresség, stb. Egy RPG-t bármikor féle lehet szakítani, max elfelejtem a lényegtelenebb eseményeket. (Bár a Witcher 3-ra vagy pl. a Gothic szériára évek vagy évtizedes távlatból is emlékszem.)

Csak annyi van ezekből is, mint égen a csillag. Dargon Age, Baldur's Gate I-II, Enderal (Skyrim MOD, standalone a cucc) várnak a sorukra, mikor közeleg a Vampyr, kijött a Frostpunk (bár állítólag nem lett túl jó és tartalmas, kár a This War of Mine-t imádtam), év végén lesz új Tomb Raider, lesz Wolf Among Us Season 2 is. Meg Wasteland 3 bár az még a Holdban van, de akkor is lesz...

HTKA cikkírás helyett most jóideig inkább ezt csinálom, de ezzel a tempóval még nyugdíjasan is játszogatni fogok... :D

Nem akarom szétoffolni a DCs topikot.

A ballisztikára visszatérve nem is nagyon van értelme a WoT-ban ballisztikával szórakozni annál jobban mint ami most van.
Annyira kicsik a pályák(a legnagyobb 1000×1000 méter),hogy felesleges de ami fontosabb: a látótáv le van korlátozva ha jól emlékszem 445méterre(vagy 500méter??? de mind1 is)tehát annál messzebb lévő tankot nem is látsz így lőni sem lősz rá.
Márpedig 500 méteren egy több kilós lövedéket nincs olyan külballisztikai tényező ami érdemben befolyásolni tudna.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Nem akarom szétoffolni a DCs topikot.

A ballisztikára visszatérve nem is nagyon van értelme a WoT-ban ballisztikával szórakozni annál jobban mint ami most van.
Annyira kicsik a pályák(a legnagyobb 1000×1000 méter),hogy felesleges de ami fontosabb: a látótáv le van korlátozva ha jól emlékszem 445méterre(vagy 500méter??? de mind1 is)tehát annál messzebb lévő tankot nem is látsz így lőni sem lősz rá.
Márpedig 500 méteren egy több kilós lövedéket nincs olyan külballisztikai tényező ami érdemben befolyásolni tudna.
Legalább 4x4 km-es pálya kéne....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 449
14 340
113
Naigen a WOT ha jól értettem soha nem tekintett úgy magára mint "igazi" szimulátor. Azt akarják, hogy szórakoztató legyen, nem feltétlenül azt, hogy reális is.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 157
16 777
113
De nem szimulátor.Van olyan játékmód amiben 3×3km-es a pálya de a látótáv ugyan annyi szóval ugyan ott tartunk mint ha 1×1km-es lenne.

Arra ott a War Thunder. Normális szimulációs résszel amit sajnos maga alá temetnek a pályák meg a rád erőltetett rohanás a capture pointokért. Bár ott a szimulátor mód is..
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 906
113
Arra ott a War Thunder. Normális szimulációs résszel amit sajnos maga alá temetnek a pályák meg a rád erőltetett rohanás a capture pointokért. Bár ott a szimulátor mód is..
Szimulátort kell tolni.

Szép nagy pályák, lehet távolságot mérni, és játszani a ballisztikával is. Nem értem az embereket minek tolják a Wot-ot, de frankón, mikor ott a WT.
Ég és föld a kettő, és nem a WOT javára.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
R

rejsz felügyelő

Guest
Szimulátort kell tolni.

Szép nagy pályák, lehet távolságot mérni, és játszani a ballisztikával is. Nem értem az embereket minek tolják a Wot-ot, de frankón, mikor ott a WT.
Ég és föld a kettő, és nem a WOT javára.
A wot nem szimulátor, csak egy tankos lövöldözős játék. Ennyi. Néhány eleme valóságos és elég fejlett, másrészről viszont csak egy tankos cod(sarkítok persze).
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 906
113
Nincs ezzel baj. Szerintem félreértettél, a WoT egy az egyben egy árkád lövölde csak tankkal, akinek erre van igénye az nyilván eltoligálja akár évekig is.
Egy WoT alkalmas arra, ha van 10-15 perced, és hulla vagy, zombi módban mész egy kört. Erre alkalmas a COD, vagy akár a War Thunder Arcade módja is.
Amikor valaki hasonló tankos játékkal komolyabb kihívást, játékélményt keres, ahhoz sajnos nem lesz elég 10-15 perc alkalmanként, s erre jó mondjuk egy War Thunder szimulátor mód, főleg akkor ha még a repcsikkel is szeretnél egyáltalán mondjuk csak felszállni a kombinált módban.
 
M

molnibalage

Guest
Szimulátort kell tolni.

Szép nagy pályák, lehet távolságot mérni, és játszani a ballisztikával is. Nem értem az embereket minek tolják a Wot-ot, de frankón, mikor ott a WT.
Ég és föld a kettő, és nem a WOT javára.
A WoT nagyobbnak tűnik a videók alapján, de szintén full árkád lövölde az egész.